Road- Test Triumph Acclaim Goedkope Volvo 343 Winner Unipart houdt speciale akties Een diesel op LPG Opel heeft kleine diesels in Ascona en Kadett EXCLUSIEF VOOR RANDSTAD EDITIES Autodata voor occasionmarkt Opel voegt dit voorjaar een nieuwe diesel toe aan zijn motorenserie. De voornaamste kenmerken van deze 1.6 liter krachtbron, die verkrijgbaar zal zijn op de Ascona en Kadett, zijn compacte afmetingen en gering ge wicht. Bovendien heeft de motor enkele details die nog niet eerder bij serie dieselmotoren van die grootte wer den toegepast, namelijk de hydraulische regeling van de klepspeling en de automatische ontluchting van het inspuitsysteem. Het vermogen van deze diesel, die Ri- cardo Comet V wervelkamers heeft, is 40 Kw (54 pk). De Volvo 343 Winner 1.4 is de nieuwe, opmerkelij ke variant van de in Ne derland steeds meer ter- reinwinnende Volvo 340 serie. Het meest opmerke lijke aan de Volvo 343 Winner 1.4 is zijn prijs: f 16.850. Tot op heden was het LPG rijden alléén nog maar voorbehouden aan de personenauto dan wel de auto met benzinemo tor. Dit niet zo zeer omdat deze motor bijzonder ge schikt is voor LPG-ge- bruik of daar althans ge makkelijk voor geschikt is te maken, maar meer om dat LPG-gebruik daarbij financieel zeer aantrekke lijk is. Alléén installatto Diesel en LPQ Financieel voordeel Rlj-impressie Een vijfjarenplan moet de Britse Auto-industrie weer gezond maken en reeds twee nieuwe ver schijningen behoren tot dit British Leyland-plan namelijk de Austin Metro en de dit jaar (1982) geïn troduceerde Triumph Ac claim. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 21 MEI 1982 PAGINA 18 Exterieur Uiterlijk wordt de wagen geken merkt door een zwart gespoten dakgootlijst en uiteraard door het specifieke Volvo-profiel. Voor deze 343 Winner 1.4 zijn drie speciale buitenkleuren ge reserveerd: rood, wit en blauw. De wagen wordt geleverd in driedeurs en vijfdeurs uitvoe ring. Interieur De Volvo 343 Winner 1.4 kent één speciaal op de buiten- kleuren afgestemd -zwart stof fen interieur. Het interieur kent dezelfde compleetheid aan uit rusting en standaardvoorzienin gen als de overige 1.4 modellen. Chassis Ook heeft de Volvo 343 Winner 1.4 het geavanceerde onderstel van de overige modellen binnen de 340 serie. De versnellingsbak is bij de achteras geplaatst, het zogenoemde trans-axle-systeem. Hierdoor beschikt de wagen over een goede balans en rijei- genschappen. De 343 Winner 1.4 heeft tandheugelbesturing, Mc Pherson voorwielophanging en is uitgerust met de zeer exclusie ve de Dion achteras. Veiligheid De 343 Winner 1.4 heeft voor en achter energie-besparende, ge programmeerde kreukelzones. Het passagierscompartiment is omgeven door een kooiconstruc tie volgens de Volvo-norm. In de voorportieren zitten zware stalen buizen die afdoende be scherming bieden bij een even tuele aanrijding van opzij. Een veiligheidsstuurinrichting is standaard. De brandstoftank be vindt zich op veilige afstand van de achterbumper en is volledig afgeschermd van passagierscom partiment en bagageruimte. De Volvo 343 Winner 1.4 is stan daard uitgerust met de volgende veiligheidsvoorzieningen: - auto matische driepuntsgordels, - in tegrale open hoofdsteunen op de voorstoelen, - veiligheidssloten, - speciale motorkapvergrendeling, - gelaagde voorruit, - kinderslo- ten op de vijfdeurs uitvoering, - bekleding en vlamdovend mate riaal. Motor De Volvo 343 Winner 1.4 is uit gerust met de bekende B14 in een economy versie. In deze versie ontwikkelt de motor een maximum vermogen van 47 kW/64 pk bij 5500 omw/min. DIN. Het maximum koppel be draagt 105 Nm/11.0 kgm bij 2500 omw/min. DIN. De cilinderin houd is 1397 cm3, de compressie- verhouding is 9.25:1. Transmissie