In't kort i VANDAAG Kethel Oost verontwaardigd na tv-uitzending Bi WtJet Pekl aPpen B „Irene" volgt verkiezingen op de voet Zomertijd Plllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllll in deze krant SLUIS Gouden jubileum van Julianakerk Bezem in de mast bij zee verkenners Voor contactlenzen natuurlijk Groeneveld. Stadsblad Hernieuwde discussie rijksweg 19 chiedsm koploper f TM GRATIS POELIER T.V. DEFEKT? RADIO ABA Houdt Groeneveld voor ogen Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222 De Postduif 50 jaar Kluchtig Othello op niveau Kritiek op Rijnmond Fietspaden plan n.o. Jozefschool op planken van Passage mms. SCHIEDAM De bewoners van Kethel Oost zul len zich met alle hun ten dienste staande midde len verzetten tegen de komst van een woonwa genkamp aan de Koekoekslaan. In een open brief verwijten de Kethelaars, die hun krachten hebben gebundeld in de Vereniging Ruimtelijke Ordening Schiedam Kethel en Om streken, de gemeente „onbehoorlijk bestuur". Aggfe: A Optimistisch bij uw vakman Zie pagina 5 die weet er toch het meeste van De Hof Cyrene -een idyllische naam voor een woonwagenkamp dat omgeven is door bergen afval foto Tim Hielkema Wij helpen direktü! Afstel TAPIJT EN KARPETTEN HALVE PRIJZEN TAPIJTKAMPIOEN Schiedam, Hoogstraat 73 Penning-Monza Automaterialen Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. WOENSDAG 24 MAART 1982 - NR. 23 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Nieuwe SCHIEDAM Op zaterdag 27 maart is er van alles te doen in De Kreek aan de Lange Haven 92: rommelmarkt, tienerdiseo en het rad van avontuur vor men enkele onderdelen van deze drukke dag die om tien uur begint en omstreeks vier uur eindigt. Meer inlichtingen over de dagelijkse aktiviteiten van de Kreek onder telefoon nummer 267767. In dienstenscentrum de Woudhoek aan het Heijermans- plein speelt op donderdagavond 25 maart de accordeonvereni ging Delf shaven. Daarnaast treedt een zangduo op. Aan vang acht uur, toegang 1,50. Het dienstencentrum organi seert op vrijdag 26 maart en op vrijdag 2 april 's middags een klaverjastoernooi, kosten 5 gul den per deelnemer voor het hele toernooi, aanvang één uur 's middags. Opgeven onder nummer 709555. Op dinsdag 30 maart is er in dienstencentrum De Vier Mo lens aan de Nieuwe Damlaan een paasklaveijasconcours. Toegang: 3 gulden, aanvang half twee. Deelname alleen bo ven de 25 jaar. Op donderdag 25 maart orga niseert de afdeling Schiedam van de Streekmuziekschool een uitvoering op diverse instru menten als piano, viool, gitaar en fluit. Als gast treedt op de nieuwe do cente zang, Astrid Vahl. Zij wordt begeleid door Marlies van Gent op piano. Deze kamermuziekavond vindt plaats in .Blauwe Brug aan het Bachplein. De aanvang is half de acht, de toegang gratis. In de Heijermansflat concer teert op zondag 28 maart het Eerste Schiedamse mandoline gezelschap ONI onder leiding van Olga Valkenburgh, aan vang half drie. Iedereen is van harte welkom dit zondagmid dag concert bij te wonen. In het dienstencentrum de Vier Molens wordt op woensdag 31 maart weer een praatavond gehouden voor alleenstaanden. Uitvoerig wordt gepraat over eenzaamheid en alleen zijn. Or ganisator is Piet Vis, de man die ook dansavonden voor alleens taanden organiseert. Medewer king verleent verder mevrouw de Groot die verbonden is aan het dienstencentrum. Inlichtin gen: 010-705500 of 015-567066. Buurthuis de Put aan de Pinkstraat 10 in Oud Mathe nesse speelt op vrijdagavond 26 maart bingo, aanvang acht uur. Op vrijdagmiddag 2 april is er weer thee dansant in het buurt huis, aanvang twee uur, toe gang één gulden. Op donderdag 25 maart is er een groots opgezette Lentebingo avond in de sociëteit van de Stichting Lentefeest aan de Broersvest 101. Om acht uur wordt het eerste nummer afge roepen. 