Bestra, ting-renova tie Hoogstraat nadert voltooiing janisscn <Maroen Meubelen Bruseker (CPN): afsluiten onaanvaardbaar Schiedamse politie had rol in arrestatie Aage M. 99 ZAKEN VIZIER Slijterij De Dam Bijdorp speelt Bomans RET-lijnen tijdelijk omgelegd Zand Besparing Plaatsen BEKENDMAKING Humanist er» mensenrechten HET BESTE WAT UW VOETEN KAM OVERKOMEN RUTTEN SPECIAALSCHOENEN Motie Onmacht Fonds p li 995 895 695 995 De laatste hand wordt gelegd aan de nieuwe figuurbestra ting op de kop van de Hoogstraat. SCHIEDAM Ulferd Bruseker, vertegenwoordi ger van de CPN in de Schiedamse gemeenteraad, zal maandag met een amendement komen op de leveringsvoorwaarden voor gas, water en licht. Bruseker wil dat er mogelijkheden geschapen worden om Schiedammers die hun gas en lichtre- kening niet kunnen betalen, financieel tegemoet te komen. Plesmanstraat 58, Schiedam, Tel 379450 's-Gravelandsepolder. leder dag open SPECIALISTEN IN EIKEN EN LEDER is schoenen van een erkend schoentherapeut De juiste leest voor vrijwel elke voet Keus uit de beste Nederlandse merken Het beste advies voor al uw voetproblemen Grote kollektie voor losse steunzolen, ook luxe schoenen Korrektie van voeten en houding d.m.v. stabiliserende zolen in de schoen. Eigenaar H. Bosveld van 's-Gravensandestraat 56, telefoon 154128 Nederlandse vereniging van schoentherapeuten MAANDAG GESLOTEN GEBIT STUK J. VERINGMEIJER Onze krant mikt vandaag op: HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 12 MAART 1982 PAGINA 29 „Gooi glas niet zomaar weg..." SCHIEDAM De Schiedamse Openbare Nutsbedrijven zijn een nieuwe campagne gestart om het hergebruik van glas te stimuleren. Motto van de aktie: glas hoort niet als af val in de huisvuilzak, maar in de glasbak. In 1981 is in Schiedam 480 ton glas met behulp van 25 gele glasbakken, die verspreid zijn over de stad, ingezameld. Huis vuil bestaat voor 20% uit glas. Dit betekent dat in 20.000 ton huisvuil, dat jaarlijks in Schie dam ingezameld wordt, nog 1920 ton glas zit. Een reden voor de O.N.S. er bij de inwoners van Schiedam op aan te blijven dringen meer glas in de daar voor bestemde glasbakken te deponeren. De O.N.S. hebben een aantal re denen om het scheiden aan de bron van glas te stimuleren. Hergebruiken van glas bete kent op de eerste plaats een bij drage leveren om de afvalber gen in ons land terug te bren gen. Milieu en energiebesparing zijn twee andere heel belang rijke redenen. Door het hergebruik van glas zijn er minder grondstoffen no dig. Zandafgravingen en na- tuurbeschadigingen kunnen daarvoor sterk verminderd worden. Immers 70% van de grondstof om glas te maken be staat uit zand. Voor iedere 1.000 kg. glasscherven die de glasin dustrie (her)gebruikt is 700 kg. minder zand nodig. Glas bestaat ook voor 20% uit soda. In glas scherven is soda reeds aanwe zig. Voor iedere ton glas dat wordt hergebruikt is 200 kg. minder soda nodig. Voor pro- duktie van 1000 kg soda komen 950 kg zout als afval vrij. Soda fabriceren is bovendien ener gieverslindend. Een energiebesparing van ruim 35% wordt bereikt op het ener gieverbruik voor het smelten van glas en voor het winnen van grondstoffen als voor fabri cage van nieuw glas uitsluitend afvalglas wordt gebruikt. Kosten van het inzamelen en verwerken van huisvuil wor den, door het glas aan de bron te scheiden bespaard. Daar staat tegenover dat door de O.N.S. huur betaald moet worden voor de glasbak aan de transporteur Tot nu toe is de exploitatie van de glasbakken rendabel geble ken. Het Schiedamse huisvuil wordt elders gecomposteerd. Naar mate er minder glas in zit, ver betert de kwaliteit van de com post. 25 glasbakken zijn over Schie dam verspreid en wel op de vol gende plaatsen: Zijlstraat nabij Kethelstraat, Oranjestraat 3, Herenpad hoek Broersveld, 's - Gravelandseweg 602 en 806, Parkweg hoek Klaas