De Volvo 343 Winner 1.4 is le verbaar met een handgeschakel- de vierversnellingsbak of auto maat (Continu Variabele Trans missie). Unipart auto-onderdelen houdt in het voorjaar speciale campagnes omtrent haar on derdelen. Vanaf heden is ge start met de campagne Olie en Luchtfilters, met name: „Hoe belangrijk zijn schone fil ters?". Men gokt vooral op de doe-het- zelver, een markt die steeds be langrijker is geworden. Unipart onderdelen zijn er ook voor de doe-het-zelver. Inlichtingen en instructies zijn aan te vragen bij Unipart Nederland, Antwoord nummer 10204, 2800 WB Gouda. De opbouw van de 1.6 D lijkt op die van de benzinemotoren met gelijke cilinderinhoud, die eveneens op Kadett en As cona geleverd worden. Door zijn geringe hoogte is het niet nodig de vorm van de motor kap te wijzigen. De alumini um cilinderkop helpt gewicht besparen. Andere voorzienin gen, zoals verchroomde klep- stelen, monometalen inlaat- en bimetalen uitlaatkleppen en rotcaps aan alle kleppen zijn gericht op lange levens duur. De krukas is dezelfde als die van de benzinemotor. Hij is van gietijzer en heeft acht tegenge- wichten. Alleen zijn, om de gro tere druk in een dieselmotor te' kunnen verdragen, de hoofd- en drijfstanglagertappen inductief gehard. Vooraan de krukas zit een trillingsdemper, waardoor de motor bij gemiddelde tot hoge toerentallen geruislozer loopt. Voor de kleppensturing kon worden teruggegrepen naar de beproefde systemen van de ben zinemotor, waarbij de openings- en sluitingstijden gewijzigd wer den om een vlotte koude start, een hoog koppel bij gering toe rental en een behoorlijk vermo gen bij een gegeven draaisnel heid, te verzekeren. De boven liggende nokkenas wordt door een brede tandriem aangedre ven. De Opel 1.6 D is als eerste Europese dieselmotor dieselmo tor voorzien van een hydrauli sche regeling van de klepspe ling. Daardoor wordt een me chanische geruisbron uitgescha keld, tevens worden de onder houdskosten verminderd door periodiek afstellen overbodig te maken. Een andere nieuwigheid is bestemd voor automobilisten die niet op de brandstofmeter letten. Tot nu toe leidde een lege brandstoftank steevast tot het tijdrovende ontluchten van het injectiesysteem, bij de 1.6 Opel dieselmotor gebeurt dit automa tisch bij het starten. Aan de vermogenscurve her kent men de Opel diesel direct als een moderne krachtbron. Over een groot toerentalbereik, namelijk van 1400 tpm tot 3800 tpm staat een vrijwel constant koppel (96 Nm) ter beschikking. Daarmee kan men zuinig rijden bij lage motorsnelheid. Maar als het nodig is ontpopt de 1.6 D zich als een pittige krachtbron, die in relatief lichte auto's als de Kadett en de Ascona behoorlijk aan het moderne wegverkeer aangepaste prestaties levert. De voorlopige verbruikscijfers ge ven een indruk van zijn be- drijfszuinigheid. Unipart is de in Nederland geïn troduceerde nieuwe formule voor het zakendoen in auto-on derdelen. 2500 Zogenaamde „snellopende" kwaliteits onder delen verdeeld in 25 produkt- groepen met een marktdekking in Nederland van 88%. De kwa liteit van de onderdelen is mini maal gelijk aan originele onder delen. Verpakt in uniforme, rood-wit-blauwe verpakkingen die het totale pakket, geplaatst in een onderdelenwinkel, een konsument-aantrekkelijke aan blik biedt. Eén merk onderdelen voor alle bekende merken auto's. „Het idee op zich is misschien niet nieuw. De aanpak wel. Voor het eerst kunnen alle au tobedrijven terecht in een sy steem, waarin de totale han del in gebruikte auto's op el kaar kan worden afgestemd. Dat betekent voor de verko per van een auto: een soepel lopender inruil èn dikwijls een hogere prijs, terwijl een koper niet lang op het door hem gewenste wagentje zit te wachten. Eén