VANDAAG deze krant Freepop '82 davert in circustent Zwemmen zonder trouwboekje óók goedkoper Stadsgehoorzaal en Passage Theater: nauwer samenwerken Vrolijk Pasen in Spaland Het Nieuwe Op 30 april en 1 mei Benzine op wegdek Stadsblad >Nurth& Uitgaan in de regio zoeken Politie zaal voetbal toernooi Huwelijkstrouw in Frankeland Blikopener Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222. Aubade Earth Fire, de groep met een lange muzikale geschiedenis die de hoofdschotel vormt van Freepop '82 Sport Pop Niet jarig, wel feest: op 30 april gaat Schiedam de weer de straat op om verlaat de verjaardag van Konin gin Beatrix te vieren. DE VOLVO EN DAF SPECIALIST De West Coast Jazz Band, zaterdag in een druk en gezellig Hof van Spaland aan het werk. T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA Padvinders padvinders Hoogstraat vol feestgedruis Hoe groen is Groenoord? Men heeft ook kunnen lezen, dat er binnen korte tijd een paar honderdduizend mensen in de AWW lopen en dat is meer dan zeventien keer het aantal wan delaars dat in de Vierdaagse meesjokt. Dan hebben we nog niet eens het aantal werklozen op het vragenlijstje staan of, zoals dat in de vaktaal heet, on dergebracht bij de arbeidsreser ve. Achter de hand hebben we dan nog de mensen die gestreeld worden door de werktijdverkor tingen. En tóch beweert men, dat we een land zijn in het rijke westen met een welvaart om u tegen te zeggen. Als ik 's morgens de stad in ga en ik kijk zo rechts en links om mee heen, dan kan ik nóg zo mijn best doen, maar ik vermag niet het aantal geparkeerde auto's te tellen. En op zekere dag in het late voorjaar trekken al die wagens weer op, volledig bemand met lieden, die Europa intrekken om vakantie te gaan houden. Wat kost een caravan en wat kost het een auto een jaar lang op de weg te houden? Ik ben zo langzamerhand een knulletje van de ouwe stempel. Klaar ik las, dat er onlangs bij NEC, dat tegen Feyenoord speelde, een kleine zevendui zend man op de tribunes zaten. Ik weet niet meer, wat tegen woordig een kaartje kost, maar het zal niet mals wezen. En wat kost een bioscoop- of schouwburgkaartje? Wat kost een pilsje en een glas Moezel? En toch betalen we het allemaal maar. Ik snap er niks meer van. Ik zie 's morgens in het café wel eens vier, vijf dames binnendui- ken, die allemaal koffie met ge bak, plus slagroom naar binnen werken. En er is niemand, die heimelijk wegsluipt, maar ze trekken allemaal de portemon nee. Des middags voor het raam gezeten, een soort siësta, zie ik de auto's voortrazen, een kalei- doscopisch gezicht en dat krijgt nog een extra accent door de kleurige valhelmen, die die bromfietsers dragen. Hoeveel benzine zit er in de tanks van de vervoermiddelen, die de twee honderd meter wegdek berijden, die ik vanuit mijn gezichtspunt kan zien? Tja, en dan hadden we overal de zomertijd ingevoerd om energie te besparen. Het klinkt als een farce! Wat hebben we het toch eigenlijk allemaal goed vergele ken bij andere sectoren op deze aardbol. Er wordt nog altijd friet gegeten bij het leven en vergeet de kroketten niet. Colijn zou nog eens voor een weekje moeten kunnen terugkeren in dit aardse leven; de man van het rijwiel plaatje, de crisis en het wekelijk se tientje steun. Ik „gaf" zo maar een visie, zo maar iets los en vasts. Maar wel iets om over na te denken. Een soort „blik"-ope- ner... Schiedamse Koninginnedag volgens beproefd recept SCHIEDAM - Koninginnedag op 30 april wordt ook dit jaar door Schiedam op traditionele wijze gevierd. Aan het feestprogramma zijn, vanwege het ook hier onver biddelijk geldende bezuinigingsregime, geen opvallen de noviteiten toegevoegd. Met uitzondering van het Nationale Feest en Gedenk- disco-festival Freepop '82, jagen zich aan het be- dat door een aantal jongere- oroefde recept gehouden, norganisaties wordt voorbe reid, heeft de Stichting tot Hoewel het op 30 april geen Viering en Herdenking van afficiële Koninginnedag is in lie zin dat de vorstin verjaart Koningin Beatrix viert haar verjaardag op 31 januari), wordt het feest toch op de oude datum gehouden. Dit ter ere van prinses Juliana, de vorige Koningin. In januari is het trouwens nog te koud voor openluchtfestiviteiten, al kan het ook eind april nog flink guur zijn, zoals vorig jaar bleek. Op donderdag 29 april wordt het feest ingeleid met een lam- pionoptocht in 5 wijken van de stad, te weten het Singelkwar