Goeie jeugdsehoen is er nu zoals zij liel Avillen Veel blauw en grège Gemakschoen mag u vergeten... 1 A van Dalen schoenen Justina Modeshow UW VOETEN tSih>erej(aersjc Autorijschool „Nieuwland" Zweren ze bij die gympies? 1 Sandalets Laarsjes Exotisch Dames en heren u bent van harte welkom Velen slaagden bij lest in Datsun Sunny zijn mooie schoenen waardig. Damespumps De jeugd De heren Gemakschoenen In de sportieve sector is dit Sioux en waldlaufers. TE KOOP: eengezinswoning Bedrijfsruimte te Vlaardingen worden HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 12 MAART 1982 BANDSTAD-EDITIES EXCLUSIEF - TOTAL LOOK PAGINA 14 Veel platte laarsjes dit seizoen... Hoe stapt u het voorjaar in. Vrolijk, pittig, sportief, elegant, gemakkelijk, zeer modieus, exotisch, wat nonchalant? Het kan allemaal. Letterlijk. Aan de voet. Want de schoenmode anno nü brengt 't allemaal. Het is een verzorgde, goed ogende en vaak leuke voetmode, mogen we wel schrijven, uiteraard niet al leen het modebeeld accen tuerend of ondersteunend, maar wel degelijk met een eigen inbreng. Extra zorg voor de kindervoet kan ook zó. Platte schoenen véél gebracht met hier twee aktuele voorbeelden. De T-slipper in goud of zilver, óók mode. Driemaal zacht leer voor de mannenschoen. Schoenen met een strik, of ('t laatste nieuws!) .oplo pende punt, zijn mode anno nu. Dinsdag 16 maart a.s. heeft de gelegenheid haar nieuwe lente-collectie voor de niet meer zo jonge vrouw te tonen in het dienstencentrum De Woudhoek Heyermansplein 38, Schiedam-Noord Aanvang show: 10.00 uur Verkoop: 13.30 uur altijd dezelfde instrukteur Telefoon 735 731 Sjieke details van mooie pumps in verfijnde kleuren. De geklede pump speelt een hele grote rol, 5 tot 6 cm hak, maar ook 3 tot 4 cm hak doet het erg goed. Vlotte jeugdpumps in vele variaties; van sportieve geslo ten modellen tot exclusief uitgewerkte open schoentjes. voor de heren hebben wij de klassieke brooks en geklede molières. Ook natuur en juchtleder ideaal voor slecht weer. voor hen die een gemakschoen zoeken hebben wij erg veel te bieden uit de collectie van Bommel, Picardl, Gabor en Starlet. BROERSVEST 135 - TELEFOON 268492 TE KOOP NEWTONPLEIN 4a an b TE HUUR: 70 m2 kantoorruimte inklusief brandkast, pantry en toilet, c.v., vloerbedekking, telefoon aansluiting en meubilair. 250 m2 bedrijfsruimte, inklusief krachtstroom, pantry, kantoortje, toilet, magazijn en hanghoogte 400 cm 200 m2 buitenterrein. Huurprijs 39.960,- per jaar. Telefoon 341521 na 19.00 uur, telefoon 743984 Het voorjaar ten voeten uit Vrolijk en vlug is de schoen met de strik op het voorblad. Of een gesp. Gemaakt van hetzelfde materiaal als de schoen, of bij- Voor hun voeten dus in feite benen, heupen en rug moet een flink aantal kinderen gewoon goed schoeisel dragen, dat o.m. via een ingebouwde steun, de goede wijdtemaat en stevigheid is afgestemd op hun voetproble men. Maar dat willen ze niet.' Dat ver tikken ze. Ze zullen wel gek zijn, die trutschoenen, zeggen ze. Om dan weer in die gympies of an dere sportschoenen te schieten met als je een beetje geluk hebt hooguit die geurvreter er in. Want bij die schoenen zweren ze, die draagt de halve school en daarop loopt de halve stad. En ga daar maar eens tegen aan praten. Laat er nou uit de schoenwereld een prima oplossing zijn aange dragen voor dat moeten-maar- niet-willen! Namelijk verantwoorde schoe nen, die de hierboven genoemde uitstekende eigenschappen heb ben, maar er onwijs goed uit voorbeeld van lak bij dat leder met parelmoereffekt, zie je die strikken op platte ballerina's, maar ook in modellen met een geraffineerd queenie-hakje. Eigentijds, soms wat sportief, in een andere uitvoering ietsje ge kleder: het vlechtwerk. Ton sur ton, dus in één en dezelfde kleur, dat gevlochten leer, maar ook gebracht in twee afstekende tinten, zoals het (mode, mode!) rood met (nog eens mode, mode) zilver. Wat klassieker de kombinaties blauw/wit of bruin- /wit, eigentijdse wit met zilver. Dan vlecht-effekt alleen maar via een randje kan ook. Elegant? De mooie gesloten pump met bijvoorbeeld één zij kant open, of die pump met open hiel, zijn er in vele wit- schakeringen, maar ook in don kerblauwe sjieke