Kater straat. Lorentzlaan, Boerhavelaan hoek Snelliussingel. Aleidastraat 62b, Rembrandt- laan hoek Mesdaglaan, Rem- brandtlaan hoek Jan Steen straat, Anna van Buurenstraat. Faassenplein, Borodinlaan, Hof van Spaland, voor- en achter zijde. Laan van Bol'Es 15, Schiedamseweg winkelcen trum. Nieuwe Maasstraat hoek Lek straat, Groenelaan 50a, Rozen burgerplein hoek Nieuwe Maasstraat. Mgr. Nolenslaan 516, Dr. Wi- bautplein en Nieuwlandplein 38. Wi| hebben beslag weten te leggen op een enorme faillissementspartij MASSIEF EUROPEES EIKEN MEUBELEN 30 KAASKASTEN 200 cm breed Winkelprijs 3295.- nu 2395.- Ook in andere maten leverbaar. 10 TV KASTEN met 2 laden Afm. 106brx50dx117h 1995.- nu 20 SALONTAFELS met lade Afm. 120x60 - 125x75 1595.- nu 10 HOEKTAFELS 90x90x65 995.- nu 20 LEDIKANTEN 140-160-180 cm br. bij 200 cm 1895.- nu In de meeste gevallen kunt uzelf de beitskleur nog bepalen. Verder worden nog eethoeken, zitgroepen, kasten en verlichting voor aantrekkelijke prijzen verkocht. Wilt u maatwerk? Kunt u óók bij ons bestellen. EEkstraa SCHIEDAM Gemeentewer ken schiet al aardig op met de bestratingswerkzaamheden op de Hoogstraat om daar een aan trekkelijke winkel-boulevard te maken. Met het leggen van een fi guurbestrating en een doelma tige afvoer voor het regenwater is men inmiddels gereed. Thans is men begonnen met een soortgelijke bestrating te leggen op het Broersveldpad. (Jok aan de zijde van de Korte Dam gaat zulks gebeuren. Van de hellende paden vond de nieuwe bestrating trapsgewijs plaats. Het plaatsen van auto's behoort hier tot het verleden. Hetzelfde geldt voor het begin van de Lange Achterweg waar de verbinding met de Hoog straat is tot stand gekomen. Middels een leuk figuurlijk ter rasje zijn vier boompjes inge plant, net eerste stukje groen in deze winkelstraat. Het zijn Ru- binia 's ofwel Bolacacia 's. met hun bolronde bladerkrans, de coratief van aanzien en lommer biedend op zomerse dagen. Het is dan ook geen wonder, dat de gezamenlijke winkeliers de voltooiing, mogelijk in april, feestelijk gaan vieren. Van de hiervoor georganiseerde acties kan uiteraard het winkelende publiek volop gaan profiteren. Slecht betalende SCHIEDAM Ook de Schie damse politie heeft een aan deel gehad in de arrestatie van Aage M., die donderdag morgen in Breda werd aange houden. De beruchte in- en uitbreker wordt er van verdacht een sleu telrol te hebben gespeeld bij twee roofovervallen in Renkum en Tiel in november vorig jaar. Direkt na deze overvallen for meerden de politie-korpsen van beide steden een speciaal re chercheteam dat aan de hand van verhoren en getuigenver klaringen belastend materiaal tegen Aage M. verzamelde. Na een lange voorbereiding werden donderdag in diverse Nederlanse steden huiszoekin gen gedaan in panden waar Aage M. het beheer over had. Hij zou zich de laatste tijd heb ben gespecialiseerd in de exploi tatie van bordelen. Huiszoekingen werden verricht in Breda, Zeist en Schiedam. In een eerder stadium van het on derzoek had de politie al een Schiedammer gearresteerd die vermoedelijk ook bij de twee roofovervallen betrokken was geweest. Leer nu populair gitaar spelen met de allernieuwste a STEF MEEDER GITAAR METHODE^! Privé-lessen met behulp van cassettes, waarop u door professionals wordt begeleid. Daardoor zijn zeer snelle resultaten gegarandeerd. B«nt u geïnteresseerd? Bel dsn met voor nadere inllchtigingen. Schiedam (010 - 73 48 49) 1 gas ver bruikers hulp bieden" SCHIEDAM Op dinsdag 16 maart organiseert de werk groep Schiedam van het Huma nistisch Verbond een thema avond met als titel: ,,Wat moet een humanist met mensenrech ten?". De avond zal worden ingeleid door Mevr. Luc Korpel. De bij eenkomst vindt plaats in het dienstencentrum De Vier Mo lens aan de Nieuwe Damlaan. aanvang 20.00 uur. Niet alleen leden van het Humanistisch