VANDAAG —in deze krant KOM NAAR DE PARKWEG Haterdag is mei I „Meerderheid bevolking wil lokale omroep" Winkeliers en moederdag MSStt Het Nieuwe Forumdiscussie in Vier Molens P. Groeneveld en Zn. Zuid hekelt „Schoon Schiedam" Stadsblad Vers van de groothandel tegen bodemprijzen Antieke munten gestolen Patiëntenvereniging stelt spreekuur in Minder toerfietsers Lentefeest vernieuwd Goede beurt voor Alb. Thijn-toneel T.V. DEFEKT? RADIO ABA met veel voordeel en vele attraktles! I Penning-Monza Voor de barbecue Gemarineerde kippepootjes kilo 5 9 5 Opsporing verzocht: reünie Fantasiebrood Hoe druk het was op molendag op de Jaarmarkt Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren SCHIEDAM Speciaal voor de Schiedamse be jaarden vindt op maandag 24 mei in dienstencen trum De Vier Molens een politiek debat plaats waaraan alle in de gemeenteraad vertegenwoor digde partijen een bijdrage leveren. Onder leiding van burgemeester Te Loo zal wor den gediscussieerd over de positie van de oudere in de zamenlevimg. Wij helpen direktü! Invloed Vergelijking 's Vrijdags van 15.00 - 18.00 uur 's Zaterdags van 9.00 - 12.00 uur (i'eCl ons ,s Burg. Honn. Gretelaan 91 (hoek Parkweg) Schiedam. Tel. 010 - 739755 Boemerang houdt steekproef A utomaterialen Broersveld 68-76 Dick van den Heuvel LEDEREN KLEDING ELIER SLUIS De vakman Ondanks het feit dat ruim 14 procent van de Schiedamse bevolking ouder is dan 65 jaar lijkt die positie eerder zwakker dan sterker te wor den. Ook deze financieel tamelijk zwakbedeelde groep dreigt namelijk slacht offer te worden van de be zuinigingen. Dat laatste suggereert Paul van Mansum, directeur van de Stichting Raad van Be- jaardenwerk en vcorzitter van de Werkgroep Politiek, die deel uitmaakt van de stedelijke werkgroep Anders Ouder Worden. Deze werkgroep, waarin ook de bejaardenorganisaties ANBO en KABO zitting hebben, organise ren het politieke debat voor een groep die grote „achterstandsi tuaties" kent. Als belangsrijkste voorbeeld wordt genoemd de huisvesting Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting voor bejaarden die in sommige wijken en wat de bejaardente huizen in de hele stad betreft sterk te wensen overlaat. Maar ook op andere terreinen zou de politiek veel meer aan dacht voor de ouderen moeten tonen, aldus Mansum, doelend op tal van dienstverleningen die door de bezuinigingen 9e- kortwiekt dreigen te worden. Alleen al door hun getal kun nen de bejaarden veel meer in vloed uitoefenen op de politiek, meent de coordinator voor het ouderemwerk in Schiedam Oost en Zuid, Eldert Meijer, die keer op keer moet vaststellen dat nog veel te weinig oudere Schiedammers zich in de ak- tieve politiek begeven. Mogelijk verklaart dat feit de onverschillige houding die veel partijen innemen als het om de oudere medemens gaat. Een dringend verzoek van de Werkgroep Politiek van de Be jaardenbonden om wat meer aandacht in hun verkiezings programma's te schenken aan de bejaarden, is alleen dcor het CDA ingewilligd. De andere volksvertegenwoordigers lieten het bij een vrijblijvend alin eaatje. Hoewel Van Mansum en Meijer zich geen grote illussies maken over harde en duidelijke stand- BRADERIE S Ss°rtii A't'Ariy/.y punten tijdens het debat („Hoe ver wil men gaan zmnder een eventuele politieke samenwer king in de toekomst in gevaar te brengen") hopen zij toch een overzicht te kunnen opstellen waarin de diverse verkiezings programma's met elkaar wor den vergeleken. Uitgenodigd voor het debat zijn VVD (Gerard Verhulsdonk), PvdA (Arie Verlinde en Her man Posthoorn), CDA (Aad van Langen), PPR/PSP (Herman Noordegraaf), D'66 (Marcel Houtkamp) en CPN (Eef Collé). Burgerband en SGP/RPF ont breken, „omwille van de duide lijkheid", aldus Van Mansum. Tegen Burgerband had de orga nisatie grote bezwaren, en van de SGP/RPF combinatie ver wacht men niet dat die een