Liggen zó uw problemen? Lieve ouders moet j3eens horen... Kijk- en lees contactlens bril zonder rand mooi transparant dun metallic 1500 monturen (prijzen Adviezen Oogmeting Computer-oogtesten Low-vision apparatuur Video Kontaktlenzen Gratis informatie boekje BANDSTAD-EDITIES EXCLUSIEF - TOTAL LOOK Om de twee, drie jaar een nieuwe bril... Dat is volgens een onderzoek over het opticiënbedrijf zo'n beetje ,,het martje" als we het over de aanschaf van een nieuw montuur hebben voor de ruim zes miljoen Nederlanders die zo'n voor hen onmisbare hulp bij 't kijken dragen. In feite houdt dat óók in, dat velen dus redelijk aktueel modenieuws op de neus kunnen zetten. Want heeft een monturentrend eenmaal ingezet, dan gaat men die door snee genomen bekijken en passen als er een nieuwe bril wordt aangeschaft. 1 K\ Een minimum aan bril, dat randloze model met de dunne werkbrauwlijn. De Cartier-schroefjes, verleden jaar al zeer gewild bij horloges, zoals op deze foto, kom je nu ook in de monturenkollekties tegen. Dan is zo'n montuur nog volop mode, want zo snel volgen de nieuwe lijnen el kaar niet op. Daarom schrijven we in Total Look ook dit seizoen weer met een gerust hart, dat het onopvallende mon tuur, de "bijna-niet-bril" zoals we hem al eerder noemden, het voor velen helemaal is. Metallic Weggestopt Voor de jeugd krijgt menige metalen bril iets extra's mee. Brons-tinten zijn overi gens gewild de laatste tijd. Links een jongensbril met een neusbrug, wat soms pretti ger draagt op jeugdige neuzen, dan twee „vleugeltjes". Aan de zijkanten op de poot een stootkussentje voor extra stevigheid. Het montuur rechts is iets ronder van lijn. Monturen van kunststof zijn in de meeste gevallen transparant. Ook een kombinatie van kleuren kan het gezicht accent geven, zoals bij de damesbril de lichtge- tinte rand aan de voorkant. De herenbril is zacht ge vlamd in verschillende beige-bruine tinten. Stootkussentje Stoeisterk al vanaf 45,-). Kiezen uit zo'n hoe veelheid is niet makkelijk. Maar als u gekozen heeft weet u zeker dat u de bril bezit die 100% bij u past. Klassiek, tijdloos of op en top mode... Argus is er sterk in. Zoals nu met de nieuwste trend: glasbril- len geheel- of bijna zonder rand. Licht van uiterlijk en licht van ge wicht. Argus adviseert deskundig. Maar alleen als u dat op prijs stelt. Want een bril is een hoogstpersoonlijk deel van uw uiterlijk. Speciaal opgeleide mensen ver richten bij Argus oogmetingen. Verantwoordelijk werk omdat ogen een kostbaar bezit zijn. De hoogwaardige apparatuur geeft een extra waarborg voor een goe de meting. Voor alle zekerheid öf om in se conden vast te stellen of u een bril nodig heeft, is er de oogtest- computer. Bij Argus natuurlijk. Voor mensen die hele speciale gla zen nodig hebben is er de low- vision apparatuur. Zodat u, ook met slechte ogen, het uiterst mo gelijke gezichtsvermogen verkrijgt. Een grandioos hulpmiddel bij het kiezen van een brii is de video van Argus. U kunt precies zien hoe een bepaald montuur u staat. Een hoofdstuk apart bij Argus. Want kontaktlenzen in al haar va riaties en mogelijkheden vereisen een vergaand specialisme. Argus heeft dat specialisme in huis. Plus de nodige apparatuur. Plus het lid maatschap van de Algemene Ne derlandse Vereniging van Contactlensspecialisten*, een on derscheiding op zich! Over ogen. De titel zegt het al. Over hoe ogen nu precies wer ken, maar ook hoe het komt wan neer ze minder goed werken. En wat er gebeurt als u een bril op zet. Interessant, en gratis bij Argus UW MODEMEESTER IN OPTIEK Oranjestraat 19 - Schiedam 26 64 31 Telefoon: (010) 73 87 00 dét's Wie een gemiddelde oogafwijking heeft, kan altijd wel het mon tuur vinden, dat bij hem of haar past en in het modebeeld past. Maar voor wie een hoge plussterkte heeft, bijvoorbeeld zij die aan staar zijn geopereerd, ligt dat wel even anders. Voor hen zijn de glazen vaak zo dik en zo klein, dat van een modieus montuur soms amper sprake meer kan zijn. Aan plezierig nieuws voor deze categorie brildragenden wilen we in deze Total Look niet voorbijgaan. Er kan nu een kunststof glas worden gemaakt, dat bij een sterkte boven de plus 9.25 een groter gezichtsveld biedt dan voorheen. Bovendien heeft het glas een mooie, vloeiend overlopende buitenrand, waardoor er meer variatie in monturen mogelijk is. Deze glazen kunnen ook bi-focaal, dus met kijk en leesafstand worden genomen én, óók belangrijk, zijn heel licht van gewicht! Nog een nieuwtje: voor de gecombineerde kijk- en leesbril, meestal bekend onder de naam dubbelfocus, is er nu de zoge naamde multi-focusbril. Hierbij lopen de verschillende kijkafstanden