Leuk jongenskoppie met frsii'i'onno "8 "korften coiffures Is mooi haar alleen voor televisie- en filmsterren? HAARMODE VOOR MANNEN 'kortten' coiffures n pP Nieuwe herenlijn is kort en jong Hairstyling ALLURE Carronne '82 Veel bandjes op het voorhoofd Zoveel hoofden mo veel kapsels Carronne '82 BANDSTAD-EDITIES EXCLUSIEF - TOTAL LOOK Parijs kiest voor de vrijgevochten vrouw Nee natuurlijk niet, maar u kunt wel geadviseerd worden in haar-mode, make up, kleding. Mode is voor iedereen, maar men moet het wel vertalen/aanpassen aan uw eigen type en wensen. Ons team van medewerkers is getraind en staat geheel tot uw dienst om de nieuwste modetrend voor u te kreëren. Scheiding links of eens wat anders. Ervaar zelf wat een type-advies bij Korsten Coiffures voor u betekent!!! Wij staan achter uw totale haarverzorging Haaradviezen - Cosmetica Dames en heren: Winkelcentrum Spaland 43 telefoon 703602 Schiedam Lorentzlaan 66, telefoon 152016 Dames: van Ruijsdaellaan 27, telefoon 261520 Ouddorpsestraat 31, telefoon 731952 Gargonne 82 X c-T' Te doen gebruikelijk brengt het Syndicat de la Haute Coiffure Franpaise bij de introduktie van een kort kap sel, ook altijd een lange versie. Dit is dus Carponne '82 in 't lang. Gel erin Opgeknipt, aan de zijkanten naar achter gewerkt, speels aan de voorkant: dat zijn o.m. de kenmerken van de nieuwe Franse herenlijn. „Een halve jongen" zegt het woordenboek bij „gargonne" onder meer, een vrijge vochten vrouw is eveneens een goede betekenis. En daar horen dan deze kapsels bij met links een wat strakker jongenskopje, rechts een model met iets meer beweging, waarbij duidelijk is te zien, dat een volume-permanent voor de nodige schwung zorgt. HU EN ZIJ... HAARFIJN NAAR BEL NU VOOR EEN AFSPRAAK Introduceert voor u modelijn lente/zomer '82 Voor haar en hem Na ons succes met Flou 57 in t981 de nieuwe lijn Carronne '82 De lange versie is het zorgeloze kapsel voor hen die hun tijd hard nodig hebben. De korte versie modellen HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 12 MAART 1982 U bent het van ons gewend: EXCLUSIEF VOOR RANDSTAD-EDITIES is ook nu weer de nieuwe Franse haarlijn bij de presentatie ervan in Parijs gefotografeerd 99 PAGINA 12 Een jongenskop. Een origi neel jongenskoppie, van ach teren kort opgeknipt en met een puntje in de hals. Maar aan de voorkant is het zo speels, soms ondeugend, een andere keer zelfs geraffi neerd, dat we maar „koppie" schrijven bij: Zo heet de nieuwe, amper een maand geleden in Parijs geïntro duceerde voorjaars modelijn van het Syndicat de la Haute Coiffu re Frangaise. Wie op school Frans heeft gehad (of nog heeft, want we weten, dat ook heel wat jongeren deze krant lezen) zou misschien kun nen denken: dat is fout geschre ven. Frans voor jongen is „gar- gon". Nou, een gargonne is letterlijk vertaald een vrijgevochten vrouw en zo ziet dat kapsel er ook uit. Het is een zelfstandige, vrolijke interpretatie van die jongenskop. De paar duizend kappers uit werkelijk alle werelddelen, die bij de presentatie aanwezig waien, bleken er unaniem enthousiast over wat meestal betekent, dat zo'n lijn overslaat; „Gargonne 82" in heel wat salons de inspi ratiebron zal worden voor het in terpreteren van de nieuwe lijn bij de vrouw, die in de kapstoel zit en best het voorjaar met een an der kapsel wil begroeten. Of er van de zomer voor kiest. Gargonne '82 is dan als het mode-voorjaar zelf. Fris, pittig, vrolijk en met een vrouwlijke touch. Daarvoor zorgt dan vooral de voorkant, die (als we even een vakterm mogen laten vallen) evenals de achterzijde triangel is geknipt. Zou je alles naar voren halen, dan valt het met een punt op je neus. Met die voorzijde kan een goede kapper uiteraard verschillende kanten op. Dat hangt af van de vorm van het gezicht, de kwali teit haar en het type vrouw, dat samen met de kapper(ster) aan het „Gargonnen" gaat, dus ja zegt die jongenskop. In de meeste gevallen worden de oren daarbij geheel vrij gelaten wordt er bij die oren een puntje geknipt ('n koteletje heet het po pulair in menige salonen als het haar van nature niet krult, vraagt Gargonne '82 absoluut om een volume-permanent. Een blitsje hier en daar, ofwel „coupe so- leil" hoort er ook helemaal bij. Omdat de nieuwe lijn eveneens een lange versie heeft, is zij voor velen aantrekkelijk. Tenslotte wil niet iedereen het haar kort laten (op)knippen en dan kan worden gekozen voor naar achter ge werkt, uit het gezicht, naar el kaar toe lopend haar. Ook dat kan zelfs met een beetje fantasie in een punt toelopen. Borstel en töhn zijn voor beide versies (naast natuurlijk de schaar) voor velen onmisbaar. Er wordt zelfs