Taft Haken met katoen is voor j aar snieu ws Stoffen inspiratiebron voor zelfgemaakte mode COUPE DETSMI KATOEN feicGütx;orine82 M W PINGOUIN natuurlijk.... Salon Marie-Antoinette Geld uitgeven, is geld verdienen enorm succes HAWSTAD-EDITIES EXCLUSIEF - TOTAL LOOK f aV Vrou welijke noot door broderie Het leuke van zelf kleding maken is, dat je volkomen naar je eigen stijl, eigen capaciteiten, je eigen fig- fuur en je financiële moge lijkheden voor honderd procent mode kunt dra gen. Katoen Linnen-effekt De jeugd lente/zomer 1982 Ligne Garconne 82 is de nieuwe haarmodelijn van het Syndicat de la Haute Coiffure Francaise. Een zorgeloos kapsel. Natuurlijk en jongensachtig jeugdig. In korte en lange versie. Wijnkade 15 - Rotterdam Telefoon 010-12.09.06 -12.07.26 de grund intercoiffure Voorschoterlaan 135 Rotterdam - Tel. 010-12.27.09 Ook op vrijdagavond en maandag geopend KINDERWAGENS 249.- SPIJLEN LEDIKANTJES 98.- ƒ75.- OUD HOLLANDSE KINDERSTOELEN 89.- DE BRUIN BABY KAMERS Gratis breibeschrijvingen bij aankoop van het breigaren. In de Wollewei Hoogstraat 15 Schiedam Leuke modestoffen genoeg, up to date naaipatronen at evenzeer. Los of in een boek. Dit is een van de vele naai-voorbeelden met de aktuele lange-korte broek en een streepblazer. (Marion-zelfmaakmo- de) llllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Soms is 't guitig, een andere keer pikant, noem het vrouwe lijk, óf alle drie tegelijk: maar broderie mag er best bij zijn dit seizoen. Als een schulprandje uit een kraagje, een randje of bredere ruch onder een wijde rok, er is ook mooi broderie voor (bijvoor beeld) blouses. Vooral in de folklore-stijl, die dit keer wat provencaals, soms wat „boertig" is, zorgt de broderie voor een speelse noot via ru ches, randen en stroken. Die folklore-stijl laat vrij veel strepen zien, welke een beetje doen denken aan verschillende Hollandse klederdrachten. Maar ook zonder die folklore is het charmante broderie een vrouwelijke noot in 't stoffen-ge- beuren. Nu voor de vijfde keer Total Look verzorgdend, dus ook schrijvend over stoffen, frap peert het ons namelijk steeds weer, hoe juist hier de mode hoogtij viert als we denken aan kleuren en materialen. De nautic-look, de piraten-look, het begrip „aarde", „vuur" en „water": noem het allemaal maar op en je ziet hoe je met én door de stoffen gelijke tred kunt houden met wat 't seizoen brengt en vraagt. Te accentueren detail jaren'82 is daarbij nog, dat de economische situatie heel wat meisjes en vrouwen, die de naaimachine soms een poosje hebben laten staan, weer naar de machine doen grijpen. Of er een aan schaffen, uitgaande van het standpunt: geld uitgeven voor stoffen is in feite geld verdienen, want zelf gemaakt kan in positieve rich ting flink in m'n papieren gaan lopen! Heet van de naainaald is taft! 't Laatste stoffennieuws, naast het* vele, dat deze lente al brengt, gaat om dat materiaal met z'n eigen karakter en z'n eigen stijl: taft. Tijden lang zijn we het niet tegen gekomen, 't werd nieuws toen lady Diana trouwde, nu zien we het hier en daar in het stoffen winkels op de tafels of in de vakken. Het is (gelukkig) niet het taft van weleer, want dat wilde nog wel eens kreuken. Het is een mengvezel met o.m. polyester er in. Dat taft is er bijvoorbeeld in shock-kleuren en een beetje extra vagant soms voor de durvers onder de zelfmaak-mode-vrouwen. Fuchsiarood met mintgroen leveren die effekten op. Maar ook wat rustiger ruiten en iets minder uitdagende kleuren zijn er in taft te vinden als een aanzet van een mode, die volgens „mijn vakingewijde" zeker de komende maanden gaat doorzetten. Wie dus nu iets van taft gaat maken loopt dus bijna op haar tijd vooruit! Een ander, niet te onderschatten facet is daarnaast het feit, dat het allemaal niet meer zo pietje precies hoeft als vroeger wan neer je zoiets niet helemaal in je vingers hebt. 