.KOK ZZS7' 't Witte Goud in NOVOTEL SCHIEDAM naar appingedam of zuid-frankrijk? Gelderbr) ■mm PRIJSBREKERS VAN NOVOTEL 010-361222 Landschaps excursie Pupillen-finale Bridge-instuif Schietsport Asvion-cricket Both en Partners Dammen Igr Pt Hoofdgerechten voor 14.20 novotel WEET JE WEL „Eerste klasse" Clubkampioenen voordeel JOHN KROES Een overbodige gids voor de plezierfietser RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. Op woensdag 26 mei wordt een grote bingo-avond ge organiseerd in de grote zaal van de Chr. Sociale Belan gen, Lange Haven 73 te Schiedam. De netto opbrengst van deze avond komt geheel ten goede aan de Schie- damse Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars". Voor de superprijzen van deze avond kunnen de win naars een keuze doen uit een dames-herenrijwiel, draagbare TV, stereo-cassetterecorders, enz. Het eerste nummer wordt om precies 20.00 uur afgeroepen. De zaal is al om 19.00 uur open. 2, -M Rn yyyjiym Sinds 1895 BROERSVEST 93 TELEF. 26.79.37 SCHIEDAM Na een vriendschappelijke ont moeting tussen de SVDPW D en E pupillen tegen gastverenigingen Sparta en PPSC, beide door SVDPW met 1-0 gewonnen, werden dinsdag avond door de voorzitter van de Schiedamse scheidsrechters vereniging de prijzen uitgereikt aan de verenigingen die in de afgelopen competi tie het best hebben gepresteerd. Bewondering. Uitslagen: Goed bezig Gebonden aspergesoep 4.50 Heldere aspergesoep 4.50 Asperges met vinaigrettesaus 15.00 Asperges per portie 17.50 Asperges met gekookte ham 24.50 Asperges met schwartzwalderham 26.50 Asperges met gepocheerde kabeljauw en hollandaise saus 28.50 Asperges met kalfstong en mousseline saus 32.50 Alle aspergegerechten met gekookte nieuwe krielaardappelen en gewelde bo ter. U kunt bij ons ook koude schotels bestellen en afhalen vanaf 14.20 per persoon met een mini mum van 4 personen. Reserveren gewenst SCHIEDAM, Hargalaan 2, telefoon 010-713322 U zegt het maar! 010 - 36 06 00 voor trouwrijden - sightseeing - vakantievervoer: 010-360600 Nieuwe caravans en vouwwagens tegen zeer aantrekkelijke prijzen Ultrac b.v. afdeling caravans ALLE 2-zitsbankjes ontworpen door Jan des Bouvrie vindt u bij Broersvest 64-66 Schiedam telefoon 010-267920 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 21 MEI 1982 i PAGINA 13 Nieuwe Stadsblad spectaculair verdedigen naar de zege voerden. Het talrijke Schiedamse publiek genoot met volle teugen van de inzet van hun favorieten. Fel knok kend bleef men vooral condi tioneel de baas over Zwovok en werden de derde èn vierde set in winst omgezet. Zaterdag a.s., spelen de Both en Partners-heren de tweede promotiewedstrijd tegen US uit Amsterdam. Deze match wordt gespeeld in het Sport centrum de Waard in Bergam bacht. Aanvang 15.00 uur. Om half twee vertrekken de auto's vanaf de Sporthal Margriet. Maandag 24 mei worden er op het veld van DHS in Kethel de finalewedstrijden gespeeld tussen de Dl- en D2-pupillen elftallen die zich in de voor rondes voor deze ontmoeting hebben geplaatst. Deze finale waarvoor de Bondsspaarbank de sponsor is en door de SSV is georganiseerd in het kader van hun 25-jarig jubileum zal een spannende strijd te zien geven tussen de teams van Ex- celsior'20 en Sparta en Hermes DVS. De jaarlijks te houden zomer- bridge-instuif, onder auspiciën van de Sportraad, gaat dit jaar voor de 15e maal van start op donderdag 3 juni a.s. De spee lavonden zijn op de donderda gen 3, 10, 17 en 24 juni, 1 en 8 juli. Daarna op de maandaga vonden op 12, 19 en 26 juli, 2, 9 en 16 augustus 1982. Plaats van handeling is de bo venzaal van de sporthal Margriet. Aanvang telkens 's avonds om 19.45 uur. Aan deze bridge-instuif kan door elk bridgepaar worden deelge nomen. Een fraai prijzenpak ket is weer beschikbaar voor hen die aan het einde van de 12 weken durende instuif, minstens 7 avonden, hebben deelgenomen. Inschrijving uitsluitend per paar 's avonds aan de zaal. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 per paar en per avond. De or ganisatie van de bridge-instuif is in de vertrouwde handen van de Schiedamse bridgeve- renigingen, te weten Schie- dam-West, Schiedam '59 en Gusto. Verdere inlichtingen 's avonds aan de zaal of bij de heren: T. Brussé, telefoon 706078; W. Hermans, telefoon 376426 en C. Wever, telefoon 738543. U bent van harte welkom op deze 3e lustrum instuif. Morgenmiddag om 15.30 uur opent de Schiedamse burge meester Te Loo het nieuwe clublokaal van de schietsport vereniging Schiedam. Aan dit onderkomen aan de Lange Haven 57a, is met man en macht gewerkt om op tijd voor dit gebeuren gereed te zijn. Gezien de beperkte mogelijk heid om aan de Lange Haven te parkeren worden belang stellenden verzocht hun auto op de Westvest te zetten. De eerste wedstrijd van het Asvion-cricketelftal werd door de Schiedammers met ruim verschil verloren van een goed draaiend Sparta II. Als eerste aan bat, kwamen de Rotter dammers via bijdragen van Balwantsingh (44 runs), Moend (32 runs) en Van de Burg met 26 runs tot een totaal van 169 runs. Asvion dat in de aanval de kracht moest missen van vooral Roy House, Rob Stout- handel, Hans van Woerkom en Roger Seymour, steunde nu volledig op de bowlers Bever ley van der Gent (5 voor 68) en Vijay Laxminarayan (4 voor 67). Ongeïnspireerd begon Asvion daarna aan de moeilijke taak dit Sparta-totaal te overtref fen. Alleen Ronald Jacobs be wees, dat op de verse Asvion- pitch best een behoorlijk totaal te maken is. In zijn 44 runs za ten maar liefst 3x4 en 1x6. Van de overige Schiedammers zij alleen nog vermeld dat Hans Kester nog 8 runs bijeen wist te slaan. De grootste boos doener bij de Sparta-bowlers was Jahlil die 4 wickets nam voor 5 runs. Zondag komt de gelegenheid voor revanche als op „Thurle- de" het vierde elftal van ACC de gast is van de Schiedam mers. Aanvang 11.00 uur. Het eerste herenteam van de volleybalvereniging Both en Partners heeft een belangrijke stap gezet op de weg naar het eerste divisieschap door de moeilijke uitwedstrijd tegen Zwovok in Zwolle met 3-1 te winnen. Na de sensationele strijd vori ge week tegen SSS was het de vraag hoe de Both-heren dit karwei zouden klaren. In de eerste fase hadden de Schie dammers duidelijk moeite met de scherpe Zwovoc service. Verdiend won Zwovoc met 15- 11, doordat Both zijn tegen stander al in het begin van 3-2 naar 7-2 liet uitlopen. Toch kreeg Both al snel meer grip op de strijd. Met 15-11 won Both en part ners de tweede set. Toen al was het duidelijk dat Zwovoc veel kracht had gebruikt. Both ging daarentegen steeds beter spelen en het waren vooral uitblinkers Paul Dek ker en Frank Tilman die het team door harde aanvallen en Het damkampioenschap van Schiedam heeft een fantasti sche ontknoping gekregen. Bij het ingaan van de laatste ron de hadden drie deelnemers nog kans op de eerste plaats, met name Ron Heusdens, Rob van Eijk en Wim Vrijland. Hoewel Wim één punt voor sprong had, gaven de insiders vv Hl ungen in geelgoud, in witgoud of zelfs in meerkleuren goud. Kreaties van vooraanstaande ontwerpers. per paar fl. 977,- per paar fl. 962,- Exclusieve trouw-, verlovings- en vriendschapsringen Vanaf ƒ339.