raadszetel zal halen, zodat hun visie op de bejaardenproblema- tiek onbelangrijk is Burgemeester Te Loo is aange zocht als voorzitter vanwege zijn vaardigheden als discussie leider. Koste wat kost wil men voorkomen dat het debat een zelfde chaotische en bescher mende wending neemt als die waaraan het forum in zaal Irene vorige week ten onder ging- De middag begint om half drie en eindigt rond vijf uur. Voor iedere bezoeker staat de koffie klaar. Na de pauze kriügt het publiek gelegen heid tot vragen stellen. SCHIEDAM De neer- derheid van de Schie damse bevolking wil zo snel mogelijk een lo kaal radiostation gerea liseerd zien. Men is be reid daarvoor maande lijks 50 cent verhoging van het cai-tarief te be talen. Tot die conclusie is de Stichting Radio Boeme rang gekomen na een steekproef onder bezoe kers van de Jaar- en welzijnsmarkt afgelo pen az zaterdag in het centrum. Boemerang zegt dat de enquête vooral gericht was op de wat oudere Schiedammers. Onder de enkele tientallen geïnterviewden was ook de ambtenaar die on langs de antwoorden formuleerde op schrifte lijke vragen van het ge meenteraadslid Herman Noordegraaf (PPR). Noordegraaf kreeg toen van het gemeentebe stuur te horen dat een lokaal radiostation er voorlopig niet zal ko men uit reden van geld gebrek. „De ambtenaar die de antwoorden verzon gaf echter toe, dat hij slecht op de hoogte was van de hele materie", aldus Boemerang in een ver klaring. Na de steekproef op de welzijnsmarkt is Boe merang er meer dan ooit van overtuigd dat Schiedam recht heeft op een eigen radiostation, de afwijzing van b en w ten spijt. Diezelfde mening is ook Noordegraaf toegedaan, die geen genoegen nam met de antwoorden van b en w, en die het col lege derhalve een mieuwe reeks vragen heeft voorgelegd. Boemerang vindt het na zaterdag thans de hoog ste tijd worden voor een degelijk en serieus on derzoek onder de bevol king naar de behoefte aan een plaatselijke om roep. „We hebben voldoende moed geput uit de uits lag van onze enquête om het als particulier in itiatief weer een tijdje vol te houdem tegen de halsstarrige houding van het stadsbestuur", aldus de Stichting Boe merang. 'n Weekend voor Sit Lanka SCHIEDAM De Schie damse Werkgroep Sippima- duwa organiseert op 22 en 23 mei een weekeinde vol fee- staktiviteiten voor Sri Lanka (Ceylon). In de Korenbeurs aan de Lange Haven vindt dan een fancy fair plaats, aangevuld met een rom melmarkt, een videovertoning, een klaverjastoernooi en een ta feltennis „simultaan" tegen topsporters als René Heijne. De bezoekers kunnem tevens kennis maken met uitheemse hapjes uit Sri Lanka, er is een tentoonstelling over de band tussen Schiedam en dit dorp in Sri Lanka en zelfs is er een „geur maquette" van Sippima duwa. Daarop zijn alle vorde ringen van 5 jaar ontwikke lingswerk te zien. Sippimaduwa is een klein dorp met zo'n 300 inwoners die ja renlang te midden van grote ar moede leefden onder slechtse woon- en werkomstandighe den. Vier jaar geleden besloot men hieraan iets te dmen en ging men stapje voor stapje op weg naar een menswaardiger be staan. Er werden waterputten gegra ven, rijstvelden aangelegd, er werd ananas geplant, een medi sch centrum verrees en de scho len kregen beschikking over onderwijsmiddelen. Dit alles kwam tot stand dank zij de financiële steun van Schiedammers. Ter afsluiting van deze succesvolle reeks pro- jekten wil de werkgroep Sippi maduwa nu gaan helpen bij het bouwen van een gemeen schappelijke boerderij. Het Sri Lanka weekeinde in de Korenbeurs vormt daartoe de eerste aanzet. De deuren gaan open op zater dag 22 mei om elf uur 's mor gens, op zondag om één uur. De toegang is gratis. Op zondag worden ook films vertoond. Voor de kinderen is er een spe ciaal hoekje ingericht. Inlichtingen en programma boekjes zijn verkrijgbaar bij de werkgroep Sippimaduwa, Post