V riendschapstraat weer in lichterlaaie ra Gezellig uit eten 4950 Stoèj'6 J eugd-tr ainingskamp DWS voor herhaling vatbaar „Links moet 1 mei viering uit eigen zak betalen" 't Witte Goud in NOVOTEL SCHIEDAM PRIJSBREKERS VAN NO VOTE L L Eengezinswoning makrtaardl Sluraerliike Itand WEET JE WEL WANDEN EN PLAFONDS voor 'n vriendelijke prijs. Ledenvergadering De Ooievaars Schaken Ons exclusieve houtassortiment: WIT GELAKT ESSEN RONDKANT- PANELEN de Graaf-Vlaardingen b.v. Te koop in Schiedam S TRIJENSES TRA A T f 75.000,- k.k. Tel (010) 343844 VVD laakt subsidie Italiaanse barma V S0* du dS01*0*oen ert surpnse 1 burpns i Molslaan 18 Delft telefoon 015-126466 (Maandag gesloten) SCHIEDAM De aktieve jeugdcommissie van de Schiedamse handbalvere niging DWS heeft er weer een evenement opzitten. Het afgelopen week-einde hadden zij op hun eigen terrein in sportpark „Thurlede" een trainings kamp georganiseerd voor hun jeugdleden. Veel steun Slaapgebrek HET NIEUWE STADSBLAD - DINSDAG - 18 MEI 1982 PAGINA 19 „Adam en Eva geen echt succes SCHIEDAM De consu mentenbeurs „Adam en Eva" die afgelopen week in sporthal Margriet werd ge houden, is geen onverdeeld succes geworden. Het bezoekersaantal (onge veer 10.000) bleef ver achter bij de verwachtingen. Orga nisator Warn r Meinen had minstems op 15.000 man ge rekend. Vooral de laatste dagen maak ten veel bezoekers gebruik van vrijkaarten die in royale hoe veelheden waren toegekend aan ziekenhuizen, scholen en overheidsdiensten als brand weer en politie. „Overdag was de drukte werkelijk om te huilen, 's mid dags hadden we meestal niet meer dan 500 mensen in huis", aldus Meinen. De avonden daarentegen liepen goed, met gemiddeld 2000 bezoekers. SCHIEDAM Opnieuw is het afgelopen weekeinde op diverse tijdstippen brand uitgebroken in de Vriendschapstraat en de Mariastraat. Evenals de vorige keren had de brandweer ook nu weer sterke vermoedens omtrent brands tichting. Daar het om slooppan- den ging bleef de schade be perkt. Slechts één bewoond huis op de hoek van de beide Straten liep lichte schade op. De brand ontstond in de nacht van vrijdag op zaterdag om streeks kwart over twee in het leegstaande maar nog niet dichtgemetselde pand onder de bewoonde bovenwoning. Omdat de woning nog niet was afgedicht kon de brandweer het vuur gemakkelijk bestrijden. Het bluswerk duurde tot onge veer kwart over drie. Rond middernacht had de brandweer zich al in dezelfde straat ver voegd om een schuurtje dat in lichterlaaie stond te blussen. Een woordvoerder van het brandweerkorps zei maandag dat het voortdurend uitrukken naar de Vriendschapstraat op den duur wel zijn charme begon te verliezen. Volgende week kan het spuit- korps de Mariastraat en omge ving uit het blusprogramma schrappen. Dan gaan de panden tegen de vlakte. Ze worden ver vangen door nieuwbouw In de Mariastraat deed zich in het weekeinde overigens neg een geval van brand voor. Za terdag blusten twee patrouille rende agenten de schutting van een pand op de hoek van de Nieuwe Haven. Het vuur werd gedoofd met brandblusappara tuur uit de politieauto. Langs de spoorlijn bluste de brandweer zaterdag een begin nende bermbrand. Het vuur was ontstaan in de bocht voor het centraal station, op de splitsing waar de lijnen naar Hoek van Holland en Delft sa menkomen. Waarschijnlijk werd het vuur veroorzaakt door vonken van een afremmende trein, die het droge gras vlam deden vatten. Belangrijkste punt op de agenda voor de ledenvergadering van de Ooievaars op dinsdag 25 mei is wel punt 9, de bestuursver kiezing. Van de huidige be stuursleden