voorbeelden van.'Rood, wit en blauw zijn toch kleuren om in de gaten te hou den, maar dat wist u onderde- hand al wel. Sportief? Dan tippen we zonder meer de schoen, die het midden houdt tussen het bekende colle ge-model en de mocassin. Met een iets spitsere neus en aardige versiering op het voorblad, doe- t'ie in dat parelmoerachtige ma teriaal zomers vlot aan. De kom- binatie leer met een van de mo derne textielsoorten wordt voor sportief schoeisel ook heel wat toegepast. Dan mogen we ook de sandalets niet vergeten! Terwijl we daar naast voor hoog zomerse dagen, zelfs soms uitgaansavonden, de T-slipper (weer) tegenkwamen. Die platte zool met enkele ban den en dat stukje leer tussen de zien om in hun terminologie te blijven. Ze lijken op sport-, trim- of jog- ging-schoenen en we zagen ze voor Total Look kersvers ge bracht op de laatste vakbeurs in Utrecht. Bijvoorbeeld in gebro ken wit, leer met ingezette nylon zijkanten en (zie je ook bij sport merken) riemen, die over de wreef heen sluiten met klitten band. Leuke witte modellen met blau we óf, met gele, óf met rode in zet, lijken in de verste verte niet die „gezondheidsdingen", maar ze zijn het wel. U zult vast wel willen weten dat Piedro en Renata, namen op juist dit vlak, er o.m. mee ko men. Ze zijn er vanaf maat 27 tot en met maat 43 en dat laatste is gelijk mooi meegenomen voor jongelui met grote mensen-ma ten maar toch ergens nog „jon ge" voeten. Een prijsindikatie? Denkt u aan om en nabij honderd gulden. Ze zijn voor meisjes én jongens. grote en daarnaast zittende teen, als „houvast' is er vooral in dé kleuren van nu, goud en zil ver. Ook warm brons zagen we, terwijl er zelfs een sierlijke kom- binatie van goud en zilver in een T-slipper leuk was samenge voegd. Pure mode? Dan kijken we ook naar de laarsjes voor de komen de maanden met toch wel het leeuwenaandeel in suède uitge voerd, tenminste voor de vrouw. Er loopt wat linnen tussen door, maar gezien de sopis geringe prijsverschillen zit het er dik in, dat suède het zal winnen. Die laarsjes zjn, zonder overslag, een soort lente-achtige voortzet ting van de winterse Robin Hood. Heel wat versieringen zoals goud, zlver, leuke stiknaden en vooral de kleuren (rode tinten, heel wat blauwachtigen, het trend-tintje menthe, grège en beige) en de vaak niet eens zo hoge prijs, zal velen naar die meestal platte laarsjes doen grij pen. Voor haar, die toch liever een hak heeft, zagen we een linnen model met een geringe overslag en drukknopen. Trend'82 tenslotte, dat allerlaat ste schoenmodenieuws? Nou dat is de dan de gondel "schoen, een model met punt omhoog, zoals bij exotische gewaden én buikdansen wel gedragen wordt! Soms zelfs met een gouden muntje voorop en hoogglanzend uitgevoerd past het volkomen in die duziend en een nacht orien tal sfeer. Geinig tenslotte en voor haar die durven: laarjes van synthetisch rubber met spitse neus en een queenie-hakje. .4 De softy-line, zo zeggen de vak mensen. Zacht soepel, nappa- achtige leer zo zeggen wij van Total Look en dan bedoelen we vooral de schoenmode voor de man. In 't najaar al getipt, in 't voorjaar onderstreept! Of je nu een moderne veter schoen neemt (liefst met de ve ter in 't zelfde leer), een schoen van 't type moccasin of dat en kellaarsje: van de meeste is het leer streel-zacht. En dat zit soe peitjes aan de voet. Donkerblauw, vergeet die kleur niet, grège (geen grijs, geen bei ge, maar daar precies tussen in) is mede een van dé tinten. De „jonge laars is bijvoórbeeld krijtwit en heeft geperforeerd leer, andere modellen aparte stiksels en een vlugge belijning. Wie, ietsie ouder, 's zomers toch graag zo'n schoen draagt van mooi gevlochten leer, zal die ze ker nog wel tegenkomen, even als de wat klassiekere moccasin. Voor wie dit mode schoenen-nieuws op de pagina een beetje met lede ogen zit te lezen in de geest van: je kunt er naar kijken, maar 't aantakken niet, want 'k heb er de voeten niet naar, heb ben we toch plezierige mode gezien. Daarbij mag/moet u het woord gemakschoen volkomen verge ten, zeker als u kijkt naar de zomermodellen, zoals bijvoor beeld Helioform en vooral niet vergeten Napolina brengen. - Van dit laatste merk zag ik