K II II III U gaat toch ook stemmen op 2 juni? Maak gebruik van uwdemocratisch recht. Laat uw stem niet verloren gaan! Glas het inzamelen waard. Hup, in de aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen Ziekenomroep verzorgt uitzending I O WAT ZIT ER GEMIDDELD IN EEN schiedaImse VUILNISZAK <3 ikatie van de Gemeente Schiedam Publi Ook bij de a.s. verkiezingen van de gemeenteraad en de raad van Rijnmond zal aan de toegankelijkheid van de stembureaus voor gehandicapten de nodige aandacht worden besteed. Openbare Vergaderingen gemeentelijke commissies O.N.S. De Openbare Nutsbedrijven Schiedam stimuleren het zelf compost maken van huis- en tuinafval. Compostcontainers kunnen de meer dan 7500 Schiedammers met een tuin, daarbij helpen. GLas PLASTIC Lompen vloer- '2^\-G Bedekking °/o HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 12 MEI 1982 PAGINA 30 T oegankeli jkheid van de stem bureaus voor gehandicapten Helaas is het echter onmogelijk, gezien de daarmee gepaard gaande hoge kosten, bij alle gebouwen de voor een goede toegankelijkheid noodzakelijke voorzieningen aan te brengen. Dit geldt met name voor de oudere schoolgebouwen. De volgende stembu reaus zijn in elk geval zonder problemen toegankelijk: 1. stembureau 1: Stadhuis, Grote Markt 1 (zij-ingang) 2. stembureau 7: Wijkgebouw „Kluphuis Oost", Galileistraat 86 3. stembureau 15: M. C. M. de Groothuis, Stadhouderslaan 30 4. stembureau 16. Huize Frankeland, Sint Liduinastraat 10 5. stembureau 19: Sint Jacobs-Gasthuis, Burg. Knappertlaan 59 6. stembureau 27: Bejaardencentrum Thurlede, Nieuwe Damlaan 759 7. stembureau 36: Bejaardencentrum „De Harg", Hargplein 100 8. stembureau 43: Wijkcentrum „De Blauwe Brug", Bachplein 590 9. stembureau 45: Dienstencentrum „De Woudhoek", Heijermansplein 38 10. stembureau 47: Verpleeghuis „Driemaasstede", Voorberghlaan 35 Moet u volgens uw oproepingskaart stemmen in een bureau, dat moeilijk toegankelijk is, dan kunt u een kiezerslegitimatiekaart aanvragen. Daarmee kunt u dan in één van bovengenoemde stembureaus terecht. Het aanvragen van een kiezerslegitimatie kaart kan op twee manieren gebeuren: - schriftelijk d.m.v. een bij bureau verkiezingen te verkrijgen formulier, dat tesamen met de oproepingskaart uiterlijk 19 mei a.s. weer moet zijn ingeleverd of - door persoonlijk met uw oproepingskaart naar bureau verkiezingen te komen. U krijgt dan de oproepingskaart - omgezet in een kiezerslegitimatiekaart - onmiddellijk weer terug. Deze mogelijkheid staat open tot en met vrijdag 28 mei. Als u nog vragen hebt, kunt u zich uiteraard wenden tot bureau verkiezingen, Over- schiesestraat 2, telefoon 260500, geopend op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur. Gemeentewerken Schiedam, Woudhoek- Noord (deelplan 4B1); het oprichten van 184 c.v.-loze woningwetwoningen, v.d. Berg; Nieuwe Haven 297b; raaminde- ling wijzigen in de voorgevel; L. Stok; Oostsingel 70; woning in- en uit wendig verbouwen en vergroten. Kruisvereniging Schiedam, Westerkade t/o no 24; kruisgebouw in- en uitwendig verbouwen. Freek Koelman, aannemersbedrijf, Nieu we Maasstraat 23-25; 4 woningen in- en uitwendig verbouwen en samenvoegen tot 2 eengezinswoningen. J. Groen, Swammerdamsingel 23a; wo ning in- en uitwendig verbouwen. Rijn-Schelde-Verolme n.v„ 's-Graveland- seweg 557; kantoorruimte indelen op de 4e etage. J. Segaar, Swammerdamsingel 23b; wo ning