karnen vérder Intelligent sparen. De Meesrente rekening. Naar Lour des Tineke en Gretha op hun wijkpost ZAKEN- VIZIER john kroes Groeneveld, groothandel en poelier Hulpbrug langer afgesloten Elegance en vakmanschap. De perfectie van Hülsta. BANK MEES HOPE NV Wie wordt bruid van de maand? HET BESTE WAT uw VOETEN KAN OVERKOMEN Open orgelmiddag RANDSTAD EDITIES SCHIEDAM In Schiedam zijn twee wijkposten, en die zijn nog veel te weinig bekend, naar de me ning van de twee werkers op deze posten. Dat zijn Tineke de Bel en Gretha Vos, die beiden een deel tijdbaan vervullen bij de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk. Die bekendheid moet groter wor den, vinden Tineke en Gretha. Informatieve taak Voorzieningen Aktiviteiten bundelen Ome krant mikt vandaag op: Wij denken strikt privé met u mee Broersvest 64-66, Schiedam, Tel. 010-267920.— Schiedam, Oranjestraat 64; (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22. is schoenen van een erkend schoentherapeut: De juiste leest voor vrijwel elke voet Keus uit de beste Nederlandse merken Het beste advies voor al uw voetproblemen Grote kollektie voor losse steunzolen, ook luxe schoenen Korrektie van voeten en houding d.m.v. stabiliserende zolen in de schoen. RUTTEN SPECIAALSCHOENEN Eigenaar H. Bosveld van 's-Gravensandestraat 56, telefoon 154128 Nederlandse vereniging van schoentherapeuten Aanstaande bruidsparen (ook koperen-, zilveren- en gouden bruidsparen) Het Nieuwe Stadsblad, Lourdes in de Franse Pyreneeën, jaarlijks het reisdoel van honderdduizenden pelgrims uit de hele wereld. Tineke de Bel (links) en Gretha Vos, die in de wijkposten Oost en Zuid coördinerend werk verrichten op het gebied van ouderen. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 26 MAART 1982 PAGINA 23 Vandaar dat zij ons uitnodi gen een kijkje te komen ne men op de wijkpost Oost aan de Lorentzlaan 32. De wijk post is niet moeilijk te vin den, maar ligt op een plaats die je moet weten, anders loopje eraan voorbij. Het is namelijk een tranforma- torhuisje, met een ruimte er naast die vroeger in gebruik was als schaftlokaal bij de mensen van de plantsoenen dienst. Voor het gebouwtje is de bus halte van bus 38. Sinds vorig jaar dan is het voormalige schaftlokaal in gebruik als wijkpost, waar Tineke de Bel min of meer regelmatig, maar in elk geval iedere dinsdagmor gen, te vinden is. Gretha Vos bezet de wijkpost Zuid, die tot nu toe is onderge bracht in het gebouw van de Kruisvereniging op de Wester kade. Tot nu toe, wat binnenkort hoopt Gretha een pand te be trekken aan de Groenelaan. „Dat ligt veel centraler, en we zijn druk bezig om het op te knappen met hulp van eigen mensen". Na al deze inleidende informa tie komen we toe aan de vraag waar het om draait: wat is een wijkpost en wie doen een be roep op de daar aanwezige mensen, Tineke en Gretha dus. „Wij verstrekken informatie aan ouderen in de wijk" aldus Tineke, „wij hebben een coördi nerende taak, wij houden een spreekuur voor ouderen, waar bij wij ze vaak behulpzaam kunnen zijn om de oplossing voor hun problemen te vin den." „Schiedam is een stad die be hoorlijk aan het vergrijzen is. De Oostwijk telt ongeveer 2000 mensen boven de 65 jaar, en de Schiedam-Zuid circa 1000, maar in de praktijk werken we ook voor jongere mensen, zo vanaf 50 jaar." Vergrijzende wijken dus, en met veel problemen op allerlei gebied, zoals bijvoorbeeld op ge bied van wonen, 't Zijn vaak kleinigheden die vaak bij el kaar onoverkomelijk worden. Zo zijn er bijvoorbeeld in de Boerhavelaan huizen waar je de voordeur via een trap kunt be reiken. De trappen hebben geen leuning, en als je ouder wordt kan dat moeilijk, en zelfs ge vaarlijk zijn. „De apotheek aan de Swam- merdamsingel is alleen via een trap te bereiken, dat is voor veel ouderen een bezwaar. Voor dit soort problemen helpen wii een oplossing te vinden; ook zijn wij behulpzaam bij het in vullen van het belastingformu lier". „Dat laatste doen wij niet zelf: dat gebeurt met behulp van de rechtswinkel en de belasting winkel uit Rotterdam". „Daar was grote belangstelling voor", zegt Tineke, en Gretha vult aan: „Veel ouderen willen graag geholpen worden bij het invullen van het formulier. Tineke zegt verder: „De hele tendens van de maatschappij is er op het ogenblik op gericht de bejaarden zolang mogelijk zelfs tandig te laten wonen". „Wij proberen nu voorzienin gen tot stand te