'UlÜJWH-nnu Secretarie Raadpleeg uw oproepingskaart verkiezingen stemlokalen bij komende Wijzigingen Openbare bespreking subsidieverordening bejaardenwerk dicht op verkiezings dag Op de goede weg... rj[^Xö-ö-Er J*Wal Aanvraagformulier voorverkoop abonnementen 1982„Bad Groenoord" Openbare commissie vergaderingen Brochures bij O.N.S. Aanvragen bouwvergunningen Stemmen bij volmacht Zwembad Groeno ord maakt zich op Maak gebruik van uw democratisch recht. Laat uw stem toch niet verloren gaan! IjGLA5 ft Publikatievande Gemeente Schiedam r. Bureau Voorlichting 1 te' 010 26 0500 Tijdens de verkiezingen voor leden van Gedepu teerde Staten, op woensdag 24 maart, zal een groot aan tal kiezers naar een ander stemlokaal moeten dan men voorheen gewend was. Het is daarom zaak dat de oproepingskaart zorgvuldig geraadpleegd moet worden. HERGEBRUIK In verband met de op woensdag 24 maart a.s. te houden verkie zingen voor leden van de Pro vinciale Staten zullen op die dag alle afdelingen van de ge meente-secretarie, op die van de burgelijke stand na, voor het pu bliek gesloten zijn. Dit geldt ook voor het Bureau Huisvesting en de afdeling Bur gerzaken. Vele secretarie-ambtenaren zijn namelijk op die dag werkzaam op de verkiezingsbureaus. Energiebesparing. (s.v.p. in drukletters invullen) 2. 3. 4. 5. 6. 7. Dit formulier dat voor alle personen uit het gezin kan worden gebruikt, moet in een gesloten envelop onder bijvoeging van de benodigde pasfoto's worden ingele verd aan één der onderstaande adressen t/m 23 april 1982. V V V. Buitenhavenweg 9; RABOBANK „KETHEL" Zwaluwlaan 111; RABO BANK Nieuwlandplein 56; RABOBANK Groenelaan 52; RABOBANK Franselaan 292 (Rotterdam) en ZWEM BAD ZUID. Inzenden per post is mogelijk aan het adres STICHTING ZWEMBADEN, Emmastraat 13111 GA Schiedam. Plaatsen glasbakken: Daarom hoort afvalglas niet in de huisvuilzak maar in de gele glasbak. Tarieven Ruime speel- en zonneweide..aparte speelhoek voor kleuters..ruime terrassen. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 17 MAART 1982 PAGINA 23 B V gaat toch ook stemmen op 24 maart? Een aantal stembureaus is namelijk onder gebracht in een ander gebouw dan bij de vorig jaar gehouden verkiezingen voor le den van de Tweede kamer het geval was. Dat komt omdat er nog meer bejaardencen tra zijn ingezet en ook omdat het de wens is van het gemeentebestuur, dat stemlokalen voor iedereen goed toegankelijk, moeten zijn. Bovendien moest, in verband met ver bouwingswerkzaamheden binnen het Wijkcentrum aan het dr. Wibautplein, het daarin gevestigde stembureau voor de in 1982 te houden verkiezingen worden ver plaatst. In april 1982 zal aan de gemeenteraad van Schiedam een verordening tot subsidiering van het gecoördineerd bejaardenwerk ter vaststelling worden aangeboden, waarin de voorschriften waaraan de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk dient te voldoen om voor subsidie in aanmerking te komen, zijn neergelegd. Er zijn dus de volgende wijzigingen: OUD 4 RK Kleuterschool, L. Singelstraat 53 5 RK Kleuterschool, L. Singelstraat 53 14 Openbare kleuterschool, Zwarte- waalsestraat 16 18 Dr. de Visserschool, Westfranke- landsestraat 152 19 Dr. de Visserschool, Westfranke- landsestraat 152 23 Jan Ligthartschool, van Ostadelaan 52 26 Wijkcentrum, Dr. Wibautplein 129 27 Prof. R. Casimirschool, Burg. Hon- nerlage, Gretelaan 494 30 v.m. Mastenbroekschool, de Meester- straat 40 34 Vormingscentrum, Louis Raemae- kersstraat 10 35 Openbare kleuterschool, Leeuwe riksingel 2 47 RK Lagere school, Faassenplein 203 NIEUW 4 Sint Jansschool, Lange Singelstraat 55 5 Sint Jansschool, Lange Singelstraat 55 14 RK Kleuterschool, Poortugaalse- straat 19 18 Wijkcentrum De Bever, van Beveren straat 40 Om de ouderen en de ouderenorganisaties in Schiedam in de gelegenheid te stellen om op- of aanmerkingen te maken of vragen te stellen met betrekking tot deze verorde ning zal op donderdag 1 april 1982 om 14.00 uur in het dienstencentrum de 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766, een openbare bijeen komst plaatsvinden, waarvoor alle ouderen jin Schiedam zijn uitgenodigd. Deze concept-verordening ligt op werkda gen vanaf 15 maart 1982 tot en met 31 maart 1982 ter inzage op de secretarie-afde ling Sociale Zaken en Volksgezondheid op de 7e etage van het Stadskantoor, Emma- straat 1, Schiedam. 