•••en wat we er onder aantrekken Slaap lekker in tricot, batist of ivoor satin Merita Uit de collectie van Pastunette BEAUTIFUL, SUPPORT VAN PLAYTEX i DeTopTwee in ondeigoed c Van taille naar tanga en van fcaMn naar kant Voorjaar... po/tunettè S/ooQ bij ons verkrijgbaar! fi( J 'f A 11 Holiandia O Jf BANDSTAD-EDITIES EXCLUSIEF - TOTAL LOOK Uit de droom Pril Unisex Ook C en D Tailleslip Carslip i f Alles wat je hartje begeert >95 V - 9.90 sportieve stijl Het elastische comfort van ten Cate Certiform. De sr van Holiandia in 100% katoen. lh V 1 m Ié A V De slip met het gouden haantje. TORSO FILIALEN: R'DAM; gr. hilledijk 267, meent 67, stadhoudersw. 97, zw. janstr. 17, SCHIEDAM; oranjestr. 17, CAPELLE a/d IJ.; koperwiek 41, LEIDERDORP; winkelc.'winkelhofDEN HAAG; apeldoornsel. 292, DELFT; markt 5. DE KROON FILIALEN: R'DAM; bergselaan 301, beijerlandselaan 59, b.baumannl. 120-124, fransel. 275a, goudserijw. 8b, hessepl. 49, kleiw. 100, nw. binnenw. 254, peppelw. 71, pleinw. 1, sam. esmeyerpl. 37, schiedamsew. 25, slinge 169, stadhoudersw. 133, zw. janstr. 14, VLAARDINGEN; korte hoogstr. 43. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 12 MAART 1982 PAGINA 16 ...dat kan van alles zijn, zoals op deze pagina in Total Look te lezen staat. Maar om de ondermode bij het jaar 1982 nog even nader toe te lichten: Bij het cijfer 1 een hoog opgesneden, onder de zomerpantalon prima zittend elastische slip met aan de voorzijde een kanten motiefje. De beha heeft twee spaghetti-bandjes, is vloeiend van lijn en heeft een zelfde kanten inzet. Nummer negen draagt mode in huidkleur. Glanzend satijn met een verfijnde kantgar nering, zowel in het vrij lang vallende broekje als de top van deze set. Daarnaast een nieuwe lijn in beha's: bijna recht aan de voorkant. In tegenstelling tot de meeste modellen zit het elastische kant hier aan de onderzijde. Er hoort een slip bij met dezelfde garnering. Voor een heel natuurlijke, vrouwelijke belijning kijken we tenslotte nog even naar nummer twee, die een zomerset koos in de pasteltint zacht rose. Tricot, maar dan beslist niet al leen op de sportieve toer, batist, omdat het 's zomers zo prettig draagt, maar ook glanzend ro mantisch polyamide... voorjaar '82 brengt plezierige nachtkle ding voor alle leeftijden en aller welterusten-wens. Was die kunstvezel, in de wan deling nylon genoemd, een tijdje niet zo gewild, in de uitvoering en de kleuren van nu, zullen ze velen aanspreken. Want het valt soepel, zit lekker en dat „plakke rige" uit de begintijd van het synthetische kun je vergeten. Vooral in de tint ivoor, ook voor ondermode al getipt, is het mooi. Daar zie je lieve ponnetjes in met een kapmouwtje en een ingewe ven streepje, een babydoll als 't hoogzomer is, maar net zo goed een glanzend négligé. En hoe u daar dan over denkt: we zullen het wel nooit aan de weet komen, maar wij van Total Look vinden dat altijd zo'n vrou welijke sjiek hebben. Een mouw loze lange nachtjapon met kant garnering en daar dan de jas over heen. De foto op deze pagi na geeft er een indruk van. Wie bij zomertricot zou denken aan sportief aandoende pya- ma's, helpen we gelijk even uit die droom. Want we hebben mooi, dun tricot gezien, dat zo romantisch is als een serenade bij volle maan. Dun, wit, daarop een zacht fuchsia-getint dessin met nog een biesje: heel fijntjes. Ook léuke tricot dingen zijn er. Helemaal in de aktuele nautic- stijl. Zoals een gestreept geval, rood met wit en een geinige kor te pon met een guitige split opzij in jonge streepkleuren. Maar zelfs de folklore look kom je in nachtkleding tegen. Wit met felkleurige strepen. Als tegen hanger zie je dan ineens een beeldschoon zwart mouwloos geval met gouden