TV REPARATI vamen vérder .CPN mikt op de jongeren Kethel wint alles In 't kort wm 3: 7ËHNPFENNIG CARROSSERIE Visseizoen afgesloten Wie wordt bruid van de maand? Falend beleid Voorkeur Opbouwwerker Wm ptipbeimt! Km Thiml 3 Verkiezings bijeenkomsten Winst? Bellen telefoon 346000 GEBIT STUK J. VERINGMEIJER ORANJE Aanstaande bruidsparen (ook koperen-, zilveren en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam III 1111 I Mill I I Live in Concert Europa-Tournee '82 Collé, weer topfit, bereid zijn come-back te maken als raadslid. SCHIEDAM De maandagavond gepubli ceerde CPN-kandidatenlijst voor de komende raadsverkiezingen (in juni) vermeldt een gro te verrassing. Direkt na lijsttrekker Ulferd Bruseker, het zittende communistische raadslid, staat de naam genoteerd van Eef Collé. Collé stapte in juni 1979 uit de raad, en naar het zich liet aan zien voorgoed. Zaterdag -20-3-82 aanvang 20.15 uur SPAANSEPOLDER Realistische uitbeelding door de afdeling Vlaardingen: men stort van workmate, ver liest bewustzijn, breekt been. SCHIEDAM Een dui delijk preventief idee ging er uit van de erewedstrijd, die zaterdag werd georga niseerd door de afdeling Schiedam der Koninklijke Vereniging EHBO, in de kantine van het bedrijf „Schiecarton" aan de Burg. Honnerlage Grete- laan. De afdeling Maassluis plakt een pleister op de wonde Bruseker, Rennen, Collé: „We speculeren op twee zetels" Dat hij er na dertig jaar bijna onafgebroken raads lidmaatschap mee stopte, vond zijn oorzaak in ge zondheidsredenen. Collé voelde zich erg moe en moet ook een hartinfarct verwerken. Ulferd Bruseker, die zich sterk maakt voor de jonge ren in Schiedam. HÉT NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 17 MAART 1982 PAGINA 11 Tussen negen uur en half tien gebc'd, Als regel: Dezelfde dag uwT.V. hersteld! Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 Op donderdag 18 maart wordt weer de maandelijkse ruilbeurs gehouden in De Blauwe Brug aan het Bachplein, aanvang ze ven uur, toegang één gulden. Ook in de Blauwe Brug, maar dan op 27 maart: rommelmarkt, tussen 10 uur 's morgens en 5 uur 's middags. Wie nog iets heeft op te ruimen wordt vriendelijk verzocht dit niet weg te gooien, maar af te geven aan de balie van het wijkge- bouw aan het Bachplein. Tele fonische inlichtingen 701049. Nog een rommelmarkt vindt plaats op 20 maart, in de aula van de Kohnstammschool aan SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U BELT, WIJ BEZORGEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 eens acht uur. Gastsprekers zijn hier lijsttrekker J. D. Gabor en de Schiedamse CDA-er Aad van Lingen. Onderwerp van discussie zijn: onder andere vliegveld Zestienhoven, rijks weg 19 en de tweedeling van de Provincie Zuid Holland. Tot het einde van het seizoen exposeert in zoldertheater De Teerstoof (Nieuwstraat 12) de Amsterdamse Willemieke van Hes haar wandkleden die, zoals zij zegt, „in tegenstelling tot deze sombere tijden iets vrolijks uitstralen". Levensblij zijn ook de onder werpen van grafische makelij. Willemieke van Hes studeerde aan de Rietveld Academie en exposeerde al in veel Neder landse steden. De stichting Lentefeest orga niseert op donderdag 18 maart weer een bingo-avond. De zaal gaat open om half acht, de eerste nummers worden om acht uur afgeroepen. Prijzen zijn onder andere waardebon nen of een sportfiets. Adres: Broersvest 101 SCHIEDAM Maandag jongstleden was het de laatste dag dat gevist mocht worden in het binnenwater, naar inleiding van de jaarlijkse z.g. „gesloten tijd" die duurt tot 29 mei. In de rivieren mag nog gevist woeden tot en met 31 maart. Voor de bevissing van het zoute water is geen beperking opge legd. Samen Verder" Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook ƒ250,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad. Eef Collé wil come-back maken presenteert te gast in: SCHIEDAM jongeren problemen. Het raads lid verwacht dan ook dat al thans een deel van de jeugd niet (meer) op de PvdA zal stemmen, maar op de CPN. Ook de zijn come-back makende Eef Collé heeft felle kritiek op het zittende college, dat hij ron duit een „falend