Vrouwe Fortuna op Harga LJX ÜEDAM! karnen vérder Wiedus" over de liefde Wie wordt bruid van de maand? Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. Schiedam trainer Jack Lammers: „Als je boven aan de ranglijst staat moet je het geluk aan je kant heben". Het eerste meisjesteam van de tafeltennisver eniging De Korenbeurs is afgelopen zaterdag met nog twee wedstrij den te spelen, al kam pioen van de landelijk- B klasse geworden. In de thuiswedstrijdgen het op de tweede plaats staande Victoria (H) werd; na de 8-2 over winning in de uitweds trijd, opnieuw gewon nen, nu met 7-3. Bijzondere geste Tennisles Top elpee Jachthaven Supportersbus Diplomazwemmen Nachtloop Zaalvoetbal Tafeltennis Schaken SCHIEDAM In de KNVB vierde klasse G heeft Schiedam in de thuiswedstrijd tegen De Groen Witten twee minuten voor tijd een 0-1 achterstand kunnen omzetten in een 1-1 pun- tendeling. Een gelukkige Schiedam trainer Jack Lammers na afloop: „Als je bovenaan de ranglijst staat moet je het geluk aan je kant heb ben. Dat is bij ons van middag gebeurd. Weinig opbouw Gelijkmaker Diififiiiü 1 Leen Koorengevel tornt boven de verdedigers van De Groen Witten uit. Dam kampioenschap Stand: De selectie van Schiedam, staand v.l.n.r. John van der Toorn, Sjaak van Huët, Peter Hoenderkamp, Harry Voorwald, Jaap van de Nol, Ton Verwey, Peter van Dijk, Leen Koorengevel, Joop Kuiper, Jack Lammers (trainer) en Ruud Kerdel (elftalleider). Zittend v.l.n.r. Peter Verwey, Gerard van Pelt, Piet Bast, Ed Slavenburg, Rinie Otte, Marco Weeda en Joop van der Schee. Volleybal Het Nieuwe Stadsblad, oranje PAGINA 17 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 24 MAART 1982 Magna v.d. Kraan stelde in de eerste partij tegen de sterke Karin Lensink. Na de eerste game gewonnen te hebben, verloor ze echter de volgende twee games zodat de Korenbeurs op een 0-1 achterstand kwam te staan. Deze werd echer alwer gauw teniet gedaan en via twee over winningen van Pascale Barkey, een van Renate v.d. Poort en winst in het dubbelspel werd het 4-1. Hierna kon Victoria opnieuw tegenscoren doordat Magna v.d. Kraan in twee games van Tim mer verloor. De volgende partij van Renate v.d. Poort bracht opnieuw winst voor de Korenbeurs-speelsters waarna Pascal Barkey aan moest treden om de eindzege en het kampioenschap veilig te stellen. Via een overwinning met twee maal 21-17 werd het 6-2 en was het kampioenschap een feit. Dit werd natuurlijk gevierd met de nodige felicitaties en bloemen en een korte toespraak van bestuurslid René van Huut waarin hij de meisjes en hun be geleiders geluk wenste met dit kampioenschap. Tot slot wer den de laatste twee partijen uitgespeeld waarmee de eind stand op 7-3 werd bepaald. Het eerste jongensteam speelde in Leiden de belangrijke uit wedstrijd tegen Docos. Door twee overwinninen van zowel Richard v.d. Toorn als Ronald van Kampen, een van Aad de Beer en winst in het dubbel werd het een 6-4 over winning voor de Korenbeurs spelers en konden opnieuw twee punten mee terug naar Schiedam worden genomen. 