- SVDPW totaalwinnaar pupillenvoetbal Uit handen van Leen Schot- ting ontvingen de D en E aanvoerdertjes van SVDPW de beker, als totaalwinnaar. Ook een beker was er voor Sparta voor hun D elftal ter wijl SVDPW eenzelfde klei nood ontving voor de E pu pillen. Met aanstekelijk enthousiasme toonde de onverbindelijk met het Schiedamse pupillenvoetbal verbonden Giel Goedendorp, aan ieder die het wilde, de fraaie door de Schiedamse scheidsrechters beschikbaar ge stelde bekers. „We krijgen bij ons werk van alle kanten zoveel steun, dat we er nog lang niet aan denken, om met dit werk te stoppen", ver telde deze 66-jarige nestor van de pupillen. „Ruim 23 jaar dóe ik dit werk nu al in een ideale drieman schap samen met Jo van de Gaag en Jan Sey, en het is tel kens weer goed te constateren, dat we met een goede zaak be zig zijn. Vijf en twintig jaar geleden, toen in Schiedam begonnen werd met het pupillenvoetbal, vroegen velen zich af, of voet ballen op die lage leeftijd nu wel nodig was. Na een kwart eeuw hebben we ons bestaans recht dubbel en dwars bewezen. Leen Schotting die namens de SSV de bekers uitreikte aan de winnaars, stak zijn bewonde ring voor de pupillenvereniging niet onder stoelen of banken. „Wat deze mensen elk jaar weer doen, zowel op het veld als in de zaal is kolos saai". Ook de doelstelling, dat de jon gens al zo vroeg bezig zijn sprak deze SSV-voorzitter bijzonder aan. „Er wordt op een gezonde manier aan sport gedaan en vooral in de chaos waarin het Nederlandse voetbal zich nu be vindt, is een wedstrijd zoals die vanavond is 9espeeld, fijn om te zien. Je zou willen dat er nog veel meer van dit soort ongedwon gen partijtjes gespeeld kunnen worden, zodat iedere voetballer zijn sport op een fijne manier kan beoefenen." Hierna overhandigde hij eerst aan de beide aanvoerders van de SVDPW elftallen, de beker van de totaal winnaar, waarna nog zo'n kleinood volgde voor de prestatie van de E-pupillen. Aan Sparta kwam de eer, de be ker in ontvangst te kunnen ne men voor het goede resultaat van hun D pupillen. bijzonder verguld met het re sultaat van zijn „youngsters". „Hieruit blijkt maar weer dat we met de jeugd op een goede manier bezig zijn. Vooral de jongens maar niet in mindere mate ook de begeleidende ka derleden van SVDPW verdie nen een pluim ten volle". Als saillant detail bij het voet ballen was deze avond naast scheidsrechter Wim Speksnij der, het optreden van zijn col lega Freek Wessel. Deze 68-jarige voert het gerucht met zich mee, dat hij bij elke wedstrijd die hij voor de pupil len moet fluiten, een extra schone zakdoek in zijn zak steekt. „Vo r de tranen tijdens, en na een verloren wedstrijd", aldus Jan Sey. Exceslsior R d 1 5-0 Exceslsior ■Excelsior dl, DHS dlSparta d3, 4-2 HBSS dlHermes DVS d2, 2-2 DHS d3Sparta d4, 1-4 HBSS d2—Hermes DVS d3, 0-5 SVV d3Sparta d6, 2-2 Hermes DVS d4Excelsior d5, 4-0 Excelsior M elSparta El, 2-0 Excelsior elDHS el, 5-0 Hermes DVS elSVV el, 1-0 SVV e2SFC e, 0-3. Leen Schotting reikte de bekers uit als voorzitter van de Schie damse scheidsrechters. Ook SVDPW-voorzitter was Giel Goedendorp in een karakteristieke houding inclusief drie dagverse groenten, gebakken aardappelen en/of frites en gemengde salade. Dinsdag 18 mei Bamia (lams vleesschotel) Woensdag 19 mei Rode snapper met creolesaus Donderdag 20 mei Boeuf Bourguignonne (in rode wijn gestoofd rundvlees) Vrijdag 21 mei Diverse soorten gestoofde vis met fijne groenten en tuinkruiden Zaterdag 22 mei Gegrilde kippespies met ananas en kerrie saus