telefoontje en een handelaar weet of zo'n auto voorradig is". Dit zei P. Mookhoek, uit Abben- broek, initiatiefnemer en direk- teur van Autodata Rotterdam B.V., tijdens de persintroduktie van deze occasion databank voor de handel, in het Holiday Inn Hotel te Utrecht. Het idee op zich is dan ook even simpel als doeltreffend. Stop alle gebruikte auto's in één computer en er ontstaat een landelijke markt van vraag en aanbod. De uitwerking heeft echter wat meer tijd gevergd. Allereerst moest een computer-centrum worden opgericht, waarin de centrale occasion registratie kon plaatsvinden. Dit centrum is ge vestigd in Abbenbroek en na een korte proefperiode is geble ken dat de daartoe opgeleide medewerksters razendsnel de gegevens op elkaar kunnen af stemmen. Uit het geheugen van de databank komt niet alleen het merk, type, bouwjaar en kleur van de auto, maar ook ki lometerstand en accessoires Deze gegevens worden desge vraagd aan de aangesloten auto bedrijven telefonisch verstrekt zodat men de cliënt direkt kan antwoorden. Autodata is overi gens uitsluitend bedoeld voor de handel; particulieren kunnen er geen gebruik van maken. Kadett 1.6 Ascona 1.6 D Bij 90 km./uur 5.1 ltr. per 100 km. 5.2 ltr. per 100 km. Bij 120 km./uur 7.3 ltr. per 100 km. 7.4 ltr. per 100 km. In stadsverkeer 7.1 ltr. per 100 km. 7.1 ltr. per 100 km. De Opel Kadett en Ascona diesel is er „Opel eigen" weer in vele uitvoeringen met 2, 3, 4 en 5-drs. met min of meer luxe. De Kadett diesel is er vanaf 19.308,-, dat is dan de 2-drs. Standaard, de 3-drs. kost f 19.605,-, de 4-drs. 19.936,- en de 5-drs. 20.233,-. Daarna vol gen de Kadett Special, de Luxus en de Berlina, de prijzen lopen tot 23.881,-. De Ascona is er al vanaf 24.763,-, dat is dan de Ascona 2-drs. Standaard, de 4- drs. kost 25.659,-, de 5-drs. f 26.571,-, de Ascona is er dus niet in 3-drs., wel in Luxus en Berlina, de duurste en meest luxe Ascona kost 29.200,-. Hetzelfde geldt dan ook voor de bestelauto, de bestelauto of lichte vrachtauto die met een benzinemotor is uitgerust, ge dacht moet dan worden aan de vele bestelbusjes, die al veelvuldig op LPG staan. Waarom het zo interessant is om op LPG te gaan rijden is meer dan genoeg uitgelegd. Men heeft namelijk slechts rekening te houden met een meerprijs van de installatie en de meerbijdrage aan wegenbelasting, daar tegen over staat een prijsverschil aan brandstof per liter van 90 cent. Bij een auto met dieselmotor gaat een ongeveer zelfde verge lijking op, de dieselmotor heeft een meerprijs t.o.v. de benzine motor (ongeveer 3.000,-) en de diesel heeft ook een extra bij drage aan de wegenbelasting. Het prijsverschil tussen benzine en dieselbrandstof bedraagt mo menteel een 50 cent. Wie in bo venstaand geval een dieselauto op LPG wil gaan zetten moet dus rekenen met nogmaals extra bijdragen t.o.v. de benzineauto, namelijk 3.000,- meer voor de diesel en dan ook nog eens 2.000,- meer voor de LPG-in- stallatie, terwijl dan het voor deel afgestemd moet worden op de LPG-prijs t.o.v. de dieselprijs en dat voordeel is maar zo'n 40 a 50 cent per liter. Daarbij komt dan nog dat het veel ingewik kelder is een diesel op LPG te zetten en een diesel in feite nooit geheel op LPG gezet kan worden via het bekende twee brandstoffensysteem. Een die selmotor is totaal anders gecon strueerd, heeft een hoge com pressie en bezit geen ontsteking, bougies enz. Toch is het al verschillende ke ren voorgekomen dat diesels op LPG brandstof zijn gezet. Ze zijn dan echter geheel omgebouwd, de dieselmotoren zijn als het ware benzinemotoren geworden, er is aan de compressie gesleu teld, de motoren zijn voorzien van ontsteking en bougies en kunnen dan normaal op LPG rijden, maar dus nooit meer