't Mag wat noncha lanter en de modellen hoeven niet te ingewikkeld. De patronenboeken, die ja daar voor kunt naslaan, bevatten heel wat modellen, met steeds meer de uitdrukking: „gemakkelijk te maken", of welke kreet ieder pa- tronenhuis daarvoor bezigt, er bij. Voor ras-naaisters blijft er ge noeg uitdaging bestaan via het meer om vakkunde vragende model én de vele voortreffelijke materialen, die je een beetje de kriebels geven als je ze ziet. Zo van: snel van start. Dan beginnen we nu toch gauw even te vertellen, dat u dan op uw stoffenpad katoen en nog eens katoen zult tegenkomen. Honderd procent van dat natuur lijke materiaal, ideaal voor de zomer omdat het ventileert en absorbeert, daarnaast met een mengvezel. En dat heeft als we aan wassen en kreuken denken zo z'n voordelen. Ook hier dansen we de polonai se Hollandaise met het vele rood, wit en blauw, met helder zomerwit als ideale kleur voor tal van kombinatie-mogelijkheden. Het mint- of jadegroen, het fu- schiarood, het bananengeel: ze vormen in de stoffen-winkels een uitbundig kleurenpalet, waarbij de effen stoffen er in deze kleur net zo goed zijn als de print. Wie dan eens wat anders wil, dan de nautic- of navylook, maar toch in de modekleuren wil blij ven, ziet dan bijvoorbeeld rode of blauwe bloemen op een witte ondergrond. Wat steviger katoen met polyes ter wordt dan vaak gekozen voor salopettes, broeken en bermu da's, meestal effen, voor de mooie lange broek valt het oog vast op linnen. Niet die harde vlasvezel, maar een binding met linnen-effekt. Goed zittend, vorm houdend, erg zomers. Daarnaast, vooral omdat de blouse een belangrijke partij meeblaast, zie je veel mooie soepele stoffen, zoals crêpes. Ef fen, maar ook met een goed dessin, van heel pittig tot zachter getint in de „aardkleuren" bie den ze veel mogelijkheden, ook als we aan japonnetjes denken. Mijn informator voor deze afle vering van Total Look, Frans Vermey, heeft nu al duidelijk ge merkt hoe door de frisse, vrolijke voorjaarskleuren met hun vele aansprekende modellen, het zelf maken van kleding wordt geïn spireerd. En dat geldt natuurlijk ook altijd als we aan de kinderen denken. Step-materialen, dus doorge stikt, maar dan met een zomerse Exotische dessins en grote prints vormen nog maar één facet van de stoffenmode. En omdat het lente wordt, hebben we die in een nog schuchtere zon voor u gefotografeerd. inslag, worden voor spencers en zoals bootjes, surfplanken, an- jasjes, bolero's of zo maar losse kerfjes en andere sport-toestan- dingen gekozen, voor jongere den, die vaak met de zee te ma- jeugd zijn er geinige opdruks, ken hebben. Zelf mode haken is voorjaarsnieuws '82 bij uitstek. Breien kan na tuurlijk ook en gebeurt voor zomerse dagen zonder meer, maar het haken met katoen krijgt op het ogenblik een behoorlijke stimulans Mode haakt of breit u ook van... katoen. Want katoen is het zomer- garen bij uitstek, ook in allerlei fantasie-uitvoeringen te krijgen. Dit zijn bijvoorbeeld modellen uit een brei- en haakjournaal van een be kende Nederlandse wolfabriek, die evenwel ook mooie katoenen ga rens uitbrengt, uitstekend geschikt voor volwassen modekleding. Wie daarbij zou denken aan „ge wone katoen" moet zich eens oriënteren op mooie, aparte ga rens, die juist voor die zelf-haak- mode worden gebracht. Om een paar voorbeelden te noemen: draden met het effekt van bouclé, frotté, noppen en gemeleerde garens geven dat katoen er ineens een dimensie bij. Het is er in verschillende dikten, men kan vanzelfsprekend ook variëren in naald-grootte en de kleuren zijn al een uitnodiging