inwendig verbouwen. Mevr. Kloppers, Kievitslaan 30; dakop- bouw plaatsen. J. M. Heelsbergen Holding b.v., Nieuw Mathenesserstraat 38-44; kantoorgebouw in- en uitwendig verbouwen. J. A. Janse, Pernissestraat 5b; zolderinde- ling wijzigen door het maken van een badkamer. J. C. van de Ende, Mgr. Nolenslaan 458; luifel plaatsen en het vergroten van een berging bij het self-servicestation. Fa. A. F. de Vette, Groeneweg 42; plaat sen van een schuur voor kasverwarmings- installatie. L. de Nooijer, Van der Elststraat 9a; oude schuur vervangen door nieuwe schuur. G. Westdijk, Weide 23; hal van de woning vergroten door ruimte tussen woning en garage te overkappen. L. A. J. Nuys, Van Smaleveltstraat 11a en b; samenvoegen en inwendig verbouwen van de woning. Bij de Dienst gemeentewerken zijn boven staande aanvragen voor een bouwvergun ning binnengekomen. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stads kantoor, iedere morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. Door de gemeente Schiedam zijn in de maanden maart en april de onderstaan de bouwvergunningen verleend. Be langhebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kun nen hiervoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. H. E. Brouwer; voor het vervangen van de raamkozijnen in de voorgevel van het pand Nieuwe Haven 101, het wijzigen van de pui van het pand Schoolstraat 3 en het plaatsen van een hekwerk voor het pand Warande 44. J. Gonzales; het verbouwen en vergroten van de winkel, Broersveld 170, alsmede het wijzigen van de indeling van de eerste verdieping. Ver. Provinciale Bibliotheek Centrales, Westfrankelandsedijk 1; het in- en uit wendig verbouwen van de bibliotheek centrale. Architektengroep Oktagon; het indelen van kantoorruimte op de 5e verdieping van het kantoorpand 's-Gravelandseweg 567. G. J. Grönefeld; het gedeeltelijk wijzigen van de achtergevel van de woning Riet kraag 57. M. Handana; het verbouwen van 2 gara ges tot tandartsenpraktijkruimte in de J. C. van Markenstraat 19. Mevr. D. N. Liem-Lie; het maken van ba lustrades t.b.v. de terrassen op de daken van de keukens achter de woningen Laan van Spieringshoek 4, Kappeyne van de Coppellolaan 5 en 7. Mej. A. E. van Amersfoort; het inwendig verbouwen van de woning Pieter de Hooghstraat 12b. J. Valk; het oprichten van een serre tus sen de schuur en de achterzijde van de woning Lindelaan 5. B.V. Wegelijnbedrijf „Markeer"; het plaatsen van 4 opslagloodsen, Calandstraat 121. Nijgh Periodieken BV; het indelen van de kantoorruimte op de 3e verdieping van het kantoorpand 's-Gravelandseweg 565. A. van Dun; het wijzigen van de showrooms aan de zijde van de Van Swin- denstraat hoek Snelliussingel 52. P. J. Dingier; het vervangen van 2 voor deuren tot 1 alsmede voor het vernieuwen van het raamkozijn in de voorgevel van de woning Beierlandsestraat 49. H. J. Rieken; het plaatsen van een berging naast de woning Spoorbaanstraat 1. L. Meeder Holding BV; een nadere ver gunning tot afwijking van het bouwplan betreffende het oprichten van een be drijfsruimte met kantoren; de wijziging heeft betrekking op de indeling en de ge vels gelegen op het terrein Algerastraat. G. A. Huibers; het vergroten van de dak kapel aan de achterzijde van de woning IJsselmondestraat 35b. J. van Klink; het wijzigen van 2 raamko zijnen in de voorgevel van de woning tot 1 groot raam, alsmede het vervangen van 2 voordeuren