■TRvfB CARROSSERIE Ww puifibeiwll Km Thml Invaliden schildje SRAANSEPOLDER GEBIT STUK J. VERINGMEIJER ORANJE RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. SCHIEDAM „Dit leek te veel op zomer avond-voetbal, maar wat wil je aan het eind van een lange competi tie, waarin de kaarten voor wat betreft promo tie en degradatie reeds zijn geschud." Voorsprong „Grote belofte" Hondentraining Kampioenen Honk- en softbal Cricket(l) Cricket (II) Volleybal Heren Water vrienden Wanneer we het club blad van HBSS opslaan, dan zien we dat er bij deze zaterdagmiddag voetbalvereniging wel het een en ander aan de hand is. Leuke reaktie's Jeugdkamp Met SVV naar Den Boseh HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 12 MEI 1982 PAGINA 17 Demos besluit met deling Nieuwe Stadsblad CONTROLE Preventief onderhoud vein de carros serie en tijdig herstellen van kleine reparaties verlengen de levensduur van uw auto. Maak nog deze week een af- spraak voor een GRATIS carrosserie controle. Rechtstreeks bij Vakman Dries. am dries autorichtspecialist Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam. Tel. 010- 154540. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 Een kans voor André van de Spek, maar zijn schot zal voor langs gaan. de laatste competitiewedstrij den licht geblesseerd niet kon waarmaken, uit de ploeg. Erik Wonnink en Paul Dekker werden ingezet en zij stonden voor de moeilijke taak het team nieuwe impulsen te geven. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit. Toen was het juist Paul Dekker, die met een scherpe serve de weg naar de setzege wees en de stand naar 16-14 tilde. SSS was duidelijk aangeslagen en kwam er in de vierde set aanvankelijk nauwelijks aan te pas. Vooral aanvoerder Peter van der Gugten scoorde lustig en als spoedig was het 13-5 en leek een vijfde set in zicht. Nog was echter niet alles beslist. Tot afgrijzen van het Schiedamse publiek kroop SSS steeds dich terbij en kwam zelfs op 14-13 voorsprong en dus weer op matchpoint. Domme fouten, lucky ballen, arbitrale dwalin gen, kortom alles wat met sensatie te maken had en wat het volleybal zo spahnend houdt waren oorzaak van enorme spanning. SSS bleef steeds voor en had tot 17-16 de beste papieren. Maar juist in die fase toonde Both karakter, een fantastische redding van Peter van der Gug ten en een misslag van SSS kant brachten via 19-17 de stand op 2-2 en een beslissende set was noodzakelijk, zodat een aanslag op de conditie zou wor den gepleegd. SSS werd daar van het eerste slachtoffer. Spel verdeler Wim Eikelenboom kreeg bij 2-2 last van kramp en moest worden vervangen door de al geblesseerde John Tunu- sula. Hij had een ondankbare taak, want SSS geloofde nog nauwe lijks in eigen kansen en de mid denblokkering van Both Partners kreeg steeds meer grip op de SSS aanval. Zowel Ron van Lubeck als de steeds beter draaiende Frank Tilman zorg den voor veel punten. Na met 8- 4 voor van veld te hebben ge wisseld scoorde men lustig ver der en het was de constant spe lende Perry van den Blink die de laatste vijf serves mocht ma ken. Ondanks de enorme vreugdeta ferelen na afloop is men er nog lang niet, een zwaar promotie/- degradatieprogramma wacht. Zaterdag a.s. in Zwolle de eerste wedstrijd gespeeld. Tegenstan der Zwovoc, de nummer twee uit de paralleldivisie is een sterk team en mag zeker niet worden onderschat. Om veel supporters de gelegenheid te ge ven hun team aan te mcedigen rijdt er weer een bus. Deze ver trekt om twaalf uur bij de Mar griethal. Kaarten zijn verkrijg baar bij Peter van der Gugten. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U BELT. WIJ BEZORGEN Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 Daarmee excuseerde de scheidende trainer van De mos, Harry Huuksloot de wat tegenvallende prestatie van zijn team, in hun weds trijd tegen het Rotterdamse Zwart/Wit, dat in een 1-1 gelijkspel eindigde. De laatste competitieweds trijd van dit seizoen, tussen Demos en het Rotterdamse Zwart/Wit, uitkomende in de eerste klasse RVB, had toch alle ingrediënten in zich, voor een leuke partij voetbal. Het technisch op hoog niveau opererend Zwart/Wit, waarin „good old" Ton Kemper een heersende rol op het midden veld vervult, liet blijken dat ze ongeconcentreerd aan het duel begonnen en van elk presta tiedwang af te zien. Bij Demos lagen de zaken wel iets anders, waarschijnlijk wil den de spelers hun met trainen stoppende Harry Huuksloot als afscheidscadeau een overwin ning meegeven, anders is het niet te verklaren dat de thuis club met soms te harde akties het spel ontregelde. Gelukkig voor de toeschouwers bleef dit wel beperkt zodat er toch ook van voetbal te genie ten was. Tegenover de routine van de bezoekers stelde Demos een grote werklust, die hen in de eerste helft dan ook de beste kansen op een doelpunt gaf. Vooral de jeugdige Andre van de Spek op de rechterkant buitte zijn snelheid goed uit en wist enkele malen alleen voor de Zwart/Wit-doelman te ko men, maar aan schoten ontbrak alle zuiverheid. Pas in de derde minuut van de tweede helft wist Demos doel treffend uit te halen. Voor een overtreding tegen André van de Spek kwam aanvoerder Joop van Schijndel naar voren, cm de bal langs het Z/W muurtje langs een wanhopig vallende doelman, in het doel te schieten, 1-0. De bezoekers gingen mu wat meer pressie uitoefenen op de Schiedamse veste en het duurde toch nog een half uur voordat zij succes hadden. In een scrimmige voor het De- mos-doel kwam de bal uiteinde lijk voor de voeten van Julbert Blok die met een slimme schui ver, via de paal, doelman Hans Wolvers kansloos liet, 1-1. De resterende tijd werd daarna plichtmatig uitgespeeld omdat beide teams met deze uitslag best genoegen wilden nemen. Opvallende spelers bij Demos waren zeker André van de Spek en in meerdere mate de blonde middenvelder Ron Tet- tefo die zeker een grote belofte voor de toekomst vormen, en waar de nieuwe trainer Rien van Campen veel plezier aan kan beleven. Ook de voorlopig met trainen stoppende Harry Huuksloot bleek vol lof te zijn over zijn „youngsters". „We hebben hier bij Demos en kele spelers rondlopen die het in zich hebben om uit te groeien tot goede spelers, en ik ben er bijzonder blij mee, dat ik aan die opvoeding een beetje aan bij heb kunnen dragen", aldus deze trainer die te kennen heeft ge geven om voorlopig eens een jaartje te stoppen met de be moeienissen rond de voetbals port. Harry Huuksloot, trainer van Demos „Sinds enige tijd ben ik bezig met tennis, want helemaal stil zitten kan ik toch niet, en dat bevalt me best zo". Op het veld was ook aanwezig de naar Apeldoorn vertrek kende Ben van Schijndel, die deze laatste wedstrijd bijzonder graag mee had willen spelen maar door een eerder in de competitie opgelopen achilles- blessure slechts als toeschouwer deze ontmoeting volgde. Onder de kop „Hoera we heb ben een penningmeester", geeft de Schiedamse zwemvereniging De Watervrienden blijk, dat men bijzonder verguld is met het feit dat op zo korte termijn, de heer Ten Hove bereid is ge vonden om het financiële be heer van deze vereniging op zich te nemen. Tevens zijn Fred van Ostende en Rob ten Hove het bestuur v£n de Watervrienden komen versterken zodat het zware werk