tier, Zuid en West, Nieuwland, Groenoord en Kethel, en Woudhoek. Op vrijdag de 30e luiden zoals gebruikelijk om acht uur alle kerkklokken gedurende vijf minuten, waarna de vlaggen op alle openbare gebouwen in top gaan. Om klokslag negen uur verhef fen schoolkinderen op het plein rond de dorpskerk in Kethel hun stemmen, in de jaarlijkse aubade die onder leiding staat van de heer Van Rhijn, dirigenl van het Hervormde Kerkkooi in Kethel. St. Radboud musi ceert mee en de piano wordt be speeld door K. v.d. Meer. Door de slechte weersomstan digheden tijdens de Paasvakan tie heeft een groot aantal weds trijden van het schoolvoetbal en handbaltoernooi geen doorgang kunnen vinden. Welke weds trijden op Koninginnedag wor den afgewerkt is daarom nog niet zeker. Wel staat het programma van de schietwedstrijden in de Ko renbeurs al helemaal vast, waar tussen tien uur en kwart voor zes jong en oud zal strijden om de diverse bekers. Sport neemt een belangrijke plaats in op deze koninginne dag, getuige de Jeugdwieler- ronde die om twaalf uur van start gaat op het parcours Noordvest - Parkweg - Noord- vestsingel - Damlaan. De orga nisatie is in handen van de Ren nersclub Schiedam Harga. Van zelfsprekend ontbreken ook de kinderspelen dit jaar niet. Wie mee wil doen kan zich opgeven via de school, waar inschrijffor mulieren verkrijgbaar zijn. De kinderspelen vinden plaats in dezelfde wijken als die waar de lampionoptocht wordt ge houden. In diverse wijken wordt ook aan straattekenen gedaan. Speciaal voor de oudere jeugd wordt in een feesttent aan de Overschieseweg, hoek Parallel weg (achter het NS-station) een disco-avond georganiseerd on der de naam Freepop'82 (zie el ders in deze krant). Voor de gehele Koninginnedag hebben de afdeling Schiedam van het Rode Kruis en de EHBO zich bereid verklaard, hun vrijwillige medewerking te verlenen. Diverse plaatselijke muziek korpsen, zoals OBK, Harpe Da vids, Gusto, drumband Juliana en Ambrosius maken in de loop van de dag muzikale rondwan delingen door de stad. Het volledige Koninginne dag-programma verschijnt binnenkort op een speciale pagina in Het Nieuwe Stads blad. Aitot-Googe-Rckreatte Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, tel. 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken SCHIEDAM Ook gezinnen zonder trouwboekje zul len binnenkort in staat worden gesteld een gezinsabon nement voor het zwembad te kopen. Die toezegging heeft Hans van Kleef, raadslid voor de PvdA, losgekregen van b en w SCHIEDAM De wat ou dere jeugd hoeft zich de ko mende feestdagen (Konin ginnedag en 1 mei) beslist niet te vervelen. Speciaal voor deze groep wordt op het terrein achter het NS- SCHIEDAM VLAARDIN- GEN De Vlaardingse Stadsgehoorzaal en het Schie damse Passage Theater gaan met ingang van komend sei zoen nauwer samenwerken. Hiermee beoogt men onder meer een betere onderlinge afstemming van de program ma's. Bovendien hoopt men op deze wijze de kosten van de voorstellingen enigszins te drukken. Vooral Schiedam is bij deze samenwerking gebaat, omdat het Passage Theater anders dan de Stadsgehoorzaal geen vaste direkteur heeft. Daardoor zijn de Schiedamse programma's vaak veel duuder; wat in die stad al meermaals leidde tot kritiek op de Stichting die het thea ter in beheer heeft. De Schiedamse wethouder voor cultuur Herman Post hoorn (tevens voorzitter van de Stichting Passagetheater) en Walter van Ginneken (di rekteur Stadsgehoorzaal) hebben dezer dagen een ak koord bereikt over het nieuwe samenwerkimgsver- band, dat in september van kracht wordt. Van Ginneken gaat overigens in juni dit jaar met VUT, zo dat de verdere uitwerking wordt overgelaten aan diens opvolger Maarten Putman, de direkteur van de Bredase schouwburg. Op 28 april wordt de inhoud van het samenwerkingsver band bekend gemaakt in de Vlaardingse stadsgehoorzaal door Herman Posthoorn en diens Vlaardingse collega Ary Maarleveld. Het Passage Theater wil van deze gelegenheid meteen ge bruik maken om alle geruch ten dat dit theater op de no minatie staat om gesloten te worden, uit de wereld helpen. Een woordvoerster van het Schiedamse theater: „Als het aan ons ligt bestaan we over honderd jaar nog". station aan de Parallelweg een grote circustent opge bouwd die één avond en één half etmaal bol zal staan van popmuzikale klanken. Het feestcomité dat de even ementen op de Koninginnedag organiseert, stopte het beno