OUD GOUD 7 APRIL OPEN DAG Training jeugdkernploeg in bowling Musis Sacrum Spaland ruiters openen seizoen 1982 Tot Pasen geven wij u te goed sportclub Vastenaktie „water voor later" Aquarium forum bij Natuurgenot Molens op tv voor 2 gram Bingo GEBIT STUK J. VERINGMEIJER Oefenvlucht Pupillenvoetbal 'ti - voetbal - honkbal - softball - zaalvoetbal - - in de hoogste amateurafdelingen - Zaalvoetbal toernooi Zwemkampioen- schappen Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. Sportlieden komen in het sportgebeuren veel in contact met andere mensen. De meeste van hun zijn vaak gezond, maar zij kunnen ten alle tijden, hoe erg of dat ook is, een hartaan val krijgen. Gehuldigd Bouwen bij GSS Vijfde DST-tocht V er wachtingen De jeugdkernploeg die vandaag naar Stuttgart is vertrokken voor deelname aan de Europese bowlingkampioenschappen. De coach van de jeugd-bowling-kernploeg, de Vlaar- dingse Cock Pols, heeft goede verwachtingen bij de Euro pese kampioenschappen. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 2 APRIL 1982 PAGINA 13 éi zijn: A. Krommenhoek, Sem Dresdenplein 68, telefoon 712412, Maltha/Wiekeraad, Broersveld 145, telefoon 268811, J. Breddels, Fabriplein 27b, te lefoon 736705 en bij F. M. Bo- gerd, Bachplein 463, telefoon 700883, De start van deze vijfde DST wandeltocht is vanaf gebouw De Wilgenburg, achter de Sin gelkerk aan de Singel. In de grote zaal van de Chr. So ciale Belangen wordt op woens- Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9.00-17.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 dag 7 april weer een grote paas- bingo gehouden. De netto op brengst van deze avond komt geheel ten goede aan SIS De Ooievaars. Voor de deelnemers zijn vele aantrekkelijke prijzen te win nen. De zaal gaat om zeven uur open en het eerste nummer wordt om acht uur getrokken. De postduivenvereniging De Vrijheid organiseert op dinsdag 6 april een bingoavond in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Ook hier gaat de zaal om zeven uur open en wordt om acht uur gestart. De postduivenvereniging De Vrijheid organiseert zaterdag 3 april de eerste oefenvlucht va nuit Zevenbergen. Het inkor- ven kan geschieden van negen tot tien uur en de duiven gaan om elf uur los. De kosten zijn 25 cent per duif. De uitslagen van het pupillen- voetbal zijn: H. DVS dl-Zwervers C dl2-2 Excelsior dl-Feyenoord dl... 0-3 DCV dlSVV dl2-1 HBSS dlSchiedam dl1-0 DHS dl—Hermes DVS d2. 4-1 Schiedam dlSparta d2,0-9 Sparta d3Excelsior d2,2-1 Ursus dlSparta d2,1-7. Demos d—SFC d,1-2. SVDPW d—DHS d2,0-2 PPSC dl—Excelsior d30-1 WK dl—Sparta d41-0 Martinit d—SVV d20-1 DHS d3Olympus Sd6-0 DRZd—HBSS d 21-0 H. DVS d3—Excelsior d4„... 11-0 Schiedam d2Sparta d5,0-1 Hermes DVS d4Ursus d2,..l-3. DHSd4—VVKd20-2 PPSC d2—Sparta d61-3. SVV d3Excelsior d5,.0-4. Excelsior M elUrsus el6-0 Sparta elSVV el3-0 Hermes DVS el—DHS el5-0 Excelsior'20 elDVO'32el. 0-0 Sparta e2Olympus S el,1-1 HBSS el—WK e2-1 Excelsior e2Martinit e,2-0 Excelsior e3SVV e2,1-1 Schiedam ePPSC e,0-2 SFC e—DHS e2,2-2 SVDPW eDemos e,1-0 H. DVS e2Olympus S e2,....2-l HBSS e2Sparta e3,0-1 GTB eUrsus e27-C DHS e3Excelsior e43-4. 40.