Kethel wil eigen naam terug GSD: 4 1/2 kracht erbij 't absolute minimum Asiel In't kort l Nutsbedrijven tijdens de feestdagen urgerlijke tand voor 2 gram Fouten Winkeliersronde IW^imÊÈÊÊËi Cees Lansbergen schroeft het schildje van verdienste op het Oude Raadhuis. Kethel kijkt waarderend toe. SCHIEDAM Er bestond zaterdag vrij veel publie ke belangstelling voor het plaatsen van 3 ereschildjes aan historische gebouwen, in en rond de dorpskom van het oude Kethel. Ook deze boerderij werd onderscheiden met het schildje van de HVS Kethel heet weer Kethel, ook al is 't maar een alternatief naambord. Huygenhof, sinds zaterdag drager van het historische schildje. ORANJE HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 21 APRIL 1982 PAGINA 25 Hoogstraat 216/218, Vlaardingen, telefoon 343463 De Historische Vereniging Schiedam bouwde er een klein feestje voor met koffie en cake in het vroegere raadhuis, dat als eerste het schildje kreeg opge schroefd. i Hiervoor beklom oud-raadslid Cees Lansbergen drie keer het laddertje onder het getoeter van de boerenkapel van de muzikale grijsaard, Sint Radboud, anno 1889. Het bouwkundige bezit van Ke thel is uiteraard rijk aan histo rie. Wat thans Bistro „t Oude Raedthuys" heet, werd in het jaar 1890 gebouwd als onderko men van de vroede vaderen van de gemeente Kethel en Spaland. Na de inlijving door Schiedam in 1941 deed het sierlijke ge bouwtje nog dienst als politie post, bibliotheek en kleuter school. Er werden zelfs kerk diensten gehouden. Boerderij „Huygenhoff" kreeg reeds in 1500 vorm als boerenbe- doening. In de loop der geschie denis is hier veel veranderd. Nu nog is de boerderij een markant punt bezijden de Groeneweg. Even authentiek is het Saksi sche boerenhuis aan de Harre- weg daterend uit de 16e eeuw. Op dit punt is het bijna een handreiking tussen verleden en de hedendaagse nieuwbouw in de Woudhoek. Het was alles bij elkaar een lu diek gebeuren. Voor deze gele genheid kroop voorlaatste bur gemeester Jacobus Lammens Verveen (1867-1937) weer in z'n stoffelijke omhulsel. De Schiedamse journalist/histo ricus Han van der Horst vervul de deze rol met verve. Hij steunde in woord en gebaar de gevoelens van de huidige be woners, voor een groot deel na komelingen uit het verleden. Deze gevoelens stoelen op nos talgie en op het nodige chauvi nisme. De Kethelse bevolking is altijd een afzonderlijke gemeenschap gebleven, wars van invloeden van buitenaf. Een eigen muziek vereniging en Oranjevereniging en zelfs een eigen Boerenleen bank'zijn hiervan de getuigen. Een doorn in het vlees vormde de overgang op de naam Schie- dam-„Kethel" op de verkeers bordverwijzingen in Schiedam- Noord. Dat moet veranderen, meent men, en hoe het weer moet wor den maakte de werkgroep ruim telijke ordening van de S.S.S.N. meteen maar even duidelijk. Kapper van Beurden onthulde naast het nu gedecoreerde oude stadhuisje een alternatief naam bord met daarop gewoon „Ke-, thel", een daad waar de gehele bevolking het roerend mee eens is. Gelijktijdig ging een schrijven op de post, gericht aan de ge meenteraad, met hierin het ver zoek de gemaakte fouten te her stellen. Overal moet het weer „Kethel" worden, een enclave