opdruk (een maan, een zon en een sterretje) of een model met iets van mode goud er in. Batist is en blijft ronduit iets prils houden. Vaak in een lief dessin uitgevoerd (klein bloemetje of kriegeltje), soms gegarneerd met iets van braderie: een ideale zo- merdracht voor velen, vaak met niet al te veel pretentie. Voor hem en haar tenslotte: de kamerjas van badstof. In een van de modekleuren rood, wit of marine, kompleet met een zee achtige garnering (anker bijvoor beeld). Dat blijkt een unisex jas te zijn, want zowel mannen als vrouwen schieten 'm graag aan en waar je met zo'n exemplaar ook maar rondstapt, je ziet er al tijd gezellig in uit. Twee voor de prijs van één, zou een slimmerik kunnen zeggen, maar als je uit bad komt en je mist je kamerjas/annex peignoir, sta je toch mooi met letterlijk niks. U die leuke jassen onder de aandacht brengend, kunt u niet zeggen, dat we u op voor hand niet hebben gewaar schuwd. Hoe de mode in haar totaliteit dit seizoen op alle mogelijke gebieden één lijn trekt, is ook duidelijk bij de ondermode te konstateren. Sportief, romantisch, vrouwelijk, hoogzomers: we komen het alle maal bij die ondermode tegen, zowel in beha's als slips en broekjes. Sportief? Als we dan even bij de jongste garde mogen beginnen, die het beha-loze tijdperk toch duidelijk niet ziet zitten, valt op hoe 'n leuk antwoord de founda- tion-sektor hierop geeft. Name lijk door een model van dunne, elastische katoenen badstof, overat» de natuurlijke lijn soepel volgend Een beha mag, een beha moet soms, maar een beha wil je lie ver niet zien in heel wat kleding- gevallen en met die soft look, dat puur natuurlijke, is degelijk rekening gehouden. Daarom zal ook de ondoorzichti ge, van glad polyamide gemaak te naadloze beha het uitstekend doen, dit seizoen. Heel anders en appellerend aan de romantische look zie je de beha's met een tule geborduur de cup. En dat in allerlei tinten. Ook in een van de nieuwste on dermode-kleuren, het zich nu doorzettende ivoor. Dat is een naar heel zacht donsgeel neigen de tint. Plezierig voor de jonge vrouw, die een C of zelfs D-cup heeft, maar voor de rest slank is, dus een omvang van 70 a 75 de hare kan noemen, is dat deze zo vrouwelijke beha er ook is met die cup. Dan wel in de meeste gevallen met een beugel aan de onderzijde, want een beetje steun kun je nu eenmaal met die cups vaak niet ontberen. Zal er met dat vele wit in 't mo debeeld weer naar wit worden gevraagd, de huidskleur blijft fa voriet. Temeer daar dat skin niet duuisenijnt als je iets wits aan hebt. en kun je dus in feite ook spre ken van een natuurlijke belijning. Maar: van taille tot tanga, roe pen we maar uit, want dat heel minimale en alle lengten er tus sen zijn er zeker ook. Tot het zeer fragile gevalletje van tule met een kanten inzet toe. Kijken we even naar de slips, dan blijkt hoe bij de vele broe ken, die dit modeseizoen brengt, de tailleslip het er vaak 't beste bij doet. Dan zie je zich onder die pantalon geen slip aftekenen Overigens: de tanga, dus dat weinig om het lijf hebbende broekje, is er ook in de heren- sektor, maar dan op z'n mans geïnterpreteerd. Voor de trend setters zogezegd. iedere krant, die zichtzelf respekteert, kondigt het voorjaar aan met een schaap, voorzien van een pas geboren lammetje. Dat kan in januari al zijn, lente of niet, maar zo'n schaap staat als lentebode in de krant. Al jaren. Niet steeds datzelfde moederdier, maar van noord tot zuid en van oost tot west blaten ze ons vanaf de pagina's tegemoet. En zo hoort het ook. Al bent u dan in menige Randstad-Editie, dus uw eigen thuiskrant, vast ai wel zo 'n teder gebeuren tegengekomen, wij doen het in deze voorjaarsmode-special nog eens dunnetje