brengen waar door dit inderdaad lukt, zoals het oprichten van een telefoon keten (waarbij een serie aange sloten mensen volgens afspraak iedere morgen opbelt om te ho ren of alles in orde is) voorzie ningen voor warme maaltijden enzovoorts." „Ook proberen wij vrijwilligers te vinden die op huisbezoek gaan bij mensen die dat op prijs stellen. Bij al deze dingen is het zo, dat we ons terugtrekken als de voorziening van de grond gekomen is". Bij het huisbezoek is het vaak moeilijk om vrijwilligers te vin den, maar de mensen die er aan beginnen doen het met enthou siasme. Op woninggebied valt er in de oude wijken veel te verbeteren, zo blijkt in de loop van het ge sprek. Tineke heeft zitting in een be wonerscommissie van S.S.S.W. woningen. Er is al jaren sprake van dat die huizen gerenoveerd zouden moeten worden, en als dat „ge vecht" (aldus Tineke) gewon nen is, dan zijn er wel een paar punten waar extra op gelet moet gaan worden zoals: geen drempels, gootsteen op een hoogte die goed is voor minder- validen, deuren die goed open en dicht gaan, douchevloer met ribbels tegen uitglijden. Op het zelfde terrein is ook Gretha be zig. Op het voormalig G.T.B.-ter- rein in Schiedam-Zuid gaan be jaardenwoningen komen: wat ligt er meer voor de hand dan de bejaarden zelf in een vroeg stadium bij de bouw te betrek ken? Nu is het natuurlijk zo, aldus beide dames, dat er in de wijk veel meer instanties zijn die zich bezighouden met ouderen. Zo zijn de bewonersverenigin gen in beide wijken zeer aktief daar zijn ook de sociëteiten, de kruisverenigingen, de werk groepen. Daarom is het werk van Tineke en Gretha er op gericht de voorzieningen zoveel mogelijk te coördineren. Wat zij beslist niet doen, is bezig zijn in de recreatieve sfeer. „Daar wordt voldoende in ge daan", is de mening van beiden. „Wel willen we bijvoorbeeld behulpzaam zijn bij het opzetten van bijvoorbeeld een klaverjas- club, maar als hij eenmaal draait is het ons werk niet Bezig zijn op een breed terrein, dat is het werken op de wijk post. Bovendien staan er nog wat leuke plannetjes op stapel zoals het houden van een pro- jekt „gezond zijn, gezond blij ven". Dat zal in september van start gaan; de bedoeling is om steeds met een ander thema binnen het onderwerp gezondheid be zig te zijn zoals alternatieve ge neeswijze, thuiszorg, medicijn gebruik enzovoorts. Verder moeten de deuren van de twee wijkposten eens per week wijd open gaan voor de oudere bewoners van de wijken Zuid en Oost. Dat wordt het geval op de dins dagmorgens, na het gebruike lijke spreekuur, waarbij men el kaar in informele sfeer kan treffen voor een praatje en een kopje koffie. Vol plannen zitten ze, Gretha en Tineke, die zeggen er geen problemen mee te hebben dat zij die zoveel jonger zijn voor namelijk omgaan met de oudere mensen uit de samenleving. „Deze laatsten ervaren onze jeugd ook niet als een moeilijk heid' geloven Tineke en Gretha, die er lachend aan toe voegt: „Ze vinden het zelfs wel leuk, geloof ik". SCHIEDAM Als een voor Schiedam geheel nieuw be drijf, startte begin deze week de groothandel P. Groeneveld en Zn. in de Burg. Honner- lage Gretelaan 91, hoek Park weg. Een groothandel in kip, vlees en fruit, met op de zaterdagen directe verkoop aan particu lieren tegen groothandelprij- zen van 9.00-15.00 uur. Wat de verkoop van kip be treft werpt dit bedrijf letter lijk en figuurlijk „de knup pel in het hoenderhok"! In een modern ingerichte ruimte, volledig gekoeld, worden dagelijks grote aan tallen kippen panklaar ge maakt of verwerkt tot de De woonwanden van Hülsta vormen een klasse apart. Allwand 80 is een programma waarmee u uw zeer persoonlijke woon- wensen kunt realiseren. lKJISt3 'a! Wij verschaffen u gaarne meubel makers alle informatie. Hoge rente, in april 1982. „Bejaarden helpen waar dat kan" MAANDAG GESLOTEN Hoge vrije opname: tot f3.000,-p.m. In december: f 6.000,-. Méér geld opnemen: opzegtermijn 24 maanden öf 2°« opname kosten. Geld nodig voor onroerend goed: zonder opzegtermijn of opnamekosten. Wij durven elke vergelijking aan. BMH opsturen naar: j. ..Samen Verder'' h.