- Hoogstraat 216/218, Vlaardingen, telefoon 343463 leeftijd aanvang voetbal 6-16 jr. 10-12 u. Honkbal 8-16 jr. 12-14 u. Softbal 10-16 jr. 14-16 u. Heb je interesse in een van deze sporten, kom dan bij Neptunus de mogelijkheden bekijken. Neem je sportkle- ding mee om onder leiding van onze trainers mee te doen. Adres: Roel Langerakweg 30/Abraham v. Stolkweg. (Bij het dierenasiel in Rotterdam-West) In ons land overlijden per jaar 14.000 mensen aan een hartaanval. Dat is veel en wij kunnen met z'n allen deze 14.000 kleiner maken door een cursus reanimeren te volgen. Reanimatie wordt vaak om schreven als hartmassage. Dit is het ook, maar er komt nog meer bij kijken, zoals mond-op-mond beademing en dergelijke. Als elke Nederlander zou kun- pen reanimeren, dan zou het aantal overlevingen van een hartaanval met ongeveer 40 procent stijgen. Een reanimatiecursus bestaat uit twee lessen een theoretische en een praktijkles. Men leert hier hoe je een mond-op-mond beademing en een hartmassage moet toepassen. Ook leert men yvat over de oorzaken van een hartaanval. Het motto luidt dan ook „hoe meermensen kunnen reanimeren, hoe meer mensen Zullen blijven leven". Voor meer informatie kan men bellen naar Frans ten Wolde te lefoon 708286. Op donderdag 15 april wordt wederom het jaarlijks door de Schiedamse Politie Sport Ver- éniging georganiseerde zaal voetbaltoernooi gehouden in de sporthal Margriet. Dit jaar kan er over de beide speelvelden beschikt worden zodat er in totaal 16 teams aan het toernooi zullen gaan deelne men. Behoudens de twee teams van de SPSV nemen deel: de ge meente politie van Wassenaar (winnaar 1981), Monster, Voor burg, Delft, Culemborg, Maass luis, Zoetermeer, Leiden, Gouda, ADT Security Systems, Stadskantoor Schiedam, Brand weer Schiedam, Spoorwegpoli tie Rotterdam en de Dienst Centraal Milieubeheer Rijn mond. Er wordt om negen uur gestart met een wedstrijd van het eerste team van de SPSV. Na het verspelen van de voorronde en de halve finale-ronde is de finalewedstrijd gepland om on geveer kwart voor vier, waarna de burgemeester van Schiedam G. J. te Loo de prijsuitreiki.g in de kantine van de sporthal voor zijn rekening zal nemen. De organisatie spreekt de hoop uit dat er tijdens dit toernooi een grote belangstelling in de sporthal Margriet zal zijn. Tijdens de Nederlandse Senior Zwemkampioenschappen voor gehandicapten op 27 maart jl. gehouden te Apeldoorn heeft de wedstrijdploeg van S.I.S. de Ooievaars een maximum aan winst mee naar Schiedam geno men. Kees Krabbendam, 17 jaar, zwom in klasse 9/4 op de 50 mtr. schoolslag een nieuw Ne derlands record in 0.46.3 min., op de 50 mtr. rugslag wederom een Nederlands record in 0.42.5 min. Op de 50 mtr. vrije slag kwam Kees Krabbendam een arm lengte te kort om ook op die afs tand recordhouder te worden, hij werd tweede in 0.36.8 min. Twee gouden en een zilveren medaille voor Kees Krabben dam, een oogst om trots op te zijn. Willem Noorduin, 15 jaar, ves tigde op deze kampioenschap pen in klasse CP6, als junior, drie nieuwe Nederlandse junio ren en senioren records. Op de 50 mtr. schoolslag eerste in 0.55.2 min., op de 50 mtr. rugs lag eerste in 0.46.7 min. en ten slotte op de 50 mtr. vrije slag een eerste plaats in 0.47.0 min., wat behalve de record bewijzen drie gouden medailles ople verde. Willem Noorduin, die in de voorlopige Nederlandse selectie van de N.I.S. is opgenomen, hoopt men bovenstaande resul taten bewezen te hebben dat hij die plaats waardig is. De jongste Ooievaars zwemmer Ben Jan Hoenderkamp, 11 jaar, startte in deze kampioenschap pen in klasse C alleen op de 100 mtr. rugslag. Hij behaalde daar op een mooie tweede plaats in 1.39.5 min., wat een zilveren medaille opleverde. Ben Jan heeft in het krachtige veld van senior zwemmers een buitenge woon goede prestatie geleverd. Aan de nieuwe trainer G. Krab bendam heeft de lawine aan prijzen bewezen dat hij met zijn training op de goede weg is. Bij de voetbalvereniging GSS zijn zes leden gehuldigd van wege hun 25-jarig lidmaatschap van de vereniging. De jubila rissen zijn: F. J. Ooms, T. Mas tenbroek, H. J. Oosthof, J. Mookhoek, W. Bunte en G. Bons. Zaterdag 20 