Zondag 23 mei Holsteiner schnitzel Maandag 24 mei Gegrilde lever met appel en uien Dinsdag 25 mei Gevulde paprika met rijst en tomatensaus Woensdag 26 mei Gemengde koudvleesschotel Donderdag 27 mei Italiaanse spaghettischotel Vrijdag 28 mei Gefrituurde sardines met provengalesaus Voor (inter)nationaal vakantievervoer (eventueel met aanhangwagen) belt u: Taxi Telefooncentrale "TTC" N.V. Westzeedijk 98 - 3016 AG Rotterdam Ron Heusdens de meeste kans. Bij gelijk eindigen had Ron kampioen geworden, gezien zijn betere resultaten tegen de naaste concurrenten. Zoals het vaak gaat bij voor spellingen kwamen deze ook nu niet uit. Om aan degradatie te ontkomen moest Peter Lansbergen winnen. In een uitstekend opgezette partij heeft hij voor deze overwin ning geknokt en met succes. Wim Vrijland kon na deze uit slag volstaan met een gelijk spel, echter hij wilde meer. In een klassiek duel kreeg Rob van Eijk geen schijn van kans en moest halverwege de partij lijdzaam toezien hoe Wim een schijfje voorsprong nam. Na nog wat gespartel zag Rob het nutteloze van de zaak in en fe liciteerde als eerste, Wim met het behaalde kampioenschap. Een kampioenschap dat hij dit jaar voor de vierde maal op zijn naam schreef. Door het verlies van de overige kandi daten was het Tiny Mous die de tweede plaats opeiste, In de eerste klasse was de spanning er niet minder om. In een enerverend duel met Bertus de Waard deed Cees den Boer er alles aan om bo ven de reeds uitgespeelde Leen Dorsman te eindigen. Het mocht Cees niet gelukken meer dan remise in de wacht te slepen, waarmede, ondanks het gelijke aantal wedstrijd- punten, Leen Dorsman kam pioen mocht noemen. De der de plaats werd opgeëist door Aad Prins. TAXI TAXI TELEFOONCENTRALE "TTC" NV WESTZEEDIJK 98 3016 AG ROTTERDAM In de tweede klasse was het Gert van Willegen die zich uitdrukkelijk op de eerste plaats manifesteerde, direct gevolgd door Bert Habermehl en Bert Utens. Het kampioen schap van de laagste klasse werd behaald door Bertus de Waard sr. De strijd om de tweede plaats werd uitgevoch ten tussen Clif Nuis en Stijn Minnebo. Uiteindelijk sloeg de balans door naar Cliff, die vol gend jaar een klasse hoger zijn kunnen kan bewijzen. Binnen vier maanden tijd werd het Schiedamse kam pioenschap, waaraan 50 dam mers deelnamen, afgewerkt. Door de juiste instelling van de spelers en de uitstekende leiding kan dit jaar wederom worden teruggezien op een ge slaagd toernooi. Bij de gymnastiekvereniging Excelsior is voor de vierde achtereen volgende maal, Anja van Gils, bij de dames kam pioen geworden. Naast de tra ditionele bloemen, wisselbeker en kleine beker die haar van harte zijn gegunt, sprak Excel- sior-voorzitter Olsthoorn de hoop uit, dat zij in het komen de seizoen wat meer concur rentie zal krijgen. Deze concurrentie was er wel voldoende bij de heren bij wie Antonio Medina zich de sterk ste toonde. Ook voor hem wa ren er bloemen en bekers. Men schrijft ons: Midden-Delfland is het groe ne, open gebied tussen in het zuiden Rotterdam/Schiedam- /Vlaardingen, en in het Noor den Delft en het Westland (de Glazen Stad). Midden-Delfland is de moeite waard: boerderijen, weggetjes en een nog rijke natuur. Mid den-Delfland wordt op ver schillende manieren bedreigd, o.a. door de mogelijke aanleg van een rijksweg (RW 19), die het gebied in tweeën zou splij ten. Om u in de gelegenheid te stellen wat meer te weten te komen van de natuur in Mid den-Delfland en/of daar wat (meer) van te genieten, organi seert de Werkgroep Stop Rijksweg 19 in samenwerking met het Instituut