ng in Thurlede CARAVAN CHASSIS BOVENBOUW Wm ptiflbewu&l! Km Vxml SPAANSBPOLDER <"JT M*rtootu0 Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. SCHIEDAM In de KNVB derde klas D Op woensdag 7 april houdt de sectie twee, overige buitensporten, van de Schiedamse sportraad een vergade ring in de trouwzaal van het stadhuis aan de Grote Markt, aanvang acht uur. V oetbalcommissie Zaalvoetbal Volleybal Zaalvoetbal toernooi 's Morgens was het voor de koplo pers (er zijn nog mins tens vijf ploegen die aanspraak maken op het kampioenschap) zondag een sensationele dag. Tafeltennis V er dedigingsf out Uitslagen De prijzen werden uitgereikt door leraar Rien Bosman aan v.l.n.r. Renate van de Bosch, Öeslaagde houdgreep: nu 30 seconden vol houden. Monique van der Most, Astrid Mathot, Mylene Smit, Jeanine Feteris en Petra Ram. In en verkoop van automobielen zijn geïnteresseerd 'w: Renault 4 Renault 5 Renault 6 Mazda 323 Honda Civic Ford Fiesta VW Golf Mitsubishi colt Opel Kadett De Ooievaars Raar spel Het eerste doelpunt van Martinit SMV doelman Frans van de Broek kan er niets meer aan doen. Martinit trainer Joop Schop: „Voetbal is een raar spel. Ik geef het nooit op voordat het laatste fluitsig naal heeft geklonken". Gelijkmaker Stand derde klas D HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 31 MAART 1982 PAGINA 17 srAriON vlaakd -CCir* «.rEPHENSOrfWClS Preventief onderhoud van het chassis de bovenbouw verlengen de levens- van uw caravan. Maak nog deze week een afspraak voor een GRATIS chassis controle. Rechtstreeks bij vakman Dries. CONTROLE CARAVAN-SERVICE Bokelweg 1(X), .1125 AD Schiedam. Tel. 010- 154540. Judo kampioenschap dames bij Budo instituut Vele leuke wedstrijden Na de opening en de notulen van 7 oktober 1981 en niet zoals vermeld in de agenda van 1982, wordt behandeld het voortgaan van de hand balverenigingen UVG en Wilton Fijenoord. Voorts komt het tenniscomplex Woudhoek Noord en de begin fase van een tennishal aan de orde. Tot voor kort was de algemeen voorzitter van de SV HV Schiedam, Tom Verweij, tevens interim voorzitter van de voet balcommissie bij deze vereni- ging- Door het toetreden tot het be stuur van Nico van Huët sr. kan thans, nadat een korte inwerk- periode achter de rug is, wor den bericht dat Van Huët met ingang van heden de taak als voorzitter van de voetbalafde ling heeft overgenomen. Een andere wisseling in de voetbalcommissie zal plaatsvin den doordat Joop Kuiper de plaats als vertegewoordiger van de selectie van Ruud Kerdel zal overnemen. Dit houdt tevens nog een derde wijziging in en wel dat Sjaan Verweij (inmiddels al uit de commissie getreden) haar taak als secretaresse van de voetbal commissie zal worden overge nomen door Piet Voorwald, die in deze taak zal worden bijge staan door Joop Kuiper. De uitslagen van de maandag avond gespeelde wedstrijden voor de zaalvoetbalcompetitie waren: VVOR—SFC 5-5, FC MSAEDS 2-9, EurekaDRZ 3-6, OLDI—DHS 3-6, RFC—Ursus 4-3, DZBSVDPW 4-9, SPSVRSM 1-4, FCN'66Wico 6-2, Olym pus—CCO 9-2, HBSS—OACN Boys 4-0, DCMRFC Zuiders ter 10-3, BFCAfrikaander Boys 10-0, WKMeeuwen plaat 1-3, RoestvastSchiedam 7-5, RockanjeGTB 5-8, Nieu- wenhoornSVV 3-4 en 't VierspanExcelsior'20 4-2. Geheel volgens verwachting wonnen de heren van de vol leybalvereniging Both Part ners hun uitwedstrijd tegen RVC. Dit team, dat in een an dere samenstelling, enkele ja ren geleden nog onder de naam Gerard de Lange in de eredivi sie akteerde, is aan een trieste afbouw bezig. Ook dit jaar zal men de degradatie nog