zijn aftredend Cees Kroone (herkiesbaar) en J. Si mons. Kandidaten voor een funktie in het bestuur kunnen zich opgeven tot 20 mei met drie handtekeningen van leden bij het bestuur. Gert Timmerman heeft na 5 ronden de leiding in het toer nooi om het persoonlijk kam pioenschap schaken van Schie dam veroverd door een over winning op de tot dan toe onge slagen Cor de Wit. Aanvankelijk wist Cor de Wit een klein voordeeltje op te bou wen, maar dat werd door een fel aanvallende Timmerman snel teniet gedaam. Timmer man moest zijn positie in de top van het klassement opgeven door een nederlaag tegen Jos van den Dool. Daar Guust Homs tegen Ron Heusdens iets beter staat en Cor de Zwart ook nog op 4 punten kan komen is het nog allesbehalve zeker dat Gert Timmerman zijn vorig jaar veroverde titel kan prolon geren. Volgens Meinen zijn er twee oorzaken voor die geringe be langstelling. De voornaamste is het onverwacht mooie weer, dat veel mensen naar het strand of de camping dreef, in plaats van naar de sporthal. „En verder moet zo'n beurs zich eerst waarmaken, pas bij de derde keer schat ik dat je vol doende bekendheid geniet om er een echt succes van te ma ken", zegt de organisator. Meinen wil beslist niet spreken van een flop. De exposanten, veelal Schiedamse middenstan ders, zouden zich „niet echt ne gatief" over de beurs hebben uitgelaten, en zelfs behoorlijk zaken hebben gedaan. Hoewel „Adam en Eva" Meinen financieel geen succes heeft ge bracht („Het is niet zo dat ik er aan onderdoor ga, maar of ik quitte speel zal net kantje boord zijn") denkt de organisator al weer aan het vervolg op dit bij zondere consumentengebeuren. Meinen heeft de sporthal in middels al weer besproken voor „Adam en Eva 2", die begin april 1983 moet plaatsvinden. Hij beweert, al weer veel toe zeggingen van deelnemers bin nen te hebben. Voor die tweede Consumenten beurs wil Meinen ook kontakt zoeken met het bedrijfsleven en diensten van de gemeenten. Hij denkt ook aan permanente shows en amusementsvoorstel lingen in een aparte temt, zodat de bezoeker zich geen ogenblik hoeft te vervelen. Wat dat laatste betreft kon men sommige bezoekers na afloop van hun rondgang door de sporthal vorige week horen zeggen dat er „op de Hoogstraat meer te zien en te beleven viel" dan op Adam en Eva. Dinsdag 18 mei Bamia (lams vleesschotel) Woensdag 19 mei Rode snapper met creolesaus Donderdag 20 mei Boeuf Bourguignonne (in rode wijn gestoofd rundvlees) Vrijdag 21 mei Diverse soorten gestoofde vis met fijne groenten en tuinkruiden Zaterdag 22 mei Gegrilde kippespies met ananas en kerrie saus Zondag 23 mei Holsteiner schnitzel Maandag 24 mei Gegrilde lever met appel en uien Dinsdag 25 mei Gevulde paprika met rijst en tomatensaus Woensdag 26 mei Gemengde koudvleesschotel Donderdag 27 mei Italiaanse spaghettischotel Vrijdag 28 mei Gefrituurde sardines met provengalesaus Gebonden aspergesoep 4.50 Heldere aspergesoep 4.50 Asperges met vinaigrettesaus 15.00 Asperges per portie 17.50 Asperges met gekookte ham 24.50 Asperges met schwartzwalderham 26.50 Asperges met gepocheerde kabeljauw en hollandaise saus 28.50 Asperges met kalfstong en mousseline saus 32.50 Alle aspergegerechten met gekookte nieuwe krielaardappelen en gewelde bo ter. SCHIEDAM, Hargalaan 2, telefoon 010-713322 0 Gefineerde panelen in eiken, essen, noten, iepen, sen, muratinga, mahonie e.a. Lattenplafonds in grenen, merantie, red-cedar, essen en muratinga 0 Struktuurhout Kassettenplafonds Midi- en Carrépanelen Mini- en stuikschroten Groef- en messingpanelen Balkenplafonds Red-cedar shingles Met