als bestuurder, over meer mensen verdeeld kan worden. De samenstelling van het be stuur van de Watervrienden ziet er nu als volgt uit: J. Groen voorzitter - begeleider kommissie H. Sluyters secretaris-redactie- waterpolo. dhr. ten Hove, penningmeester. C. van Raay, 2e secretaris-notu list-redactie H. van Knotsenburg, lid-bege leider jeugdwerkcomm. E. van Rossum, vertegenw. commissie kunstzwemmen en figuurdrijven. R. ten Hove, jeugdwerk-red actie F. van Ostende, lid. Vanaf zaterdag 8 mei kunt u, met uw hond, inschrijven voor de gedrag en gehoorzaamheids training op het terrein, gelegen aan de Vijfsluizen aan de Vlaar- dingerdijk tussen Schiedam en Vlaardingen. De trainingen starten om 10.00 uur zaterdags, voor elke soort hond en baas. Inlichtingen kunt u verkrijgen onder de telefoonnummers 010- 622050 en 010-377983. Na een turbulent weekeinde zijn er weer enkele kampioenen in Schiedam bijgekomen. Zo wisten de voetballers van Schiedam, onder leiding van de succesrijke trainer Jack Lam- mers de titel te grijpen in de vierde klasse en daarmee pro motie te bewerkstelligen naar de derde klasse. Eenzelfde feest viel te noteren uit de handbalsector, waar de dames van DWS kampioen werden van de regionale tweede klasse. Dames en heren van harte proficiat. Naast de voetbal-selectie van Schiedam, dat kampioen werd in haar afdeling deden de zo- mersporters van deze vereni ging het eveneens erg goed. De dames van de softbal, onder leiding van coach Cas Ooster- veer hebben de druk van de eerder verloren partijen kun nen ontkomen en werd tegen Thamen een goede partij ge speeld. Aanvallend, behoudens goed slagwerk van Joyce Brown, niet zo spectaculair, maar gedegen in veldwerk, waar slechts enkele kleine denkfouten zijn gescoord, die we evengoed op de zenuwen der dames kunnen schrijven. Thamen zette Schiedam al in de eerste slagbeurt op een 1-0 achterstand die pas in de derde slagbeurt werd omgezet naar wat later bleek een 3-1 over winning voor Schiedam. Wat velen in Schiedam niet weten is dat in'Schiedam - naast Excelsior en Hermes DVS - nog een derde cricketclub actief is. Dit is de afdeling cricket van de Schiedamse Sportvereniging Asvion. Onlangs werd in de algemene jaarvergadering een nieuw be stuur gekozen. Dit bestaat thans uit de heren J. W. Tulling (voorzitter), R. Jacobs (secreta ris), P. J. Huiskes (wedstrijdse cretaris) en M. Jacobs (com missaris bar en materialen). Asvion Cricket telt zo'n 35 le den en neemt met twee elftal len aan de competitie deel. Het eerste team speelt K.N.C.B. tweede klasse, het tweede team speelt op zaterdagmiddag in de Haagse Cricket Bond. Helaas kan ook dit jaar geen jeugdteam op de been gebracht worden. Bij thuiswedstrijden en training beschikt Asvion Cricket over het nieuwe clubhuis dat op 29 april jl. door wethouder Post hoorn geopend werd. Dit club huis maakt een waardige en ge zellige ontvangst van gasten mogelijk. A.s. zaterdag 15 mei speelt As vion I zijn eerste competitie wedstrijd tegen Sparta II. De overige tegenstanders in de competitie zijn ACC 4, VOC 4, Kieviten 3, HCC 4, HTCC (Eindhoven) en Quick H. Ook dit seizoen zal Asvion I een gooi doen naar het kampioenschap, een resultaat dat al seizoenen achtereen net niet wordt ge haald. Tot dit hernieuwde streven zal Vijay Laxminanayan (van VOC overgekomen) als bowler een belangrijke bijdrage kunnen le veren, ook nu Ruud Mulder het rustiger aan gaat doen. Ook dit seizoen zullen het raffine ment van Beverley van der Gert (vo rig seizoen als eerste bowler in tweede klasse C-l eimdigend met 277 runs tegen voor een verlies van 42 wickets) en het geweld van