nauwe lijks kunnen ontlopen. Zeer verrassend namen de Rot terdammers nog wel een 6-0 voorsprong, maar één service beurt van Peter van der Gugten was voldoende om de stand ge lijk te trekken, waarna goed blokkeren van uitblinker Frank Tilman de 15-11 setwinst veilig stelde. In de tweede set ging het nog gemakkelijker. RVC wist zich geen enkele kans te scheppen en de hard aanval lende Jilles Degeling loodste de ploeg in snel tempo naar 15-2. Ook in de derde set kwam men voor, maar nonchalance, die zich manifesteerde in pass- en set-up fouten, bracht Both on nodig in moeilijkheden. Zelfs kwam RVC op 13-13, toen coach Paul Eikelenboom als nieuwe spelverdeler Perrie van den Blink inzette, die deed wat van hem werd verwacht en hij bracht de ploeg middels 15-13 op een 3-0 zege. De ontknoping van de span nende race om het kampioen schap laat nog wel even op zich wachten, want pas op 17 april komen de 3 kanshebbers weer in aktie. Op zaterdag 3 april organiseert de personeelsvereniging DES van het streekvervoer Zuid West Nederland een internatio naal zaalvoetbaltoernooi in de sporthal Margriet. Het toernooi begint om negen uur en duurt tot vier uur. Aan dit toernooi doen elf ploegen mee te weten: ZWN Hoekse Waard, AGT Amsterdam, GVB Dordrecht, Buskruit VAD Zwolle, Rijnburch RET Rotter dam, West Nederland Ridder kerk, BBA Breda, CAB Utrecht, Turnhout België, NMBB België en ZWN Voorne en Putten. In onze sportrubriek van vrij dag meldden wij dat de tafel- tenniscursus van de werkgroep ,,Re Cre TT" van half tien tot elf uur 's avonds gegeven werd. Dit is niet juist en moet zijn 's morgens. Martinit wist na een 0-3 achterstand tegen rode lan taarndrager SMV in de tweede helft goed terug te komen en op de valreep een 3-3 gelijkspel te behalen. ODS, waar Martinit de eerste plaats mee deelde, had bij de rust een 3-1 voorsprong tegen Sparta, die derde stond, maar verloor met 3-4. Door deze con frontatie is de ploeg van trainer Joop Schop nu alleen aan de kop van de ranglijst gekomen, met één punt voorsprong op ODS en Sparta. Dubbeldam staat met een achterstand van drie punten op de vierde plaats en Leonidas staat daar weer onder met 17 punten, maar heeft nog twee wedstrijden te goed en kan dus theoretisch gelijk met de Schie dammers komen. Spanning ge noeg dus voor de nog reste rende zes wedstrijden. De wedstrijd van zondag tussen Martinit en SMV had in het ge zellige sportpark Thurlede aan sensatie niet te klagen en de tal rijke toeschouwers hebben hun ware voetbalmiddag nuttig be steed en zijn ruimschoots aan hun trekken gekomen. De zes doelpunten waren daar een goed bewijs van. Martinit trainer Joop Schop dan ook na afloop: „Wat moeten de toeschouwrers nu nog meer. Ze hebben twee hardwerkende ploegen gezien en dat wij een wat ongelukkige eerste helft hebben gehad, is na de thee Het eerste jongensteam van de tafeltennisvereniging de Ko renbeurs behaalde het afgelo pen weekeind een belangrijke overwinning tegen Scylla uit Leiden. In de thuiswedstrijd van enkele weken geleden was de uitslag 5- 5 maar in de uitwedstrijd wisten de Schiedammers toch te win nen en wel met 4-6. Deze overwinning kwam tot stand door drie winstpartijen van Ronald van Kampen, die ook de sterke de Vrindt wist te verslaan. Aad de Beer en Ri chard v.d. Toorn wisten beiden eenmaal tot winst te komen. Het dubbelspel; waarbij voor de Korenbeurs van Kampen en van der Toorn speelden, le verde het verlossende punt op. Joop Schop blijft nog steeds in zijn ploeg geloven. Hij zou ze een kampioenschap