waarvan de bewoners houden, één die zo goed past in de beoog de groenstrook van Schiedam SCHIEDAM De gemeenteraad is maandagavond na een kort debat akkoord gegaan met de uitbreiding met 4 1/2 man personeel bij de Sociale Dienst. Versterking van het perso neelsbestand werd alom zeer wenselijk geacht, gezien de toe nemende druk waaronder de GSD-ambtenaren komen te staan. In de laatste anderhalf jaar is het cliëntenbestand van de so ciale dienst met ongeveer 85 procent toegenomen. Oorzaak is de verslechterde economische situatie, die meer en meer werklozen en schoolverlaters in de armen van de sociale uitke ringswetten drijft. Een situatie waarbij het GSD personeel voortdurend over werkt en permanent een beroep moet doen op uitzendkrachten is daarvan het gevolg. Diverse raadsleden lieten dan ook weten dat zij de uitbreiding met 4 1/2 kracht als het „abso lute minimum" beschouwden. Gé Brouwer (PvdA) had zelfs horen verluiden dat pas met 27 extra personeelsleden, het amb tenaren bestand bij de GSD op peil zou zijn. De PvdA had overigens nogal wat kritiek op het door wethou der Taverne (CDA) opgestelde raadsstuk, dat te summier zou zijn en te weinig heldere infor matie verschafte. Drie PvdA-raadsleden (Ko- nings, Dielemans en Van der Lugt) stemden tegen het voors tel. Zij vinden dat de GSD zich uitsluitend met materiële (is financiële) hulpverlening moet bezighouden. Voor het oplossen van sociale problemen verwij zen zij door naar andere Schie damse instanties. Ook de PvdA-er Ton de Vos zou hebben tegengestemd als hij de raadsvergadering maandag had bijgewoond. Zodra de beleidsnota voor de sociale dienst verschijnt gaat de gemeenteraad opnieuw het personeelsbestand van deze dienst bekijken. Discussie over deze nota moet uitwijzen of de sociale dienst al leen een „uitkeringsfabriek" wordt, of zich ook zal bezighou den met immateriële hulp. Riet Taverne was 't overigens volledig met de raad eens dat vragen om extra personeel in een tijd van scherpe bezuinigin gen wel „van lef" getuigde. Alleen het nijpende personeels gebrek rechtvaardigde volgens de wethouder van sociale zaken dit voorstel. „Hopelijk kunnen we met deze 4 1/2 kracht een poosje vooruit", aldus Taverne. Bij een aanhoudende economi sche recessie is het zeer wel denkbaar dat de GSD binnen afzienbare tijd opnieuw om meer personeel zal vragen. Men schrijft ons: Geachte redactie, Met ongenoegen heb ik het arti kel gelezen in uw Nieuwe Stadsblad van d.d. 14-4-1982 over het feit dat het asiel in Schiedam door ruzie zonder be heerder zit. Het Nieuwe Stadsblad had ik iets hoger in waarde geschat, dan zomaar een stukje klakke loos op te schrijven. Uw blad lijkt al aardig op Privé. Ook staat er bij het artikel een foto die beslist niet in de Harga- hoeve genomen is. Omdat ik iets beter geinfor- meerd ben betreffende dit arti kel reageer ik hier op. Hieronder volgen een paar op merkingen waarvan u mis schien iets kan opsteken. Onder de foto bij dit artikel staat dat het asiel voorlopig door blijft draaien met wat losse medewerkers. Maar, hoe is het mogelijk dat zo'n groot asiel maar één vaste medewerker heeft. Het aantal vaste mede werkers in het asiel bedraagt vier. Door