Met al die kleren van nu zit je gebeiteld Een blazer? Dan draag je mode .wtv. 4* HSfc 150r VAN OOSTROM SLIJTERIJ „DE DAM" Als jij zorgt voor de verloofde, zorgen wij voor de ring. Ja, u leest het goed. Wij maken van uw oude trouwring een nieuw, fraai sieraad. O Verder nog als aanbieding deze week: Jonge jenever„Legner" 13.95 Jonge jenever„Henkes" 15.95 Chianti Classico 6.95 Cinzano 4.95 JUWELIER Prima kimiermtMfe ditseixorn mm Mu ook maten 182 en 186 jD) Hoogstraat 182, Schiedam, telefoon 264377 Irish Cream Coffee Cream Carcia de Dam 10a Schiedam, telefoon 010-264548 De ring die elke liefde rond maakt. Dr. Wibautplein 15, telefoon 706905 BANDSTAD-EDITIES EXCLUSIEF - TOTAL LOOK Als u thans de uitdrukkingen: piratenlook, nautic-look of maritiem, romantische stijl of sportieve image tegen komt kunt u terecht zeggen... waar heb ik dat meer ge hoord en gelezen, ook in deze Total Look. Veel blouses Broekvariaties Heet van de naald Ring splijten met 3 granaatjes, bloedkoraaltjes of afiertjes: ook andere mogelijkheden. Uurwerken Sieraden Wegens de enorme drukte wederom gratis proeven. Van 12.00 tot 16.00 uur gratis proeven van de onderstaande dranken. Milkwood Milkwood Caribean Cream Perfles Perfles van 11.95 voor J van 10.95 voor van 10.95 voor Bij de verloofde van je keuze hoort de ring van je keuze. Een Constant verlovings ring. Want Constant heeft de ring naar jouw hart. En dat van je verloofde. Ga hem samen passen bij de juwelier. Of vraag het gratis ringenboekje. Ruime parkeergelegenheid Maar al die stijlen kom je even eens in de kinderkleding tegen, vanaf de heel jonge leeftijd, uit lopend tot men uit de kinder maat is gegroeid. Toch (en dat is nou net het leu ke) heeft die jeugdmode net even wat anders en zijn het niet nadrukkelijk copieën van de gro te mensen mode. Je kleedt ze niet aan als volwassenen in het klein, je geeft ze mode, passend bij hun leeftijd, in dit seizoen met eveneens de kleuren en de ma terialen van nü. En die mode is gewoon hardstikke leuk, zoals we kinderen al hoorden zeggen. Natuurlijk door de primaire kleu ren rood, wit en blauw, maar ook het pittige mint (of noem het tur- qoise), dat kobalt, geel niet te vergeten en het marine doen het prima in de jeugdmode. Geinig over de hele linie: dat ma ritieme, die zilte zee-mode, voor de kleintjes beginnend bij een matrozenpakje en dito jurkje. Lezende oma's zeg ik maar di- rekt, dat ze niet moeten denken aan hun eigen matrozenjurk of matrozenbroer van vroeger, want met die fijne blauw-witte streepjes, de net even ietsie an dere kraag, zijn het toch '82-ma- trozen-uitvoeringen. En dat in tal van prijzen. Borduren we er even op door, dan zie je de piratenbroeken voor meisjes, wit met marine streeptruien, polo's of sweats hirts voor beiden, jacks in mari ne kleuren met (bijvoorbeeld) wit gevoerde capuchons en vanzelf sprekend allerlei figuurtjes, zoals ankers, reddingsboeien enzo, die kleding decoreren. Blouses, blouses en nog eens blouses zijn er voor de meisjes. Met ruches, met jabots, met een schulprandje uit de kraag, alle maal even romantisch. Die trek je dan rustig aan op je bermuda, ook op de piratenbroek of op je broekrok. Zelfs op jeans wordt zo'n romantisch geval gedragen. Blouses met fijne streepjes, zacht pastel voor de meisjes, in boerenstijl voor de jongens, kom je ook veel tegen. Jongens trek ken dan vaak zo'n opa "-hemd aan, een overhemd met staande boord in boeren-strepen. Onder een denim salopet is'ie leuk, daarnaast zijn er alle mogelijke fantasiebroeken, ook voor de meisjes. Want dat valt ook op voor de jeugd: de variatie in broeken. Voorbeelden? Allerlei katoenen broeken met een boord van on deren, die je sluit met drukkno pen,broeken met veters of een koord, ook in de taille en broe ken met een asymetrische slui ting! Zit dat a-symetrische ook in menige blouse, in de broek kan een rits schuin lopen, grote drukkers idem dito en daar kan weer een klep aan vastzitten. De modellen zijn van boven vaak iets wijder, maar niet meer zo rij- broek-achtig of balonnering als we wel gezien hebben. Katoen is bij die broeken ronduit favoriet. Zoals trouwens over de hele linie veel katoen wordt gebracht. Meisjesmode heeft toch veel vrouwelijke aspekten. ondanks die wat brutale piratenlook. Neem nou eens die jurkjes van (bijvoorbeeld) heel fijne bloeme tjes-stof, zoals rood met wit. Daar piept dan een strook bro derie onderuit, die je ook aan het kraagje of de (korte) mouwen