op zichzelf. Naar hier en daar al in aeze To tal Look staat, zijn juist voor 't kleurenpalet dit seizoen velen uitgegaan van het begrip: water, vuur, aarde. Dat vind je veelvul dig terug in alle mogelijke scha keringen. Ook in wollen en katoenen ga rens kom je het tegen in de vorm van verschillende kleuren blauw, pittig tot iets gematigd rood uit, en allerlei beige-achtigen, zoals: zand, lever, ,,aard"-kleuren dus. En wat haak je dan van dat ka toen, waarvoor ook patronen be staan? Natuurlijk zomerse jum pers, vesten, spencers en niet te vergeten: jasjes. Lange, of bla zer-modellen. De voordelen van katoen gelden bij het dragen ervan ook voor gehaakt katoen, namelijk de ventilerende en absorberende eigenschappen. Liever de breipennen inplaats van de haaknaalden gehan teerd? Veel mooi, streelzacht mohair in tere tinten of spreken de kleuren, nodigen o.m. tot kreatief bezig zijn om maar één van de breigarens er uit te pik ken, die luchtig verwerkt, het ook onder de zon uitstekend doen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIllllllHIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllM Reeds velen hebben ondervonden dat de nieuwe coupe 'Detsmi' in zijn vele variaties helemaal het einde is. Ook als je echt moeilijk haar hebt. Je haar zit gewoon in alle omstandigheden grandioos goed. U ziet de vele mogelijkheden. In lang, half lang maar ook in pittig kort haar. Is je haar te stijl of erg dun en slap dan adviseert John Postmus 'n grove permanent of mini-vaque ter ondersteuning. Daardoor krijgt het haar ook meer volume, 'n 'Sun Bleach', blonde lokjes of 'n leuke kleurspoeling verhoogt het modieuze effekt. Coupe 'Detsmi'... helemaal van deze tijd! tfl ONZE SALONS ZIJN GEVESTIGD: Centrum: Korte Lijnbaan 4tel. 119055 |T H'berg: Weissenbruchlaan 64tel. 186226 Zuid: Zuidplein 95 tel. 816978 MJ I Kralingen: Oudedijk 5 tel. 122105 J HAUTE COIFFURE Vrijdagavond tot 9 uur geopend. Dames- en herenkapsalons Rotterdam. :*>bsr* Timmerbedrijf C. L. van Hoek, voor alle timmerwer ken, exclusieve houten wan den, scheidingswanden enz. Van Swindensingel 50b, tel. 268273. Stofzuigeronderdelen, voor allé merken! Koolbor stels, slangen, plastic zuig- buizen, borstels, papieren stofzakken, kleine zuigmond- jes. Onderdelenshop „ELEC- TRO-TECHNIEK", Broers- veld 11-12, Schiedam. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 12 MAART 1982 PAGINA 13 TE KOOP: LORENTZ- LAAN 2e etage-lift, 3 kamer hoekflat, vrij uitzicht nabij winkels. Grote keuken, i.g.st. van onderhoud. Prijs 59.500,—kk. Tel. 010- 676984 of 659770. Reparatie wasautomaten, vaatwasmachines. Snelservi- ce binnen 24 uur. Speciaal Candy-service dealer. Tel. 010-164955. hdute coiffure fklIKdlSC et coiffure creation haarmode voor dames en heren Nergens zo'n sortering. De nieuwste modellen BOXEN NU Geopend woensdags t/m zaterdags: vrijdagavond koopavond. v.d. Kasteelestraat 11 's-Gravenzande Telefoon 01748-2575 AUTOVERZEKERINGEN NO-CLmIM tot 70%, 10,12 en 15.000 km.tarief, premie per kwartaal. SCHEPER, Lange Haven 102, Schiedam, tel. 262638. Stoelmatterlj Centraal, vernieuwd uw biezen zittin gen 35x35= 45,ook rie ten stoelen 35x35= 70, Gratis gehaald. Tel. 05490- 23174. Te koop: 2 Fasto geisers ƒ50,p.st.; 1 haaks groot slijpmachine f 100,1 boormachine tot 13 mm. 50,Simca 1301 bj.'74 600,—. Tel. 010-262968. Wist u dat? Vrijdag j.l. 4 examens waarvan 3 geslaag den?? Wij hebben weer plaatsen vrij. Autorijschool" Groenoord", Schiedam, tel. 707794 of 740643. Woningruil: aangeboden: 4 kamerflat Bachplein c.v.- lift. Gevraagd: 4 kamerflat Dr.Kuyperlaan, Dr. de Visser laan, v. Haarenlaan t/m 2e woonlaag. Tel. 706158. zelf halen... veel minder betalen!

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13