mm POLDERMAN r Onze japonnen brengen u in voorj aarsstemming. fotoreportages B[RM?nT FotografenGilde bruidshuis SOIlJcl, I O De bruidhaar japon en haar bloemen OCCASION? 9 Mooi geborduurd Rosita heeft ook jouw bruidsjapon. PETITE FLEUR Y vanaf120.- Na' BANDSTAD-EDITIES EXCLUSIEF - TOTAL LOOK Dal allemaal is foruidsmode-nieuws '#2 EEN GOEDE U vindt hem bij Zie de aantrekkelijke dessins, de frisse kleuren en zachte natuurtinten. Voel de luchtige stoffen: shantoeng linnen, Crêpe georgette en chiffon jersey. Let op de aktuele accenten... Ja, het voorjaar zit in de lucht bij Alja. Kom gauw eens passen. U krijgt alle tijd en aandacht Afgebeeld: zeer aparte japon uit georgette met „sjaaldessin". In twee kleuren en maten 36 t/m 44 335,-. Modehuis Schiedam Broers vest 109 In die fijne collectie van Rosita hangt de bruidsjapon die bij jou past chic klassiek of wervelend modieus, eenvoudig en lief of geraffi neerd charmant De internationale collectie van Rosita staat garant voor een goed begin van het grote feest Rosita heeft bovendien een uitgebreide collectie avond japonnen voor de bruidsmoeder en bijpassende kleding voor bruidsmeisjes en -jonkers. óók voor damesmode. international Opvallend groot matenassortiment: 36-58. Bij Huize Brabant met gratis trouwdagboek. r een enorme keuze bruidshuis Kom eens bij ons langs en laat u informeren uit een geweldige keus exclusieve bruidsboeketten. Bloemsierkunst Petite Fleur HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 12 MAART 1982 PAGINA 15 Deze japon is gemaakt van èén van de nieuwste materialen, een soort dunne taft met een matte glans, heel apart van struktuur. Het model is er een met raffine ment én voor een zomerbruid. De twee gedrapeerde helften van het lijfje vallen schuin over el kaar. Op de schouders zitten als heel fijne garnering mooie bloembladen van pareltjes en parelmoer-lovertjes met een zacht tintje rose. Die bloem blaadjes zijn ook op de brede bandceintuur terug te vinden. Bij dit nieuwste materiaal voor bruidstoiletten is voor dit model een stola gekozen, afgezet met een uiterst fijn randje parelmoer. De hoofdtooi doet kwa vorm én met een parel op het voorhoofd wat oosters aan. Het zou lichtelijk overdreven zijn te stellen, dat een bruidsboeket een japon kan „maken" of „breken", maar kleuren en een arrangement, die passen bij het uiterlijk van de bruid en wat zij draagt, spelen een niet te onderschatten rol. En drukken mede een stempel op het ge heel. Wie dan die keus aan een goede bloemist kan/wil/durft overla ten (doorhalen wat niet verlangd wordt...) krijgt vaak iets aparts. Een voorbeeld daarvan geeft de kleine foto bovenaan de pagina. De wens van de bruid was rozen en die vormen dan ook uitgangspunt van het boeket. Het geheel is gehouden in zachte gele, heel zacht oranje tinten met verschillende kleuren groen. De rozen van het soort simone zijn zachtgeel met een oranje waas, de exotische safaritakjes groen met een zacht oranje topje, de grootbloemige erica, zachtgeel met groen, terwijl wat varentakken en draecena (planten) bladeren harmonieus verlopen van fris naar donkergroen. De kleur van de japon: room-wit, ofwel écru, was mede de inspriatie voor dit boeket. Als er1982in het trouwboekje sta Glanzend satijn met een geborduurde tulen overdress. Pril broderie met ruches en satijnen bandjes Een heel apart, nog niet gebracht materiaal, dat we het beste kun nen omschrijven als mat zijde