te rug op diesel. En dan altijd be trof het vrachtwagens. Waarom nu is het wel interes sant om voor ombouw diesel op LPG te kijken naar vrachtau to's. Welnu een vrachtauto heeft in principe altijd een dieselmo tor, zodat men geen prijsverschil kent in benzine- en dieseluitvoe ring bij vrachtauto's. Op die ma nier geldt voor de vrachtauto dus net als bij de benzineperso nenauto alléén maar een meer prijs voor de LPG-installatie. Daartegenover staat dan het voordeel van de prijsverschil tussen diesel en LPG brandstof, in Nederland zo'n 40 tot 50 cent. Maar de toepassing van LPG vond nog een ander belangrijk voordeel, LPG is veel schoner, veel^nilieuvriendelijker. De die selmotor vervuilt de lucht toch aanzienlijk, niet zozeer met koolmonoxyde, maar wel met roet, de zwarte walm die vracht auto's en autobussen nogal eens uitstoten. Verder is aangetoond dat in de uitlaatgassen van vrachtwagens de stoffen Nitrof- luoranthene en Nitropyrene voorkomen, die kankerverwek kend kunnen zijn. Vooral in drukke steden kan de dieselmo tor de lucht dus behoorlijk ver vuilen. In Amerika, Japan maar ook Oostenrijk, voornamelijk in Wenen, zijn vele bussen daarom op LPG gezet, en zo aanzienlijk milieuvriendelijker. Ook in ei gen land zijn experimenten ge daan, in Groningen met bussen op aardgas en in Amsterdam met bussen op LPG, echter in alle gevallen werd de dieselmo tor totaal omgevormd tot LPG- motor, hij kon dus niet op elk gewenst moment terug op die selolie. Inmiddels zijn er echter verge vorderde experimenten met die selmotoren die zowel voor diesel en LPG geschikt zijn. Men houdt daarbij de dieselmotor volledig intact, maar voegt, via het luchtfilter, autogas (LPG) toe. De vrachtauto loopt dan voor een deel op diesel en voor een deel op LPG, diesel en LPG worden aldus gemengd. Moge lijk is al 50 diesel en 50 LPG, maar voorlopig rijden er een tweetal vrachtauto's op 60 diesel en 40 LPG. Het experi ment is voltooid door Autogas Techniek Holland o.a. importeur van Beam LPG-installaties en leverancier van Ultragas. Een Daf is door Autogas in Scher- penzeel zelf op 60 diesel en 40 gas gezet, de wagen kan weer terug op diesel, maar dan echter alléén voor die 60 en niet voor 100 Inmiddels heeft het Autogas Techniek Station van de fa. De Groot in Hoogvliet een Mercedes op 60 %/40 gezet, maar deze met een nieuw appa raatje ook weer teruggekregen op 100 diesel. Ook kan deze Mercedes al op 50/50 die sel/LPG rijden. Het is dus zo dat men of volledig met het comple te vermogen op diesel kan rijden of op een menging 50/50, waar bij de uitlaatgassen dan veel schoner zijn, en het vermogen verbeterd is, hetgeen zich uit in een betere acceleratie en een ho gere topsnelheid. De interesse van het bedrijfsleven en vrach tautofabrikanten/importeurs is groot. Mercedes en Volvo tonen belangstelling, een 60-tal Dafs zal waarschijnlijk eveneens on der handen worden genomen. De diesels die reeds 60% diesel gemengd met 40% LPG rijden zijn gekeurd door de Rijksdienst voor het Wegverkeer, met name de inspectie in Den Haag zelf. De wagens zijn volledig goedge keurd, op het kenteken blijft echter diesel staan, maar bij de opmerkingen komt te staan dat de wagen ook geschikt is om op een mengsel van Diesel en LPG te rijden. Uitgezocht wordt nu nog hoe het met de wegenbelas tinggelden zit. Verwacht wordt dat het ook een menging in be lastinggeld wordt van 60/40. Wat is nu het financiële voor deel. Welnu de ombouw van een diesel op LPG kost momenteel een 3.000,-, maar zal indien massaproduktie gaat plaatsvin den naar zo'n 2.000,- gaan. De wegenbelasting is nog niet vast gesteld, omdat men geen ver houdingen 60/40 of 50/50 kent, maar stel dat dat hooguit voor een vrachtauto 1.000,- meer gaat