behoud van de houtstruktuur. (ook in grijs en zwart) t_ In eiken en mahonie. Vraag dokumentatie, of kom kijken in onze nieuwe showroom. Showroom magazijn: Energieweg 2 - Vlaardingen Postbus 240 3130 AE Vlaardingen Telefoon: 010 347111* Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 8.30 - 17.30 uur. Zaterdagmorgen 9 - 12.30 uur. op eigen grond met: - woonkamer - open keuken, bijkeuken - 3 slaapkamers, betegelde douche - bergvliering, patio achter Woning ziet er prima uit. Schiedamseweg 26 Vlaardingen Gevraagd: iemand met gevoel voor tuinieren die 1 a 2 x per maand onze tuin te gen vergoeding wil verzor gen. Brieven, evt. met tel.nr., ondernr. 32104 bur. v.d. blad. Te koop: damesbrommer merk: Batavus, nog in goede staat verkerend. Tel. 738958. Te koop: stacravan met toebehoren. Staanplaats camping Liendebos, Tiel, prijs 4500,event, te rui len voor tourcaravan. Tel. 269454. Te huur gevr.: jonge vrouw zoekt lichte werk)/ woonruimte in Schiedam. Tel. 010-731646. Wegens omstandigheden zoeken wij voor twee jonge (plm. 1 jaar oude) lieve par kieten een nieuw baasje of bazinnetje die goed voor ons wil zorgen. Eenvoudige kooi met toebehoren zit erbij. Le gitimatie vereist. H.J.v.d. Wey, tel. 010-707094 na 18.00 uur. Te koop aangeboden: slaapkamerameublement. Te bevragen: M.M. de Ruiter, B.v. Haarenlaan 1105, tel. 738753. Te koop: VW Kever 1303 t>j.'73 i.g.st. kl. wit 1500, Tel. 738923. Te koop aangeboden: ge renoveerde 2 kamer etage woning in Schiedam-Oost. Goed onderhouden en ge heel gestoffeerd. Indeling: woonkamer, keuken, docuhe, toilet, grote slaapkamer met vaste wastafel. Leeg te aan vaarden ƒ43.000,k.k. Inl. tel. 268516. Te koop: Opel Ascona 19S, bj. dec. '73 i.z.g.st. incl. radio en trekhaak 1250, Tel. 700458. VERMIST: 10/5, zwarte kater, gecast., geel bandje en kokertje, plm. 10 jr., ziek, omg. Alb.Thijmstr./Vriend- schapstr. Tel. 735408/712404 Buitenboord motoren van 2 tot 140 pk, merk Suzuki, 2 jaar garantie. Tweewieler Zuid, ook alle reparaties. Wil- helminapiein 6, Schiedam. Tel. 267916. specialiteiten restaurant restaurant Ook zalen voor recepties, feesten en diners. Te koop: glas in lood rui ten, antike glas, matten 1x107x82; 1x166x68; 1x159x59; 2x166x37. t.e.ab. Tel. 732765. Te koop: Reanult 5 GTL, bj. sept. '79, 38.000 U km., .g.st., ƒ9500,—. Tel. 010- Ö64192. Te koop: weinig gebruikte Puch Skytra8ck, 3 versn. 650,—. Tel. 711261. Wegens verbouwing te koop aangeboden: 4 pits gascomfort; beige jalouzie 80 cm. br.; witte closetpot, deksel en reservoir. Tel. 713977. AUTOVERZEKERINGEN!! 95% helaas niet mogelijk, wel max. 85%!! WA premies va naf 130,50!! All Risks pre mies vanaf 298,75!! Vraag offerte aan alvorens u uw ei gen premie voor het nieuwe verzekeringsjaar betaald! Servicebureau West, J.W.Fri- solaan 32, Vlaardingen. Tel. 010-750766 (ook 's avonds en in de weekends). Fa. Wals vraagt te koop: gebruikte bankstellen en an dere gave meubels, huisraad, gehele en gedeeltelijke in- beodels, tv's, etc. etc. Ook verkoop. Tel. 015-615984, b.g.g. 015-616513. Oma of opa fiets 315, Tweewieler Zuid, Wilhalmina- plein 6, Schiedam. Tel. 267916. Bier drinken in de Malle molen, plm. 35 verschillende bieren. Vlaardingerstraat 17, Schiedam. Man, 36 jr., zoekt vrouw 30-36 jr., kinderen geen be waar. Brieven met foto op erewoord retour. Brieven on dernr. 