beleid" verwijt. Collé, die enkele jaren wethou der was, vindt dat er tijdens de CPN/PvdA coalitie (in de jaren '70-'78) veel meer tot stand werd gebracht dan onder het huidige CDA/PvdA college, waarin de „motorfunctie" van een partij als de CPN ontbreekt. Als sprekend voorbeeld noemt Collé de woningbouw in de bin nenstad, die indertijd mede dankzij het CPN bewind op gang kwam, maar daarna stag neerde door interne discussies in de PvdA. De belangrijkste punten waar mee de CPN straks de verkie zingen ingaat zijn het tarieven- beleid (tegen verhogingen van gas en elektraprijzen), het hand haven van de koopkracht, het terugschroeven van de stijgende woonlasten en de accomodaties voor jongerengroepen. Wie dat beleid in de raad zal gaan verwoorden is nog niet ze ker. Zowel Bruseker als Collé maken een goede kans op een raadszetel. Boekt de CPN geen winst, dan zal het raadslidmaat schap afhangen van het aantal voorkeurstemmen. Theoretisch is het mogelijk dat voor het geval er slechts één ze tel bezet zal worden, de eer te beurt valt aan de nummer 2 van de lijst, Collé, vooropgesteld dat de kiezers zich massaal voor hem deze „oude getrouwe" uit spreken. Een soortgelijke geval deed zich een jaar of acht geleden voor, toen men in Kethel campagne voerde voi-r het confessioneel Cees Lansbergen, die bij de ver kiezingen zo'n groot aantal Passage Theater Kaarten 03495-37111 of één week voor het concert aan de kassa, en bij orgelschool Arjo - De Koning stemmen haalde dat hij in de raad kwam, ten koste van een andere kandidaat die hoger op de lijst stond. De derde plaats op de lijst wordt ingenomen door Jolie Hakkert (voormalig medewerkster van de SG en bekend door het Popo- verleg). Vierde CPN-kandidaat is Hanny Rennen, bekend door haar aktiviteiten in de Bewo nersvereniging Schiedam Zuid. Een andere bekende Schiedamse communist, eveneens uit Zuid, Armand van Puyvelde, staat op vallend laag op de lijst. Hij neemt een onverkiesbare 13e plaats in. Van Puyvelde, opbouwwerker in Zuid, zou zijn dagelijkse func tie onverenigbaar vinden met een raadslidmaatschap, dit in te genstelling tot de opbouwwerker Jos van der Lugt, die wel in de raad zit, namelijk voor de PvdA. IMtlg CONTROLE ■MHïRESI Preventief onderhoud van de carros serie en tijdig herstellen van kleine reparaties verlengen de levensduur van uw auto. Maak nog deze week een af spraak voor een GRATIS carrosserie controle. Rechtstreeks bij Vakman Dries. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, j Tel. 010- 154540. EHBO ensceneert bloedige taferelen Uit de Kring Schiedam namen aan de wedstrijd deel, ploegen van de afdelingen Capelle a/d IJssel, Hoek van Holland, Maas sluis en Vlaardingen, uitkomend in de afdeling senioren. Van de ypartij waren bovendien junio ren-ploegen uit Kethel, Maas dam, Maassluis en Vlaardingen. De wedstrijd-opdrachten waren wederom zeer realistisch uitge beeld. De Lotuskring 5 Westland legde hiervoor het accent op de naderende huiselijke schoon maak en de werkzaamheden van „Doe 't Zeivers". De gesug gereerde ongevallen toonden aan hoe kleine oorzaken grote gevolgen kunnen hebben. Even niet opletten en onnodig risico nemen, dat kan soms fa taal zijn en doet mensen in het ziekenhuis belanden. Naast de fans van deelnemende ploegen kwamen veel belang stellenden een kijkje nemen. Ze zagen in hoe nuttig een E.H.B.O.-diploma kan zijn, zo wel voor het eigen gezin als voor hun directe omgeving. Het was gewoon griezelig om te zien wat er in twee woningen gebeurde. De drama's werden met veel acteerkunst door de Lotusgroep uitgebeeld Er werd getroost en eerste hulp verleend aan de slachtoffers die werden klaar gemaakt voor afvoer naar het ziekenhuis. Dit alles moest binnen de twin tig minuten worden gereali seerd. Bij de senioren ging de eerste prijs naar de ploeg uit Hoek van Holland De jury honoreerde de hulpverlening met 194 wed- strijdpunten, maximaal te beha len 237. De ploeg Capelle a/d IJssel werd met 175 punten tweede en legde tevens beslag en de leidersprijs met 132 pun ten (maximaal 150). Met 158 punten werd Vlaardin gen 3e met Maassluis als 4e na het behalen van 149 