Weer royale winst in Thurlede Nol de Ruiter tekent bij SVV ^Thuis uit^ een feest op zich M GEBIT STUK Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. ORANJE Jan 't Hoen gaat hier zijn twaalfde doelpunt in deze com petitie voor PPSC scoren. Stand tweede klasse B Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. J. VERINGMEkJER Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 Zaalvoetbal-toernooi Bezuinigen Supportersbus Veteranentoernooi Tafeltennis Reünie bij Schiedam Rommelmarkt Kampioen SZC Gevaarlijker Biljarten \d kleuren" Frans Kuil T?//7y-.V7W//' 4e Industriestr 50 Vlaardingen telefoon 010-354933* Paastoernooi Henk Könemann naar DHS John Heeze kampioen tweede klas bandstoten met zijn verworven prijzen Veel kansen Ron Carli hier in duel met DOTO doelman Bram van Bergent, terwijl Jan Kraaiema en Rob de Nijs toekijken. Nol de Ruiter tekent hier zijn contract. 1 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 7 APRIL 1S82 PAGINA 17 PPSC blijft kanshebber om promotie te herhalen SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U BELT, WIJ BEZORGEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 Doto plaatste nog wel enige tegenstootjes maar echt gevaar lijk kon de ploeg uit Pernis niet meer worden. Eén minuut voor het eindsig naal gaf Rob de Nijs, weer terug na vier wedstrijden schorsing, een voorzet aan Jan 't Hoen en met zijn specialiteit, een lob over de uitgelopen doelman wist de topscorer van PPSC zijn twaalfde doelpunt in deze com petitie gestalte te geven. De eindstand werd dus 3-0 en daar mocht Doto nog tevreden mee zijn. PPSC heeft geen wissels ge bruikt. „Het draaide goed en dan ga ik niet wisselen. Jaap Husselman bleef dus ook aan de kant en het is sneu, maar ik overwinningen kwam. Tegen Feleus gebeurde dit zelfs in de extra verlenging na 27-25. Beter verging het met John du Chatinier en Wout Peeman, die ieder een gave hattrick scoorde. Het tweede verliespunt veroor zaakte het gelegenheidskoppel, John du Chatinier en Wout Peeman door van Feleus en Tieman, na drie games, te ver liezen. De Ooievaars startten overwel digend en namen al spoedig een 3-0 voorsprong door overwin ningen van John du Chatinier op v.d. Hoek, Mare Chomette tegen Feleus en Wout Peeman op Tieman. Waarschijnlijk bij de gedachte, dat het zo ge makkelijk gaat, verslapte de concentratie bij de Schiedam mers. Dit had tot gevolg, dat het gelegenheidskoppel, John du Chatinier en Wout Peeman, geen vuist kon maken tegen Fe leus en Tieman en in drie ga mes de mist in ging. Hetzelfde gebeurde ook bij Mare Cho mette tegen v.d. Hoek, waar mee de voorsprong tot 3-2 werd ingelopen. mag er nog steeds maar elf ops tellen", zegt de sympathieke Arnold Lobman. De opstelling van PPSC was: Ruud Spierings, Lodewijk Wes- terveld, Dick Vos, Jan van de Marei, Rob de Nijs, Coen Win kelman, Leo Alders, Ron de Bruyn, Eric van Harmeien, Jan 't Hoen en Ron Carli. Be Fair17 23 PPSC16 22 De Zwerver16 19 Xerxes17 18 's Gravenzandse SV15 17 ASWH15 17 Zwaluwen15 17 De Zwervers17 17 Spirit17 16 Lyra15 15 DOTO16 11 Ter Leede15 8 Rijsoord17 8 Geschrokken hierdoor, namen De Ooievaars het heft weer in handen. De resterende partijen werden allemaal een gemakke lijke prooi. Alleen Wout Pee man had het in de slotfase, te gen v.d. Hoek, nog even moei lijk. Een 16-20 achterstand, op gelopen in de eerste game, boog hij knap om in een 24-22 over winning. Op dinsdagavond 13 april orga niseert Van Gorp, Mercedes- Benz bedrijfswagens, voor de tweede maal een zaalvoetbal toernooi in de sporthal Mar griet. De deelnemende bedrij ven zijn: Van Gorp Schiedam, Makap, OPG Utrecht, Ter Meu- len, Schop, Interpharm, Ge meente