ziekte van hr. Ha- slinghuis zijn dat er dus drie die de weekend-diensten van hr. Haslinghuis over moeten ne men. De open dag waarop plusminus 1200 mensen de Hargahoeve be zochten is voor 90% door be stuursleden georganiseerd en bekostigd door het bedrijfsle ven, zoals u had moeten weten vanwege de advertentie van een pagina die geplaatst is in uw Nieuwe Stadsblad en door een van uw mensen persoonlijk is opgenomen. Ik zou nog wel even door kunnen gaan maar zou dit wel zinvol zijn? Maar misschien kan ik u nog een paar tips geven. - Vraag eerst eens bij de hr. Ha slinghuis zijn collega's wat zij van de beheerder vinden dan krijgt u misschien een duidelij ker beeld van het geheel. - Ook kan ik u mededelen dat zulke artikelen altijd negatief uitpakken voor het dier d.m.v. ledenverlies, het wegblijven van giften eet., daarbij komt ook nog dat de dierenbescher ming enorm veel goed werk doet. Als laatste wil ik opmerken dat vroeger in een van uw uitgaven blokje rond werd geplaatst, dit kon niet meer omdat de kosten hiervan teveel opliepen. Gaat u nu in het vervolg alleen maar negatieve berichten schrijven? Hoogachtend H. H. J. Poot Tijns 2 3155 BX Maasland. Naschrift redaktie: U rea geert op kleinigheden en niet op de feitelijke inhoud van het bedoelde artikel. Zoals u en de Dierenbescher ming heel goed weten nemen wij bepaald geen negatieve houding aan ten opzichte van deze instelling. Zie daarvoor het paginagrote artikel dat wij vorig jaar publiceerden ter gelegenheid van het jubi leum van de dierenbescher ming. Een Blokje Rond is een ru briek uit de Schiedamse edi tie van het Rotterdams Nieuwsblad. Wij hebben daarvan één keer een speciale aflevering gebracht op drin gend verzoek van de beheer der, omdat het asiel overvol was en er door die publicatie misschien wat honden zou den worden afgehaald. De opzet slaagde. Was dat niet in het belang van de die ren? SCHIEDAM Op vrijdag 30 april Koninginnedag, zaterdag 1 mei, woensdag 5 mei Bevrij dingsdag, donderdag 20 mei He melvaartsdag en maandag 31 mei 2e Pinksterdag zijn de Openbare Nutsbedrijven geslo ten. Wel zijn de O.N.S. op deze da gen voor storingen in de leve ring van gas, water, elektriciteit en c.a.i.-signalen permanent be reikbaar^ De huisvuil-ophaaldiensten verschuiven als volgt: van vrijdag 30 april naar dins dag 4 mei; van donderdag 20 mei naar maandag 24 mei; van maandag 31 mei naar don derdag 3 juni. Op woensdag 5 mei wordt in Schiedam-Kethel en Woud- hoek-noorfi op de normale wijze huisvuil opgehaald. De grofhuisvuildiensten van dinsdag 4 mei, woensdag 5 mei, maandag 24 mei en donderdag 3 juni komen te vervallen. Het vuiloverlaadstation aan de Parallelweg is op zaterdag 1 mei geopend van 09.00 - 12.00 uur. Onderzocht wordt of er een mo gelijkheid is de markt in het Stadscentrum op vrijdag 30 april doorgang te laten vinden. Eventueel wordt de markt ver schoven naar woensdag 28 april. De dienstuitvoering van de Ha vendienst zal zaterdagmorgen 1 mei en woensdag 5 mei op de gebruikelijk wijze doorgang vinden. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 1 U BELT, WIJ BEZORGEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 Geboren: Marcel, z.v. Aanen-Mellaart Astrid, d.v. Schoel-'van der Vlies Gwenn, d.v. Niesten-Huijsdens Talip, z.v. Gtirbüz-Ankarali Anita, d.v. Eikenbroek-Rispéns Joyce D., d.v. De Bruin-Tol Willem H., z.v. Van Ekris-Schell Karin, d.v. Knijnenburg-Vlees houwers Mirella, d.v. Bouman-Kuipers Richard, z.v. Zweere-van Schie Thérèse, d.v. Overgoor-van Kla veren Ivo J„ z.v. Carree-van Konij nenburg Francisca M. M., d.v. Landman- Wassenberg Hugo, z.v. Van Suijlekom-Jon- geneel Vera J„ d.v. Van de Linde-Van Ringelenstijn Timotheus C. J., z.v. De Waard- Meyer Victor, z.v. Verhagen-van Deur- sen Sumi M. G. A., d.v. De Winter- Bracco Gartner Amber C„ d.v. De Roos-van der Velden Robert-Jan A., z.v. Buddenböh- mer-Engel Ondertrouwd: J. van Dijk, 24 jaar en G. Pen ning, 22 jaar H. van Es, 28 jaar en A. Boele, 21 jaar H. M. Grift, 25 jaar en M. G. E. Snijders, 19 jaar J. D. Lange, 25 jaar en M. E. F. Nijman, 23 jaar A. Lemson, 29 jaar en A. E. M van Collenburg, 26 jaar C. Osephius, 26 jaar en T. H. Blom, 24 jaar M. H. M. Ozéphius, 23 jaar en K. Hueting, 19 jaar Getrouwd: M. W. Cornax, 25 jaar en H. W. Stoutenburg, 22 jaar W. P. van Rijswijk, 31 jaar en L. dos Santos Lopes Freire, 25 jaar R. T. A. Baars, 21 jaar en I. J. Scheffers, 20 jaar J. Marquenie, 25 jaar en A. Schopenhouer, 19 jaar P. Wilkes, 22 jaar en C. J. de Roode, 19 jaar Overleden: T. J. den Hollander, man, 70 jaar J. de Hoop, man, 83 jaar C. Kruining, vr. geh. gew. met A. Hazebroek, 83 jaar J. W. Kazenbroot, man, 88 jaar K. Westerdijk, man, 49 jaar J. Waard, man, 79 jaar M. Boender, vr. geh. gew. met L. Rinsma, 79 jaar D. Luijken, vr. geh. gew. met P. van der Spek, 81 jaar A. van Pelt, man, 84 jaar C. van den Heuvel, vr. geh. gew. met J. Boel, 95 jaar E. P. Berkhout, vr. geh. met G. van Witzenburg, 64 jaar E. Swiderski, man, 90 jaar G. van Wieringen, vr. geh. gew. met W. J. J. Melchers, 91 jaar J. van Dijk, man, 82 jaar C. A. M. Schouten, vr. geh. gew. met B. Kelder, 92 jaar A. R. de Vries, vr. geh. gew. met A. Dekker, 94 jaar K. van Vuuren, man, 74 jaar S. Waardenburg, man, 60 jaar De afdeling gevonden en verlo ren voorwerpen is geopend van maandag tot en met vrijdag van 14.00 uur tot 16.00 uur en is tele fonisch bereikbaar onder num mer 260760 (toestel 119). Gevonden voorwerpen af te halen op het politiebureau (Lange Nieuwstraat 55) 1 ring 3 sleutels; 1 lipssleutel; 1 keldersleutel; 1 rood etui 5 sleutels w.v. 2 kleine sleutels; 1 lederen bandje 2 sleutels; 1 fietssleutel; 1 keldersleutel; 1 ring 3 sleutels; 2 ringen 7 sleutels, w.v. 1 afgebroken en 1 met blauw rubber; 1 VW-sleu- telhanger 7 sleutels; 1 ring 5 sleutels, 1 nagelknipper en 1 zakmes; 1 musketenhaak met sleutelhanger van British Ley- land 4 sleutels; 1 sleutelhanger van Champoussin Zwitserland 1 sleutel; 1 bruin etui 5 sleu tels; 1 bruin tasje 6 sleutels w.o. 2 kleine en 2 koperen sleu tels; 1 plastic tasje met opschrift banketbakker inhoud 1 bood schappentas en 1 plastic tas; 1 zilveren ketting; Gevonden voorwerpen af te halen bij de vinder 1 zwart etui met kwartjes en 2 sleutels, Mw. Koolmees, Graaf Florisstraat 20, telefoon 261289; 1 bos sleutels, W. Bevers, Vlaar- dingerdijk 169B; 3 sleutels, Venema, Burg. Knap- pertlaan 207A; 2 ringen