Roy House voor lage totalen van de tegenstan der zorgen. Het een en ander valt te aan schouwen a.s. zaterdag vanaf 11.00 uur op „Abtsweide" in sportpark Thurlede. Het tweede team speelt op zaterdagmiddag vanaf 13.00 uur in Den Haag te gen Groen Geel. Uitzinnig van blijdschap vielen de spelers van Both Partners elkaar zondag na twee en een half uur volleybal in de armen. In een wedstrijd, die door Al fred Hitchcock zou zijn kunnen bedacht en die als inzet de tweede plaats met promotie kansen had, werd SSS met 3-2 verslagen. Both Partners ging door een diep dal, de beide eerste sets werden terecht met ruim ver schil verloren. Na 15-10 en 15-6 leken alle kansen verkeken. Duidelijk was dat bij de 2-0 achterstand iets moest gebeuren om nog enige kans op een eerste divisie plaats te maken. Coach Paul Eikelenboom haalde Lex Mastenbroek en Jilles Degeling, die het goede aanvalsspel van De heren honkballers hebben een bange week beleeft vóór de wedstrijd tegen mede-koploper Gouda, die tegenwoordig Benco Braves heten. Er is gespannen naar de game toegewerkt en reeds in de eerste slagbeurt scoorde Schie dam al 1-0. Via Jan Zwerus en Peter Duikman kwamen de Braves nog terug maar op hun beurt sloegen de Schiedammers er lustig op los waarbij het op viel dat de mannen uit Gouda weinig vat hadden op het gooien van Fred Reymer en zijn met curve gegooide ballen bracht menig Bravehitter tot wanhoop. Pitcher Reymer presteerde het om in deze ontmoeting 13 maal drie slag te gooien en aldus de basis te leggen voor de uiteinde lijke 8-5 overwinning. Opvallende prestatie werden nog genoteerd voor het jonge talent Jeroen de Rouw die heeft bewezen, het honkballen feil loos te beheersen. Ziekenhuistoernooi Het elftal van Demos zoals het zich deze dag presenteerde: staande vlnr. Aad Greten (grensr.), Peet Verschuren, André van de Spek, Mario Verkerk, Joop van Schijndel, Henny Greten, Wim Osta (geblesseerd), Harry Huuksloot (trainer), hurkend vlnr. Ben van Schijndel, John van Steyn, Hans van Schijndel, Hans Wolvers, Ron Tettero, Joop Versluis, Peet Greten, Toon van Doorn. SCHIEDAM Iedere vrijdag middag tussen half éCEn en këart over 6én vinden in de kerk van de Oud Katholieke Gemeente aan de Dam nummer 30 interkerkelijke middagpauze diensten plaats. Tot nu toe gingen hierbij voor: Kapt. Barkmeijer van het Leger des Heils als voorzitter van de Raad van Kerken, Pastoor Eman, op 14 mei ds. v.d. Poel (Ev. Luth op 21 mei ds. de Kievit (göref.) enz. Het betreft korte, pittige diens ten van gebed, schrift en over denking, voorbeden, orgelspel en zang, telkens gegroepeerd rond een bepaald theama van kwart voor 1 tot kwart over 1, d.w.z. kerk open om 12 uur voor persoonlijk gebed, orgels pel vanaf half 1, dienst begint kwart voor 1. Na afloop een kopje koffie en gelegenheid voor persoonlijk gesprek, voor bede of afspraak met iemand van het pastoraal team. Men schrijft ons: „Geachte redaktie, In het Nieuwe Stadsblad van 7- 5-'82 stond een interview afge drukt met Mw. Konipigs van de Stichting Lentefeest. Hierin werd gesuggereerd dat de Consumentenbond de Stichting het internationaal to?gankelijk- heidssymbool zou hebben ge weigerd. Voor de goede orde deel ik u mede dat de werkgroep Schie dam van de Consumentenbond alleen dingen signaleert en openbaar maakt op het gebied van toegankelijkheid van ge bouwen voor gehandicapten. Het I.T.S. wordt toegekend door de Nederlandse Vereniging v. Revalidatie (NVR)." G. G. van Oyen secr. v.d. Werkgroep S'dam Consumentenbond Het belangrijkste nieuws is, dat op aandringen van de jeugdleiders, het jeugdbe- stuur terug is gekomen van