graag gun nen. Aan het einde van dit sei zoen vertrekt hij bij Martinit, na zeven jaar trouwe dienst, en gaat het dan bij De Zwervers proberen. Wat zou dan een mooiere afsluiting zijn dan kampioen worden? Martinit, voor et begin van de wedstrijd 20 punten en SMV 9 punten, heeft de tegenstander niet onderschat, maar had al snel door dat ook deze wedstrijd geen gemakkelijke zou worden. Na wat aftasten van eikaars krachten kreeg SMV na 18 mi nuten de eerste reeële kans. Een ver schot van Marcel van de Broek ging nog maar net naast de verkeerde kant van de staander. Twee minuten later kwam de eerste tegenslag voor de Schie dammers. Een foute pass van Ferry Holster werd door Aad Bijl goed opgevangen. Hij speelde zich daarna mooi vrij en zijn gave voorzet kon door Hans Pors gemakkelijk in een doelpunt worden omgezet en dat betekende 0-1. Martinit probeerde daarna van alles en werd steeds sterker, maar had de pech dat SMV doelman Frans van de Broek in grootse vorm verkeerde. Hij pakte dan ook met het grootste gemak schoten van Cees Hoog werf en Jan Kooiman. Na een half uur ging de zeer sterk spelende Hans Schop op het middenveld een solo aan. Hij passeerde met het grootste gemak vier tegenstanders, maar werd daarna net voor het straf schopgebied vakkundig neerge legd door Pedro Meeuwsen die voor deze daad van scheids rechter André Branderhorst uit Zoetermeer een terechte boe king kreeg. In de laatste minuut van de eerste speelhelft kreeg Martinit de tweede tik te incasseren. Hans Pors speelde drie Schie dammers totaal uit en scoorde toen beheerst 0-2. deze twee spelers uit en boekte twee overwinningen. Het dubbel, John du Chatinier met Mare Chomette, werd in winst omgezet. Het begon alle maal zo goed voor de Schiedam mers. In drie games won John du Chatinier van Peters. Wel verloor Mare Chomette hierna in twee games van Driessche, maar Wout Peeman was te sterk voor Theuvenette en zegevierde in twee games. Ook het dubbel, John du Chati nier en Mare Chomette rekende in twee games af met Peterse en Driessche. Bij deze 1-3 voors prong leken De Ooievaars op rozen te zitten. In plaats van het kampioen schap te grijpen, stortte de ploeg In de eerste minuut van de tweede helft werd het 0-3 en weer ging hier een verdedi- gingsfout aan vooraf. Weer was het Ferry Holster die op zijn doelman terug speelde. Ed Moewis liet echter de bal los en toen was het voor Hans Pors niet moeilijk om een hattrick op zijn naam te brengen. Kort hierna wisselde Martinit twee man tegelijk. Fred van der Horst en Jan Kooiman werden naar de kant gehaald en Peter van der Burg en Ron Brust na men hun plaatsen in. Joop Schop hierover: „Deze wijziging heb ik gedaan om te proberen pressievoetbal te gaan spelen. Jan Blom en Giel Gouka konden toen opschuiven naar voren. Deze wissel heb ik niet gedaan omdat Fred van der Horst en Jan Kooiman slecht speelden, integendeel, maar er moest toch wat gebeuren". Deze wissel bleek later een gou den greep te zijn geweest van de Martinit trainer, die je natuur lijk van voetbal helemaal niets hoeft te vertellen, daar loopt hij al te lang voor mee. Vier minuten na deze wijziging mocht Hans Schop een vrije schop nemen. Hij bracht de bal op het hoofd van Giel Gouka en deze kopte op zijn beurt door naar Ruud van der Horst die hem onhoudbaar inkopte 1-3. Hierna was Martinit heer en meester en kwam SMV danig nauw. De Schiedammers kre gen legio kansen. Een doelpunt kon dan ook niet meer veraf zijn. Eerst kogelde Ruud Quadt hard naast en vervolgens zag Jan Blom