met hanger met op schrift „Love" 7 sleutels, Mw. Kloos, Delflandseweg nr. 428, telefoon 733551; 1 wijnrode rechter dameshand schoen van leer, Keet plantsoe nendienst Hargapark; 1 maandabonnement NS t.n.v. M. de Witte, Mw. Keijser, Zuid einde 33 te Naaldwijk, telefoon 01740-28102; 1 staalkleurig dameshorloge, Re- nesse, Loefstraat 127, telefoon 739524; 1 tube (racefietsband) kleur zwart, H. v. Es, Dr. W. Be- ckmansingel 427 te Vlaardingen, telefoon 34927; 1 doosje pillen, Mw. Hemminga, Burg. Knappertlaan 181A; 1 Duits boek, Apotheek van Westendorp, Parkweg; 1 metalen kinderarmbandje met naam „Perry", Mw. de Graaf, Ph. van Bourgondiëstraat nr. 19, telefoon 260907; 1 gouden ring met blauwe steen tjes, Claassen, Rembrandtlaan 22, telefoon 262877; 1 gouden ketting, Mw. Cloosterman, Oos terstraat 28, telefoon 264039; SCHIEDAM Op vrijdag 23 april organiseert de Studenten vereniging Schiedam een Har- moniue, Fanfare en Brassband avond in gebouw de Teerstoof aan de Nieuwstraat. Hoofdattratie is de oer-Holland- se speelfilm „Fanfare" met on der andere Albert Mol. Verder is er veel blaasmuziek te beluis teren. Als speciale attraktie kan het publiek tevens kennis maken met een nieuwe Schiedamse Harmonie die, hoewel nog nau welijks ingespeeld, toch zal pro beren gloedvolle klanken te bla zen. De avohd begint om acht uur en de toegang is gratis. In Buurthuis de Put aan de Pinkstraat wordt op vrijdaga vond 23 april een bingo voor volwassenen georganiseerd. Om acht uur gaat de molen draaien. De zaal is open vanaf zeven uur Op vrijdagavond 23 april is er ook een koor en samen-zang avond in de Magnalia Dei kerk aan de Albardastraat. Aanvang acht uur. Medewerking verlenen diverse organisten en solisten. De toe gang is gratis. Voor de zieken en bejaarden maakt de ziekenom roep Schiedam opnamens, die later worden uitgezonden. Lentefeest is weer open. De aktiviteiten zijn sinds vorige week hervat. Vandaar dat weer als vanouds bingo wordt gespeeld op de donderdag avond (22 april) om acht uur. Hoofdprijs: een wasautomaat. Overdag is er weer soos in het gebouw aan de Broersvest 101. 's-Middags wordt een aangepaste bingo gespeeld. De Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) houdt op dinsdag 27 april een belangrijke ledenvergadering in het Blauwhuis aan de Lan ge Nieuwstraat. Nadere inlich tingen: telefoon 737489 In de Oud-Katholieke Kerk aan de Dam vinden voortaan iedere vrijdagmiddag tussen kwart voor één en yijf over één weer middagpauze bijeen komsten plaats, korte diensten met een pittig karakter, orgel spel en gebed. De kerk is open van 12 tot half twee met gelegenheid voor per soonlijke meditatie. Verdere in lichtingen onder telefoonnum mer 265677. Op 30 april (Koninginnedag) wordt na de wielerronde voor de jeugd (300 deelnemers) een winkeliersronde gehouden. Deze staat'open voor winkeliers of hun personeel, oud renners en trimmers die ook wel weer eens een wedstrijd willen rij den. De afstand is 25 kilometer en de start is om half zeven. Inschrij ving is mogelijk bij W. Post te lefoon 730046 of H. Breur tele foon 739201. Drie historische schildjes in landelijk dorp

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 25