43 kandidaten hun proef afge legd voor het diploma van de KNZB. Als commissie van zwembad zuid waren aanwezig Frieda Keyzer en Corrie Verdam. On der auspiciën van de KNZB was heer De Geus vertegenwoor digd. De geslaagden zijn: Diploma A. Michael Loomans, Bernadette Dullens, Dyon Maas, Colinda Luijken, Patrick Bosschart, Mi chel van de Waal, Richard Gra- vendijk, Dave Verhagen, J. Hunnego, Valentina Meerhof, Frans Moermeyer, Danielle Mendes, H. J. Wagenaar, E. van Ree en Ellie Broere. Diploma B: Renate Bras, Erik Edelenbos, Eelco Broekmeulen, Vanessa Veldhuis, Sander Krei- scher, Patricia Peters, Natasha Fuchs, Liselotte Duijm, Nancy Klapwijk, Judith van Brenke- len, Marloes van Alphen, Linsy Seters, Nathalie Hillebrand, A. Bijloo, K. Hill, Vincent van Gijn, Martin Marron, J. Fels en Theo de Jongh. Diploma C: Carla Elvers. Jasper Willems, Bianca Dijkshoorn, W. Ilmer, Nancy Hijmans, B. C. L. Cauwe, Pascal Boon, Jan Pass- mann en Patrick Elderkamp. SVV won zondag de thuiswed strijd tegen FC Wageningen met 4-1. Doelpunten waren van Ruud van Dijk en driemaal van topscorer Cor Peitsman. J. W. Junius, van het gelijknamige scheepsonderhoudbedrijf, was zo enthousiast met deze over winning dat hij voor de selectie een visdag op zee arrangeerde. Na afloop hiervan zal hij spe lers, trainers en medische staf ook een etentje aanbieden bij Nico van Dijk eigenaar van bar- bistro 'd Artagnan aan de Ket- helweg in Vlaardingen. Een geste die door de selectiegroep van SVV in dank werd afgeno- In sportrubriek van vrijdag in deze krant plaatsten wij een stukje over tennislessen bij TSF. Voor de 15 klassi kale lessen zou men dan 72.50 moeten betalen. Secretaresse van de vereniging, mevrouw L. Bode, wordt nu herhaalde lijk gebeld door particulieren om zich op te geven voor deze lessen. Dit is echter niet mogelijk. De lessen zijn al leen bedoeld voor de leden van de vereniging. Op initiatief van Truckingbe- drijf Ton Nettenbreijer is er een elpee geperst van zanger Hans Stolk alias Jerry Mc Clean met daarop een aantal bovenstebes- te SVV-songs, zoals o.a. „We gaan naar Harga toe". Ook een aantal selectiepelers van SVV droegen bij tot een ge zellig geheel. De opbrengst van de platen is bestemd voor de nieuwbouw van SVV en dat betekent dus voor de bouw van de nieuwe kleedaccommodatie. De elpee kost 17,95 en is verkrijgbaar aan de bar in het clubhuis en Verder bij de bekende platenza ken Hakkert en P P beiden op de Hoogstraat in Schiedam. Op zaterdag 1 mei zal bij de wa tersportvereniging De Schie de nieuwe jachthaven officieel geopend worden door burge meester te Loo. In de jachthaven is plaats voor 126 schepen en er is nog plaats voor een klein aantal. Aanmel den hiervoor kan men bij de se cretaris van de vereniging P. Breedveld, Delflandseweg 526, telefoon 731041. De kosten hiervoor bedragen f 28 per vierkante meter schip. Er behoeft dan geen havengeld meer aan de gemeente betaald te worden en men kan elk jaar gratis hellingen. Zaterdag speelt SVV de uit wedstrijd tegen Heracles. Dit is de eerste wedstrijd voor de vierde periodetitel. De suppor tersvereniging „Vrienden van SVV" vergezelt de ploeg per luxe toeringcar. Leden van de supportersvereni ging betalen 23 gulden en niet leden 26 gulden. Het vertrek is zaterdagmiddag om half drie vanaf het sportpark Harga. Op gave voor donderdagavond in de kantine van SVV of bij John van der Heide telefoon 730943. In zwembad Zuid aan de West- frankelandsedijk hebben weer Zaterdagnacht om elf uur zal bij de voetbalvereniging HBSS in sportpark Harga het startschot gelost worden voor de tweede nachtprestatieloop. De organisatie van deze loop verzocht ons er nog eens duide lijk op te wijzen dat deze loop door iedereen gedaan kan wor den en niet door alleen leden van HBSS. Vorig jaar waren er ook veel z.g. buitenstaanders en men hoopt dit aantal elk jaar uit