Schiedam, ECT, Troost en Van Gorp Rotterdam. Er wordt op twee velden ge speeld en de eerste wedstrijden beginnen om zeven uur. Om elf uur is de prijsuitreiking. De technische leiding van het toernooi is in handen van P. A. Hendriks en de zaalleiding wordt verzorgd door J. P. Fran- zen, B. de Jong en J. J. M. Nu- velstijn. De omroepinstallatie wordt verzorgd door J. C. la Grand. Als scheidsrechters fun geren D. van Ham, A. de Raaij, C. H. M. Heeze en P. A. Hen driks. Bij Hermes DVS is het in dienst houden van drie trainers in het kader van de noodzakelijke be zuinigingen niet meer verant woord. Na uitvoerig beraad werd besloten de overeenkomst met John Beyer voor het vol gend seizoen niet meer te ver lengen. Hermes DVS blijft dus met twee trainers doorgaan, namelijk Jan van der Velden en Tinus Osterholt. Zaterdag reist de suppor tersvereniging „Vrienden van SVV" weer met hun ploeg mee naar FC Amsterdam. De weds trijd begint oin half drie en daarom zal de toeringcar om half één vertrekken vanuit het clubhuis in het sportpark Harga. Leden van de supportersvereni ging betalen vijftien gulden en niet leden twintig gulden. Op geven voor donderdagavond in de kantine van SVV of bij John van der Heiden telefoon 730943. Donderdag 1 en vrijdag 2 april is bij de voetbalvereniging DHS weer het jaarlijks terugkerende veteranentoernooi gehouden om de IM „E. P. Poelman tro fee". Oud-secretaris André Kouwen- hoven had voor de vijfde keer ook dit jaar het toernooi weer voortreffelijk georganiseerd. Na afloop heeft Edith Poelman de trofee overhandigd aan het elf tal van DHS B. In poule A behaalde DHS B 5 punten, DHS A 3 punten, Croon en Rinus Goossens. Bij zijn oude club SVV is hij 12 jaar hulpltrainer geweest. In 1946 kwam Henk Könemann in het eerste elftal van SVV en heeft daar 15 jaar in gevoetbald. Hij heeft ook het gloriejaar van SVV meegemaakt toen zij in 1949 kampioen van Nederland zijn geworden. Na de nederlaag van de vorige week, hebben de tafeltennissers van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooievaars, door een 8-2 zege, weer her steld. Met nog één wedstrijd voor de boeg, tegen Holy 2, heb ben De Ooievaars al aan één punt genoeg om toch kampioen te worden. Ondanks deze grote uitslag is er verwoed om de punten gestre den. In vier partijen waren er drie games voor nodig om tot een beslissing te geraken' De nog steeds naar zijn vorm zoe kende Mare Chomette had hierin het leeuwenaandeel, waarmee hij tenslotte tot twee De laatste tien jaren wordt het damkampioenschap van Schie dam beheerst door slechts een viertal spelers. De meest succesvollen hiervan zijn Rob van Eijk en Wim Vrij land die ieder driemaal de titel opeisten. Opmerkelijk is dat Schiedams sterkste speler, Ron Heusdens slechts éénmaal kampioen werd. Tiny Mous behoort eveneens ieder jaar tot de kanshebbers, maar heeft zijn succes van 1976 niet meer kunnen herhalen. Ook dit jaar geven deze spelers duidelijk de toon aan. Na hen ontstaat een niemandsland, waarna louter spelers komen die voortdurend in de degradatiezone verkeren. Met nog drie ron den voor de l>oeg hebben niet minder dan acht spelers de twij felachtige eer om in aanmerking te komen voor een der drie degradatieplaatsen. Afgelopen vrijdag werd de achtste ronde afgewerkt. Nadat Wim Vrijland eerder in de week zijn achterstallige partij te gen Jan van Stigt Thans in een recordtijd in winst omzette, werd ook Leo Mous reeds in de opening voor onoverkomelijke moeilijkheden geplaatst. Hiermede heeft Vrijland een punt voorsprong genomen op zijn naaste concurrent Ron Heusdens. Deze voorsprong had heel wat groter kunnen zijn als Leen Lijklema zijn gewonnen stelling tegen Ron niet