voor Natuur beschermingseducatie een landschapsexcursie per fiets. Datum: 22 mei a.s. Tijd: van 10.00 tot 15.00 uur. Plaats van vertrek: postkan toor Papsouwselaan (Delft) Begeleiding: natuurgidsen van het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie. Inlichtingen: Ria van Oost veen, tel. (015) 134469; Henk Tetteroo, tel. (015) 122805. Bij voorkeur van te voren op geven. vraag ons ook eens naar de gunstige financierings mogelijkheden voor caravans van 24 tot 60 maanden U spaart en kan er gelijk mee op vakantie Jan van Riebeeckweg 2 donderdag koopavond geopend Schiedam, tel. 379166 zaterdags tot 17.00 uur Er bestaan zo van die voorwerpen waar men niets aan heeft. Hoewel ze zich in de winkel heel charmant voordoen blij ken ze na aankoop een kat in de zak. Zo zitten er tussen het jaarlijkse aanbod aan agenda's altijd van die aardige zakboekjes die al leen al door hun beschei den formaat heel sympat hiek aandoen. Ze lijken zich welbewust van hun kloeke broers en zusters te distantiëren, en bieden toch alles wat die andere ook hebben, van hoge wa terstanden tot en met de aanspreektitels vor het koninklijk huis. Wie voor de verleiding bezwijkt moet weldra vaststellen dat hij is beet genomen). Lieden met een rondborstig handsch rift bijvoorbeeld. Zij heb ben een marginale ruimte om hun drukke bezighe den te noteren. Dikwijls behelpen ze zich daarbij met een potloodje zo groot als een lucifer, want dat hóórde bij die agenda. Bij het naderen van de zo mer heeft de Hema een vergelijkbaar mis- kraampje voortgebracht, namelijk de „Fietsgids voor Nederland" die 6,75 kost en die wei heel mooi en handig oogt, maar toch volstrekt onbruikbaar is. De pretentieuze naam doet de koper vermoeden dat heel Nederland voor hem open ligt. In het voorwoord heet het ook dat de 49 tochtjes „zorg vuldig zijn uitgekozen op hun acntrekkelijkheid voor de plezierfietser". 'A* De greep in het vader landse natuurschoon is echter nêgal willekeurig en de samensteller, de raadselachtige Anko Kwee, doet geen enkele moeite die keuze te ver klaren. De routekaarten zijn zeer grof en bieden geen enkel houvast; in plaats van nuttige informatie krijgt de gebruiker fraaie kleu renfoto's voorgeschoteld en wetenswaardigheden zonder kop of staart. En voor wie is dit gidsje eigenlijk bedoeldVoor de inwoner van de streek waar de route is uitgezet? Vast niet, want die kent zijn eigen omgeving beter dan Anko Kwee van de Hema. Voor de randstedeling dan die op twee wielen de drukte wil ontvluchten? Ook niet. Aan hem is zelfs niet gedacht. De Randstad Rotterdam is er niet in opgenomen, terwijl daar toch best aardige tochten te maken zijn (zelfs het historische Delft ont breekt). Of moet deze potentiële groep „plezierfietsers" soms het rijwiel op de im periaal bevestigen en zich per auto naar één van de 49 idyllische streken be geven? Of zou de Hema soms wil len dat men zich per spoor in de paradijzen vervoegt? Maar dat wordt met de dag minder aantrekkelijk, omdat de Serf ex, die op de stations fietsen ver huurt, tegenwoordig borgsommen tot en met 200 gulden vraagt. Als de Hema werkelijk zo begaan is met het plezier van fietsers, doet er ze er beter aan een eigen ver- huurtircuit op te zetten. Boekjes waar niemand iets aan heeft zijn er al ge noeg. De onbevangen fietser vertrekt zonder gids, en neemt zijn ogen mee. En wie per se een routebe schrijving wil raadplegen kan overal betere gidsen kopen. Zonder donders mooie foto's, maar met bruikbare kaarten. P. d. L.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13