te breiden. Dus liefhebbers van een nachtelijk ritje te voet, za terdagavond bent u van harte welkom bij het clubhuis van HBSS waar om precies elf uur gestart zal worden. De uitslag van de maandag avond gespeelde wedstrijden in de zaalvoetbalcompetitie wa ren: SC AlbireoHermes DVS 2-5, OACN Boys—DJS 4-5, Schiedamse BoysFC Blan kenburg 4-4, SVVSMV 5-6, GTBDHZ 5-3, DemosSwift Boys 2-7, DRZZwart Wit'28 (dames) 4-2, SPSVDCL 3-2, GSSBFC 5-8, Ex- celsior'20SVDPW 3-3, The HarvardsPPSC 5-3. Met medekoploper, Tavenu 5, hebben de tafeltennissers van de Schiedamse Invaliden Sport vereniging De Ooievaars ge ducht afgerekend. In een uit wedstrijd wonnen zij met de maximale score van 0-10. Door deze monsterovrwinning hebben de Ooievaars duidelijk laten blijken, wie er aanspraak mag maken op het kampioen schap. John du Chatinier, Mare Chomette en Wout Peeman verrichtten een hattrick, terwijl ook het dubbelspel van Du Cha tinier en Chomette tegen De Koning en Seis in winst werd omgezet. Al vrij snel werd het de Schie dammers duidelijk, dat zij van deze rivalen niets te vrezen hadden. Met grote verschillen versloegen zij hun tegenstan ders. Toch waren er in vier par tijen nog een beslissende derde game nodig, zoals bij Mare Cho mette tegen v.d. Ven. Na een 6-21 overwinning in de eerste game, vatte hij het te licht op in de tweede game en verloor hierdoor met 21-18. In de beslissende derde game had hij zijn les, van hoe het niet moet, nu goed geleerd. De rollen waren nu weer omge draaid, getuige de monsterzege van 3-21. Met nog drie wedstrij den voor de boeg, kan het kam pioenschap voor De Ooievaars niet meer ontgaan. Het eerste tiental van Schaakvereniging Schiedam is er in de laatste ronde van de bondscompetitie nog niet in ge slaagd zich uit de degradatie zone weg te werken. Nadat de vorige wedstrijd tegen Volmac R. 4 nipt verloren was gegaan (5 1/2-4 1/2), was één match- punt in de laatste ronde nog steeds voldoende voor handha ving in de eerste klasse van de RSB. Dit matchpunt moest ech ter gescoord worden tegen het bovenaanstaande NRSG/W. Steinitz. Hoewel het eigenlijk een thuis wedstrijd voor Schiedam betrof moesten de partijen bij NRSG gespeeld worden; dit in verband met de staking bij W.F., waar Schiedam speelt. Het begon allemaal weer erg goed voor Schiedam, een beeld wat gebruikelijk is geworden dit seizoen. De tegenstander van Kees Jan de Groot had een kleine kortsluiting en gaf een stuk weg. Ook Rob van Velzen wist met een combinatie een stuk te veroveren. Na enige tijd kon dit voordeel door beiden inderdaad in een winstpunt worden omgezet (2-0). Peter Schotman liet zijn dame echter insluiten. Michel Hockx daarentegen wikkelde koel bloedig af naar een gewonnen eindspel (3-1). Frans Groeneweg bood toen re mise aan wat zijn tegenstander accepteerde, dit tot grote woede van zijn teamgenoten, die de promotiekansen als sneeuw voor de zon zagen verdwijnen (3 1/2-1 1/2). Aan de hogere borden ging het echter aanmerkelijk minder goed en Schiedam moest onder vinden dat Steinitz hier kwali tatief beter was. Met lede ogen moesten ook spelers van Shah Mata, die bij winst van Schie dam nog kans hadden op pro motie en daarom naar deze wedstrijd waren komen kijken, toezien hoe Steinitz de 3 1/2-1 1/2 achterstand omboog in een 4 1/2-3 1/2 voorsprong. Jacques van Oijen liet zich in tijdnood met een pion meer matzetten terwijl Mario van Kleef zijn positie zienderogen zag verslechteren. Ron