IIII LUW l 'iumiii Dienstuitvoering tijdens komende feestdagen Café's langer open op Koninginnedag en Bevrijdingsdag [Winkelsluiting op Koninginnedag <p i X \0 Hulpbrug langer afge sloten Koe markt brug dicht voor scheep vaart Schiedamse molens op televisie INHflMi mm •LU van de Gemeente Schiedam fublikatievai W88M mm ÉlM tedskantoor Emmast Bureau Voorlichting raa(1 'e'- OW260500 Iedereen weet inmiddels dat bezuinigingen noodzaklijk zijn. Niet alleen op rijksniveau, maar ook op het niveau van de lagere overheden, de gemeen ten dus, zal zuiniger met de beschikbare gelden dienen te worden omge sprongen. Tegenvallers Op !6 oktober 1981 heeft de ge meenteraad dan ook een belangrijk beskit moeten nemen met betrek king tot, in onze gemeente eveneens noodiakelijke, bezuinigingsmaatre gelen Redenen voor deze noodza kelijke ombuigingen zijn; - versomberde economische voor uitzichten, waardoor met name de Uitkeringen van het Rijk (de be langrijkste inkomstenbron voor de gemeente) aanzienlijk teruglo pen - niet-voorziene hogere uitgaven, zoals bijvoorbeeld de voorlopig hoog blijvende rente, prijsstijgin gen van energie, toename van het aantal uitkeringstrekkers ten ge volge van de werkloosheid e.d. Meerjarenbegroting In Schiedam wordt al enige jaren het systeem van de Meerjarenbegro ting gehanteerd. Dit betekent dat steeds de eerstkomende vijf jaar in de financiële beschouwingen wor den betrokken. Met deze langere- termijn-methodiek probeert de ge meente een beter inzicht in de fi nanciële positie te krijgen. Hierdoor wordt het beter mogelijk het spreekwoord „regeren is vooruit zien" in de praktijk te brengen. Na de voorbereidingen voor de laatste meerjarenbegroting (1982-1986) is gebleken dat zonder ingrijpende maatregelen het jaarlijkse tekort ge stadig en tot onaanvaardbare hoogte zou oplopen. Beperking lastenverzwaring De oorzaken van het berekende jaarlijkse begrotingstekort liggen dus in de alsmaar stijgende uitgaven van de gemeente en in een sterke terugloop van de inkomsten. Boven dien weet iedereen dat er elk jaar weer nieuwe wensen op tafel zullen komen waar een gemeentebestuur niet omheen wil. Een uitgangspunt is dat het gemeentebestuur juist in deze tijd zoveel mogelijk wil voor komen dat de gemeentelijke belas tingen en tarieven moeten worden verhoogd. De enig overblijvende mogelijkheid is dan de bestaande uitgaven te beperken. Dit „snijden" in het gemeentelijke takenpakket is dus nodig om een aantal nieuwe ta ken, plus een aantal oude waaraan grote waarde wordt gehecht, in stand te kunnen houden. Welke ombuigingen? De ombuigingen kunnen betrek king hebben op alle uitgaven die zich bij de gemeente voordoen. Dat kan dus bijvoorbeeld inhouden dat voorgenomen investeringen niet doorgaan, het onderhoudsniveau wordt verlaagd en eventueel ook het afstotenvan bepaalde taken. Het gemeentebestuur zal proberen deze keuzen zodanig te maken dat de burger van de ombuigingen zo min mogelijk last ondervindt. Ook schillende sprekers van de politie- een bezuiniging op de personeelslas- kepartijen daarop ingehaakt. Er ten behoort tot de mogelijkheden, werd daarbij ook gedacht aan een bijvoorbeeld doordat de plaats van een ambtenaar die met pensioen gaat niet meer wordt opgevuld. Ideeën Deze operatie is noodzakelijk ten einde bij het besturen van onze ge meente zelf de touwtjes in handen te kunnen houden. Indien op onze begroting tekorten ontstaan, zullen namelijk anderen (provincie en Rijk) over onze huishouding gaan beslissen. Dit betekent echter wel dat er maatregelen moeten worden genomen, die niet populair zijn. In de gemeenteraad hebben ver ideeënbus voor suggesties vanuit de burgerij. Aangezien het tijdstip na dert dat de Raad zich over de voor stellen moet gaan uitspreken is voor de burgerij nu het moment geko men om suggesties voor bezuinigin gen aan te dragen. Het is namelijk goed mogelijk dat u in het leven van alledag tegen bepaalde zaken: aanloopt, waarvan u tegen uzelf zegt: „Moet dat