111UJIW imlilll SOCIAAL GEZIEN „Opgeblazen" rijwielstroken Bureau Huisvesting twee weken gesloten Woonruimte reglement in werking O.N.S. met Pasen Openbare commissie vergaderingen Aanvragen bouwvergunningen Bureau Bevolking open tijdens koopavond Bruggen gesloten Verleende bouwvergunningen SCHEIDSRECHTERS GEVRAAGD Publikatievan de Gemeente Schiedam raatl tel. oio 260500 Stadskantoor Emniast Bureau Voorlichting Sinds een half jaar is het Instituut Sociaal Raadslieden in een nieuwe samenstelling aan het werk. De Sociaal Raadsvrouwen, mr. Karin de Leeuw en Gerrie Ma ters, behandelen op hun spreekuren (zie elders op deze pagina) zaken van uiteenlopende aard. Karin de Leeuw en Geerie Maters geven raad, advies en infor matie en proberen naar vermogen de mensen wegwijs te ma ken in het doolhof van wetten en regelingen. Op deze pagina doen we een poging wat wegwijzers aan te geven hoe te han delen in sommige situaties. f SPREEKUREN 8 8 Voor het in de komende paasvakantie te houden schoolvoetbal- en schoolhandbaltoernooi is dringende behoefte aan scheidsrechters. Het voetbaltoernooi wordt gehouden op 5, 6, 7 en 8 april; het handbaltoernooi vindt plaats op 6, 7 en 8 april. Naast degene die officieel scheidsrechter zijn, zijn voor het leiden van wedstrijden ook welkom jeugdleiders etc. en zij die menen wedstrijden te kunnen leiden. Uw opgave wordt gaarne ingewacht bij het bureau van de Sportraad, Emmastraat 1 te Schiedam, telefoon 260500. HET NlEUvvE STADSBLAD - WOENSDAG - 31 MAART 1982 PAGINA 14 Rechtshulp, Hoogstraat 198, spreekuren maandag en dinsdag 14.00-16.00 uur en donderdag van 17.00-19.00 uur. ALIMENTATIE Met ingang van 1 januari 1982 werden de uitkeringen voor levensonderhoud automatisch verhoogd. De Minister van Justitie heeft het percentage vastgesteld op 3. Dit percentage geldt voor alle ali mentaties of ze nu door de rechter zijn vastgesteld of door partijen zelf zijn af gesproken. Voorbeeld van verhoging: In 1981 is de alimentatie door de rechter of door par tijen zelf bij overeenkomst bepaald op ƒ450.- per maand. Dit bedrag wordt dus mi.v. 1 januari 1982 450.- 3% 463.50 per maand. Wat te doen als men de verhoging on billijk vindt? Er zijn dan 2 mogelijkhe den. De eerste is, dat partijen zelf een andere regeling treffen. Het staat hun namelijk vrij om overeen te komen dat niet de totale verhoging maar slechts een deel daarvan of zelfs helemaal geen verhoging betaald hoeft te worden. Als partijen niet tot overeenstemming RECHTEN EN PLICHTEN BIJ ECHTSCHEIDING Het is onmogelijk om hier in details te vertellen wat er allemaal aan een echt scheiding vast zit, vooral ook omdat dit per geval verschillend is. In elk geval moet u een advocaat inschakelen.* Als u geen eigen inkomen hebt (of een be perkt) kunt u die advocaat op staatskos ten (pro deo) krijgen. Uw advocaat zal de echtscheidingsprocedure aanhangig maken en de rechtbank zal de echt scheiding uitspreken als de rechter het er met u over eens is, dat uw huwelijk duurzaam ontwricht is, of indien uw partner niet ontkent dat dat zo is. Daar na zal de Rechtbank bepalen bij wie de kinderen na de scheiding blijven, hoe veel alimentatie voor hen betaald moet worden. Als U beiden voldoende in komsten heeft om de lasten van het ei gen huis te dragen kan de rechtbank bovendien beslissen wie er mag blijven wonen. *Inlichtingen over beschikbare advo caat kunt u krijgen bij het Bureau kunnen komen is er een tweede moge lijkheid: naar de rechter gaan en hem vragen een andere regeling te treffen. Daarbij is dan wel de hulp van een ad vocaat noodzakelijk. En vanzelfspre kend hoort de rechter vóór hij een be slissing neemt, ook de andere partij. DE KLEINE GIDS 1982 De Vereniging van Raden van Arbeid geeft jaarlijks De Kleine Gids uit. Dit boekje kreeg als ondertitel mee „voor de Nederlandse sociale zekerheid". Voor de prijs van ƒ1.