Heus- dens had, zoals hij zei, „zijn avond weer". Zijn tegenstander echter ook en die trok aan het langste eind. Twee partijen werden afgebro ken, die van Guust Homs en Theo van Zessen. Beiden staan echter minder zodat de kansen op 5-5 niet erg groot zijn. Bij een nederlaag van Schiedam hangt het al of niet degraderen af van de resultaten van de overige teams. Schiedam blijft koploper ondanks 1-1 gelijkspel Het is trouwens al buiten ver wachting dat we de ranglijst aanvoeren. We hebben een zo goed als nieuw elftal buiten het vorig seizoen. Maar iedereen heeft nu kunnen zien dat ze met dit Schiedam danig rekening moeten houden. De ploeg heeft een enorme in zet. Dat is in deze wedstrijd dui delijk bewezen. Het laatste kwartier met tien man verder moeten en dan nog gelijk maken is wel de kracht van het elftal". Schiedam ging erg goed uit de startblokken en zette de verde diging van De Groen Witten on der druk. Na vijf minuten kreeg men al een prachtige kans om de score te openen. Marco Weeda ging goed door en zijn goede voorzet kwam bij Leen Koorengevel terecht, maar deze verschopte zich. De Groen 'Witten schrokken hier wel van en gingen ook se rieus aan aanvallen denken. Uit een snelle aanval had Schiedam geluk dat Plugers net over schoot. De kansen bleven over en weer komen, maar doelpunten kwa men er niet. Mede door het goe de keeperswerk van de beide doelverdedigers Jaap van de Nol bij Schiedam en Ton van de Steen bij de gasten. Na een klein half uur spelen was er een gevaarlijke terug speelbal van Jan de Kruik en daarvoor moest doelman Van de Steen alles geven en ging hij ge strekt naar de uiterste hoek. Bij de gasten zat er weinig op bouw in de ploeg. Met lange bal len werd de voorhoede bereikt. Bij Schiedam was het spel veel verzorgder. Na een half uur spelen moest Harry Voorwald met een knie blessure het veld verlaten. Zijn plaats werd ingenomen door Pe ter Verwey. Dit bracht ook een omzetting in de Schiedam-ploeg. Leen Koorengevel werd voor stopper en Peter Verwey ging het middenveld bezetten met de teruggetrokken spits Joop Kui per. Kort voor rust werd de doorgebroken Marco Weeda neergelegd. De vrije schop werd door Leen Koorengevel naast geschoten. Op slag van rust ging de gevaar lijkste man van De Groen Wit ten in het boekje van de goed leidende scheidsrechter Boel houwer wegens te ruw spel. In de achtste minuut van de tweede helft kreeg Schiedam wederom met een blessure te kampen. Ed Slavenburg moest ook naar de kant. Zijn plaats werd ingenomen door Piet Bast. Omdat Sjaak van Huët geschorst was en John van der Toorn al geblesseerd, moest Schiedam dus verder met vier invallers. De Groen Witten werd nu ster ker en dat leidde een kwartier voor tijd tot een doelpunt. Len Been onderging een solo en werd door Leen Koorengevel neergelegd. De toegekende strafschop werd in eerste instan tie gestopt door Jaap van de Nol, maar de terugkomende bal werd toen door Been ingeschoten 0-1. Na deze tegenslag kwam Schie dam helemaal in de misère want kort na het doelpunt moest ook Leen Koorengevel met een en kelblessure het veld verlaten en moest Schiedam proberen met tien man (de beide wissels wa ren al ingezet) de achterstand in te lopen. Tien minuten voor tijd hadden de gasten definitief de kans om de overwinning veilig te stellen. Omdat Been weer was neerge legd net buiten het strafschopge bied mocht hij een vrije trap ne men. Zijn schot spatte echter op de bovenlat uiteen. Schiedam