r\& \aQe 66 oo^ D EDEL3TEENKUNDIGE UURWERKMAKER Wie wil ef nou niet graag mooi zijn wmm Voor klassiek, sportief of romantisch Meer aeeessolres voor mannen 579,- va 295.- Volmaakte harmonie in De modernste versie van het klassieke model. Gratieen verrassing gaan hand in hand. Perfektieen precisie. f 140,- Zilveren onyx in stijlvol kontrast. BANDSTAD-EDITIES EXCLUSIEF - TOTAL LOOK #10®* De zee is o.m. inspiratiebron voor modekleuren en modelijnen dit seizoen. Ook als we aan sieraden denken kom je heel wat tegen, dat is ontworpen met een kni poog naar die zee, dus uitstekend past in 't modebeeld. Vrouwelijk 't Mag best groot Kijken of er nog wat over is voor iets moois? Nee, een gouden klem om je papiergeld tussen te stoppen! Goud De zee... Bij zon, zee en zomer horen sieraden met een ei gen image, zoals op de onderkant van deze boot zijn neergevlijd. Zelfs al hebben ze een spijkerbroek aan, dan wil de vrouwelijke jonge jeugd van nu toch wel iets om, in of op van zilver of goud. toom Gouden Groeibriljantset Hangertje, ring en een paar oor knopjes. Stuk voor stuk van 14 karaats Geel- of witgoud ge zet met topkwaliteit briljant. Ring met 1 briljant (0,02 crt.) 235,-, Hanger met 1 briljant (0,02 crt.) 170,-, Oorknopjes met 1 briljant (0,04 crt.) 298,-. Onze aanbieding: Bij aanschaf van de komplete set ont vangt u de hanger gratis, zodat de to taalprijs slechts 533,- bedraagt! De robuuste zegel ring is klassiek, maar hij kan er zéér eigentijds uit zien. Dat bewijst dit topmodel van Anjer 14 krt. goud. Met onyx-steen waarop een mono gram. v.a. Samenwonen, verlo ven of trouwen. In al deze gevallen is er sprake van een hechte band tussen twee mensen. Een hele mooie manier voor 'hem' om daar blijk van te geven is de alliance ring. Speciaal ontworpen en gesmeed voor 'haar'. Wij vertegenwoordi gen o.a.: Omega/ Seiko/Longines/ Union/Bonard/Tis- sot /Pontiac/Eter- na /Prisma /Ebel e.a. Seiko. De gehele Seiko-kollektie is vernieuwd. Bovendien ge niet u bij Van der Vlerk een prijsvoordeel van 20% en heeft u al een Seiko voor Het koele zilver en de warme glans van diepzwarte onyx-stenen gaan prachtig samen in deze armband met bijpassende ringen hanger met collier. Collier f54,-; ring f53,50; armband f185,- BROERS VEST 68-70 - CENTRUM SCHIEDAM - TELEFOON (010) - 26 75 93 Diamant expert - Fellow gemmological association Laboratorium voor wetenschappelijk onderzoek diamanten en edelstenen. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 12 MAART 1982 PAGINA 20 Si'. VxW4 Hoe sieraden de mode accentueren Zij, die houden van harmonie in het totale modebeeld, kun nen als we aan sieraden denken, heel wat kanten op. Om eeuwig en altijd die ene zelfde ring of ketting bij de wisselende garderobe te dra gen, valt toch een keer goed uit de toon, al hebben met name gouden sieraden soms een gevoelswaarde, waaraan hetgeen je aanhebt wel eens ondergeschikt wordt ge maakt. Daarnaast heb je het min of meer klassieke sieraad, dat het bij veel modetrends uitstekend doet én blijft doen, dus daarmee zit je goed. Vandaar ook dat bijvoorbeeld granaat, bloedkoraal en camé's nooit uit de juwelierszaken zullen verdwijnen, omdat wij er gewoon om blijven vragen als accenten, die bij kleding een heel eigen taal spreken. Bovendien combi neren ze goed met de nostalgi sche trend, die toch zo lang op zo veel van invloed is geweest. Maar kijken we naar de mode van nu, dan zie je daar toch bij zonder aardige sieraden bij, die zorgen voor een beetje schwung, voor iets eigens bij wat voorjaar en zomer ons brengen. Neem nou eens de romantische look, niet gebonden aan een be paalde lijn, maar met z'n volants, kant, borduursels, roesjes en wijde mouwen zeer vrouwelijk. Die mode vraagt om oorbellen, liefst lange, versierd met ge- kleurde edelstenen en gesmeed in kantachtig motief. De broches er bij zijn groot. Ca- mée's (daar heb je ze weer!) of opengewerkte broches in vernuf tige knoop- of bloemmotieven: ze horen er bij. Armbanden zijn over het alge meen niet flexibel en als 't even kan versierd met geëmailleerde bloemen of gekleurde edelste nen. Ook de ring mag best wat kleur hebben. Jong en leuk: de piraten/ook, ook wel boekanier genoemd. 