nou?" of: „Moet dat [nou zó?" Het gemeentebestuur houdt zich voor dergelijke praktische sug gesties aanbevolen. Het adres is: Gemeentebestuur van Schiedam, Stadskantoor, Emmastraat, 3111GA Schiedam «lii SS®*:, HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 7 APRIL 1982 PAGINA 23 Ook de gemeente Schiedam moet de broekriem aanhalen! Op vrijdag 30 april Koninginnedag, zaterdag 1 mei, woensdag 5 mei Bevrijdingsdag, don derdag 20 mei Hemelvaartsdag en maandag 31 mei 2e Pinksterdag zijn de Openbare Nutsbedrijven gesloten. Wel zijn de O.N.S. op deze dagen voor storingen in de levering 1 van gas, water, electriciteit en c.a.i.-signalen permanent bereikbaar. De huisvuil-ophaaldiensten verschuiven als volgt: van vrijdag 30 april naar dinsdag 4 mei; van donderdag 20 mei naar maandag 24 mei; van maandag 31 mei naar donderdag 3 juni. Op woensdag 5 mei wordt in Schiedam-Ke- thel en Woudhoek-noord op de normale wij ze huisvuil opgehaald. De grofhuisvuildiensten van dinsdag 4 mei, woensdag 5 mei, maandag 24 mei en donder dag 3 juni komen te vervallen. Het vuiloverlaadstation aan de Parellelweg is op zaterdag 1 mei geopend van 09.00-12.00 uur. Onderzocht wordt of er een mogelijkheid is de markt in het Stadscentrum op vrijdag 30 april doorgang te laten vinden. Eventueel wordt de markt verschoven naar woensdag 28 april. Publicatie hieromtrent vindt tijdig voor deze data plaats. De dienstuitvoering van de Havendienst zal zaterdagmorgen 1 mei en woensdag 5 mei op de gebruikelijke wijze doorgang vinden. In verband met de viering van Koninginnedag en Bevrijdingsdag mogen café's en dergelijke inrichtingen op vrijdag 30 april 1982 tot 03.00 uur 's nachts en op woensdag 5 mei 1982 tot 02.00 uur 's nachts geopend blijven. Indien voor de inrichting een muziek- en/of dansvergunning is verleend, mag op deze da gen muziek gemaakt en gedanst worden tot 02.30 uur op Koninginnedag en tot 01.30 uur op [Bevrijdingsdag. Voor inrichtingen waarvoor geen muziek- en/of dansvergunning is ver- strekt kan alsnog een afzonderlijke ontheffing worden aangevraagd bij de secretarie, afde ling Algemene en Burgerzaken op de 2e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1, alhier. [Er wordt op gewezen dat het ingevolge arti- jkel 2 van de Winkelsluitingsweg 1976 verbo den is een winkel voor het publiek geopend !te hebben op Koninginnedag 30 april 1982. Evenzo is het verboden op die dag goederen te koop aan te bieden bij de uitoefening van markthandel, straathandel of handel te wa ter. Ook anderszins is het verboden bedrijfs matig goederen aan particulieren te verko pen op Koninginnedag, het verbod geldt niet ten aanzien van de straathandel in feestarti kelen. N V,H De Hulpbrug over de Schie zal langer afge sloten zijn dan oorspronkelijk de bedoeling was. In verband met veranderingen in het werkschema zal de Hulpbrug niet op don derdag 15 april afgesloten worden, maar van maandag 19 april tot en met vrijdag 23 april. De omleiding zal door borden worden aan gegeven. De Koemarktbrug over de Lange Haven te Schiedam zal morgen, donderdag 8 april voor het scheepvaartverkeer niet geopend kunnen worden. Doorvaart blijft mogelijk tot een maximale hoogte van 2.50 meter. Op 8 april zullen onderhoudswerkzaamhe den aan de brug verricht worden. De vier Schiedamse molens zijn woensdag 14 april onderwerp in het programma Van Ge west tot Gewest. Scheeres en de molencoördinator Jos Gun- neweg. Van Gewest tot Gewest wordt woensdag 14 april uitgezonden van 19.00 tot 20.00 uur. Dinsdag 30 en woensdag 31 maart heeft een tv-team, onder leiding van de Van Gewest tot Gewest eindredakteur Jan de Roode, op- In vroeger dagen stonden er in Schiedam namen gemaakt van de molens en gesprek- veel meer molens dan de vier die de stad nu ken gevoerd met wethouder Reinier nog rijk is. vx-x-.vXv:-: vXTv> .«.NS vv' \s\ssv\ S'.NSSS cwc vS5K«^.wNs!ec.*.vvvKv.v>.*.sNsv.sVN: Ra8&£s\-:v£ :vX-:-n<*£-:WA NNS vmx

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 23