had weinig kracht meer over maar probeerde toch nog alles te ge- Twee minuten voor de officiële speeltijd maakte de doelman van De Groen Witten meer dan vier passen. Scheidsrechter Boelhou wer kende hiervoor terecht Schiedam en vrije schop toe. Rinie Otte plaatste de bal slim naar Ton Verwey. Deze kon met ÏÉlipy' een laag schot de gelijkmaker laten aantekenen. Dolle vreugde bij alles wat Schiedam was en zo kwam de koploper nog verrassend aan een winstpuntje. Schiedam trainer Jack Lammers weer: „De tegenstanders willen je allemaal pakken als je boven aan staat. Nu we nog drie pun ten voorsprong hebben gaan we Het damkampioenschap van Schiedam krijgt een bijzonder spannend verloop. Vier spelers zullen gaan uitmaken wie zich kampioen mag gaan noemen, t.w. Tiny Mous, Ron Heusdens, Wim Vrijland en Rob van Eijk. De overige deelnemers hebben nu reeds een zodanige achter stand opgelopen, dat zij geen bedreiging meer kunnen vor men. De topwedstrijd Tiny Mous te gen Rob van Eijk werd een duel waarvan de kenners smulden. In een zeer lastig te berekenen stan moest Rob een schijf achterstand accepteren, waar door Tiny op rozen kwam te zit ten. Weliswaar trachtte Rob nog ten koste van een aantal schijven een doorbraak te for ceren, maar redding bleek niet meer mogelijk. Wim Vrijland profiteerde maar half van deze uitslag. Ondanks een gewonnen eindstand tegen Piet Bastiaanse wist hij echter niet meer dan een remise te be reiken. Ron Heusdens had geen enkele moeite met Leo Mous, die het slachtoffer werd van een lichte maar zelden voorko mende combinatie. Deze week werd ook een ge deelte van de zevende ronde af gewerkt. Tiny Mous blijkt in een uitstekende vorm te verke ren, waarvan Piet Batiaanse het slachtoffer werd. Met een voor treffelijke combinatie trok Tiny beide punten naar zich toe. Ook de concurrentie verzamelde punten. Zo won Rob van Eijk op vrij eenvoudige wijze van er naar toe werken om kam pioen te worden ook. Ik ben begonnen bij Schiedam om te trachten de ploeg in de KNVB te houden, maar nu het zo gaat pakken we de titel wel en gaan we het volgend jaar naar de derde klas", zo luidden de optimistische woorden van de trainer. Op verzoek van de selectiegroep van Schiedam heeft Lammers weer voor een jaar bijgetekend. „Ik werk graag bij Schiedam, de sfeer is goed en de wil om wat te bereiken is ook aanwezig dus waarop dan niet nog een jaartje doorgaan". De opstelling van Schiedam was: Jaap van de Nol, Joop van de Schee, Peter van Dijk, Harry Voorwald (Peter Verwey), Rinie Otte, Ed Slavenburg (Piet Bast), Joop Kuiper, Leen Koorengevel, Marco Weeda en Ton Verwey. De stand in de KNVB vierde klas G is; Schiedam: 14, 20 IFC: 14, 17 RKWIK: 15, 15 Hillesluis: 14, 15 De Groen Witten: 14, 15 's-Gravendeel: 13, 14 Hardinxveld: 14, 13 RIOS: 13, 13 GLZ: 13, 12 Ursus: 13, 11 Puttershoek: 14, 11 Bloemhof: 13, 8 Peter Lansbergen, terwijl Piet Meinster geen schijn van kans had tegen Ron Heusdens. In de tweede groep wist Cèes den Boer runner-up Floor Pauw te verslaan. Leen Dors man heeft zijn wedstrijdritme gevonden en stuurde Bertus de Waard met lege handen naar huis. Een klasse lager deed Jan Breman van zich spreken door deze week twee overwinningen te boeken op respectievelijk Antoon Risseeuw en Marcel van Dorp. Met deze overwinningen heeft Breman goede vooruitzichten op promotie. Bart Quist bood in een goede stand remise aan, zijn tegenstander Gert van Willigen weigerde dit en verloor prompt