aw VANDAAG D'66 raadslid wil f orellenkweek, folie en windmolen Het Nieuwe In 't kort autolak Programma voor Koninginnedag in deze krant Alkohol kontrole P. Groeneveld en Zn. van Burgerband De ongenoegens Stadsblad Color Center Kip - vlees - groente en fruit Vers van de groothandel tegen bodemprijzen. Rode Kruis in de lintjes Wat is er te doen op Molendag? Orpneus grillige akoestiek Penning-Monza VAN LOENEN TAPIJTKAMPIOEN kilo ^5 «^^^5 Serieus T.V. DEFEKT? RADIO ABA Bromfietsers gewond naar ziekenhuis Van 9-00 UW m.m.v. Earth Fire 20 00 Uu, Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222. Hoogstraat geweldig druk bezocht Automaterialen Dam 26, Schiedam-centrum telefoon 262001-266817 WOENSDAG 28 APRIL 1982 - NR. 33 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG ELIER SLUIS De vakman die weet er toch het meeste van St. Liduinastraat 50 Schiedam, tel. 269884 Dam 41-45, tel. 266192 Dick van den Heuvel de lederspecialiat LEDEREN KLEDING Volop TAPIJT EN KARPETTEN voor HALVE PRIJZEN Gemarineerde kippepootjes A. M. Peterhans-Steen (D'66): voorzieningen zwembad ^behouden met minder geld SCHIEDAM Op de begroting van zwembad Groenoord (groot 715.000 gulden per jaar) kan flink bezuinigd worden zonder de service aan badgasten te beperken. Volgens het gemeen teraadslid Annemarie Peterhans-Steen (D'66) kunnen bepaalde maatregelen en initiatieven een rendement van tenminste 116.000 gulden opleveren, terwijl er nog eens voor een onbe kend bedrag aan energie bespaard kan wor den. Het raadslid stelt dit in schriftelijke vragen aan het college van burge meester en wethouders. Om de geschetse besparin gen te bereiken zou bad Groenoord, dat het leeu wendeel van de zwemba denbegroting Schiedam voor zijn rekening neemt, moeten worden afgedekt met folie en voorzien van een windmolen. Het kwe ken vap forellen in het zwemwater zou de ge meente ook een flink sommetje opleveren. Wij helpen direktü! Drs. W. Burgmans, lezing over TM Het Trio Wave verzorgt de dansavond in de Blauwe Brug op Koninginnedag Burg. Honn. Gretelaan 91 (hoek Parkweg) Schiedam. Tel. 010 - 739755 Toegang: gratis zie advertentie elders in deze krant. SCHIEDAM Met man en macht ging men maandag avond op het SVV-terrein aan een ?ojuist opgeblazen luchtballon hangen om het gevaarte te beletten naar ho gere regionen op te stijgen. Hoewel een tochtje per luchtschip wel op het programma stond, moest de ge zagvoerder daar toch van af zien wegens ongunstige weersomstandigheden. Het bleef daarom bij een de monstratie opblazen. Welke rol Hoek Loos en voetbal lers van Fijenoord bij dit spectaculaire gebeuren speel den leest u elders in deze krant. Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor; Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. SCHIEDAM Wethouder van financiën Reinier Scheeres zal op dinsdag 4 mei in het Stede lijk Museum aan de Hoogstraat een expositie openen over de nieuwe Nederlandse munten. De tentoonstelling omvat de ontwerpen van deze omstreden munten, en zal duren tot en met 31 mei. Op donderdagavond 29 april is er weer een grote bingo avond in de sociëteit van de Stichting Lentefeest aan de Broersvest 101. Zaal open om zeven uur, aan vang van de eerste ronde acht uur. Hoofdprijzen zijn weer niet mis. Extra prijs: een wasauto maat. Donderdagmorgen is er vanaf tien uur weer soos bij Lente feest, met 's middags tijd voor een aangepaste bingo. „B ad Gr oenoord kan fors Naast een grote kollektie lederen konfektiekleding, leveren wij ook naar maat en eventueel naar uw eigen ontwerp. Reparatie en mo dernisering van alle soorten lede ren kleding. Eigen ontwerpatelier. Hoogstraat 100, Schiedam Telefoon 010-269051 Grote Visserijstraat 33a, Rotterdam, tel. 010-157377 Koopavond geopend Nieuwe Mathenersstraat 