over. En dan, zoals u al in heel wat Total Look's van ons gewend bent: met een plaat én toestemming van Triumph International. Daarbij gaat het niet om het breien van een wolletje, dat zal u duide lijk zijn, maar om even een aparte lijn in beha's te laten zien, recht aan de bovenzijde met een mooie kant-inzet. De lammetjes zijn ondertussen al aardig uit de kluiten gewassen en op de grote stille heide is de herder ondertussen ook aardig uit z'n eenzaamheid verlost... Steeds meer gevraagd en gedra gen worden de zogenaamde carslips voor en door heren. Dat zijn onderbroeken (ja, laten we die dingen toch maar gewoon noemen zoals ze heten) die voor al bij 't autorijden plezierig zitten omdat ze als carslip zodanig zijn gemodelleerd. Voor de man: een keur aan kleuren. Om dan funktioneel te eindigen: voor vrouwen, die correctie nu eenmaal nodig hebben, brengt dit voorjaar pantycorselets van soepel, meerekkend materiaal voor bewegingsvrijheid met toch de nodige steun. De tint ivoor (een donszacht geel) voor ondermode en glanzend soepele nachtkleding is een van de laatste trends. Bekijken we deze foto even van rechts naar links: een roman tisch hemmetje met erbij 'n passend broekje in satijnen polyami de, is jong en vrouwelijk. Daarnaast (zittend) van hetzelfde mate riaal gemaakt: een nachtjapon met charmant kant langs hals en mouwen. In het midden, minder glanzend, maar wel van ivoor kleurig ondermode-materiaal bij uitstek, een naadloze beha voor een natuurlijke belijning en kanten inzet voor een vriendelijke touch. Er kan een tanga-slipje bij in dezelfde trend. Een mouwlo ze nachtjapon met een erbij horende peignoir, vormen het sjieke négligé daarnaast. De rij wordt besloten met een (ook weer naadloze) bra en een erbij passende anti-statische jupon. WNNMVNWINVNW kNSSWrt\wsvv«wy.V w.wv,\\\w.\\\sw\sv\\vvv\\ Naadloze stretch BH's van structuur- lycra. In wit en ivoire. Zonder beugel in cup A-B van f. 22,50 voor.f. 17,50. Met beugel in cup B-C van f. 27,50 voor f. 22,50. Micro stretch slip van structuurlycra van f. 12,50 voor f. 9,90. Mode begint bij Pastunette. #Lovablë De nieuwe Easy Way kollektie van Lovable is gemaakt voor de moderne, eigentijdse vrouw die de mode op de voet volgt. Lingerie en foundation die gezien mag worden en waarvan je niet voelt dat je 't draagt. *De strapless beha is er in wit, zwart en huidkleur. Maten: A70-80, B70-85, C70-80. Prijs 27~ *De diep uitgesneden naadloze beha is verkrijgbaar in wit, zwart en huidkleur. Maten: A70-85, B70-85, C70-85. Prijs 2Z~ *De bij de beha passende tailleslip is er eveneens in wit, zwart en huidkleur. Maten: 60-80. Prijs 22."" Kleuren: wit en huid. Maten: 38 t/m 44 Materiaal: elastisch katoen Prijs, sloggi shirt mini "XTTJfi 8&50 1750, ■I 7» 8Z50 •22.50 I£56 1 Wij verkopen ondergoed van ten Cate en van Holiandia En dat zijn merken, die samen de Top Twee van Nederland vormen Met keus genoeg voor allemaal Voor elke smaak néle gezin1 Slips, singlets en T shirts van ten Cate Certiform elastische katoen gemaakt voor een perfecte pasvorm Het volmaakte draagptezier zonder wasproWemen Blijvend etastisch, vormvast en kleurecht Het moderne comfort voor alle leeftijden Modieuze kwaliteit van ten Cate m tal van kleuren en dessins' (Wasbaar tof 95 °C) De veelzijdige kwaliteit van len Cate. Holiandia het vertrouwde kwaliteitsmerk in een nieuwe sportieve stijl Een rijke collectie in vele modellen kleuren en maten Modern ondergoed voor actieve mensen zit lekker blijft altijd in model, gemaaki van zuiver katoen Een kwestie van aantrekken én vergeten dat je 't aan hebt Zó zit dat net even prettiger' Sportief ondergoed heeft een merk:

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 16