verprutste en zelfs nog naar een neder laag werd gespeeld. Ook Rob van Eijk raakte achterop, omdat hij tegen Louis Vrijland niet verder kwam dan een remise, terwijl eveneens Tiny Mous een punt moest inleveren tegen Peter Lansbergen. In de tweede groep wisselen de leiders zich wekelijks af; een teken dat daar de krachtsverschillen aanzienlijk anders lig gen. Deze week wist John Sla verrassend de leiding te nemen door zijn afgebroken partij tegen Cees den Boer in winst om te zetten en Frans van de Veer te verslaan. Leen Dorsman raakte een puntje achterop doordat Cees den Boer hem een ge lijkspel wist af te dwingen. Op zaterdag 10 april houdt de SV HV Schiedam een reünie rond het kampioenselftal uit het seizoen 1968-1969. Deelne mers zijn de huidige eerste elf tal selectie en bestuursleden en begeleidingsgroep uit het kam pioensjaar. De bijeenkomst vindt plaats in het clubgebouw van Schiedam in het sportpark Harga. Om vijf uur volgt het hoogte punt van de dag. Dan speelt het kampioenselftal uit de glorieja ren tegen een team van West- landia uit Naaldwijk dat ook zal worden samengesteld uit oud eerste elftalspelers, 's Avonds blijft de gehele groep bijeen voor een gezellige avond. Het oud-kampioensteam van Schiedam zal bestaan uit: Aad van der Tas, Jaap Jongman, Jan van Naamen, Leen van de Ploeg, Leo van IJzerloo, Cor Gudde, Wim Scholte, André Holster, Nico van Huët, jr. Wim Kiers, Eef Krabbendam, Harry van der Meer, Cees de Rover en Cees Heydra. Op zaterdag 10 april organiseert de korfbalclub Succes een rom melmarkt op het terrein aan de Mgr. Nolenslaan. De opbrengst van deze markt is bestemd voor het jeugdwerk van de vereni ging. Ook worden op die dag vaardigheidswedstrijden ge houden en een gecostumeerde korfbal wedstrijd gespeeld. Succes hoopt op veel belangstel ling uit de buurt, vooral van kinderen, de club kan namelijk best nog wat jongelui gebruiken om de korfbalsport te beoefe nen. De meisjes adspiranten water polo van de Schiedamse Zwem Club zijn kampioen geworden in de tweede klasse van de ZRO. Zij behaalden een gemakkelijke overwinning, op het op de tweede plaats staande Wiekslag, met 6-2. De eerste twee perioden werd zeer goed waterpolo gespeeld en de ploeg liep via doelpunten van Joke Verhaar (2x), Petra de Wit (2x) en Judith van de Berg uit tot 5-0. De Schiedamse meisjes speel den fel op balbezit wat resul teerde dat in de derde periode Judith van de Berg voor enige tijd het water moest verlaten. Wiekslag profiteerde hier gretig van en kon tot 5-1 komen. In de vierde periode konden ook wat nieuwe jongere speels ters laten zien wat zij waard waren. Wiekslag probeerde het toen nog om terug te komen (5- 2) maar Bianca Wijsbroek tikte een slecht verwerkte bal van de keepster van Wiekslag in het doel, eindstand 6-2. De wedstrijd tegen het op de derde plaats staande Shell uit Vlaardingen verliep overigens heel wat moeilijker. De meisjes van SZC keken constant tegen een achterstahd aan, maar wis ten toch de derde periode met een 4-4 stand te beginnen. Tij dens deze derde periode konden beide ploegen niet tot scoren komen. De vierde periode bracht de ui teindelijke beslissing. Alenka Boon scoorde twee maal achter een, zodat de wedstrijd met 6-4 gewonnen werd. De wedstrijdploeg van SZC heeft in het bad Zeehond in Ro zenburg deelgenomen aan de eerste ontmoeting van de ZRO D-competitie. Joke Verhaar wist hier een eerste plaats te be halen op de 100 meter vrije slag bij de meisjes onder 14 jaar in een tijd van 1.11.0 minuut. Daniella Verveen werd tweede op de 100 meter schoolslag bij de meisjes onder de tien jaar in 1.54.6 minuut. Dit deed ook Sander van Oyen op hetzelfde nummer bij de