maart is bij de voet balvereniging GSS de staal constructie afgemaakt voor de nieuwe kleedaccommodatie. Met veel moed en leden is de HE 220, gewicht 325 kilogram, omhoog gegaan. Afgelopen zaterdag werd met behulp van de heer Hersbach de constructie op hoogte en wa terpas gesteld. De volgende fase is de vloer uit- schrapen en de profielen stellen voor het metselwerk, waarna tevens de kozijnen gesteld moe ten worden. Als er leden zijn die willen helpen kunnen zij zich in verbinding stellen met de bouwcommissie. De wandelsportvereniging „De Schiedamse Tippelaars" organi seert op zaterdag 24 en zondag 25 april voor de vijfde keer de DST-wandeltocht. Deze tocht komt bij de wande laars steeds meer in de belangs telling. Waren er vorig jaar 875 deelnemers, thans hoopt het be stuur bij deze eerste lustrum- tocht de 1000 deelnemers te ha len. De starttijden zijn op zaterdag van acht tot twee uur voor indi- viduelen en groepen. Op zondag kan gestart worden voor de in- dividuelen van acht tot twee uur en van twaalf tot twee uur voor de groepen. De te lopen afstanden zijn 5-10- 15-25-35 of 45 kilometer. Het in schrijfgeld bedraagt voor de eerste drie afstanden 2.50 per persoon en zonder herinnering 1.25 per persoon. Voor de drie langste afstanden is het in schrijfgeld 3,50 per persoon en zonder herinnering 2,00 per persoon. Informatie en inschrijfadressen SCHIEDAM De Nederlandse jeugd-bowling-kernploeg is klaar voor de Europese bowlingkampioenschappen. Om een goed succes te behalen heeft het aan de voorbereiding zeker niet gelegen. Na vele maanden intensieve training, waaron der een week op het nationale sportcentrum Papendal, wor den nu de laatste details besproken. Elke zaterdagmorgen zijn de dertien geselecteerden in het bowlingcentrum Musis Sacrum aan de Lange Haven in Schie dam bezig om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Waarom trainen in Schiedam en waarom in Musis Sacrum? Deze vraag legden wij voor aan de hoofdcoach van de ploeg de in Vlaardingen woonachtige Cock Pols. „De redenen lijken voor een leek ondergeschikt, maar zijn voor de sportbowler doorslagge vend. In Stuttgart, Duitsland wordt dadelijk gespeeld op Brunswick-banen welke zo goed als identiek zijn als de ba nen in Musis Sacrum. Er is een klein verschil in de beschermlak op de houten ba nen, respectievelijk waterbasis en eurathane". „Wat nog belangrijker is", gaat SCHIEDAM/VLAARDINGEN- /MAASSLUIS Vanaf het car naval tot Pasen voeren Schie dam, Vlaardingen en Maassluif actie voor een waterproject in Venezuela. In het kader van de Bisschoppelijke Vastenactie Ne derland hebben de scholen en kerken in de drie Maassteden elk jaar hun eigen project. Dit jaar willen zij een jongerendorp op het Ratteneiland in Venezue la helpen aan een broodnodige opslagtank voor water onder het motto: „Water voor later" Op een eilandje in de grote ri vier de Qrinoco in Venezuela is een groep Salesianen begonnen jongeren uit de omgeving voor de toekomst op te leiden. Het ei landje heeft vanuit de lucht de vorm van een rat en wordt daarom „ratteneiland" genoemd. Voor de watervoorziening zijn de bewoners van het eiland af hankelijk van een tank waarin het water van de rivier gepompt wordt. De capaciteit van de tank is te klein geworden, omdat de bevolking is toegenomen. Daar komt bij dat men niet alle dagen kan pompen, omdat er veel stilstand water voorkomt. Projectleiders hebben daarom aan de Vastenaktie een nieuwe tank gevraagd, waarin voor 4 a 5 dagen water (40.000 liter) op geslagen kan worden. Cock Pols verder", „is de des kundige medewerking van Frans van Rijsbergen met zijn technische staf. Met behulp van de modernste