een afstandschot net over de bovenlat verdwijnen. In de 23-ste minuut van het tweede bedrijf was het dan toch raak. Na een schermutseling voor het SMV doel tikte wede rom Ruud van der Horst de bal in het net, 2-3. Hierna was Martinit helemaal niet meer te stuiten. Alles ging zich afspelen op de helft var* de Rotterdamse ploeg. Hoekschop na hoekschop werd er door de totaal in. Door nederlagen van John du Chatinier tegen Dries sche. Wout Peeman van Pe terse, Mare Chometie van Theuvenette en Wout Peeman tegen Driessche, keken de Ooievaars tegen een hopeloze 5- 3 achterstand aan. Door een 19-21 en 11-21 zege van John du Chatinier op Theuvenette, werd deze stand tot 5-4 teruggebracht. Een ge lijkspel en het kampioenschap zat er nog steeds in, maar dan mocht de slotpartij niet verlo ren worden. Helaas verslikte Mare Cho mette zich deerlijk in Peterse en verloor in twee games, 21-19 en 21-17, ondanks zijn 13-17 voorsprong in de tweede game. SCHIEDAM Afgelopen zaterdag presenteerden 53 jeugdige Schiedamse dames judoka's zich om een greep te doen naar de jaarlijks te rugkerende strijd om de Schiedamse judo-titels. De wedstrijden werden gehou den in de sportschool van Ge rard Vroegh, aan de Jacob Bij sterstraat in Groenoord, die te vens met leraar Rien Bosman de organisatie had. Ook nu weer kan men terugzien op een bijzonder geslaagd en sportief evenement. De jeugdige judoka-dames die waren ingedeeld in vier leef tijdsgroepen met daarin de no dige gewichtsklassen brachten onder het toeziend oog van vele ouders en belangstellenden vele leuke wedstrijden op de tatami (judomat). Bij de wedstrijden in de groep zeven- en achtjarigen was duidelijk te zien dat de wil om te winnen ruimschoots aanwe zig was, maar de nodige weds trijdervaring het soms af liet weten. In de leeftijdsgroep 13, 14 en 15 jaar was de concurrentie van de dames erg groot, wat duidelijk te zien was in de felheid van de vele leuke wedstrijden. De 15-jarige Myléne Smit werd eerste in de klasse boven de 56 kilogram, dit door al haar weds trijden op overtuigende wijze te winnen. In de finale tegen Jea- nine Feteris maakte Myléne tweemaal waza-ari (half punt) en dat bracht haar voor het tweedejaar de eerste plaats op. Bij de 13 tot en met 15 jarigen, in de klasse tot 56 kilogram, bracht Renate van de Bosch het er bijzonder goed af. Al haar wedstrijden zette zij duidelijk om in winst. In de finale tegen Monique van der Most werd de strijd beslist door oa. het maken van een ashi-waza (been techniek) Mo nique 30 seconden in een houd greep vast te houden. 7/8 jaar groep één: 1. Jette Oe- scher, 2. Pamela van Helden, 3. Diana Vroegh. 7/8 jaar groep twee. 1. Debbie Groeneweg, 2. Claudia Fran ken, 3. Caroline Lems. 9/10 jaar groep één: 1. Nicolet Schaper, 2. Sandra van Slie- dregt, 3. Patricia Herwig. 9/10 jaar groep twee: 1. Eleo- nora Gevaerts, 2. Brenda Tom brink, 11/12 jaar groep één: 1José Harms, 2. Fatima Armandes, 3. Wilma van Diejen. 11/12 jaar groep twee. 1. Sonja Harms, 2. Sandra Rocktes, 3. Sonja Perreyn. 11/12 jaar groep drie: 1. Sandra van der Lubben, 2. Marjolein Ollefers, 3. Jackeline van der Kraan. 13-14-15 jaar: 1. Renate van de Bosch, 2. Monique van der Most, 3. Astrid Mathot. 