- weet u (bijna) al les over de sociale verzekeringen. In dit handzame boekje vindt u de in formatie over alle sociale verzekerings wetten. Behandeld wordt het doel, wie verzekerd zijn, wanneer recht op uitke ring bestaat, beroepsmogelijkheid. De Kleine Gids is verkrijgbaar bij de Raad van Arbeid Schepenstraat 100 Rotterdam. Telefoon 670011 (per post kost het ƒ3.10) RETOURZENDEN BESTELDE AR TIKELEN POSTORDERBEDRIJF Omdat U bij het postorderbedrijf moet kunnen bewijzen dat U de artikelen hebt teruggestuurd, kunt U het beste bij het postkantoor een oranje adreskaart (gratis) vragen, deze invullen en het strookje ervan bewaren. Dit is uw „be wijs van terpostbezorging", dat u de ar tikelen bij het postkantoor hebt afgele verd. Deze adreskaart kost u niets en ook op het pakket hoeft u geen postze gels te plakken. U mag een bewust aangevraagde zicht- zending nooit zonder meer houden maar moet deze betalen of terugsturen. In het laatste geval ligt de bewijslast, als Sociaal Raadsvrouwen Geerie Maters en mr Karin de Leeuw Broersveld 140 tel. 269957; dinsdagmid dag: 2-4 uur; donderdagavond: 5-7 uur. Bachplein 558 (Kruisgebouw); dinsdag morgen 9-11 uur. Naar aanleiding van een verzoek van de E.N.F.B. zal worden overgegaan tot het aan leggen van aparte opstelstroken (de zoge naamde opgeblazen rijwielstroken) voor (brom)fietsers op met verkeerslichten bevei ligde kruispunten. De volgende kruispunten komen daarvoor in aanmerking: Rotterdamsedijk-Nw. Mathenesserstraat/ op- afrit Boerhaaveplein Lange Nieuwstraat-Gerrit Verboonstraat van Burg. Knappertlaan-Julianalaan/Burg. Haarenlaan Burg. van Haarenlaan-P. J. Troelstralaan Nieuwe Damlaan-Schiedamseweg Laan van Bol'Es-Ed. van Beinumlaan/Vale- riusstraat Burg. van Haarenlaan-Piersonstraat. Opgeblazen rijwielstroken wil zeggen dat wielrijders zich vóór de auto's mogen opstel len en als eersten het kruispunt kunnen op rijden bij groen licht. Orgelconcert in Grote Kerk Onder het motto „Schiedammers spelen voor Schiedammers" organiseert de orgel- concertcommisie van de Grote kerk een open orgelmiddag op zaterdag 3 april a.s. van 14.00 tot 16.00 uur. Vorig jaar was een dergelijke middag een groot succes. Onge veer 200 mensen bezochten toen de kerk. Met de open middag wil de concertcommis sie de kerk met het prachtige orgel weer on der de aandacht brengen. Bovendien wordt hiermee de start gegeven aan het orgelsei zoen 1982. Verschillende concerten zullen worden gegeven. Evenals vorig jaar kan men ook nu tijdens de orgelmiddag vrij binnenlopen in het fraaie kerkgebouw. Men kan de kerk be zichtigen, naar orgelspel luisteren en ook bo ven bij het orgel de verrichtingen van de or ganist zien. Binnen de genoemde tijden kan men komen en gaan wanneer men wil. Enige Schiedamse amateurorganisten, Dori- ne Lissenberg, Arie Metaal, Kees Passchier en Wim Veldhuijzen, maar ook de organist van de Grote Kerk, André Verwoerd, zullen het machtige instrument bespelen. Er wordt een zeer gevarieerd programma uitgevoerd. Men kan luisteren naar verschillende orgel werken en ook naar improvisaties