kosten. Per jaar komt de meerprijs dan op ƒ3.000,-: 5 (5 jaar afschrij ving, een vrachtauto gaat nor maliter, inclusief revisies veel langer mee dan een personenau to) is 600,- f 1.000, wegenbe lasting is 1.600,-. Een vrachtau to verbruikt aan diesel zo'n 1:2 tot 1:4, en een kilometrage van 100.000 km/jaar is heel ge woon. Hij gebruikt dan dus zo'n 50.000 dan wel 25.000 liter per jaar. Laten we even uitgaan van een 60/40 verhouding (maar 50/50 is mogelijk en wellicht geeft de toekomst na perfectie een nog gunstiger beeld), dan zal dus in het 50.000 liter geval 30.000 liter diesel en 20.000 liter LPG worden gebruikt. Neem even voor het gemak dat LPG 50 cent voordeliger is dan diesel olie, voor 20.000 liter wordt dan 20.000x0,50= 10.000,- voordeli ger getankt, trek daar dan die meerprijs van 1.600,- vanaf en het jaarlijks voordeel is al ruim 8000 gulden, in het geval van het verbruik 1:4 is het voordeel ruim 4000 gulden, en dat alles dan rekening gehouden met een verhoging van de wegenbelas ting, die er wellicht voorlopig niet komt of wellicht lager uit valt. Ook kan men de installatie al in één jaar aftrekken, de 10 mile moet dan dus met zo'n 4. mile worden verminderd, blijft altijd nog 6 mile over en dan wordt daarna elk jaar zo'n 9 mile gewonnen. Een ieder kan zelf uitrekenen wat de voorde len zijn bij 50/50 en bij hogere kilometrages, want. voor vracht auto's en bussen zijn ook aantal len van 200.000 km/jaar geen bijzonderheid. Ook kan uitgere kend worden wat tenminste aan kilometers per jaar gereden moet worden voor vrachtauto's, dat aantal ligt dan zo rond de 30.000 km. De heer De Groot van Ultra- gas en Autogas Techniek in- bouwstation De Groot ziet in elk geval grote toekomst in LPG voor dieselvrachtauto's. Voor informatie 010-381922 17.390,-, maken hem toch bij zonder interessant. Prestaties en verbruik Zoals al gezegd zorgt voor de prestaties van deze Triumph Ac claim een Hondamotor, de 1335 cc, 4 cilinder, 70 PK motor uit de Civic S. De topsnelheid is 148 km/u, de acceleratie van 0-100 km/u verloopt in 13 sec, ver snellen van 60 naar 120 km/u kost 23 sec., allemaal best aar dige tijden, een ietsje onder de prestaties van de Civic S, maar deze auto is dan ook korter en lichter. Het verbruik is redelijk gunstig, bij 90 km/u constant is het verbruik 1: 15, bij 120 km/u 1:10,8 (de ECE normen geven aan bij 90 km/u 1:15,5 en bij 120 km/u 1:12, stadsverkeer geeft een verbruik van 1:11,8). Ge middeld kan gerekend worden op een brandstofverbruik rond 1:11 a 1:12. Wegligging De wegligging van de Triumph Acclaim is bijzonder goed. Op de rechte weg blijft hij goed in het spoor en ook in bochten houdt hij zich prima. Uitbreken is er niet bij, dribbelverschijnselen doen zich niet voor. Wel is in de bocht een sterk zelfcentrerend effect waarneembaar, iets wat meer voorkomt bij voorwielaan drijvers. De besturing is zeer di rect en nauwkeurig, een licht onderstuurkarakter is waar neembaar. Er is geen verschil in stuurkarakter bij al dan niet trekkende motor, de voorwiel aandrijving wordt dus niet in de besturing gevoeld. Ook de bedie ning is licht, zelfs bij parkeer- manouvres. Comfort De Acclaim is redelijk comforta bel. Vooral tot dit comfort draagt bij de keurige afwerking binnenin en de rijkelijke uitrus ting. Maar natuurlijk is ook de vering comfortabel, al zou deze nog wat soepeler kunnen, de schokdemperwerking is goed. Verder zitten er goede stoelen in de Acclaim. British Leyland heeft zich namelijk in belangrij ke mate met de stoelen en ach terbank bemoeid, zodat deze royaler en comfortabeler zitten en dan het oorspronkelijk ont werp. De stoelen en bank zijn geprofileerd en geven goede steun. Voorin is de ruimte toe reikend, achterin