apparatuur immi- teert hij, op verzoek van de coa ches, elke vorm van baanonder- houd die in Duitsland verwacht mag worden". De jeugdkernploeg van de Ne derlandse Bowling Federatie bestaat uit: Jan van de Boogaart uit Eindhoven, Mark Hommes uit Heiloo, Thea Langen uit Veghel, Marja Wempe uit Haar lem, Inge van Rantwijk uit Spij- kenisse, Anja de Raat uit Espel, Ellen Aardoom uit Nijmegen, Tanja Otte uit Haarlem, Jan Ro- zendaal uit IJmuiden, Johan Wempe uit Haarlem, Cyriel Winters uit Liessel en Jack Edelaar uit Noordwijkerhout. SCHIEDAM-KETHEL Op 12 april houden de Spaland ruiters een onderlinge wedstrijd op ei gen terrein aan de Kerkweg 105. Het ruiterseizoen 1982 wordt hiermede geopend. Een dertigtal kombinaties ne men deel aan deze wedstrijd, welke zal bestaan uit een dres- suurwedstrijd in de ochtenduren en een springwedstrijd die om plm. 2 uur zal beginnen. De afgelopen wintermaanden kon er weinig worden getraind in de buitenmanege omdat door de grote hoeveelheid regende bak niet berijdbaar was. Een grote wens van de Spaland ruiters is dan ook nog eens een „binnenbak'' te bezitten. De laatste weken is er echter door de leden hard gewerkt de buitenmanege weer rijklaar te maken. Er zijn geulen gegraven. Hierin werden nieuwe drainage- pijpen gelegd. Na al deze arbeid hopen de SR op 2e Paasdag een feestelijke on derlinge wedstrijd te houden. De streekwedstrijden van de diver se ruiterverenigingen in de Kring Zuid-Holland zullen %an- af 1982 niet meer in Vlaardin gen gehouden worden. Verschillende andere gemeen ten o.a. Dordrecht en Rijswijk hebben hun rekreatiegebieden hiervoor ter beschikking ge steld. Ook de gemeente Schiedam heeft positief gereageerd op een aanvraag van de Spaland ruiters ruiterwedstrijden in het Harga- park te houden. Dus wellicht wordt dit in 1983 verwezenlijkt. SCHIEDAM Op maandag 5 april houdt de Aquariumver eniging „Natuurgenot in Huis" de mm me maandadkse con tactavond in gebouw Chr. Soc. Belangen, aanvang 20.00 uur. Een forum, samengesteld uit le den met veel ervaring opge daan met het houden, inrichten van aquaria, zal vragen gaan beantwoorden. Vragen ook over het kweken van tropische vissen en waterplanten. Wie problemen heeft in zijn hobby kan deze aan het forum voor leggen. Van een onderlinge gedachten- wisseling, waarbij opgedane er varingen kunnen worden uitge wisseld, kunnen vooral de be ginners in deze vorm van vrije tijdsbesteding, het nodige opste ken. Ook eventueel toekoms tige aquarianen zijn op deze fo rum-avond welkom. SCHIEDAM De vier Schie damse molens zijn woensdag 14 april onderwerp in het pro gramma Van Gewest tot Ge west. Dinsdag 30 en woensdag 31 maart heeft een tv-team, onder leiding van de Van Gewest tot Gewest eindredakteur Jan de Roode, opnamen gemaakt van de molens en gesprekken ge voerd met wethouder Reinier Scheeres en de molencocrdina- tor Jos Gunneweg. Van Gewest tot Gewest wordt woensdag 14 april uitgezonden van 19.00 tot 20.00 uur. Als chef d'equipe zal Kees Kou- dijs uit Amstelveen met de ploeg meerijzen, terwijl coach Cock Pols geassisteerd zal wor den door Gerard Bruggraaf uit Den Haag. Als we aan Cock Pols haar ver wachtingen vragen voor de Eu ropese kampioenschappen zegt ze heel nuchter: „De ploeg is goed en wat heel belangrijk is, het is een éénheid en zij vangen elkaar goed op en waar nodig vullen zij elkaar aan. Voorspel lingen zijn moeilijk te doen. Uit ervaring is mij bekend dat landen zoals Zweden en Duits land zware concurrenten kun nen zijn". De Europese bowlingkampioen schappen vinden plaats van 2 tot en met 9 april in Stuttgart in Duitsland.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13