digde geld in de pot voor dit grootscheepse live- en discoge- beuren dat tot stand is gekomen in samenwerking met een aan tal Schiedamse jongerenorgani- saties SSSN, OJC Noord, de Jeugdha- ven Nieuwland, Centrum Oost, het Randgroepjongerenwerk voor Noord en Zuid en werklo- zenprojekt de Trechter hebben voor beide dagen een scala van artiesten uitgenodigd. Op Koninginnedag gaat om acht uur 's avonds Martin Greens diskotheek van start. Deze diskjockey draait platen tot middernacht. De toegang is gratis. De consumptieprijzen zijn redelijk laag. Het tweede deel van Freepop '82, de overkoepelende naam voor dit jeugdfestijn, begint op 1 mei 's middags om twee uur, om tot twaalf uur 's nachts door te denderen. Optredende groepen zijn Um brella Seven, Jada en Commu nication (reggae). Hoofdattrak- tie is de fameuze formatie Earth Fire, die als allerlaatste de bühne beklimt en van half elf tot middernacht een hele reeks oude en nieuwe hits ten gehore brengt. Alle andere groepen spelen ge middeld één uur. Op gezette tij den worden de optredens afge wisseld met diskomuziek. Dit muzikale één mei feest is voor alle bezoekers gratis. SCHIEDAM Droog weer en een wat aarzelend zon netje waren net de twee in grediënten die zaterdag het juiste sfeertje schiepen in winkelcentrum Hof van Spa- land. De winkeliersvereniging had voor de nodige aktiviteiten gezorgd, de rest vol gespan nen afwachting aan de weer goden overlatend. Levensgrote paashazen deel den gekleurde lekkernijen uit ter verhoging van de feest vreugde, en de WestCoast Jazz Band uit Den Haag blies de muzikale omlijsting bijeen. Tevredenheid bij de jeugd, die met kleine presentjes naar huis gingen, tevreden heid bij de winkelende klan ten voor dit onspannen ex traatje, en tevredenheid ook bij de ondernemers en het nieuwe bestuur van de win keliersvereniging, die, steu nend op dit eerste succes vast nog meer voor haar bezoekers in petto heeft, waarschijnlijk al op 1 mei. na schriftelijke vragen aan dit college. Burgemeester en wethouders zijn het volledig met Van Kleef eens dat in deze progressieve tij den een trouwboekje niet altijd een certificaat voor hechte ge- zinstrouw hoeft te zijn. Er bestaan tenslotte ook tal van andere duurzame relaties die eveneens het predikaat „huis houdens" dragen. Hoewel daardoor het gezinsa bonnement „principieel op de tocht komt te staan" zal het col lege van b en w de Stichting Zwembaden vragen zich te be raden over zodanige maatrege len dat ook andere gezinnen (zonder trouwboekje) een goed koop zwemkaartje kunnen ko pen. Overigens wijst het stadsbesuur er op dat niet het college, maar de Stichting Zwembaden ver antwoordelijk was voor de SCHIEDAM De brandweer heeft woensdagavond geruime tijd nodig gehad om een voor raad bezine van het wegdek van de Churchillweg te spuiten. De brandstof was vrijgekomen toen een 22-jarige Schiedammer onder het viadukt in botsing kwam met een stilstaande auto. Deze auto behoorde toe aan een 24-jarige Schiedamse die even te voren op de linkerrijstrook met panne tot stilstand was ge komen. Bij de botsing raakte de benzi netank zwaar beschadigd. De uitstromende bezine raakte wonder boven wonder niet in brand. Bij het ongeluk werd niemand gewond. trouwboekjes-tekst op de ge meentelijke voorlichtingspagina waaraan Van Kleef zich had ge stoten. Een rectificatie, .zoals het socia listisch raadslid had beslist, zal dan ook niet door b en w wor den verzorgd, maar door de Stichting Zwembaden. De Stichting moet nu ook gaan kontroleren welke aanvragers er wel en welke niet voor een gezinsabonnement in aanmer king komen. De kosten die deze kontrole met zich mee brengt moeten, aldus b en w zo laag mogelijk zijn, en mogen niet op andere bezoe- kersgroepen van het zwembad verhaald worden. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk. Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. VRIJDAG 16 APRIL 1982 - NR. 30 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Het begint er een beetje op te lij ken, dat we binnenkort met zijn allen naar de bliksem gaan. Men kan 's morgens geen krant op slaan of er is alweer iets drei gends bij gekomen. De koffie wordt duurder, het brood zit ook al in de prijzenlift, de benzine maakt wéér een forse opzwaai aan het kostenrek en de borrel is pas ook weer lekkerder ge worden, want hoe duurder hoe smakelijker.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1