bus 4077, 3102 GB Schiedam. Het weekeinde wordt geopend door leerlingen van de Goeman Borgesiusschool, die zich al eer der voor Sippimaduwa inzette door het sturen van leermidde len. SCHIEDAM De Aktie Schoon Schiedam die deze week in de stad van start is gegaan, wordt door de Bewo ners Vereniging Schiedam Zuid „een doekje voor het bloeden" genoemd. De BVSZ vindt één groot scheepse extra schoonmaak beurt per jaar veel te weinig. Bovendien beperkt de vervui ling zich niet tot straten en pleinen, maar vallen er ook terreinen onder die nota bene door de gemeente zelf worden verontreinigd. Het schoonmaken van de Groenelaan op 12 mei, het aandeel van het zuidelijk stadsdeel in de Aktie, wordt door de BVSZ weliswaar toe gejuicht, maar de vereniging SCHIEDAM Gesjouw met taartdozen en bloemen was zaterdag overal in de stad de voorbode van moederdag 1982. Ook organisaties van winkeliers speelden met acties hierop in. Een origi nele manier hiervoor had de Winkeliersvereniging „Hof van Spaland". Twee charmante hostess liepen in dit winkelcentrum rond, als eerbetoon aan het moederschap kregen alle dames een prachtige roos aangeboden. De heren werdem aangeklampt met de vraag: „Hebt u a! iets voor moeder dag gekocht?". Bij een ontkennend antwoord kregen ze het boekje: „Mo mentje voor een presentje" met hierin een reeks tips met verwijzing naar de zaken waar ze onder meer voor moederdag hun inkopen konden doen Een leuke geste die duidelijk aansloeg bij het winkelende publiek, temeer dat hiermee een taart was te winnen. De winkeliers van de Mgr. Nolenslaan vervolgden de door hen opgezette letter-puzzleaktie, en die van de Broersvest hadden voor menig moeder een leuke attractie voor bij de thee dan wel éên om weg te stoppen in de linnen kast als excelent snoepje! vraagt zich toch ook ai waarom er niet wat vaker een bezem door de straat kan. „Natuurlijk kunnen de bewo ners hun steentje bijdragen door niet onnodig rotzooi te maken, maar de gemeente moet dan wel het goede voor beeld geven", meent de BVSZ, wijzend op door de overheid verwaarloosde gebieden. Volgens de bewonersvereni- ging verkeert bijvoorbeeld het terrein aan de Hoofd straat in een deplorabele staat, wat te wijten is aan de grondstortingen die de ge meente daar verricht. Verder zijn veel straten in zuid onbegaanbaar geworden door slordige, voorlopige be stratingen. Ook de ongelooflijke traag heid waarmee de gemeente de gifaffaire op het GTB terrein aan de Dwarsstraat behan deld vindt de BVSZ geen pluspunt voor een Schoon- Schiedam visitekaartje. Dam 26, Schiedam-centrum telefoon 262001-266817 de lederspecialist Naast een grote kollektie lederen konfektiekleding, leveren wij ook naar maal en eventueel naar uw eigen ontwerp. Reparatie en mo dernisering van alle soorten lede ren kleding. Eigen ontwerpatelier. Hoogstraat 100, Schiedam Telefoon 010-269051 Grote Visserijstraat 33a, Rotterdam, tel. 010-157377 Koopavond geopend gewoon bij die weel er toch hel meeste van St. Liduinastraat 50 Schiedam, tel. 269884 Het Nieuwe SCHIEDAM Een viertal kostbare munten die deel mit- maakten, van een expositie over Nederlandse betaalmidde len zijn dit weekeinde uit het Stedelijk Museum aan de Hoog straat gestolen. Onbekenden schroefden een vi trine open en namen daaruit voor twaalfhonderd gulden aan antieke betaalmiddelen weg. Zeldzame munten als twee zil veren rijksdaalders met de beeldenaar van Wilhelmina uit 1898 en 1940, een zinken dub beltje uit 1941 en een zinken kwartje uit 1942 verdwenen op deze wijze spoorloos. Gedupeerde is een 51-jarige Schiedammer die deze munten die bij zijn verzameling behoor den tijdelijk aan het museum had afgestaan. Bejaarden voelen politieke partijen aan de tand Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. WOENSDAG 12 MEI 1982 - NR. 37 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1