tot 1, Beierlandsestraat 47. L. Dienaar; het verbouwen van de woning Nieuwe Maasstraat 90b. M. B. M Lechner; het plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde van het pand, alsmede het wijzigen van de raamindeling aan de voorzijde pand Visserstraat 13. Amfas Vastgoed B.V.; het bouwen van 42 woningen op een terrein aan de Westvest. W. Jansen en J. P. Groeneweg; het ver bouwen van een garage tot fitness centre, Graaf Florisstraat 62b. H. J. Kerklaan; het maken van een aan bouw en daarmee het vergroten van de woning Broekkade 8. In het kader van de door het ministerie van C.R.M. opengestelde mogelijkheid, zal de Stichting Ziekenomroep Schie dam, rond de gemeenteraadsverkiezin gen van 2 juni radio-uitzendingen via het kabelnet gaan verzorgen. Deze uit zendingen zijn van donderdag 27 mei tot en met woensdag 2 juni. De uitzendingen beginnen om 17.00 uur en eindigen om 23.00 uur. Op de verkie zingsdag zelf, woensdag 2 juni, zal het programma tot rond middernacht du ren. De programma's worden uitgezon den op de frequentie 92,5 MHz. In de loop van de komende weken zul len ook via de tv tijdens de zogenaam de zenderpauzes mededelingen i.v.m. de radio uitzendingen worden gedaan. De Openbare Nutsbedrijven Schiedam zullen de technische voorzieningen voor de distributie via de C.A.I. verzor gen. In de komende weken zullen de volgen de gemeentelijke commissies in het o- penbaar vergaderen. De agenda's met de bijbehorende stukken liggen ter in zage bij Bureau Voorlichting op de 4e etage van het Stadskantoor, Emma- straat 1. Wie inlichtingen wil hebben over de agenda kan een week voor de betref fende vergadering bellen met Bureau Voorlichting, telefoon 260500, toestel 250. Vanavond 12 mei, commissie Ruimte lijke Ordening, Stadhuis Grote Markt, aanvang 20.00 uur. Maandag 17 mei, Gemeenteraad met een eventueel vervolg op dinsdag 18 mei. Stadskantoor Emmastraat 1, aan vang 20.00 uur. Woensdag 19 mei, commissie Ruimte lijke Ordening (Stadsvernieuwing), Stadhuis Grote Markt, aanvang 20.00 uur. O.N.S. Stimuleren zelf compost maken Niet al het huis- en tuinafval is voor compostering bruikbaar terprodukt versnelt het composteringsproces. De aardachtige goed bruikbaar voor tuin- en kamerplanten, het verhoogt de heid. De O.N.S. geven voor deze gelegenheid, in samenwerking ling Plantsoenen van de Dienst Gemeentewerken, een folder Maken. De Schiedamse compostcontainers zullen binnen kort ceerd worden. Het Schiedamse huisvuil bestaat voor bij na de helft uit organisch afval: groente-, tuin- en keukenafval. Jaarlijks wordt ca. 18.000 ton huishoudelijk afval ingezameld en naar elders afgevoerd. Een groot ge deelte van het afval kan in principe al in Schiedam door vele tuinbezitters zelf ge- composteerd worden. Een compoststar- massa: compost is bodemvruchtbaar- met de hoofdafde- uit: Zelf Compost verder geïntrodu- Zelfgemaakte compost is goed bruikbaar voor tuin- en kamerplanten. Het compost- proces kan van dichtbij meegemaakt wor den. Afvalstoffen krijgen een nuttige be stemming. Eveneens levert deze vorm van hergebruik een besparing op aan in- zamelings- en verwerkingskosten. Per inwoner wordt jaarlijks circa 250 kg. huishoudelijk afval geproduceerd. Bij een gezin van 3 personen betekent dit 750 kg. afval per jaar. Een tuinier- of tuinbezitter kan hiervan maximaal 375 kg. zelf com- posteren. Ervaringen in andere Gemeen ten hebben geleerd