hier en daar al iets over een tondeuze gemompeld om het juiste effekt van zo'n jon genskop te bereiken. Dan begrijp je helemaal dat woord gargonne... Iemand begint er mee, een ander pikt het idee op en dan ineens is het mode. Aanvankelijk soms nog wat schuchter, een jaar daarop volop. Dat geldt dan bij kapsels voor de haarbanden of opgerolde shawltjes! Bij de piratenlook zullen vooral die shawltjes met aan de zijkant los vallende uiteinden het doen. In heel wat zaken kom je nu speciale, smalle bandjes tegen. Ze zijn er in tal van kleuren, vaak elastisch, ook in goud en zilver en met neerhangende uiteinden. Dat je ze op je voorhoofd draagt onder het daarover vallende haar hoeven we, denken wij van Total Look, eigenlijk niet eens te schrijven. Leuke lijn, die Gargonne'82, maar je moet er natuurlijk ook wel een gezicht voor hebben. Want de ene toet vraagt nu een maal een andere kappers-aan pak, dan het andere gelaat. Het leek ons daarom best eens aardig in deze vijfde Total Look wat tekeningen mee te nemen, waarbij de haarlijn is afgestemd op de vorm van het gezicht. 't Zijn zo maar wat impressies, die echter wel de grondregels vormen voor heel wat kapsels of interpretaties ervan. Bij een laag voorhoofd worden weinig korte haren in het gezicht gekapt, waardoor de haargrens hoger verondersteld wordt. Een spitse kin vraagt om een iets lichtere kleur make-up. kanten uit wil behalve voor de spiegel de goede, kan met deze lijn helemaal prima uit de voeten. Laat maar gaan aan die voor kant. J Op de disco-, uitgaans- of (heel zachtjes gezegd) een tikkie op de punktoer: dan gekozen voor hair-gel. Dat is een glanzende crème, waarvan een „flink dotje" wordt gebruikt, waardoor het haar „ge- geld" en wel blijft zitten zoals jij het hebt gekapt. Durvers kiezen dan nog voor een blits aan de voorkant. Het Syndicat de la Haute Coiffu re Masculine Francaise, die twee keer per jaar de nieuwe herenlijn introduceert, gaf deze coupe de naam „Ligne Marly" mee, zo hoorden we van onze Haute Coiffure vak-ingewijde Henk Koekebakker. llllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM Drie modellen voor een gezicht met een brede kin en een smal voorhoofd, waarbij ongekunseld gekrulde haren het totaalbeeld verzachten en zorgen voor een natuurlijk silhouet. Een donkere kleur make-up op de kaaklijn zal het gezicht wat smaller doen lij ken. 't Valt wel op dit seizoen. Wat de mannen doen kiezen de vrouwen en wat de vrouwen aantrekken zie je vooral kwa kleur ook bij de mannen terug. Zelfs bij de kapsels, of liever gezegd: bij de nieuwe haarlijnen gaat dit op. Want die lijken behoorlijk op elkaar. Kapsel-suggesties voor een hoog voorhoofd, waarbij de ha ren diep op dat voorhoofd val len. Een goede coupe is hierbij absoluut noodzakelijk. Een mooie oogmake-up in de natuur lijke tinten van het haar, zorgt voor een harmonieus geheel, o Nu kun je voor mannen moeilijk schrijven, dat een „jongenskop" mode is, want zo'n hoofd heb ben ze van nature al van zichzelf, maar als we denken aan het op geknipte haar van achteren, de coupe die de oren vrij laat, het accent dat speels aan de voor kant valt en op verschillende manieren geïnterpreteerd kan worden zitten we op heel wat fronten met schaar, borstel en föhn toch op dezelfde golflengte. Wordt bij de vrouw het haar aan de zijkanten diagonaal geknipt, bij de herenlijn wordt het bijna horizontaal naar achter gewerkt. Bakkebaarden kunnen we dit jaar praktisch vergeten, voor een goede valling van de nieuwe he renlijn kan ook hier een volume- (dus geen krul) permanent soms nuttig/nodig zijn. Wie tot nu toe problemen zou hebben met een kruintje aan de voorkant, omdat het haar alle ALLURE WINKELHOEVE 11 Vlaardingen-Holy Tel. 010-750683 óók MGR. NOLENSLAAN 337 SCHIEDAM TEL. 010-738330 Dit kapsel is geïnspireerd op de vijftiger jaren. Het wordt ook wel de „Elvis-look" genoemd. Het haar boven op het hoofd is in een driehoek gepermanent. De oren zijn vrij gelaten en het haar is in de nek opgeknipt. Met behulp van een gel is het haar afgewerkt. Korte lokken boven op het hoofd, een lange geëfileerde voorpartij. De nekpartij wordt ook lang gehouden. Voor verfraaiing kan een coup soleil of kleurspoeling compleet ma ken. Ook dit kapsel is zeer kort. Het is in de nek sterk opge knipt en de lijn is van voren naar achteren gegradueerd. De lok op het voorhoofd is vol en valt uit elkaar. Vrij rondom de oren, vlakke korte nekpartij, ook lange geëfileerde lokken aan de voorzijde die de wimpers niet raken. Bij de Carronne '82 advise ren wij als ondersteuning een soepele biostetische perma nent.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 12