of dunne taft. Brede ceintuurs, dan wel banden in de taille. Losse mouwen, die je naar wens kunt aandoen of uitlaten. En (terug van even weggeweest) mouwen met een puntje, vallend op de hand. Want ook de bruidsmode heeft elk seizoen wel degelijk haar trends. We hebben het voor Total Look, dus in feite voor de aanstaande bruiden onder u, bekeken en onze eigen Randstad Edities fotodienst brengt het op deze pagina voor u in beeld. De uitschieter is dan toch wel dat gloedje nieuwe materiaal voor bruiden, die eens willen af wijken van het traditionele. De in Heel apart, een beet/e ge waagd. voor bruin gebrande schouders én een bruid met durf. is dit toch wel een bruidstoilet met een heel ei gen stijl. De jumpsuit is ge maakt van zijden jersey, de harembroek heeft een lange split opzij, vanuit de met zil verkleurige lovertjes versier de band lopen lange franjes met hier en daar een kwas tje zilver. Er kan een stola bij worden gekozen met eenzelfde franje. In het haar een band met een enkele bloem en wat zacht wuiven de veertjes. feite eenvoudige, maar bij nader bekijken en aanvoelen, aparte tafachtige stof, vraagt wel om vrij exclusieve modellen. Die zijn er dan ook van, de foto laat het zien. Vooral het gedra peerde lijfje van deze japon is apart en dat dan voor hoog-zo- mer-bruiden Pril broderie, schrijven we hier boven al, want japonnen hiervan gemaakt in de stijl van Laura Ashley of Sarah Kay, zijn er vooral voor het jonge bruidje. Met ruches waar 't kan, zonder dat het overdreven overkomt, is broderie gewoon een erg vrou welijke, liefelijke dracht. Vorig seizoen al een beetje begonnen, zet het in de komende maanden zeker door. 'n Mooi zomers materiaal is ook tule, dat in allerlei partonen en dessins is geborduurd en over satijn wordt gedragen. Het raffinement van tule, is dat het de huid laat zien, waar de satijnen onderjapon „ophoudt", waardoor juist het dessin van het borduurwerk zo goed uit komt. Natuurlijk wordt kant ook veel gedragen en gekocht, maar schrijvend over de nieuwe bruidsmode, lichtten we de tule er toch eerst even uit Evenals we op deze pagina een extra vagant model voor de bruid laten zien. die altijd ge wend is in een broek door 't da gelijks leven te gaan. Spijker broeken. suède broek, hippe modebroek, als 't maar broekt. Het is gedurfd, origineel en een tikkie ondeugend, die mouwloze jumpsuit met de harembroek. De kleur, maar dan voor bijna alle bruidstoiletten? Wit. Echt helemaal wit, zeker als de lente- of zomerzon je wat bij heeft gebruind. Wordt er een tintje gevraagd, dat zullen blonde bruiden meest al voor lichtbleu kiezen, wie wit niet kan hebben (wat voor kan komen) kan op écru terugvallen. Detals het weten waard zijn naast de brede bandceintuurs, en dat puntje op de hand, hoge boordjes en de toepassing van pareltjes of parelmoer lovertjes. Die hoge boordjes staan nu een maal bijna iedereen bekoorlijk, dat verfijnde parelmoer geeft het wit net even een accentje mee. De bruidegom, die eens wat an ders wil dan het donker getinte, geklede pak, kan dit seizoen ze ker kiezen uit witte of room-witte kostuums, dan wel kombinaties. Want samen in 't wit is in als je als jaartal 1982 in je trouwboek je hebt staan... Broderie voor de jonge bruid is het helemaal voor wie de nostal- gisch-romantische stijl van de laatste jaren ook zo pril vrouwe lijk vindt. Over deze japon met de lange mouwen, veel ruches en de zacht turqouise