32, telefoon 010-732562 SCHIEDAM Bij een alkohol- kontrole op de Chruchillweg heeft de Schiedamse politie in de nacht van vrijdag op zater dag tussen elf en drie uur aan tien automobilisten een rijver bod opgelegd. Drie weggebruikers die te diep in het glaasje hadden gekeken moesten de bloedproef onder gaan. In totaal hield de politie 640 au to's aan. De kontrole vond plaats in het kader van een landelijke aktie. Diezelfde avond rond negen uur moest een 27-jarige Schie dammer de bloedproef afleggen nadat hij met zijn auto op de Nieuwe Haven in botsing was gekomen met enkele afraste ringspaaltjes. De man kreeg een bekeuring en een 8-urig rijver bod. SCHIEDAM Naast het pro gramma dat de Stichting tot Viering en Herderking van Nationale Feest- en Gedenk dagen voor Koninginnedag heeft samengesteld, hebben ook tal van andere instanties festiviteiten georganiseerd voor de 30e april, Grote attraktie voor de jeugd is Freepop 1982, een grootschalig popmuzikaal gebeuren in een circustent op de Parallelweg achter het NS station. Op vrijdagavond 30 april davert daar van acht tot 12 uur de Del- mare Roadshow, die discomu- ziek presenteert met de toevoe ging dat men voor een „onver getelijk avondje" garant staat. De Delmare Roadshow beschikt over twee professionele geluids installaties plus een lichtshow. De DJ's van Delmare hebben een ruime ervaring, opgedaan in de tijd dat men nog aktief was op de Noordzee als (ille gaal) radiostation. Freepop houdt het overigens niet bij deze discoshow alleen: op 1 mei gaat al om één uur 's middags op dezelfde plaats een popfestival vaü start dat tot middernacht zal duren. Hoofdschotel en uitsmijter is de Groenoord uit te rusten met een windturbine, die energie op wekt. Gelet op de windaanvoer en de bebouwing is iets dergelijks mis schien ook voor bad Zuid aan de Westfrankelandsedijk te verwe zenlijken, aldus het raadslid, dat er op wijst dat Den Helder al ver gevorderd is met een studie over windturbines bij een plaat selijk zwembad. Ook het kweken van forellen zoals dat momenteel in Bussum in een zwembad gebeurt kan volgens mevrouw Peterhans in Bad Groenoord worden toege past. De vis wordt eind september- begin oktober uitgezet (als het zwembad gesloten is) en er me dio april weer uitgehaald. Tegen geringe investeringen (een luchtpompje en visvoer) nemen de forellen flink in gewicht toe, waarna ze verkocht kunnen worden aan de handel. Mevrouw Peterhans heeft bere kend dat in Bad Groenoord SCHIEDAM De onlangs in de Rotterdamse Land- en Tuinbouwschool gehouden rayonwedstrijden bloem schikken van de KMTP ver liepen bijzonder succesvol voor de Schiedamse afdeling. In de categorie schikken van eigen compositie, eindigde mevr. S. Koorengevel op de le plaats, wat haar in het bezit bracht van de KMTP-wissel- beker. Bij het maken van bloem- schikkingen volgens op dracht bereikte mevr. Levoir een eervolle 4e plaats. In totaal namen 120 leden uit verschillende bij het rayon aangesloten afdelingen aan dit jaarlijkse artistieke ge beuren deel. Op dinsdag 4 mei is er in het dienstencentrum „De Vier Mo lens" aan de Nieuwe Damlaan 766 een openbare introduktiele- zing over de Transcedente Me ditatie techniek. Deze lezing is een eerste en vrij blijvende stap in het leren van Transcendente Meditatie, kort weg TM. Drs. W. Burgmans die de lezing verzorgt: „TM is een eenvou dige en natuurlijke techniek die men in enkele avonden leert. Daarna kan men het zelfstandig beoefenen, tweemaal ongeveer een kwartier is voldoende". De heer Burgmans is lid van een artsencomité dat TM aanbeveelt ter bevordering van de gezondheid en verbonden aan de onlangs opgerichte Ma- harishi Academie voor de Na tuurwet. „Recente wetenschappelijke onderzoekingen hebben aange toond dat regelmatige beoefe ning