over be kende kerkliederen. Het Bureau Huisvesting zal gedurende de periode van maandag 5 april tot en met vrij dag 16 april voor het publiek gesloten zijn i.v.m. de voorbereidingen die nodig zijn om over te schakelen op de automatisering. Het afgeven van woonvergunningen en het aanbieden van gemeentewoningen zal op de gebruikelijk wijze voortgang vinden. Verder zal de chef van Bureau Huisvesting telefo nisch te spreken zijn voor, naar zijn oordeel, spoedeisende gevallen. Maandag 19 april zal het Woonruimteregle ment, dat is vastgesteld tijdens de gemeente raadsvergadering van 26 oktober 1981, in werking treden. Gelet op artikel 19 van het voornoemd re glement vervalt daarmee op 19 april het Woonruimtereglement dat werd vastgesteld bij raadbesluit van 17 december 1979. Binnenkort is bij Bureau Huisvesting een folder verkrijgbaar waarin het Woonruimte reglement en de Woonverordening staan. In verband met de Tweede Paasdag zullen de Openbare Nutsbedrijven op maandag 12 april voor het publiek gesloten zijn. Voor storingen in de levering van gas, water, elec- triciteit en Cai-signalen zijn de ONS op die dag wel telefonisch bereikbaar. Telefoon 62.22.22. De vuilnisophaaldiensten worden van maan dag 12 april naar donderdag 15 april ver schoven. Het vuiloverlaadstation aan de Pa rallelweg is Paaszaterdag geopend en op Tweede Paasdag gesloten. De grofvuilop- haaldiensten komen op donderdag 15 april te vervallen. In de komende weken zullen de volgende gemeentelijke commissies in het openbaar vergaderen. De agenda's met de bijbehoren de stukken liggen ter inzage bij het Bureau Voorlichting op de 4e etage van het Stads kantoor. Wie inlichtingen wil hebben over de agenda kan een week voor de betreffende vergade ring bellen met Bureau Voorlichting, tele foon 260500, toestel 250. Maandag 5 april commissie Sociale Zaken en Volksgezondheid, Stadhuis Grote Markt, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 6 april commissie Onderwijs en CSJ, Stadhuis Grote Markt, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 13 april commissie Financiën en Economische Zaken, Stadhuis Grote Markt, aanvang 20.00 uur. Woensdag 14 april commissie Ruimtelijke Ordening, Stadhuis Grote Markt, aanvang 20.00 uur. Sociale Raads vrouwen proberen wegwijzer te zijn voor publiek Tussen Rijksweg 19 en Woudhoek- Noord (deelplan 2C). Stichting Tennis- centrum Schiedam-Noord: verplaatsen en herinrichten van een directiekeet tot nood-accommodatie. J. Vleugel, Hargplein 87: bijplaatsen van een raam in de voorgevel. H. J. Kerklaan, Broekkade 8: vergroten van de woning door het maken van een aanbouw. A. Lansbergen, Harweg 66: het plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde van de woning. A. P. Ham, Polderweg 192: het in- en uitwendig verbouwen en vergroten van de wo ning. Vink Transport B.V., Gustoweg 93: in- en uitwendig verbouwen van het kantoorpand. D. P. van Meurs, Lange Singelstraat 18: dakkapel aan de voor zijde van de woning vergroten. Lin Kin Chau, Korte Singelstraat 18a: verkoop ruimte op de beganegrond vergroten. Zwartewaalsestraat 57, 52, 54, 56 en Geervlietsestraat 14, 16, 18: zeven be- tonschuren plaatsen. Lange Nieuwstraat 195, Bondsspaar bank: schoorsteen op het kantoor plaat sen t.b.v. een c.v.