satijnen bandjes, zit een mouwloos jasje dat aan de achterzijde iets langer is en vaag iets van een queue suggereert, omdat het is aangerimpeld. Daarbij een hoed met voile, twee linten én een bruidsplu. In het trouwfoto-album is het plaatje, waarop de voor jaarswind of de zomerbries met je sluier aan de haal gaat, vaak een van de aardigste. De sluier, kort, lang, of zelfs een halve nog over een lange heen, wordt nog veel gedra gen. Total Look laat even een alternatief zien voor wie (en dat wil 's zomers met een bruine huid nog wel eens opgaan!) geen sluier kiest. De hoofdtooi op deze foto is kwa mo del en met de parel moer-lovertjes een van de nieuwste mo dellen en verdient zonder meer het pre dikaat: apart. Mooi geborduurd tule over glanzend satijn, of zoals op deze foto, over een mooi vallende crêpe, is voorjaars bruiden-mode. Deze jurk heeft een half lange, tulen overdress en een aan de schouderbandjes vastzittende pelerine. Er zitten losse tulen mouwen bij, die halverwege op de bovenarm blijven zitten via elastiek. Heeft u problemen met uw huisbaas, met uw uitke ring, met instanties of met de Gemeente? Het OM- BUDSTEAM van de PvdA wil u helpen. Briefkaart met al leen naam, adres en tele foonnummer naar Postbus 4093 in Schiedam of bel 739937 en wij nemen kontakt met u op. I# qlja Ruime p Telefoon 010-267416 Donderdag tot 21.00 uur koopavond. parkeergelegenheid t.o. ons modehuis. Korte Hoogstraat 4 - Rotterdam - teL 010-126143 Achterom 30-32-34 - Dordrecht - tel 078-134738 Te koop: VW Golf L, bj. '75 i.g.st. 2700,Zat. tussen 11-16.00 uur. Tel. 010-736708. Te koop: Renault 16 TL bj.'77 i.z.g.st. leren bekle ding, prijs 1950,Tel. 010-700625. Te koop: Princess 1800 Hl, bj. '76, metallic blauw, met LPG, prijs ƒ2900,Tel. 623415 na 18.00 uur. Ook uw oude auto is geld waard, 25,- tot 1500,- voor elke complete auto. Te vens alle onderdelen. Tel. 702964, b.g.g. 156068. Nu Marconistraat 4, Vlaardin- gen. Tevens vrijwaringsbe- wijs. Te koop gevraagd. „De Vormer" vraagt te koop, en geeft als enige GARANTIE- prijzen voor uw in goede staat verkerende spullen. Bankstellen 50,- tot 750,-, grote koelkasten 30,- tot 175,-, kleine koelkasten 20,- lot 100,-, gasfornui zen 25,- tot 250,-, eet- hoeken 25,- tot 350,-, gashaarden 20,- tot 350,- wandmeubels 30,- tot 500,-, onyx tafels 30,- tot ƒ125,-, onyx minisets ƒ30,- tot ƒ125,-. Tevens vragen wij: complete inboedels, slaapkamers, radio-installa ties, schilderijen, platteel, ta pijten, antiek. En alles wat u nog meer heeft, tegen con tante betaling. Tel. 010- 702122 of 332680. BEWAAR DEZE ADVERTENTIE A.U.B. Voor flessen buta- en propaangas en petroleum naar oliehandel Kerkhof. U belt 266551 en wij bezorgen. Ook voor buta- en propaan- apparatuur. Voor gas afha len: Leliestraat 26, Schie dam. Tuinlaan 98, telefoon 010-267464 Mgr. Nolenslaan 688, telefoon 010-738133 Hof van Spaland 7, telefoon 010-704275 want de allerlaatste collecties - o.a. van Franse en Italiaanse mode huizen-zijn net binnen. Ook ruime keuze voor de bruidsmoeder. En heel modieuze avondkleding. Gouda, Dubbele Buurt 3, tel. Bel even voor eenafspraaken u kunt in alle rust kiezen en passen. v «s» v v t Nieuw bij Son ja! Geklede kostuums voor de modieuze bruidegom Rotterdam, Binnenwegplein 26, tel.:010-138895 f1820-23422. Dordrecht, Spuiweg 39, tel.:078-130147. Lorentzlaan 30 Schiedam telefoon 379007

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 15