3203 bur. v.d. blad. Hier uw adres voor pot of pan, eethoek-bankstel of kan, en heus wij betalen ons niet grijs, maar geven wel een eerlijke prijs. Dus niet verder gezocht naar iets be ters, maar bel Fa. Peters, 151441 - 157466. Te koop: Mini 850, bi. met., 1977, 21.500 km., i.z.g.st., vaste prijs 3950, Tel. 736836- 711503. Te koop: mini crosser Honda RX75, 75cc, 5 bak, viertakt, i.pr.st., vaste prijs f 1000,—. Tel. 621239. Hier de DWS-camping nog in betrekkelijke rust. SCHIEDAM De VVD heeft de socialistische wethouders in het college van b en w beschuldigd van „bevoordeling van een politiek aanverwante groepering". Daarbij doelt de VVD op het recente besluit om de Stichting de Eerste Mei een subsidie toe te kennen van ruim 1300 gul den. Volgens de liberalen is dit ook minder elegant tegenover de coalitiepartner CDA omdat een aantal subsidieverzoeken van instituten en stichtingen voor doven en doofstommen van christelijke signatuur door b en w werden afgewezen. Gerard Verhulsdonk, die samen met zijn fractiegenoot Cor van Tilborg schriftelijk vragen stelde aan burgemeester en wet houders over deze „voortrekke- rij", zegt in een toelichting: „Het is weliswaar heel ge bruikelijk dat subsidieverzoe ken als die van de Amman stichting en de rooms katholieke stichting voor doofstommen in St. Michielsgestel worden afge wezen, maar het is wel heel ty pisch dat de confessionelen daar het slachtoffer van worden". „Een subsidie van 1300 gulden aan de Stichting Berste Mei daarentegen wordt zomaar ge daan. Ik vraag me af of het CDA dat niet in de gaten heeft." Politiek gezien zijn de vragen van de twee liberalen niet veel meer dan een poging, een wigje te drijven tussen de samenwer kende socialisten en confessio nelen. Principieel vindt de VVD het bovendien onjuist dat de rode partijen in Schiedam De Eerste Mei vieren op kosten van de ge meenschap. Tilborg en Verhulsdonk vinden dat zij die zeggen dat deze dag zo'n bijzondere status heeft, het vierem daarvan maar uit eigen zak moeten betalen. Dat is, aldus de VVD, in de hui dige omstandigheden waar het motto „bezuinigen, bezuinigen" geldt, wel zo reeél. Vanaf zaterdag hebben ruim 85 jongeren, begeleid door 40 kaderleden aan dit kamp deel genomen. Gezien de reacties na afloop van dit gebeuren is dit initiatief zeker voor herha ling vatbaar. De grote animatrice achter dit gebeuren is zeker jeugdcom missie-voorzitster Adri van Dommelen. Toen we zondag met haar gingen praten bleek ze, mede door het vele zingen, zo haar stem kwijt te zijn, dat ze de conversatie slechts fluis terend kon voeren. Dit belette haar toch niet om vol geestdrift te vertellen over het hoe en waarom van dit kamp. „Al bij de vooraanmelding bleek, dat we met het idee om iets anders te doen voor onze jeugd dan anders, raak gescho ten te hebben. De belangstelling was zo groot, dat we even in de problemen dreigden te komen, om de jeugd een onderkomen te ge ven, tenslotte hadden we na tuurlijk alleen maar gehoopt, dat het zulk prachtig weer zou worden als het nu is geweest. We besloten om tien grote ten ten te huren die dan ook op vrijdag met man en macht door eigen mensen zijn opge zet. Met twaalf kinderen en drie begeleiders in één tent hoop ten we er te komen. Hiermee hadden we negen tenten vol zodat de laatste tent, als ont moetingscentrum en disco, overbleef". „Wij hebben vanuit de com missie erg veel steun gehad van anderen waarvan ik er één wil noemen, Leo de Vries, die voor ons erg veel werk verzet heeft", aldus de hese Adri van Dommelen. Ook jeugdcommissielid Wim Elshof bleef in zijn uitlatingen vol lof te zijn over dit uitein delijk feestelijke gebeuren. „De jongelui hebben zich erg gezellig gedragen en ik ben blij dat er zo gediciplineerd werd gereageerd op alle spel letjes. Het blijkt maar weer dat de huidige jeugd zoiets wel ziet zitten. Ook