13-14-15 jaar groep twee: 1. My- lene Smit, 2. Jeanine Feteris, 3. Petra Ram. James Wattweg 12 14 3133 KK Vlaardmgen Tel 010 353533 wi| bieden de hoogst mogelijke prijs handeling a contant Wi /V IJ n U komt U eens vrijblijvend langs voor taxatie enzovoort Door deze overwinning bezet het team de tweede plaats op de ranglijst met drie punten achterstand op TTVN. Het eerste meisjesteam maakte duidelijk dat het dit seizoen te recht kampioen is geworden. In een wedstrijd die nauwelijks twee uur duurde werd; het op de laatste plaats staande, Ilac met 10-0 verslagen. Zonder ook maar één game te verliezen behaalden Renate v.d. Poort, Pascal Barkey en Magna v.d. Kraan elk drie overwin ningen. Het dubbel Renate v.d. Poort en Pascale Barkey zorgde tenslotte voor het tiende punt. Een onverwachte nederlaag le den de tafeltennissers van de Schiedamse Invaliden Sport vereniging De Ooievaars bij Ro- teb 3, met 6-4. Bij een overwinning of een ge lijkspel, zouden de Schiedam mers kampioen van hun afde ling geweest zijn, maar nu die nen de twee resterende weds trijden, tegen Pitt'75 en Holy gewonnen te worden, om alsnog dit resultaat te bereiken. Waarschijnlijk door de belan gen die op het spel stonden, faalde nu Mare Chomette en zag al zijn partijen verloren gaan. Markant is wel, dat deze speler in de gehele kompetitie slechts éénmaal verloor en nu in één wedstrijd driemaal. Ook Wout Peeman kwam niet boven de grauwe middelmaat uit en won slechts één partij. Alleen John du Chatinier stak met kop en schouders boven toch weer ruimschoots goedge maakt. Ja ik ben wel content met deze uitslag, temeer omdat onze naaste concurrent de beide pun ten verspeeld heeft". „Toen Martinit kort in de tweede helft op 0-3 achterstand kwam, geloofde je er toen nog in?" De altijd rustige Schie damse oefenmeester: „Voetbal is een raar spel en ik geef het nooit op voordat het laatste fluitsignaal heeft geklonken. Dat heeft iedereen kunnen zien. Met een beetje geluk zat er zelfs nog winst in ook, ja dat had helemaal het einde ge weest". SMV verdedigers weggegeven. Een kwartier voor het einde plaatste Hans Schop, via alweer een hoekschop, de bal scherp voor het doel. In een ophoping van spelers beroerde Bas Post de bal met de hand. De uitste kend leidende scheidsrechter André Branderhorst was dit niet ontgaan en liet de bal reso luut op de witte stip deponeren. Ruud van der Horst voltrok het vonnis feilloos en zo had Marti nit de achterstand gelijk getrok ken. Bas Pors wond zich hier over op en slingerde enige woorden in de richting van de scheidsrechter die op een voet balveld niet thuis horen. Hiervoor kreeg hij een officiële waarschuwing en werd kort daarna zelfs naar de kleedka mer gezonden omdat scheids- crechter Branderhorst zich be dreigd voelde. Jammer, want de wedstrijd werd wel steeds grimmiger maar vanuit de hand lopen wats totaal geen sprake. SMV dus met tien man verder, en maar trachten om met ver tragend spel het einde te halen. Henk van Steenhoven deed dit niet correct en kreeg ook een officiële waarschuwing wegens het wegtrappen van de bal, toen het spel dood was. Het laatste kwartier werd in hoogspanning uitgevochten, maar doelpunten kwamen er niet meer. Martinit had laten zien door enthousiast te blijven voetballen, dat een grote achterstand geen enkel pro bleem is. SMV komt alle eer toe in een uitwedstrijd bij de koplo per toch een puntje weg te ha len. De opstelling van Martinit was: Ed Moewis, Giel Gouka, Ferry Holster, Jan Blom, Martin van Rijswijk, Fred van der Horst (Ron Brust), Jan Kooiman (P ter van de Burg), Hans Schop, Ruud van, der Horst, Cees Hooerf en Ruud Quadt. Martinit16-21 ODS16-20 Sparta16-20 Dubbeldam16-18 Leonidas14-17 SSW15-16 Fluks16-16 Emma16-14 Transvalia16-12 FBOH16-11 SMV14-10 Alblasserdam15-10

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17