terugvindt. Kant is er ook voor meisjes, die van mooi houden (of moeders van lief...) Meestal als ruches of randen verwerkt en dat mag je ook 't laatste modenieuws noe men. Heet van de naald, nu nog mondjesmaat gebracht, maar een flinke toekomst voorspeld is stone washed" denim, zo hoor den we van onze vak-ingewijde Marianne Gronheid. Die jeans stof wordt inderdaad met witte stenen er bij gewassen en dan krijg je een wat gebleekt effekt. Dat gewassen is al meer vertoond, maar op deze manier PAGINA 21 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 12 MAART 1982 Een opa-streep-hemd met staande boordje onder een salopette: Nonchalante én praktische jongenskleding. In de wandeling heet zo'n geval een tuinbroek en ook dat bracht Randstad Edities Fotodienst in beeld. Jacks zijn en blijven voor meis jes en jongens zomer- en winter- dracht bij uitstek, 's Winters warm, voor de lente in poplin en andere kleuren, worden ze het meest gedragen. Brede vlakverdeling, flinke ba nen, veel wit als uitgangspunt, wit tegengevoerde capuchons, marine, rood en zuidzee-groen: daar draait het grotendeels om bij die jacks, al dan niet met badstof er in. ,4* Sommige zijn wat langer, vallen op de heup en hebben een tun nelceintuur. Mode draag je met een blazer Niet zo'n herenblazer (al zijn die er wel voor een feestelijke gele genheid) maar een jasje van ka toen. Een fijne streepjeskatoen, rood met wit bijvoorbeeld of blauw met wit. Dat dan gemaakt in zo'n blazermodel, vooral leuk op een van de (vele) modellen broeken, die nu worden ge bracht en je loopt er op z'n anno twee-en-tachtigst bij! Vooral als je dan nog de mouwen een tikkie opstroopt. En dan zal niemand zeggen: ben je beblazert... .«1 i r r Zo'n (helemaal niet duur!) matrozenjurkje hoort bij de maritieme lookvoor hem een bermuda met 'n aktueel streepshirt. Daar zie je veel effen spencers over. Nog maar pas uit en amper in de winkel is ..plumitis" een nieuwe stof. mat glanzend organza-ach- tig, bezaaid met nopjes, die plu- cherig aanvoelen. Flock-print zou je met enige fantasie kunnen zeggen. Er zijn vooral blouses van. En 't staat erg Hef! Geen zomer zonder wit, geen zomer zonder bermuda. Daarop (nautic-stijl) een rood-wit ge streept jack met witte badstof gevoerd en een capuchon met een rits midden achter. Er onder een geinig T-shirt met een fruit mand als print. met die steentjes erbij, was op de recent in Parijs gehouden beurs toch wel een nieuwtje. Misschien minder nieuw, want we kennen ze al een tijdje, wel veel gebracht, dus straks te dra gen en dan in kleuren van dit seizoen, zijn de sweatshirts. Die lekkere katoenen dingen, ge ruwd van binnen, een ideale schooldracht voor alle mogelijke kinderen en leeftijden. Wat sjieker: de shirts in hetzelf de model van heel fijne badstof of velours. En dan met brede strepen. Want brede strepen zijn, ook voor ukkies en pukkies, erg leuk dit voorjaar, ook als we de polo shirts bij de kop nemen. Als jongen draag je daar dan een spencer op. Zo'n slipover is meestal effen in zomerse tinten (wit, geel, aqua) en heeft een niet al te wijd armsgat, zodat je die spencer ook zonder wat er on der kunt dragen als je jeugdig mode-bewust bent. Eén waag hals in de klas, die zoiets doet en dan volgen er meer... Want dat is de praktijk. Ontwer pers en fabrikanten maken de mode, de school geeft de door slag! Dan zitten we seizoen '82 gebei teld, omdat er gewoon fijne, goeie dingen zijn voor Neêrlands jeugd. Leuk, stoeisterk met toch door die lange, op te rollen en vast te zetten mouwen en die strepen net dat beetje meer: die katoe nen set voor Total Look's jong ste fotomodel links. Rechts ben je "beblazert" met een streep jes-jasje (hoog mode) op een pi ratenbroek met een witte bloes er bij. Let ook even op die "gon del"-stappers, want dat is even eens 100% mode. Goed nieuws op komst voor die lastige kledingleeftijd: grote mensen-lengte, kin derfiguur! In volwassen zaken is de kleding dan vaak te wijs en past'ie niet, in kinderzaken blijk je er ineens te zijn uit gegroeid. Daarom komt men in een aantal (goede) kinderkle dingzaken thans al de maten 182 en 186 tegen, want tot nu toe hiefd het meestal op bij 176. Die „uitlopers" zijn nog niet zo lang op gang, maar zeker het signaleren waard! "■/oori aar zomer 1982 NIEUW VAN OUD? Voorbeeld: f Groene laan 64b. telefoon 7.10280 I 9.95 9.95 i 10.95 I h if CONSTANT BÖ0T

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 21