open zomerschoentjes in ver schillende breedte-maten, waarvan niemand zou denken, dat die voet om extra steun vraagt. In modekleuren (zoals donkerblauw) met mode-ac centen (vlechtrandjes of witte perforatie) mogen ze gezien en vooral gedragen worden. En dat van Hollandse huizen voor Hollandse voeten. Tot en met maat 47 toe! Nu ik toch op de Hollandse toer zit in deze rood-wit-blauw lente-tijden kan ik toch niet voorbij gaan aan heel voordeli ge, geinige schoentjes van Ani ta, niet voor moeilijke, maar gezien de prijs vele voeten. Ze zijn gemaakt van een soort ny lon open vlechtwerk, ook in de mode-uitschieters zilver en goud. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllillilliiilliiillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM Wijnhaven 18, Delft. Pijnepoort 14/16, „In de Veste", Delft. Broersvest 33a, Schiedam. Molenstraat 5, Naaldwijk. Marktplein 1's-Gravenzande. Donkersteeg 21, Leiden. Haarlemmerstraat 128, Leiden. Dierenselaan 248, Den Haag. Leyweg 890, Den Haag. Oude Binnenweg 37a, Rotterdam. Voor behang en witwerk, schilderwerk, het leggen van plastic en zachtboard pla fonds, vrijblijvend prijsopga ve. Nu ook van tegelwerk, stucadoorswerk, metselwerk. VERBOOM, Boerhavelaan 98a, tel. 261972. Hr„ 31 jaar, ont., besch., romantisch, aktief, modern, recht door zee, chef Spoor wegen, liefh.: aquaria, aktu- eel, z.k.m. ser. besch. rom. huis. dame, knd. welkom. Briefje aan: I.P.A. H 1059, Postbus 16654 Den Haag. Dame, 44 jr., liefh.: TV, voetbal, e.a. sport., puzzelen; vlot, besch., zorgzaam, mee gaand, goede huisvr., z.k.m. kalme, presentabele hr. Uw ser. brief aan: I.P.A. D 1526 A Postbus 57868 Rotterdam. Dordt-ln. Bespaar geld... Repareer het zelf, onderdelen voor alle merken wasautomaten, deur rubbers, pompen, verwar mingselementen, toe- en af- voerslangen, V-snaren, aan- sluitsets. Onderdelenshop „ELECTRO-TECHNIEK", Broersveld 11-12, Schiedam. Wedn. 60 jr., 1.87 m„ ge zelligheidsmens, netjes, se rieus. Graag er op uit met de auto, z.k.m. vriendelijke dame. Uw brief a.u.b. aan: I.P.A. H 1046 B Postbus 16654 Den Haag. UIT ONZE GROOTHAN DEL: grootbeel kl.tv 12 ka- naals nu 1449,-. -Philips kl.tv. kleinbeeld v.a. ƒ849,- -Video 12 kanaals VHS 1899,-. -Akal versterkei 2x35 watt nu ƒ299,-. -Aka audlorack 1648,- ni ƒ995,-. -Auto radio-cass- .ree. stereo 149,-. -Aka cass.deck ƒ448,- nu 265,- -Akal versterker 2x30 watt 265,-. -Akai tuner 275,-. -Akai draaitafel 199,- Wasmachines v.a. 339,Koelkasten v.a. ƒ319,kookplaten buta- gas 159,Fasto geisers 299,Stofzuigers v.a. 139,Naaimachine's (inruil) met garantie, zig-zag v.a. 159,Gevelkachels v.a. 369,Gaskachels v.a. 599,Lenco draai tafel ƒ349,nu ƒ189, Tuner ƒ379,nu 159, OPisOP. ALGEMEEN KOOP CENTRUM, Dam 9-11, Schie dam. Tel. 265136. Donder dag koopavond. Te koop: centrum Schie dam, Rotterdamsedijk, bo ven babyzaak Flux, 3 k. ap partement met badkamer. Het Appartement wordt op nieuw geschilderd, gewit, etc., nieuwe bedrading, spot prijs 56.000,kk, koopsom plus kk volledige financiering, rente 11,5%. Voor informatie Vastgoed v. Dorst BV, tel. 732555. Te huur: kamer/slaapka mer aan de Tielman Oemstr. te Schiedam. Met gebruik van keuken, douche, toilet. Huur 550,p. mnd. incl. gas, water en licht. Voor inf. Vastgoed van Dorst BV tel. 732555. Schilderen, witten, be hangen, plafonds hout, schroten of gips. Nieuw nos talgische plafonds. P. A. v.d. Kruit, Leliestraat 34, Schie dam, sinds 1936. Tel. 010- 264432. w J aan Singel gelegen g.o.h. eigen grond, dubbele beglazing, geïsoleerd dak en vloer, c v. Indeling: flinke woonkamer, gang met diepe provisie kelder, moderne keuken, douche, 3 slaapkamers, balkon, zolder, eventueel als slaapkamer, voor- en achtertuin, schuur, geen makelaar Vraagprijs 166.000,- k.k. Meeuwensingel 102, Schiedam-Kethel, tel. 010-709801 Gerenoveerd pand, bovenwoning leeg te aanvaar den. Voorzien van: grote woonkamer met open haard, parketvloer en schoonmetselwerk, open ei ken landhuiskeuken met plavuizen. Wenteltrap naar slaapetage: 2 slaapkamers, luxe badkamer met vaste wastafel, douche en ligbad. C.v.-gas, zonne terras, eigen grond. 93.000,- k.k. Telefoon 010-157084

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 14