-installatie. Maasboule vard, H. G. Visser: prefab pannekoek- huis plaatsen. Mevrouw A. N. M. Drop, Dorpstraat 7: woning in- en uitwendig verbouwen en vergroten. K. Arslan, Brugmanstraat 30: winkel verbouwen tot koffiehuis. P. H. F. Baartmans, Broekkade 6: bedrijfsruimte c.q. veestal ling plaatsen. Radio Aba, Groenelaan 95: winkelpui wijzigen en vernieuwen. Het bureau Bevolking van de secreta rie-afdeling Algemene- en Burgerzaken in de Overschiesestraat 2, zal met in gang van donderdag 1 april en verder tot en met juli op alle donderdagen (koopavond) voor het publiek geopend zijn van 18.00 tot 20.00 uur, doch dan uitsluitend voor aanvraag en afgifte van reisdocumenten. Echter, op donderdag 20 mei (Hemel vaartsdag) is het bureau gesloten; in het laatste geval wordt de avondopenstel ling verschoven naar vrijdag 21 mei. het postorderbedrijf zegt dat het uw pakket niet heeft ontvangen, bij u. Van daar het belang van die oranje adres kaart. CURSUS TELEAC EN OPEN SCHOOL Veel mensen raken verstrikt in de wir war van regelingen en voorschriften wanneer zij in aanraking komen met de gemeente. Teleac begint maandag 29 maart met de serie „Gemeentewijzer" waarin op dui delijke wijze stap voor stap wordt aan gegeven wat men kan doen en moet doen bij zaken als trouwen, verhuizen, bouwvergunningen, een huis kopen, huursubsidie, huurverhoging weigeren en schoolkeuze. „Gemeentewijzer" is elke maandag tot aan de gemeenteraadsverkiezingen van 2 juni - van 18.28-18.58 te zien via Ned 1. In verband met verschillende reparatiewerk zaamheden zullen de volgende bruggen voor één dag afgesloten worden voor het verkeer: Donderdag 1 april de Klapbrug in de Kerklaan van en naar de Polderweg. Donderdag 8 april de Koemarktbrug Vrijdag 23 april de Hulpbrug over de Schie. De werkzaamheden vangen aan om 8.00 uur 's morgens en zullen ongeveer tot 17.00 uur duren, al naar gelang de aard van de reparaties en de weersomstandigheden. De omleidingsroutes zullen door borden worden aangegeven. De RET zal i.v.m. de afsluiting van de Koe marktbrug de volgende route gaan rijden: Koe markt-Buitenhavenweg-Wilhelminabrug-Lek- straat-Havendijk-Willem de Zwijgerlaan- Schoolstraat-Nieuwe Haven-bestaande route (beide richtingen). Bus 54 zal gaan keren ter hoogte van de rotonde Over de Vesten. .V J. Pieterman: het plaatsen van een erfaf- scheiding bij de woning Jacob Catslaan 13 Schiedamse sportverenigeng H.B.S.S: het uitbreiden van de kleedruimte met 4 kleed lokalen gelegen op het terrein van H.B.S.S. A. Sonneveld: het verbouwen en vergroten van de woning, alsmede het maken van een carport naast de woning Fr. Haverschmidt- laan 48 Chr. van Mourik: het maken van een aan bouw achter de woning op de le verdieping Bokelweg 4 C.J. van Waart: het gedeeltelijk wijzigen van de voorgevel van het pand, door het vervan gen van een dubbele deur door een kantel- deur Westvest 209 J.C. Beerman: het bouwen van een bedrijfs hal met kantoor gelegen op een terrein aan de Fokkerstraat hoek Neherstraat P.H. Teerling: het in- en uitwendig verbou wen en samenvoegen van de woningen Schiedamseweg 21-23 Gemeente Schiedam: het oprichten van een districts- en verzamelrioolgemaal gelegen op een terrein tussen de Schiedamseweg en de Nieuwe Damlaan Fa. C. Berrevoets en Zn.: het maken van een badkamer in een bovenhuis gelegen aan de van Musschenbroekstraat 13 b Gemeente Schiedam: het renoveren van 140 woningen gelegen aan de Bellstraat 1 t/m 11, Buys Ballotsingel 1 t/m 15 en 50 t/m 52, Dieselstraat 7 t/m 13, Fultonstraat 1 t/m 3, Prof. Keesomstraat 8 t/m 14, Boylestraat 66 t/m 82 en Von Leibnizstraat 5 t/m 25 6 t/m 26.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 14