op de klok. Cliff Nuys zet zijn zegereeks voort in de vierde klasse, nu moest Marcel Boshuizen de kracht van Cliff ondervinden. Samen met Dirk Zonneveld voert hij nu de ranglijst aan. In de race om het kampioen schap hebben de heren van de volleybalvereniging Both Partners deze week enkele be langrijke punten laten liggen. Eerst lukte het woensdag al niet om het restant wedstrijd tegen Harderwijk in winst om te zet ten, maar veel harder kwam het verliespunt aan, dat tegen SOS/DPC uit Utrecht werd op gelopen. Dat SOS geen gemakkelijke tegenstander zou zijn, was be kend, want al meerdere koplo pers verspeelden er puntjes, maar de goede vorm, waarin men de laatste weken stak, rechtvaardigde een bescheiden optimisme. Weliswaar liepen de Schiedam mers een 5-0 achterstand op, maar vanaf 6-6 kon men de strijd dicteren en mede door een aanvallend sterke Perrie van den Blink kwam men op 15-8 setwinst. De tweede set gaf eenzelfde beeld, hoewel Both Partners zeker niet sterk speelde, bleef men steeds iets voor en na en kele fraaie railey's was de set winst met 15-11 voor Both. Niets leek een 3-0 zege in de weg te staan, want ook de 3e set gaf steeds een Schiedamse voorsprong. Men verzuimde echter door te drukken. Enkele spelverdeel- fouten, voortgekomen uit een in de hele wedstrijd matige pass, en daarbij een lekke midden blokkering, brachten SOS in haar spel, zodat men wat geluk kig met 18-16 de set won. De vierde set was eem eem re gelrechte blamage voor het Both-team. Concentratie en be heersing waren ver te zoeken, hoewel de warrige leiding daar bepaald wel debet aan was. Zelfs een teamomzetting, an ders zo vaak de succesformule, bracht geen verbetering en met 15-7 won SOS terecht. Het was nu zaak voor B P de vijfde set te winnen om de schade zoveel mogelijk te be perken. Na een langdurige ge- lijkopgaande strijd tot 10-10 toonde men toch karakter, door vooral in de ralley goed te ver dedigen en in een met veel spanning en sensatie geladen eindfase bleef men met 15-11 toch overeind. Aanstaande bruidsparen (ook koperen-, zilveren en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Samen Verder'' Postbus 257, 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 250,- l aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe ^Stadsblad 99 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U BELT, WIJ BEZORGEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 SCHIEDAM Op vrijdag 26 maart speelt Wiedus Jeugdt heater uit Rotterdam in de Blauwe Brug hun nieuwe stuk getiteld „Liefde en van dattum". Dit stuk is hun eerste produktie voor jonge ren vanaf twaalf jaar. De oorspronkelijke titel luidt „Was heisst die Liebe". De ver taling is van de kinderboeken schrijver Karei Eijkman. Paul en Paula, twee jonge mensen zijn goed gek op elkaar. Ze vrijen er lustig op los. In het toneelstuk zien we hoe ze het zover gebracht hebben. We zien hun eerste ontmoeting en de reacties daarop van ouders en vrienden. Reacties, waaruit blijkt dat het nog maar treurig gesteld is met die vermeende openheid en de acceptie van sex. De voorstelling begint om acht uur, en de toegang kost 2,50. Voor bezoekers boven de 25 kost entree vijf gulden. Er zijn al 250 kaarten verkocht, dus wie het stuk wil zien moet er snel bij zijn. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het OJC of de SSSN in het kantoor van De Blauwe Brug aan het Bach- plein.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17