hun besluit om het contract met jeugdtrainer Ger Hoog- erwerf te beeindigen. Het getuigt vam een gezond be leid, dat een bestuur op een eer der genomen beslissing terug wil komen. Ook met B-selectietrainer Ton van de Leye is voor het nieuwe seizoen overeenstemming be reikt, om nog een jaar deze taak op zich te nemen. een groot succes VLAARDINGEN/SCHIEDAM Het tweede lustrumtoernooi van de voetbalveremiging van het voormalig Gemeenteziekenhuis nu Schieland- ziekenhuis in Schiedam bleek zaterdag, ondanks de vele aktiviteiten in de gehele stad toch goed in de markt te liggen. Buiten een team van SVV, had den maar liefst negen ziekenhuizen gehoor gegeven aan de oproep om hun beste krachten op het voetbalveld met anderen te meten. „Het idee om zo'n toernooi te organiseren in toüh maar twee maanden oud, en geboren tijdens een receptie. We kregen toen zoveel positieve reakties binnen dat we naars tig zijn gaan zoeken naar mensen die de organisatie hiervan op zich wilden nemen. Onmisbare steun vonden we in de twee dames Annette Scheeres en Astrid Boks die de administratieve kant van de zaak beet pakten, terwijl Ed van Gulik en Bert Clausingh de rest voor hun rekening namen, aldus Harry Nagel na afloop van deze drukke dag. „Omdat het buiten het jaarlijkse toernooi geregeld moest wor den, waren we toch blij dat we van collega-ziekenhuizen zo veel positieve reakties ontvin gen." Na in twee poules te zijn opgedeeld werd er correct ge streden om de prijzen. „Er is deze dag geen enkele wanklank te horen geweest en heb zelden zo'n sportief verlopen toernooi gefloten", was de éénstemmige reaktie van de vier scheidsrech ters die na afloop de traditio nele hulde ontvingen. Voor de prijsuitreiking was de Schie damse burgemeester Te Loo be reid gevonden om deze ceremo nie voor zijn rekening te ne men. Bleek in de poules al dat het elf tal van SVV, goede resultaten boekten, de rood/groenen ble ken ook in de finale te sterk voor het team van het Van Dam ziekenhuis dat met 3-0 duidelijk terug werd gewezen naar een tweede plaats. De sportiviteits- prijs welke beschikbaar was ge steld door de medische staf van het Schielandziekenhuis werd gewonnen door het Oogzieken huis dat dan wel gelijk was geëindigd met Schiedam maar door de scheidsrechters als de winnaar werd aangewezen. Met een toepasselijk toespraakje door de heer Te Loo aan elk team kwam een einde aan een heerlijke dag sporten en waren er kontakten gelegd voor de toekomst. De uitslagen in de finale's wa ren: 1-2 plaats SVV—Van Dam 3-0. rein. Van 19-23 mei vindt in en rond de Peppelhoeve in het Gelderse Putten het zevemde SVV jeugd kamp plaats. Het vertrek geschiedt op woensdag 19 mei 's middags om drie uur met een bus vanaf de sporthal Margriet. Burgemeester Te Loo reikt de eerste prijs uit aan de aan voerder van SVV. Het elftal van het Schielandziekenhuis dat beslag wist te leggen op een vierde plaats. Er vinden tijdens dit jeugd kamp tal van sportaktiviteiten plaats, terwijl een gedeelte van de jeugd voetbalt in een toer nooi van SDCP in Putten. Zondag 23 mei 's avonds om half zes wordt het hele gezel schap weer in Schiedam terug verwacht. Op zondag 16 mei brengt de supportersvereniging SVV een bezoek aan Den Bosch waar de eerste divisie wedstrijd tegen de gelijknamige eerste divisie ver eniging wordt gespeeld. Leden betalen voor deze tocht per bus 15 en miet-leden 20. Het vertrek geschiedt om twaalf uur vamaf het SVV ter- 3-4 plaats HolySchieland 2-0 5-6 plaats SFGEudokia 0-0 (SFG wint met strafschoppen) 7-8 plaats GG GDOogzie kenhuis 3-1.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17