wordt het krap, vooral de hoofdruimte. Armsteunen en handgrepen zijn er rondom. Aan veiligheid noteerden wij het volgende: goede rij-eigen- schappen en rustige besturing, goede remmen met gescheiden circuits, korte gedeelde stuurko- lom, gelaagde voorruit, 3 punts aut. veiligheidsgordels, hoofd steunen, achterruitverwarming, achteruitrijlampen, mistachter- lichten, knipperlichtinstallatie, kindersloten op achterportieren. Tenslotte dan de geluidsproduk- tie, die valt onder normale om standigheden mee, de motor is goed hoorbaar bij hoge toeren tallen, dus bij optrekken en bij topsnelheid. De decibelmeter gaf bij 100 km/u 72 decB aan, bij 120 km/u was dat 75 decB en bij topsnelheid 81 decB. Verder is er wat geluid door resonanties, wind- en bandengeruis, allemaal niet in hinderlijke mate. Ik zou toch positief over de Ac claim willen besluiten en de Ac claim, wat applaudiseren bete kend, ook willen toejuichen. Het is een zeer fraaie auto zowel in- als uitwendig, het is veel Japans, maar dat is de laatste jaren al léén maar positief uitgelegd, de Japanse auto is probleemloos ge bleken. En dan deze samenwer king, Leyland-Honda, brengt veel know how in, echter Honda heeft zich altijd van de dure kant getoond. De Acclaim ligt in feite in tussen de Civic, maar dan de S met de 70 PK motor, en de Accord (vanwege de kof ferbak). Welnu de Civic S kost 18.995,-, de Accord 4 drs. 22.795,- of voor de luxe (en de Acclaim is ook zeer luxe) 25.295,-. In dat licht bezien is de Acclaim prijs best de moeite waard, hij kost: de Acclaim HL 17.390,- en de HLS 18.990,-. Leo de Ruiter Moderniseringen van diverse bestaande modellen en nog en kele „spectaculaire" nieuwe modellen zullen het plan com pleteren, maar voorlopig hou den wij het nu maar even op deze Triumph Acclaim, die ontstaan is uit de samenwer king met Honda. In feite is de Triumph Acclaim een ontwerp van Honda, maar British Leyland heeft er een jaar lang aan „geschaafd" en hem zo met een aantal verbeteringen op de EEG markt gebracht. Het mechanische gedeelte komt in zijn geheel uit Japan, het plaatwerk en het interieur wor den door BL in Engeland ge maakt. In de niet-EEG-landen (o.a. Zwitserland en Oostenrijk) wordt deze Triumph Acclaim gewoon door Honda uitgebracht en heet dan Honda Balade, bij ons is het met de BL verbeterin gen, Triumph Acclaim. Wie ech ter helemaal naar de oorsprong terug wil gaan zal in deze Triumph Acclaim of Honda Ba- lade een Honda Civic met een kofferbak herkennen. Duidelijk zichtbaar is dat aan de voorzijde, Die nagenoeg gelijk is aan de '82 Civic modellen, zie vooral de Ci vic Sport. Maar motorisch is het haast helemaal de Civic S, na melijk de 1335 cc Civic motor met het S vermogen van 70 PK. Een Anglofiel zal deze benade ring niet prettig overkomen, maar helaas het is niet anders en zelfs BL zal nooit verbergen dat dit model hoofdzakelijk door de Honda-inbreng is ontstaan. Het kon ook niet anders want BL had voor Triumph niets op stapel staan en het „tot stand ko men" van een nieuwe wagen kost inclusief research toch zo'n 10 jaar. De Triumph Acclaim ademt dan ook veel Honda en weinig Triumph uit. De Anglo fiel, die binnen een mooi houten dashbordje met Lucasmeters verwacht komt ook hier bedro gen uit. Het is Japans grijs kunststof met meters en een klokje vermeldend „Made in Ja pan". Maar het is dus wel, Japan eigen, rijkelijk uitgerust, wat zich al in die meters (waaronder een toerenteller) en de controle lampjes, de diverse extra's, de elektrische ramen, de 5e ver snelling enz. enz. verraadt. Dat alles, de compleetheid van deze Triumph Acclaim, gevoegd bij de rij-eigenschappen en het comfort en vooral de prijs, vanaf

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 18