's Middags wordt bij Lentefeest een aangepaste bingo gespeeld voor de gehandicapten. Op 30 en 31 maart houdt de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers (UW) een kleding- en speelgoedbeurs in sporthal Margriet. Ingeleverde goederen moeten schoon en heel zijn, voor kleding geldt dat zij ook enigs zins modieus moet zijn. Inlevertijd is dinsdag 30 maart tussen één en vijf, verkocht worden de goederen de volgen de dag tussen negen en één uur. Afrekenen vindt diezelfde mid dag plaats tussen twee en vier uur. Inlichtingen: mevrouw Vermeu len, telefoon 266168. m Lawine bezwaarschriften tegen woonwagenkamp f Secretaris I. F. E. M. Hotz waarschuwt de gemeente dat deze zal mogen rekenen op een stortvloed van bezwaarschriften zodra de wijziging op het bestem mingsplan voor de Koe koekslaan ter inzage zal leg gen. Met deze mededeling wordt een oud conflict opnieuw aange scherpt. Aanleiding daartoe is de televisie uitzending van 14 maart, toen VAR A's ombuds man Frits Bom de indruk wekte dat over ongeveer een jaar be gonnen zou worden met de aan leg van een nieuw woonwagen centrum aan de Koekoekslaan. Dit centrum zou het oude kamp aan de Schiekade, in de volks mond Hof van Cyrene geheten, gaan vervangen. In dit kamp heersen onhygiëni sche toestanden, het brandge vaar is er zeer groot en de woonomstandigheden zijn er abominabel. De ombudsman baseerde zijn St. Liduinaatraat 50, Schiedam, telefoon 269884 Op woensdag 31 maart organi seert de werkgroep jeugdwerk noord van de SSSN een excursie naar kinderboerderij Holy wood in Vlaardingen-noord. Wie mee wil moet zich snel opgeven in wijkgebouw De Blauwe Brug aan het Bachplein, of even bel len met 701043. Op vrijdag 26 maart wordt in de Havenkerk aan de Lange Haven de film „A thief in the night" gedraaid. Zoals de titel al sugge reert verwijst deze film naar de bijbel, waarin de wederkomst van Christus wordt aangekon digd als een dief in de nacht. De filmavond wordt georgani seerd door de Stichting John Maasbacht Wereldzending, be gint om acht uur en is voor ie dereen gratis toegankelijk. s SCHIEDAM Vorige week bestond de Julianakerk aan de Burg. Knappertlaan 50 jaar. De organisatoren die dit halve eeuwfeest markeerden met een herdenkingsdienst en een jubi leumconcert, kunnen terugzien op een geslaagd evenement. Diverse koren luisterden de zondagse dienst op. De keuze van liederen was afgestemd op het repertoire dat tijdens de eerste dienst in de Julianakerk, op 9 maart 1932, werd gebracht. Koffie en een apréritief beslo ten deze feestelijke dienst, die dinsdag werd gevolgd met een concert van de harmonie Ko ninklijke Shell en een vrouwen en een mannenkoor. Soliste was de sopraan Liesbeth Dame, het orgel werd bespeeld door Cees Passchier. De wat tegenvallende opkomst was echter geen belemmering voor de dames en heren musici om het publiek twee en een half uur lang te boeien. Qua akoestiek en inrichting leent de Julianakerk zich im mers uitstekend voor dit soort concerten. Voorzitter van de aktiviteiten- commissie Cas Groeneweg be dankte alle medewerkenden van harte. Hij had zijn woorden graag willen onderstrepen met een fraaie bloemenhulde, maar helaas: op dinsdagmiddag zijn de Schiedamse bloemenwinkels gesloten. Desondanks sprak Groeneweg enthousiast van een „gouden" jubileum. SCHIEDAM In zaal Irene aan de Nieuwe Haven vinden ook dit jaar weer verschillende verkiezingsbijeenkomsten plaats. De eerste wordt georganiseerd ter gelegenheid van de Provin ciale Statenverkiezingen op woensdag 24 maart. Vanaf 7 uur 'savonds staan de deuren van Irene open voor iedereen die belang stelt in de uitslagen. In de zaal staan dan een aantal televisietoestellen opgesteld en verder is er een direkte verbinding met het Schiedamse stadhuis, dat regelmatig de uitslagen van de plaatselijke stembureau's zal doorgeven. Vanzelfsprekend zijn een groot aantal Schiedamse politici eveneens van de partij om commentaar bij de cijfers te leve ren. Een soortgelijke scenario is opgesteld voor de gemeenteraads verkiezingen op 2 juni. Daaraan vooraf gaat op maandag 3 mei een openbaar debat tussen alle lijsttrekkers van de par tijen die aan de raadsverkiezingen deelnemen. Dit debat wordt voorgezeten door de adjunct direkteur van de consumentenbond Dick Westendorp. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Op zaterdag 3 april zullen alle zeeverkenners- groepen van Voorne, Putten, Rozenburg en Goeree en de Schiedamse zeeverkenners- groep „Burgemeester van Haaren" gezamenlijk een grote schoonmaakaktie houden, de bezem-in-de-mast-aktie. Hierbij wordt alle vuil verza meld van de oevers en aangren zende bermen van het Brielse Meer en Oostvoornse Meer. Evenals vorig jaar krijgen zij hierbij assistentie van leerlin gen van de Lagere Agrarische Tuinbouwschool te Brielle en de jeugdleden van het Wereld- natuurfonds. Geschat wordt dat ca. 500 jon gens en meisjes 's morgens om 11 uur aan het werk gaan. De volle vuilniszakken zullen afge voerd worden door het Recrea tieschap Brielse Maas. Admiraliteit 14, waarin alle zee- verkennersgroepen verenigd zijn, heeft deze aktie op het pro gramma gezet om voor het vaarseizoen het belangrijkste vaarwater binnen zijn gebied zo schoon mogelijk te hebben. Hiermee wordt een nieuwe vorm gegeven aan de bekende „goede daad" van Scouting. IN DE NACHT van zater dag op zondag gaat de klok in bijna geheel Europa klokslag 02.00 uur weer een uur vooruit. Het is dan weer „zomertijd". Om 02.00 uur is het dan in eens 03.00 uur, dus dat wordt een uurtje korter slapen. Door het steeds heen en weer zetten van de klok we ten velen niet eens meer wat nu precies de „normale" tijd is. Het is de zomertijd die af wijkt. Teneinde meer profijt te hebben van de langere da gen in de zomer is de zomer tijdregeling ingevoerd. De zgn. „wintertijd" is dus de normale tijd. Volgens het ministerie van Verkeer en Waterstaat zal het zeker tot 1983 duren al vorens alle landen binnen de EG aan een uniforme zo mertijd meedoen. mededeling op een telefoonge sprek net burgemeester Te Loo. De Vereniging Ruimtelijke Or dening noemt Boms conclusie „te optimistisch" omdat Te Loo geen enkele melding maakte van de grote weerstand onder de bewoners in Kethel. De meerderheid van de 400 ge zinnen in de driehoek Zwaluw laan, Koekoekslaan en Ker- klaan, zijn er volgens secretaris Hotz om uiteenlopende redenen vierkant op tegen dat er in hun onmiddellijke omgeving een woonwagen centrum wordt ge vestigd. De bewoners van Kethel Oost richtten hun vereniging op toen in 1979 bekend werd dat de ge meente zonder enig overleg van plan was de bestemming van de „driehoek" te veranderen, waardoor het mogelijk werd er een woonwagen centrum te vestigen. De vereniging zegt, nooit ant woord gekregen te hebben op de vraag waarom de voorzie ningen die eigenlijk op het ter rein zouden moeten komen (een speelweide voor de kinderen, een wijkgebouw of een pavil joen voor gehandicapte kinde ren) niet zijn gerealiseerd. Bijzonder schrijnend noemt de Vereniging verder het feit dat b en w nooit duidelijk hebben ge maakt waarom nu speciaal de Koekoekslaan de plaats was voor een woonwagen centrum, terwijl er nog 14 alternatieve standplaatsen voorhanden wa ren. „Niet de bewonersvereniging, maar de gemeente Schiedam met haar jarenlange falende be leid is er de oorzaak van dat een voor alle partijen bevredigende oplossing voor het woonwagen vraagstuk nog steeds niet in zicht is", aldus de open brief. Men besluit met de conclusie dat de procedures die uit de stortvloed aan bezwaarschriften zullen voortvloeien, in ieder ge val tot grote vertraging en mogelijk zelfs tot afstel van de plannen zullen leiden. Zie verder: „Aalmoezenier verontwaardigd over toestan den op Hof van Cyrene", el- der in deze krant. Volop voor Nieuwe Mathenersstraat 32, telefoon 010-732562 Wij kunnen u alles over contactlenzen vertellen. Of het nu harde, zachte of zuurstofdoorlatende Z-flex-lenzen zijn. Bovendien hebben wij een aanbod in zachte contactlenzen voor f 400.-. De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde Dam 26, Schiedam-centrum telefoon 262001-266817

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1