punten. In de wedstrijd voor junioren behaalde de afdeling Kethel al- les wat maar te winnen viel. De eerste prijs met 166 punten, maar ook de leidersprijs met 135 punten. De ploeg bestond uit de dames V.d. Hoeven (leidster), Witkamp en Quartel. Maassluis, 2e met 146 punten; Vlaardingen, 3e met 139 en Maasland 4e met 101 punten. In de groep senioren gaat de ploeg van Hoek van Hollrv'. op 27 maart deelnemen aaii de in 's-Gravendeel te houden di- strikswedstrijden, waarvoor ze zich zaterdag klasseerde. SCHIEDAM Op vrijdag 19 maart draait de Filmclub Schie dam (In het Teerstoof gebouw aan de Nieuwstraat) „Yellow submarine", de tekenfilm met in de hoofdrollen John, Paul George en Ringo, beter bekend als The Beatles. Aanvang half tien, zaal open vanaf negen uur. Toegang voor niet-leden 5 gulden (inclusief lidmaatschap één seizoen). Le den betalen 3,50. De filmclub zoekt overigens nog nieuwe medewerkers voor het verspreiden van het nieuwsbulletin, het opruimen van de zaal e.d. Zaterdag 20 maart organiseert de wijkvereniging Bijdorp een bingo-avond in Het Trefpunt aan de Schietbaanstraat 30. De avond begint om acht uur, zaal open half acht. Kinderen onder de 12 hebben alleen toe gang onder geleide. Er zijn diverse fraaie prijzen te Op 24 maart vergadert de NCVB afdeling Kethel in De Rank aan de Schiedamseweg 122. Aanvang kwart voor acht. Mevrouw Van Zelm vertelt aan de hand van dia's over een oe cumenische reis naar Taize, Chevetogne en Geneve. Ook niet-leden zijn welkom. de Fahrenheitstraat. Op de markt kunnen tevens allerlei leuke spelletjes worden gedaan. De opbrengst komt ten goede aan de kas van de oudercom missie. Vanaf 15 maart worden op genoemd adres spullen voor de markt in ontvangst geno men. Op donderdag 18 maart wordt een passie- en paaszang gehou den in kerkgebouw De Ark aan hetHargplein 101. Medewerkenden zijn het groot koor, samengesteld uit het Nieuwlandkoor, het kerkkoor van de Protestantenbond, het Christelijk gemengd koor De Lofs en „Onesiforus" uit Spijke- nisse. Ook enkele solisten verlenen hun medewerking. Aanvang acht uur, deuren open half acht. De toegang is vrij. Donderdag de 18e is ook de datum waarop het NIVON in zaal Irene aan de Nieuwe Ha ven een diashow presenteert onder de titel „Een rondreis door Portugal". De dia's worden vertoond door de familie Mul der uit Den Haag, aanvang acht uur, toegang 1,50 (niet leden 2,50) SCHIEDAM Diverse poli tieke partijen organiseren deze week, met het oog op de verkie zingen voor de provinciale sta ten op woensdag 24 maart, pro- pagandabijeen komsten Zo is minister Ed van Tijn (bin nenlandse zaken) gastspreker tijdens een verkiezingsbijeen komst van de PvdA op donder dag 18 maart in de Blauwe Brug, aanvang acht uur. Medewerking verlenen verder Hans van der Vlist en de mu ziekgroep Dame Blanche. Het CDA komt bijeen in zaal Irene aan de Nieuwe Haven, op dezelfde datum, aanvang even- brengen, en men koestert zelfs een vage hoop op 3 raadsleden. Bruseker over de kansen op een grotere CPN-fractie: „Laten we hopen dat het voorspelde verlies van de PvdA niet naar rechts gaat. Vermoedelijk zal een deel van de kiezers wel bij de kleine re linkse partijen, en hopelijk ook bij ons, terecht komen". Om het stemmenaantal te ver groten hoopt de Schiedamse CPN vooral op steun onder de jeugd. Bruseker heeft zich tij dens de betrekkelijk korte tijd dat hij in de raad zit, altijd sterk gemaakt voor die groepering. Zo konden de krakers van de Mas- tenbroekschool en de popgroe pen die op zoek zijn naar oefen ruimte, altijd op zijn warme sympathieke rekenen. Volgens Bruseker heeft het zit tende gemeentebestuur, en dan met name wethouder Herman Posthoorn (jeugdzaken) veel te weinig belangstelling voor de Nu, drie jaar later, voelt hij zich weer „top fit". Het vele werk dat een raadslid moet verzetten vindt hij geen enkel beletsel. „Ik kan er wel weer eventjes te gen", aldus een montere Collé maandag in de CPN-fractieka- mer op het oude stadhuis, waar de kandidatenlijst werd gepre senteerd. De CPN hoopt het bij de verkie zingen van 1 naar 2 zetels te

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 11