19 Sint Jacobs-Gasthuis, BK-Laan 59 23 Openbare Kleuterschool Het Stok paardje, zij-ingang van Ruijsdaellaan 26 Houten noodschool, W. H. Vliegen- straat 70 27 Bejaardencentrum Thurlede, Nieuwe Damlaan 759 30 Prins Clausschool, De Wildestraat 65 34 Gym-lokaal Pr. Willem Alexander Mavo, Johan Braakensiekstraat 12 35 Openbare school, Nachtegaallaan 2 (ingang schoolplein) 47 Verpleeghuis Driemaasstede, Voor- berghlaan 35 Aan de bereikbaarheid en toegankelijkheid van alle stembureaus zal door de Dienst Gemeentewerken de nodige aandacht wor den besteed. Glas hoort als afval niet in de huisvuilbak thuis. De glasbak is daarvoor de meest aangewezen plaats. In 1981 is in Schiedam 480 ton glas met behulp van 25 gele glasbakken, die verspreid zijn over de stad, ingezameld. Huisvuil bestaat voor 20% uit glas. Dit betekent dat in 20.000 ton huisvuil, dat jaar lijks in Schiedam ingezameld wordt, nog 1920 ton glas zit. Een reden voor de O.N.S. er bij de inwoners van Schiedam op aan te blijven dringen meer glas in de daarvoor bestemde glasbakken te deponeren. De O.N.S. hebben een aantal redenen om het scheiden aan de bron van glas te stimuleren. Hergebruiken van glas betekent op de eerste plaats een bijdrage leveren om de afvalbergen in ons land terug te brengen. Milieu en energiebe sparing zijn twee andere heel belangrijke rede nen. Door het hergebruik van glas zijn er minder grondstoffen nodig. Zandafgravingen en natuur- beschadigingen kunnen daardoor sterk vermin derd worden. Immers 70% van de grondstof om glas te maken bestaat uit zand. Voor iedere 1.000 kg glasscherven die de glasin dustrie (her)gebruikt is 700 kg minder zand no dig. Glas bestaat ook voor 20% uit soda. In glas scherven is soda reeds aanwezig. Voor iedere ton glas dat wordt hergebruikt is 200 kg minder soda nodig. Voor productie van 1000 kg soda komen 950 kg zout als afval vrij. Soda fabriceren is bovendien energieverslin dend. dend j LEen enereiebesDarine van ruim c SM#Lr. OVIN J mloHcmno Naam Roepnaam Volledig adres Geboorte Man/ datum vrouw Bedrag Een energiebesparing van ruim 35% wordt be reikt op het energieverbruik voor het smelten van glas en voor het winnen van grondstoffen als voor fabricage van nieuw glas uitsluitend afval- glas wordt gebruikt. Kosten van het inzamelen en verwerken van huisvuil worden, door het glas aan de bron te scheiden, bespaard. Daar staat tegen over dat door de O.N.S. huur be taald moet worden voor de glasbak aan de trans porteur. Tot nu toe is de exploitatie van de glas bakken rendabel gebleken. Het Schiedamse huisvuil wordt elders gecompos- teerd. Naarmate er minder glas in zit, verbetert de kwaliteit van de compost. 25 glasbakken zijn over Schiedam verspreid: Zijlstraat nabij Kethelstraat, Oranjestraat 3, He renpad hoek Broersveld, 's-Gravenlandseweg 602 en 806, Parkweg hoek Klaas Katerstraat. Lorentzlaan, Boerhavelaan hoek Snelliussingel. Aleidastraat 62b, Kembrandtlaan hoek Mesdag laan Rembrandtlaan hoek Jan Steenstraat, Anna van Buurenstraat. Faassenplein, Borodinlaan, Hof van Spaland, voor- en achterzijde. Laan van Bol'Es 15, Schie- damseweg winkelcentrum. Nieuwe Maasstraat hoek Lekstraat, Groenelaan 50a, Rozenburgerplein hoek Nieuwe Maasstraat. Mgr. Nolenslaan 516, Dr. Wibautplein en Nieuw landplein 38. Glas is grondstof die je eindeloos kunt gebruiken. Glas is een kringloopprodukt bij uitstek. Verleende bouwvergunningen In de maanden januari en februari zijn door de gemeente Schiedam de onderstaande bouwvergunningen verleend. De gegevens zijn beknopt gehouden. Belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen hiervoor een afspraak ma ken met het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. J. Jans, Tielman Oemstraat 7b, het wijzigen van de achtergevel van de opslagruimte, alsmede het overkappen van de tussenruimte. M. F. W. van der Heide, van Smaleveltstraat 15a, het plaatsen van een berging achter de woning en het gedeeltelijk verbouwen van de woning. Dienst Gemeentewerken, het plaatsen van een voetbrug over de singel ten noorden van het volkstuincomplex Thurlede. C. B. Bicht, Parkweg 379, het plaatsen van een tweede toilet in de snackbar. R. J. Noordhof, le Tuinsingel 13, het inwendig verbouwen van de woning, alsmede voor het plaatsen van een dakkapel. W. J. Woermeijer, Van Beverenstraat ld, het vervangen van de deuren van de bedrijfsruimte door een kanteldeur en voor het wijzigen en ver nieuwen van de ramen in de voorgevel op de le verdieping. J. van den Tempel en Zn. BV, Raam 34 b, het vervangen van een betonschutting om het be drijfsterrein, door een stalen schutting. G. W. Romijn, Polderweg 29, een gewijzigd plan voor het herbouwen van de woning. H. A. de Klerk, Newtonstraat 42 b, het wijzigen Ivan de indeling van 1 raam in de achtergevel van de woning, en het vergroten van de w.c. P. Schipper en mej. M. J. Noordermeer, Vondel laan 30a, het inwendig verbouwen van de wo ning. B. G. van Dam, Snelliussingel 34, het wijzigen van de indeling van de le etage, 2e en de zolder verdieping van de woning. In de komende weken zullen de volgende gemeentelijke commissies in het openbaar vergaderen. De agenda's met de bijbeho rende stukken liggen ter inlage bij het Bu reau Voorlichting op de 4e etage van het Stadskantoor. Wie inlichtingen w'l hebben over de agenda kan een week voor de betreffende vergadering bellen met Bureau Voorlich ting, telefoon 260500, toestel 250. Vanavond 17 maart, commissie Ruimtelijke Ordening, Stadhuis, Grote Markt, aanvang 20.00 uur. Ook vanavond de commissie Personeelsza ken. Donderdag 25 maart, 20.00 uur, Stadhuis, Grote Markt, commissie ABZ Bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam zijn de volgende brochures te verkrijgen: - Energie toekomst - De warmtepomp - Zonne- en windenergie - De Centrale van brandstof naar elektri citeit - De kerncentrale - Besparing op verlichting in gebouwen - Luchtverontreiniging - Transport distributie van elektriciteit - Stadsverwarming De brochures kunnen als bron goed bruik baar zijn voor het samenstellen van een werkstuk of scriptie. Openbare Nutsbedrijven Schiedam Van Heekstraat 15 Schiedam Afdeling Voorlichting Telefoon 010-622222 Bij de Dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stads kantoor, iedere morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. Dienst Gemeentewerken, rioolgemaal oprichten Schiedamseweg/Nieuwe Dam laan. Hargplein 10, Gereformeerde Kerk, nood uitgang maken in de oostvleugel van het kerkgebouw. W. van Kranenburg, Bart Verhallenplein, het oprichten van een saunacentrum. G. Vroegh, Jacob Bijsterstraat 2, vergroten van het Budo- en sportcentrum. Van Heck en Co b.v., Ruysstraat, magazijn ruimte bouwen. Openbare Nutsbedrijven Schiedam, van Heekstraat 15, plaatsen van een windtur bine. K. S. de Wit, Rotterdamsedijk 200c, raamin- deling in de voorgevel wijzigen. Direkteur Gemeentewerken, Singel 8, het inwendig verbouwen van het voormalige trafostation tot opslagruimte t.b.v. G.W. en O.N.S. Ingevolge de Kieswet is het de kiezer toegestaan bij volmacht te stemmen. Deze volmachtregeling is bedoeld om kie zers, die niet in staat zijn persoonlijk aan de stemming deel te nemen, in de gelegen heid te stellen hun stem te laten uitbrengen door een door hen aangewezen gemach tigde. Zowel het verzoek om bij volmacht te stem men als de keuze van de gemachtigde die nen uit te gaan van de kiezer zelf. Voor de aanstaande Provinciale Statenver kiezing op woensdag 24 maart is de termijn voor het indienen van schriftelijke verzoe ken om te stemmen bij volmacht reeds ver streken. Indien alsnog