't Zou een toepasselijke plaat bij dit onderwerp kunnen zijn. Kij ken hoeveel geld je hebt om er iets moois voor te kopen. Maar de man, die zo met z'n pa pieren centjes bezig is, laat in feite zien, hoeveel accessoires van edelmetaal er eigenlijk voor hem zijn. Zoals de gouden klem, die spe ciaal is ontworpen om er dat pa piergeld tussen te doen. Daarnaast valt het je op hoe in deze tijd met z'n wegwerp-bal- pennen er toch heel wat mannen zijn, die prijs stellen op een mooie vulpen of een sjieke bal- point van edelmetaal. Manchet knopen komen ook weer terug, evenals de dasspeld. Aktueel als we aan het sieraad voor de man denken zijn zoge naamde zegelringen, waarbij zo'n „zegelsteen" net zo goed een mooie edel- of siersteen mag zijn. (Plaat)armbanden of kettingen van robuuste schakels zitten om menige mannenpols, gewild is de kombinatie staal met geelgoud. Daar horen na tuurlijk de goudgelen schroefjes bij, die (bijvoorbeeld) als orna mentjes ook in de brilmode wor den toegepast. De horloges lopen uiteen van su perplatte sjieke tot klokjes, strak van lijn en voorzien van allerlei snufjes, tot TV-spelletjes toe. Wat draag je bij die drie muske tiers? Flinke sieraden, soms zelfs enor me! Hele lange oorbellen, brede armbanden met stenen, die de hele pols verbergen en nog ver sierd zijn met allerlei franje en vergeet onder die piratenbroek ook de enkelbanden niet. Geen kleine dunne kettinkjes, nee, royale... Een goede ketting bij de boeka nier-stijl is er bijvoorbeeld een van glanzend dun plaatgoud. Dat er veel inspiratie is geput uit oude culturen en we een mode hebben met de verzamelnaam: Orient, heeft ook invloed op de sieraden-trend. Hierbij is goud gewoon hét materiaal. Daar de dessins vaak exotisch zijn en de kleuren hier en daar pittig, kan het gouden sieraad hierbij delicaat zijn. Wat we dit seizoen ook veel zien zijn sieraden met dier-motieven. Vogels, een paardekopje, bijen, we noemen er maar een paar. Daarnaast duiken er nog al wat primitief aandoende patronen op en zien we (oosterse) mensenfi guren. Wie deze Total Look doorneemt is al lang het thema „zee" tegen gekomen als we het over de mode hebben. Koop daar als sieraad of bijou dan maar een anker, een dolfijn, een bootje of een gouden gele zon bij. Maar ook krabben en vissen zie je als oorbellen ver werkt en tevens komen die in chockers, als hanger of in de armband terug. Goudgeel ge combineerd met parelmoer, blauw of turquoise mogen er trouwens ook zijn. Bijna iedere vrouw zal ziph het sierraad herinneren uit de tijd, dat ze als meis je voor 't eerst iets in die richting kreeg. De bedelarmband, dat zilveren ringetje met het „kapoentje" (dat's een lieve heersbeestje in min der kinderlijke taal) of die oorbelletjes met dat bloedko- raaltje of dat bleue „druppeltje"... Voor vrouwen in 't klein is er tegen woordig soms nog hetzelfde, want de bedelarmband zal (gelukkig!) wel nooit verdwijnen. Kettinkjes zijn er te kust en te keur, tal van hangertjes pas sen kwa ontwerp bij de jeugd van nu. En laten we voorat de oorbellen niet erge- ten. Die rage is nog lang niet over, inte gendeel. Van eenvoudige knopjes om mee te beginnen tot wat mooiere (dus duur dere) als je dat al waard bent in ver band met het niet meer zo ravotterige buitenspelen: bijna ieder meisje houdt er van toch iets te hebben. U Daarbij is de plaat armband met je naam er in al jaren favoriet, waarbij zo'n plaatje via een ket ting om de hals in de leeftijd tussen kind en volwassen worden veel wordt gedragen. llllimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIW X ineenn 0FFICIA1 DEALER wmw

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 20