Verbond, maar ook belangstel lenden zijn van harte welkom. Het ligt in de bedoeling om op deze themaavond nader in te gaan op de relatie tussen huma nisme en naleving van de mensenrechten en dan wel met name van die mensenrechten waar een organisatie als Am nesty International zich sterk voor maakt. Na een inleiding zal er gelegen heid zijn voor het stellen van vragen en diskussie. Ook zal er naast „woorden" aandacht zijn voor „daden": hoe kun je op dit moment je betrokkenheid bij de naleving van de rechten van de mens in de praktijk brengen? Luc Korpel is koördinatrice van de werkgroep van Am nesty International in Schie dam en lid van het Humanisti sch Verbond en werkzaam bij de International Humanist and Ethical Union. Volgens het communistische raadslid gaat het niet aan, gebruikers zonder meer van alle levering uit te sluiten, wat tot nu toe de gebruike lijke sanctie is op achterstal lige betaling. Volgens cijfers van enkele maanden geleden neemt het aantal mensen dat hun reke ning aan de openbare nutsbe drijven niet meer kan voldoen, drastisch toe. In december sprak men al van tenminste 60 Schiedamse gezinnen bij wie de leidingen waren afgesloten. De voortdurende stijging van de prijzen van gas en elektra zijn één van Brusekers voor naamste stokpaardjes. In de raadsvergadering van decem ber kwam de CPN-er met een motie (mede-ondersteund door Herman Noordegraaf. PPR en Rob Hijmans, D'66) om gezin nen met grote financiële moei lijkheden hulp te bieden. Op verzoek van de PvdA werd stemming over deze motie uitgesteld totdat het onderwerp in de commissie financiën was behandeld. Nu, bijna drie maanden later, moet Bruseker konstateren dat er over deze zaak ondanks her haald aandringen zijnerzijds, nog steeds geen duidelijke voorstellen van b en w op tafel liggen. Ook in de raadsstukken van aanstaande maandag mist hij enige visie op deze proble matiek. In een toelichting op zijn amen dement zegt Bruseker dat hij nog steeds van mening is dat het afsluiten van gezinnen van gas en elektriciteit „maat schappelijk gezien niet aan vaardbaar is" tenminste zolang er geen sprake is van wanbeta ling, maar van pure onmacht. Bruseker, in het dagelijks leven werkzaam bij Konsumenten Kontakt in Den Haag, wijt deze onmacht aan de stijgende woon lasten, een ander communisti sch stokpaardje. Hij wil dat voortaan bij iedere afrekening een brief wordt ge voegd waarin de gemeente enerzijds wijst op een afbeta lingsregeling, en anderzijds de verbruiker duidelijk maakt dat bij financiële onmacht een be roep gedaan kan worden op de stichting maatschappelijk werk, de sociale raadsvrouwe of de so ciale dienst. Een gebruiker krijgt dan 14 da gen de tijd om zich tot deze in stanties te wenden, teneinde een regeling te treffen. Laat hij dit achterwege, en betaalt hij zijn rekening niet, pas dan mag volgens Bruseker de ONS over gaan tot afsluiten. Op elk géval van niet-betalep botweg reageren met afsluiten is volgens Bruseker geen doel matig middel. Volgens hem verdient het aanbeveling, bij de nutsbedrijven een speciaal fonds te vormen waaruit fi nanciële hulp kan worden ge boden, in die gevallen waarbij een schuldsanering buiten de verantwoordelijkheid van de verbruiker niet volledig lukt. Bruseker zegt dat Leeuwarden en Alkmaar met deze methode positieve ervaringen hebben opgedaan. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9.00-17 00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 ROTTERDAM In verband met de afsluiting van de Ring tussen de Murraystraat en de Pastoriedijk in Pernis wordt au tobuslijn 74 met ingang van woensdag 10 maart 1982 tot na der aankondiging omgelegd. In de richting Hoogvliet wordt gereden vanaf het beginpunt Burg. Verduynstraat via de Ozingastraat, Deijffelbroekse- weg, Uiterdijk, Pernisse Hoofd, Burg. van Esstraat, Pastorie- dijk, Bakkeroordseweg en ver der via de bestaande route. In de richting Pernis geldt bo vengenoemde gewijzigde route in omgekeerde richting. Tijdens de omlegging komen de halten Boonstraat bij Sagius- straat, Ring bij Murraystraat en Ring bij Pastoriedijk in beide richtingen te vervallen. Vervangende halten in beide richtingen worden geplaatst op Pernisse Hoofd ter hoogte van de Nieuwedijk en Bakke roordseweg bij de Pastoriedijk. Passagiers voor de tijdelijk ver vallen halte Boonstraat-bij Sa- giusstraat kunnen gebruik ma ken van de halte G. A. Soete- manweg bij Burg. van Esstraat. Passagiers voor de tijdelijk ver vallen halte Ring bij Murray straat kunnen gebruik maken van de halte Bakkeroordseweg bij Pastoriedijk. In verband met afsluiting van de Mathenesserbrug wordt au tobuslijn 41 met ingang van maandag 15 maart 1982 voor onbepaalde tijd als volgt omge legd. Richting Overschie: Bestaande route tot Beukelsdijk bij Van Citterstraat en vervolgens Beu- kelsweg, Horvathweg, Spaanse- weg, Bilderdijkstraat, Da Costa- straat en verder via eigen route. Richting Centraal station: de zelfde omlegging in omge keerde volgorde. Op het niet bereden trajectge deelte komen de haltes van lijn 41 tijdelijk te vervallen. Als vervangende haltes zullen dienen: Halte lijn 38 Spaanse- weg bij Bilderdijkstraat (beide richtingen); halte lijn 38 Beu- kelsweg bij Allard Piersonstraat (beide richtingen), halte lijn 38 Beukelsweg vóór Burg. Mei- neszplein (richting Centraal Station), tijdelijke halte Bilder dijkstraat vóór P. C. Hooftplein (richting Overschie), tijdelijke halte Da Costastraat vóór Huy- gensstraat (richting Centraal Station). SCHIEDAM In het pand Dam nr. 10 is vorige week za terdag Slijterij „De Dam" geopend. Een onafhankelijk bedrijf in deze sector met de ervaren Jannie Eerenburg als beheerster. De betrekkelijk kleine slijte rij is bijzonder praktisch van inrichting en daarbij, qua in terieur modern en gezellig. In het assortiment zijn de meest gangbare drankmer- ken opgenomen: de mannen- borrel, maar ook wat de da mes gaarne plegen te drin ken, zoals likeurtjes en an dere mixdranken in een be taalbare prijsklasse. Een specialiteit op het gebied van wijnen is „De Dam" eveneens, en toont dat ook in een binnen-pergola, getooid met wijnranken en een ops lag in speciale wijnvakken. Ter gelegenheid van de ope ning zijn de zaterdagen tot „proefdagen" gemaakt. Ko pers kunnen dan telkens ken nismaken met de drankpro- dukten die niet dagelijks op tafel komen. Gebruikte auto's van Otohome zijn fOP klein gepri|sd en groot van klasse. Logisch. Bij ^P Otohome komen alleen de keurige karren, die nog jong van jaren en recht van lijf en leden zijn. Bovendien worden ze door onze gespecialiseerde vakmensen "AT OW ._AAeOlN<»f. - Wfc s e»*f>»sorfvve» James Wattweg 12-14 3133 KK Vlaardingen Tel 010 353533 waar gepensioneerd en staat al enige tijd op non-actief maar hij zet de gewoontes van het leger in huiselijke kring voort. Hij is berucht in de wijde omtrek. Als hij niet op zijn wenken be diend wordt begint hij te schie ten en om zijn dochter Maria wordt niet gevrijd. Iedereen is bang voor hem, hoewel zijn vrouw Anna hem een zacht eitje noemt. Hoe zijn dochter toch aan de man komt is te zien op zaterdag 13 maart in zaal De Rank aan de Schiedamseweg 122. De toe gang is gratis en de avond be gint om 20.00 uur. SCHIEDAM Als toneelsch rijver is Godfried Bomans nau welijks bekend. Maar deze Ne derlandse schrijver van gees tige, ironische en fantastische verhalen heeft ook een toneels tuk geschreven. Op zaterdag 13 maart voert de Bijdorpse Toneelvereniging van zijn hand een klucht in twee be drijven op. Zoals van Bomans verwacht kan worden is „De Huistyran" een goedgebouwd stuk vol vaart en humor. Kolonel Biederlack is welis-

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 29