blijkt, dat u niet zelf aan de stemming zult kunnen deelnemen, kunt u alleen nog maar iemand machtigen, die in hetzelfde stemlokaal als u moet stem men. U vult dan de voorkant van de oproepings kaart in, ondertekent deze en laat ook de door u gekozen gemachtigde de kaart on dertekenen. De gemachtigde neemt uw oproepingskaart mee naar het stembureau en brengt uw stem tegelijk met zijn eigen stem uit. Mocht u onverhoopt op de dag van de stem ming ziek worden, dan kunt u dus niet ie mand machtigen die al gestemd heeft. Verder is het belangrijk te weten, dat een kiezer niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde mag aannemen. Iemand, die al twee schriftelijke machtigin gen heeft aangenomen, kan derhalve niet meer als gemachtigde worden aangewezen door middel van overdracht van de oproe pingskaart. Hierop zal daadwerkelijk controle worden uitgeoefend. Indien aan het licht komt, dat er volmach ten worden „geronseld", zal hiertegen wor den opgetreden. In dit verband dient te worden opgemerkt, dat zowel degene die een kiezer omkoopt om volmacht te geven als degene die zich laat omkopen, worden gestraft. Nadere inlichtingen met betrekking tot het stemmen bij volmacht worden gaarne door bureau verkiezingen, Overschiesestraat 2, verstrekt. Schiedamseweg 138, Schiedam-Noord Exploitatie: Stichting Zwembaden Schiedam. Openingstijden: BAD GROENOORD 19 voor het publiek geopend vanaf ZATERDAG 1 MEI 1982, 12.00 uur tot en met ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1982, en wel op de volgende tijden: maandag: 7.00 - 19.00 uur dinsdag t/m vrijdag: 7.00 - 20.00 uur zaterdag: 9.00 - 17.30 uur zon- en feestdagen: 10.00 - 17.30 uur W a tertempera tuur plm. 21°C. Abonnementen: OP ALLE ABONNEMENTEN IS EEN PAS FOTO VERPLICHT. Bij aanvraag van een abonnement dient een goedgelijkende pasfoto ingeleverd te worden. Op de achterzijde naam, voorletters en geboorteda tum vermelden. Voor het verkrijgen van abonnementen tegen het gereduceerde tarief verwijzen wij U naar het nevenstaand uit te knippen aanvraagformulier. Dit kan vanaf 1 aprl a.s. op één der daarop ver melde adressen worden ingeleverd onder bijvoe ging van de benodigde pasfoto's. Bij aankoop van een gezinsabonnement in voor verkoop mag u twee betaalkaarten inleveren van elk 58,75. De eerste wordt door ons direkt geind, de tweede eerst na 1 juli 1982. Zo wordt gezonde rekreatie betaalbaar voor het gehele ge zin. De abonnementen kunt u tegen betaling aan de kassa van Bad Groenoord afhalen vanaf 26 april a.s. gedurende de volgende dagen en tijden: maandag t/m vrijdag van 8.30 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur, en wel: maandag 26 april de abonnementen met de beginletters A t/m F, dinsdag 27 april G t/m L, woensdag 28 april M t/m S en donderdag 29 april T t/m Z. Tevens kunt u abonnementen in voorverkoop en tegen betaling verkrijgen aan de kassa van zwembad Zuid, westfrankelandsedijk 3, van 13 april tot 23 april 1982 dagelijks van 8.00 - 15.00 uur. Uitgezonderd zaterdag en zondag. Opm. Voor een gezinsabonnement moet u uw trouwboekje meebrengen. U kunt aan de kassa met een bank- of giro cheque betalen, maar vult u dan alleen het bedrag en uw handtekening in. De in voorverkoop bestelde abonnementen moeten beslist vóór 1 mei a.s. bij de kassa zijn afgehaald. Daarna gelden normale prijzen. GEZINSABONNEMENTEN (trouwboekje meebrengen) SEIZOENABONNEMENTEN (16 jaar en ouder) Voorverkoop: 117,50 43,75 KINDERABONNEMENTEN (datum opening bad is bepalend voor de leeftijd) VERDERE TARIEVEN Per bezoek op alle dagen 10-badenkaart (kan door meer personen tegelijk wor den gebruikt) Het gehele jaar geldig. Ook in Zwembad Zuid ZWEMLESKAART Diploma A (alleen bij voldoende belangstelling) Diploma B (alleen bij voldoende belangstelling) Zwemvaardigheid 1, 2, 3, of 4 39,50 16 jaar en ouder 3,- 25,- 32,25 16,- 32,25 Na opening bad: 138,25 48,- 43,65 kind 1 -16 jaar 2,30 19,-

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 23