jongens in 1.55.7 minuut. Er werd door de Schiedamse Zwem Club ook nog deelgeno- door Doto doelman Bram van Bergent gestopt. Ook een glaszuiver doelpunt kende in de ogen van scheids rechter Van Vliet geen genade. Jan 't Hoen stond buitenspel volgens de grensrechter en de scheidsrechter nam dit zonder meer aan. Ook Doto liet zien waartoe ze in staat waren. Na een kwartier mocht René Scholts een vrije schop nemen, hij tikte de bal door naar Cor van Aalst, maar deze zag op zijn beurt doelman Ruud Spierings met een katach tige beweging de bal over de lat tikken. Een minuut later was het aan de andere kant wel raak. Coen Winkelman kogelde een vrije schop van zeker 25 meter afs tand onbehoorlijk hard in en dat betekende 1-0. Kort daarna plaatste Jan 't Hoen een mislukte lob net naast de staander. Ondanks de vele kansen die PPSC in de eerste helft nog kreeg kwam er in de stand geen wijziging meer. Al in de derde minuut van de tweede speelhelft kroop PPSC door het bekende oog van de naald toen doelman Ruud Spie rings zijn uittrap in de voeten van Jan Willem Wemelsfelder zag belanden. Deze schrok schijnbaar zo van dit buiten kansje dat hij verbouwereerd naast schoot. Doto was in de tweede helft be duidend gevaarlijker maar een goede afmaker ontbrak in de ploeg van trainer Leo Wijntjes. Eerst schoot Adrie Hordijk in het zijnet en daarna gingen schoten van Maarten Herken- raad en Cor van Aalst ver over of naast. Na een kwartier kwam PPSC ook weer eens tot een goede aanval Uit een pass van Coen Winkelman zette Jan 't Hoen een solo in en voltooide deze met een fiaai doelpunt en dat betekende dat PPSC de weds trijd gewonnen had. In het afgelopen weekend werd in het biljartcentrum De Grif fioen in Vlaardingen de finale verspeeld in het bandstoten tweede klas van het district Nieuwe Waterweg Noord. Kampioen werd de 19-jarige Schiedammer John Heeze. Zijn eerste partij tegen Jan Scholten werd verloren, maar daarna de monstreerde hij op duidelijke wijze dat hij toch de sterkste bleek te zijn, want de reste rende partijen wist hij allemaal in winst om te zetten. P. Warmerdam had duidelijk zijn dag niet want met een moyenne van 1.51 is voor deze speler te laag ook al won hij zijn laatste partij en maakte hij de hoogste serie van 17 carambo les. De kortste partij kwam op naam van John Heeze met een moyenne van 3.47. De oudste deelnemer W. Hartog moest op de derde dag afhaken en genoegen nemen met de derde plaats. De prijsuitreiking werd ver zorgd door de vice voorzitter van het district Jan Brouwer, die tevens zijn lof uitsprak voor de goede organisatie van deze finale. De totale einduitslag was: 1. John Heeze 12 punten, 2. J. Scholten 10 punten, 3. W. Har tog 8 punten, 4. P. Sneep 7 pun ten, 5. E. Vergroesen 6 punten, 6. J. van de Wolde 5 punten, 7. J. Pil 4 punten en 8. P. War merdam 4 punten. SCHIEDAM Nol de Ruiter de nieuwe trainer van SVV heeft maandagmorgen zijn contract getekend. Dit ge beurde in het kantoor van de Schiedamse Beleggings Maat schappij aan de Rembrandt- laan, waar de voorzitter van SVV Cor de Vries directeur is. De 42-jarige, in Veenendaal wo nende trainer stond bovenaan het verlanglijstje van selectie en bestuur van SVV. Momenteel is De Ruiter trainer bij FC Wageningen en daarvoor was hij in dienst bij FC Den Bosch en FC Cambuur. Het was al enige weken bekend dat Nol de Ruiter de nieuwe man bij SVV zou worden, maar hij moest eerst tot overeenstem ming komen met de be drijfsvereniging omdat de Schiedamse eerste divisie club hem aanmerkelijk minder kon betalen als zijn huidige club FC Wageningen. Nol de Ruiter neemt het vol gend seizoen de plaats over van Rob Jacobs, die na een éénjarig