dat 300 kg. haalbaar moet zijn. Voor het composteringsproces is keuke nafval zoals koffie, filters, theezakjes, eierschalen, keukenrolpapier, snijbloem- resten en een beperkte hoeveelheid etens resten goed bruikbaar. Ook groente- en fruitafval behoort hiertoe. Afval uit een siertuin, zoals gemaaid gras, afgevallen bladeren, uitgebloeide perkplanten, snoei sel, onkruid en verkleinde takken, afval uit een moestuin en overig organisch af val zoals mest- en strooisel van kleine huisdieren zijn composteerbaar. Niet ver teerbare en chemische stoffen zijn niet bruikbaar. VOORDELEN Zelf composteren heeft vele voordelen. COMPOSTCONTAINER Het compostcontainer zorgt ervoor dat het composteringsproces redelijk snel kan verlopen. In de meeste tuincentra zijn compostcontainers te koop. Er zijn hou ten- en van hergebruikt plastic gefabri ceerde containers. De Openbare Nutsbe drijven hebben gekozen voor laatstge noemde container. Deze zijn tegen een re delijke prijs bij de O.N.S. verkrijgbaar. Be langstellenden kunnen telefonsich of schriftelijk kontakt opnemen. Telefoon 622222 adres van Heekstraat 15. De com postcontainer is afgelopen zaterdag op de Welzijnsmarkt geïntroduceerd. Ook tij dens de aktie Schoon Schiedam, welke gisteren van start is gegaan zal de contai ner onder de aandacht van het publiek worden gebracht. De compostcontainer is voor Schiedammers tegen een aantrekke lijke prijs van 47,20 te koop. De bespa ring in de afvoerkosten van huishoudelijk afval kan er toe leiden dat de exploitatie van de compostcontainers kostendekkend is. COMPOSTEREN Bacteriën en schimmels veranderen GPoenté .FRlut; TblNAFTAl BROOD groente-, fruit-, tuin- en keukenafval in een natuurprodukt met veel voedingsstof fen voor planten: Compost. Onder meer wormen en torretjes zijn daarbij behulp zaam. Vocht en zuurstof zijn voor deze beestjes onmisbaar. Het te composteren af val moet in de container goed ingebracht en opgebouwd zijn. Dan ontstaat een goe de isolatie en broei. Broeitemperaturen lo pen. op tot 40 a 50° C. Voor een goede omzetting is een milieu met een hoge vochtigheid en een goede luchtbehandeling van groot belang. De natuurlijke omzetting neemt veel tijd in beslag. Het proces kan versneld worden met compostversneller. Dit produkt is te koop bij tuincentra. Goed omzetbaar afval kan met gebruik van compostversneller al na acht weken compost geven. FOLDER De afdeling Voorlichting van de Openba re Nutsbedrijven geeft in samenwerking met de hoofdafdeling Plantsoenen van de Dienst Gemeentewerken een folder uit. Deze folder is gratis verkrijgbaar bij de Dienst Gemeentewerken, hoofdafdeling Plantsoenen en de afdeling Voorlichting van O.N.S., bureau Voorlichting Stads kantoor, tijdens de Welzijnsmarkt, tijdens de Aktie Schoon Schiedam en bij de O- penbare bibliotheek en haar filialen. Een bestelformulier maakt deel uit van deze folder. Belangstellenden kunnen dit bestelformulier ongefrankeerd naar de O.N.S. inzenden. Na ontvangst hiervan vindt levering van de compostcontainer(s) spoedig plaats. INFORMATIE Verdere informatie over Zelf Compost Maken is te verkrijgen bij de hoofdafde ling Plantsoenen, telefoon 154605 en of de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, tele foon 622222, toestel 155 of 246. fAPl£R.,kARTON AARDE- WEB K STfeHEN TOUW METALEN DIERLIJK AFVAL OVERIGEN HOUT

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 30