de aanmeldingen om lid te worden van DWS, komen maar niet tot een stop, en heeft onze vereniging nu al tot één van de grootste hand balverenigingen van Neder land gemaakt". Werd de zaterdag doorge bracht met handbal-trainings wedstrijden, onderling, 's a- vonds was er naast een barbe cue, een disco die tot de kleine uurtjes heeft geduurd. Adri van Dommelen: „Vanaf dat moment zijn we bezig ge weest, op een bijzonder gezelli ge manier om de kinderen in de slaapzakken te krijgen, wat heeft geduurd tot aan zonsopJ gang. Wie daarna nog even wilde gaan liggen, met de gedachte dat de jeugd wel uit zou willen slapen, kwam bedrogen uit, toen al om zeven uur de eer sten weer aan het handballen waren. Van slapen is dus zeker bij mij niet veel gekomen, wat ik he lemaal niet erg vind". (7 Nadat de zondag werd besteed aan allerlei spelletjes en zin gen, kwam om 16.00 uur een eind aan dit gebeuren dat vol gens Wim Elshof, daarin ge steund door Adri van Domme len, zeker herhaling verdient. GEBOREN Niels, z.v. de Groot-Bekkers. Monique, d.v. Hersbach-van Eijk. Daniel G. z.v. Van Cotthem- Stocker. Cemil, z.v. Biskin-Kilig. Jetske B. d.v. Sleeuwenhoek- Walter. Karin, d.v. Rogério Leite Frei- tas Santos-Lima. Wouter D. z.v. van Rij-Regan. Guy, z.v. Ouwens-Jung. Mandy, d.v. Post-Troost. Martijn V. z.v. Hoek-du Pon. Ibrahim, z.v. Ekici-Demir. Ferhat, z.v. Macit-Ding. Jolanda M. W. d.v. van de Wa ter-Hendriks. Debby, d.v. Campen-van Tuijl. Andrea R. d.v. van der Niet- Roest. Friso P. T. z.v. Baatenburg de Jong-van Heijst. Dennis, z.v. Stout-Jansen. Cile, d.v. Er-Ozttirk. Michiel, z.v. van der Meulen- Horneman. Elif, d.v. Yegül-Doludizgin. Maria E. d.v. Snijders-Janse. Josephus J. z.v. Broeren-van Leeuwen. Bas, z.v. Oomen-Bas. Wendy, d.v. Geelhoed-Jans- sen. Robin A. z.v. van Pieterson- van Velzen. Sonja, d.v. Cordemans-Kopp. Jenneke S. d.v. Hengst-Heg- gelman. Marjolein J. d.v. Groenewe- gen-Bal. ONDERTROUWD R. J. Bode, 22 jr. en J. W. van der Klift, 23 jr.; R. H. de Bruin, 26 jr. en M. F. Sauer- bier, 23 jr.; M. Haandrikman, 23 jr. en E. Woertink, 19 jr.; H. Kleinboesem, 28 jr. en G. Bar- voets, 20 jr.; M. Kool, 23 jr. en A. Snikkers, 21 jr.; M. D. Noordink, 22 jr. en T. van Roon, 23 jr.; M. H. Oelen, 24 jr. en C. S. van Soest, 23 jr.; W. J. Strik, 25 jr. en P. S. van Rein, 24 jr.; J. B. J. Verschuren, 25 jr. en L. M. J. van Gorcum, 22 jr.; F. J. J. van der Wolf, 33 jr. en M. E. Saelmans, 33 jr. GETROUWD J. C. de Bruin, 28 jr. en J. Broersma, 24 jr.; P. J. Jonge- neel, 22 jr. en H. Stal, 22 jr.; M. J. J. Spruijt, 43 jr. en S. M. Mets, 37 jr.; J. M. v.d. Linden, 20 jr. en E. Korpel, 19 jr.; J. van Dam, 31 jr. en S. P. E. Snijders, 25 jr.; M. J. van der Meulen en C. J. C. Smit, 26 jr.; A. Twigt, 23 jr. en E. J. Koppe, 25 jr.; J. C. M. Beekman, 32 jr. en A. Koning, 32 jr.; J. Baan, 22 jr. en G. Klein Hesselink, 23 jr.; A. H. van Os, 36 jr. en E. J. van Gils, 23 jr.; A. Pegels, 31 jr. en J. Mendes Rodrigues da Moura, 21 jr.; J. Leliveld, 20 jr. en E. Stigter, 22 jr.; J. G. Blok huis, 23 jr. en J. Punt, 19 jr.; J. van Dijk, 24 jr. en G. Penning, 22 jr.; H. J. M. Schouten, 25 jr. en Y. van de Water, 22 jr. OVERLEDBN A. P. Jeup, man, 62 jr.; W. J. Koet, vr. geh. gew. met P. van Westrienen, 87 jr.; C. van der Gaag, man, 53 jr.; H. Veltman, man, 75 jr.; H. van Wagten- donk, man, 61 jr.; A. J. de Vlugt, man, 72 jr.; C. C. P. M. Vermeer, vr. 74 jr.; J. D. Knegt, vr. 85 jr. I t •v Op sommige avonden was er grote belangstelling voor de beurs en de muzikanten die er optraden

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 19