langzaam en on zichtbaar in elkaar over. Voor hen, die alleen maar dubbel focus nodig hebben, is er nu ook het onzichtbare bi-focale glas. Moeilijke termen? Geen nood, uw opticien weet er meer van! monturen mode Ragdun, vaak zonder onderrand, één enkele lange brug aan de bovenkant, voor mannen (on geacht hun leeftijd) soms gesle pen in het pilotenmodei, voor de dames ietsje ronder... dat is uw bril'82. Een glasbril heette dat vroeger, maar door toepassing van de weinig wegende lichte kunststof materialen, lijkt zo'n bril nog fra gieler. En natuurlijk zijn er met een schroefje hier, een wat an dere (veer)poot daar of een dub bele brug, heel wat '82-variaties. Vlak trouwens de monturen van dun metaal ook niet uit en dan liefst in metallics. Mat zilver of grijs en zeker brons niet te ver geten doen het niet alleen prima voor jongeren, maar zijn even eens een goed alternatief voor het randloze. Wat zonder meer ook gezegd kan worden van de mooi getirfte, vaak transparante kunststof monturen. In gevlamd licht beige met bruine veer, helemaal door zichtig, een héél zachte net „aangezette" tint, zorgen ze voor een vriendelijke image en ze hebben bovendien een '82- lijn. En dat's maar goed ook, want laten we wel wezen: wie een sterkere lens (glas) nodig heeft dan min drie kan zich beter geen randloze bril aanschaffen Iedere goede opticien zal het u vertellen. Er zijn zelfs optiekzaken, waar men zo'n model achter de hand houdt om te laten zien hoe dik die glazen dan ineens kunnen lij ken, Terwijl ze toch zo vakkundig in mooie monturen met een spe ciaal daarvoor gemaakte iets bredere rand „weggestopt" kun nen worden. Helemaal geen modebril ten slotte? Bijvoorbeeld voor hen met een (wat) alternatieve in slag? Nou, daar bestaat ook mode voor. Het zogenaamde Panto-brilletje. Kun je die ouderwetse dingen niet meer kopen op 't Water- looplein, dan hebben heel wat opticiëns zo'n alternatieve bril met krulveer als poot in huis, zelfs in verschillende visies. Anti mode-mode dus en zo is er dan voor ieders smaak, iedere trend en vooral ieders gezicht wel wat. Weet u wie vaak het zwaarst tillen aan Marietjes of Pietjes eerste bril? U zelf! Niet altijd het kind, maar de ouders gaan soms zuchtend naar de opticën, omdat ze het zo vervelend (soms zelfs ellendig) vin den, dat nou uitgerekend hun zoon of dochter moet brillen. Kijk, leuk is 't niet, maar een drama al evenmin en als daar nou gewoon thuis niet al te zwaar aan getild wordt, krijgt zoon of dochter dat zuchtende pakkie-an er nog eens niet extra bij. Bent u dan eenmaal bij de opti- ciën, dan zijn er voor de door snee afwijkingen heel wat moge lijkheden. Een paar voorbeel den? Voor jongens nog steeds de pi- lotenbril, maar dan in mat me taal, soms met een dubbele brug, niet te vergeten stootkus sentjes opzij, want dan kan'ie letterlijk tegen een stootje én de metalic-kleur, die bij gezicht van zoonlief past. Voor meisjes zag Total Look een mooi model in transparant zacht, net ietsje rose getint, een beetje naar de ovale kant en voor de stevigheid naar buiten verende veren. Ofwel poten, want zo noe men wij leken die dingen toch. Zo maar twee modellen uit het redelijk vele, dat gelukkig stoeis terk voor de jeugd wordt ge bracht. Randloze zijn er trou wens ook voor de jeugd. Tip van uw (ook) kinderen bezit tende Total Look-redaktie: denk eens aan een om en nabij zeven tig gulden kostende sportbril. In derdaad voor dat sporten, voor buiten spelen én als reserve. Economisch gezien is het een aanschaf, die er meestal bij op groeiende jeugd zeker uit komt. De eerste stappen naar bi-focale zach te contactlenzen zijn gezet. Als u dat niets zegt, maar wel het begrip dubbel-focus kent, zult u begrijpen, dat et hier gaat om een gecombineerde kij- ken-en-lezen lens. Het begrip dubbel focus mag u dan ge lijk weer vergeten, want bij deze multi focal lens lopen kijk- en leesgedeel- ten automatisch in elkaar over. Drie fabrieken ma ken ze reeds, de oogafwijking voor toepassing ervan kunnen niet meer zijn dan plus twee of min vier én ze zijn alleen geschikt voor het wat nonchalante kijken. Met andere woor den: wie (beroeps halve) veel leest of fijn werk doen, wor den ze niet aangera den, bij autorijden zijn ze eveneens niet geschikt. We wilden evenwel niet nalaten die eer ste stappen, zeker leidend naar een verdere ontwikke ling, te signaleren. Uiteraard kunnen contactlens-specia listen het naadje van deze kous nog na der toelichten HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 12 MAART 1982 PAGINA 17. Als enigste in Schiedam UW MODEMEESTER IN OPTIEK

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17