van TM een afname van stressverschijnselen zoals hoofdpijn, hartaandoeningen, slapeloosheid en hoge bloed druk teweegbrengt". Aldus Burgmans die zelf onder zoek verrichtte naar de effecten van TM. Amerikaanse onder zoekingen hebben uitgewezen dat mensen die het wat kalmer aan doen minder last van hart en vaatziekten hebben dan mensen die vaak onder span ningen gebukt gaan. De rust die men tijdens TM ge niet is volgens onderzoek be duidend dieper dan zelfs tijdens diepe slaap. „Dit stelt TM-beoe- fenaren in staat oppervlakkige vermoeidheden maar ook die- pergewortelde spanningen en stress op te lossen", aldus Burg mans. Aanvang van de lezing is 20.00 uur. Nadere informatie is op aanvraag verkrijgbaar bij de Maharishi Academie, van de Natuurwet, Noordsingel 33b, Rotterdam, telefoon: 010- 653730. bezuinigen" Volgens de NV Sportfondsen Nederland in Amsterdam kan door afdekking van het zwem bad een brandstofverminde ring van 35 procent worden bereikt. Het enige materiaal dat men daar voor nodig heeft is een flinke hoeveelheid be trekkelijk goedkoop folie. Een globale berekening van het D'66 raadslid laat zien dat Schie dam op deze wijze 26.000 gulden aan energiekosten zou kunnen besparen. Mevrouw Peterhans wil ook dat de gemeente serieus de moge lijkheid onderzoekt om Bad plaats zou zijn voor zo'n 30.000 forellen, die na aftrek van alle kosten 90.000 gulden winst zou den opleveren. Mevrouw Peterhans heeft bur gemeester en wethouders ge vraagd deze voorstellen serieus in overweging te willen nemen. Zij voegt er aan toe dat de fo rellen niet voor de sportvisse- rij gebruikt moeten worden, dit in tegenstelling tot de 1 aprilgrap in het Nieuwe Stadsblad. Videospecialisten Tele'foon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting formatie Earth Eire, die voorafgegaan wordt door Um brella Seven, Comnunication Paperplane, Jada en de disko van Martin Green. De toegang tot Freepop is ge heel gratis. Evenals vorig jaar organiseert wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein in Greenoord in samenwerking met de wijkvereniging Groenoord en de SSSN een Koninginnedag dansavond voor het hele gezin. De avond wordt uiteraard ge houden in het wijkcentrum en begint om acht uur. De muziek wordt verzorgd door het Trio Wave, en de toegang bedraagt 2,50. Kinderen onder geleide hebben gratis toegang. Voor de jeugd is er een speciaal filmprogramma. Op het plein bij Jeugdhaven Nieuwland aan de Albarda- straat wordt dit jaar niet alleen kinderspelen en straattekenen georganiseerd. De bedoeling is dat de jeugd er op 30 april een compleet pleinfeest van maakt. Ook volwassenen zijn van harte welkom. Er is een terras waar een keur aan dranken verkrijg baar is. SCHIEDAM Bij een aanrij ding tussen twee bromfietsen op het fietspad Harreweg/- Kerkweg is vrijdagmorgen in alle vroegte een 62-jarige Schie dammer gewond geraakt. De man kwam in botsing met een 18-jarige stadgenoot. Het slachtoffer werd met onbe kend letsel in het Schielandzie- kenhuis opgenomen. Zondagmiddag verongelukte een 42-jarige bromfietser uit Vlaardingen op de Rotter- damsedijk. Ter hoogte van het benzinestation kwam hij ten val nadat hij krachtig had moeten remmen voor een andere brom mer, die zich op de verkeerde rijbaan bevond. De Vlaardinger liet zich in het Schielandziekenhuis aan di verse schaafwonden verbinden. Tot besluit van tien muzikale jaren geven The Creedsingers onder leiding van Frans Roessen een feestelijk concert op vrijdag 14 mei in de St. Li- duinakerk (Singelkerk) aan de Singel 104. Aanvang acht uur. Aansluitend vindt om half tien een receptie plaats in zaal Wil genburg achter de kerk. Aan hét concert verleent ook de Streekmuziekschool zijn mede werking.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1