verblijf bij de Schiedammers weer terug gaat naar zijn oude club Excelsior Rotterdam. Als u iets te vieren hebt, kies dan uw thuis - uit - menu uit de aantrekkeli|ke <ZJICAVIk3 folder met 23 feestelijke schotels. Uw bestelling wordt kers vers voor u opgemaakt en thuisbezorgd. Alle bijzonderheden staan in de folder, verkrijgbaar bij men aan een vier-kamp in Delft. Dennis van Alphen werd bij de heren op overtuigende wijze tweemaal eerste. Hij deed dit op de 200 meter wisselslag en de 100 meter vrije slag, welke laatste afstand hij aflegde in een tijd van 55.7 sec. De hockeyvereniging Asvion organiseert van woensdag 7 tot en met zondag 11 april een groot paastoernooi op haar vel den in het sportpark Thurlede. Op woensdag, donderdag en vrijdag komt de jeugd aan bod en op zaterdag en zondag de se nioren. Op alle dagen begint het toernooi om tien uur. SVDPW 3 punten en DRZ 1 punt. In poule B werd SVV winnaar met 5 punten, de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging 4 punten, EDS 3 punten en Olympus 0 punten. De finale tussen DHS B en SVV eindigde onbeslist in 0-0 zodat er strafschoppen genomen moesten worden en daarbij toonde DHS zich de sterkste. Henk Könemann wordt het volgend seizoen de nieuwe trai ner van de KNVB tweede klasser DHS. Hij volgt dan Wim Verhoorn op die met het voet- baltrainen definitief stopt en zich alleen gaat bezighouden met de atletiektraining van de KNAU. De 57-jarige Schiedammer heeft dit seizoen geen vereni ging getraind, maar was daar voor drie jaar bij Zwijndrecht, drie jaar bij CKC, drie jaar bij HOV en is begonnen bij SVV als hulptrainer, o.a. onder Hans SCHIEDAM Pro Patria Stormvogels Combinatie (PPSC) magertjes, maar bij voetbal is blijft het in de KNVB tweede klas van het zaterdagvoetbal het altijd nog steeds wie ze er in uitstekend doen. Ook nu weer won de ploeg van trainer Ar- schopt kan zich overwinnaar nold Lobman de thuiswedstrijd van DOTO uit Pernis met 3-0. noemen en wij hebben er toe- Be Fair staat met één punt meer als de Schiedammers boven vallig een paar die dat kunnen", aan de ranglijst maar hebben ook een wedstrijd meer ge- Ook een scheidsrechter kan speeld. Arnold Lobman is daar wel gelukkig mee. „Als je erg belangrijk zijn en zater- tweede blijft staan speel je je niet zo in de kijker bij de tegen- dag leidde Piet van Vliet uit standers, want ze willen allemaal van de bovenste winnen. Heinenoord dan ook feilloos. Laten wij maar een eindsprint maken. Met nog acht wedstrij- Lobman daarover: „Wij heb- den te gaan kunnen we altijd nog op een totaal van 38 punten ben ook het geluk dat we dit komen en dan kan zelfs een Be Fair ons niet meer inhalen", seizoen erg goede scheids- zegt de PPSC trainer lachend." rechters hebben gehad". Als PPSC nu weer eens de titel pakt en promoveert naar de eerste klasse, ga je dan toch naar 's Gravenzande? „Ja dit besluit heb ik al genomen. Als we eventueel promoveren dan heb ik mijn doel helemaal be reikt. Toen we vorig seizoen promoveerden was het parool om ons te handhaven in deze tweede klasse. Nu zitten we weer bovenin en dat is toch prachtig?" Over de wedstrijd tegen DOTO was Lobman opnieuw tevreden over de enorme inzet die zijn ploeg weer ten toon spreidde. „Er werd wat slecht geplaatst, maar dat is de oorzaak van het slechte veld. Ook de tegenstan der had daar duidelijk moeite mee. Bij de rust 1-0 was maar PPSC kreeg vooral in het begin van de wedstrijd al enige goede kansen. De wedstrijd was nog maar nauwelijks twee minuten oud of de ook nu weer uitblin kende Ron Carli omspeelde met het grootste gemak drie verde digers, maar zijn inzet werd V

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17