* Postbus 257, 3100 AG Schiedam f Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 250,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad. kunnen hun trouwkaart SCHIEDAM Ieder jaar weer trekken honderdduizen den pelgrims uit heel de we reld naar Lourdes aan de voet van de Franse Pyreneeën. Ook honderden Schiedammers bedevaartgangers bezoeken jaarlijks dit befaamde oord, waar zij kracht vragen bij de genezing van hun ziekten of bij stand om hun lijden makkerlij- ker te dragen. Velen gaan ook uit toeristisch oogmerk naar Lourdes. Mensen die het aan voldoende financiële middelen ontbreekt doen dikwijls een beroep op de Vereniging Nationale bede vaarten, een organisatie die er kend is door het episcopaat. Het liefdewerk heil der zieken zamelt gelden bijeen om voor deze minder draagkrachtigen, die ziek zijn, toch een bedevaart mogelijk te maken. Het lid maatschap van dit liefdewerk bedraagt minstens 2,50 per jaar. De VNB is in Schiedam ver tegenwoordigd in de persoon van W. M. G. Dullens aan het Johann Straussplein 81, die jaarlijks bemiddelt voor tussen de 60 en 70 bedevaartgangers. Ook dit jaar vertrekken weer met grote regelmaat treinen en vliegtuigen naar Lourdes, de eerste op 13 mei, de laatste op 16 oktober, in totaal 19 reizen. Deelname staat zowel open voor pelgrims als voor zieken. De laatste bedevaart is speciaal voor jongeren (tussen 16 en 30 jaar) (Gezonden, zieken, gehan dicapten) die samen „hun" be devaart maken. Inlichtingen over het reispro gramma verstrekt de heer Dul lens, telefoon 711889. SCHIEDAM Onder het motto „Schiedammers spelen voor Schiedammers" organi seert de orgelconcertcom missie van de Grote Kerk een opep orgelmiddag op zater dag 3 april van 14.00 tot 16.00 uur. Vorig jaar werd een dergelijke middag een groot succes. Onge veer 200 mensen bezochten toen de kerk. Met de open middag wil de con certcommissie de kerk met het prachtige orgel weer onder dé aandacht brengen. Bovendien wordt hiermee de start gegeven aan het orgelseizoen 1982. Et- zullen verschillende concerten worden gegeven. Evenals vorig jaar kan men ook nu tijdens de orgelmiddag vrij binnenlopen in het fraaie kerk gebouw. Men kan de kerk be zichtigen, naar het orgelspel luisteren en ook boven bij het orgel de verrichtingen van d£ organist zien, Binnen de ge noemde tijden kan men komen en gaan wanneer men wil. Enige Schiedamse amateuror ganisten, Dorine Lissenberg, Arie Metaal, Kees Passchier en Wim Veldhuijzen, maar ook dp organist van de Grote Kerk, André Verwoerd, zullen het machtige instrument bespelen. Er wordt een zeer gevarieerd programma uitgevoerd. Meh kan luisteren naar verschil lende orgelwerken en ook naar improvisaties over bekende kerkliederen. Gebruikte auto's van Otohome zijn klein geprijsd en groot .van klasse. Logisch. Bij Otohome komen alleen de keurige karren, die nog jong van jaren en recht van lijf en leden zijn. Bovendien worden ze door onze gespecialiseerde vakmensen van onder tot boven nagekeken en kompleet gerepareerd. Met Bovag-garantie. ANWB-keur en hetspeciale Otohome waarborg waar u de eerste tienduizend kilometer zorgeloos mee voort kunt. En Tineke besluit met het ge- in ieder geval altijd dinsdag ven van de telefoonnummers morgen bereikbaar zijn: Wijk- van beide wijkposten waar zij post Oost, telefoon 623733, en op onregelmatige tijden, maar wijkpost Zuid <35 7o4. James Wattweg 12-14 3133 KK Vlaardingen Tel. 010 353533 thans veel gevraagde specia liteiten, van rollades tot drumsticks toe met inbegrip van saté en t.v. hapjes. Ook produkten als rund- en varkensvlees, direct van de groothandel, worden zo ver pakt geleverd, dat ze direct in de diepvries kunnen worden geplaatst. Evenzo de diverse soorten hardfruit. Deze methode van werken ga randeert een snelle bediening en voorkomt lange wachttij den voor het publiek. Op de eerste verkoopdag, za terdag a.s., is een kennisma king met het bedrijf en zijn accommodatie, alleen al een bezoek de moeite meer dan waard! SCHIEDAM De Hulpbrug over de Schie zal langer afgeslo ten zijn dan oorspronkelijk de bedoeling was. In verband met veranderingen in het werksche ma zal de Hulpbrug NIET op donderdag 15 april afgesloten worden, maar van maandag 19 april tot en met vrijdag 23 april. De omleiding zal door borden worden aangegeven. De omleidingsroutes zullen door borden worden aangege ven. De RET zal i.v.m. de afs luiting van de Koemarktbrug de volgende route gaan rijden: Koemarkt-Buitenhavenweg- Wilhelminabrug-Lekstraat- Havendijk-Willem de Zwijger laan-Schoolstraat-Nieuwe Ha ven-bestaande route (beide richtingen). Bus 54 zal gaan keren ter hoogte van de rotonde Over de Vesten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 23