LAURENS KRAMER Postzegelhandel Blue Company in Q.T. Sombere cijfers GAB Waterweg Noord Geslaagde concertreis mannenkoor „Orpheus" john kroes I? Koffie met politiek Elegance en vakmanschap. De perfectie van Hülsta. Bingo Routewijziging buslijnen naar Hoogvliet Hoogstraat 106a Vlaardingen Blue Company: eigentijds en „ruimtelijk" Broersvest 64-66, Schiedam, Tel. 010-267920. 'Wij denken strikt privé met u mee WATERWEG/NOORD De werkloosheid in het ge west Nieuwe Waterweg Noord (Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland) blijft geheel in overeenstem ming met de landelijke cijfers onverkort somber. Tegenover iedere geregistreerde vacature staan 19 werk lozen. Bouwnijverheid (mannen) Metaalpersoneel (mannen) Handelspersoneel (manmen en vrouwen) Kantoorpersoneel (mannen en vrouwen) SCHIEDAM Op het Schuttersveld, grenzend aan de binnenstad en gelegen tussen de Burg. Honnerlage Gretelaan en de Noordvestsingel, zul len 90 zonnewoningen worden gebouwd. Een deel van deze woningwetwoningen is gereserveerd voor bewoners van het kamp aan de Schiekade. Sprong SCHIEDAM Na en kele fikse rellen over achterstallige stookkos ten die vorig jaar hun hoogtepunt bereikten met het tijdelijk dichtd raaien van de olie kraan, is de verstand houding tussen bewo ners van de Grensflat en hun huisbaas. A. J. van Werkhoven van de Drimmo groep, deze weken opnieuw "Ver slechterd. HET NIEUWE STADSBLAD 010 - 260199 KLACHTEN BEZORGING HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 21 MEI 1982 PAGINA mijn auto worelt gernaakt bijWCC V ,010- INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor. REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 De woonwanden van Hülsta vormen een klasse apart. Allwand 80 is een programma waarmee u uw zeer persoonlijke woon^ ,|M| wensen kunt realiseren. riUlSta it Wij verschaffen u gaarne meubdmakCTS alle informatie. Tegenover iedere vacature staan 19 werklozen Dat blijkt uit de april cijfers van het in Schiedam gevestigde Ge westelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Hieruit blijkt ook dat de werk loosheid in het gewest iets ge stegen is. De vraag naar perso neel bleef op een laag aantal namelijk 279. Het aantal werklozen is ten op zichte van eind maart 1982 ge stegen met 143, nl. bij de man nen met 95 en bij de vrouwen met 48. Het werkloosheidspercentage bedraagt thans bij de mannen 6,8% (was (6,7%) bij een af hankelijke mannelijke beroeps bevolking voor 1982 van 53.250. Bij de vrouwen is het werkloos heidspercentage 13% (was 12,7%) bij een afhankelijke vrouwelijke beroepsbevolking van 14.500. Het totaal aantal verwerkte in schrijvingen over de maand april bedroeg 764 tegenover 615 uitschrijvingen. Van het totale aantal uitschrijvingen vonden 305 personen zelf werk, werden 28 perscnen geplaatst, werden voor 181 personen de inschrij vingen niet verlengd en werden om overige redenen 91 perso nen uitgeschreven. De vraag naar personeel steeg iets: van 274 naar 279. De ver deling van de vacatures over de gemeenten van het gewest is als volgt: Schiedam 149, Vlaardin gen 95, Maassluis 31, Maasland 2, Rozenburg 2 en Hoek van Holland 0. Deze maand zijn de vraagacqui- sitie-formulieren naar 1631 be drijven verstuurd om een reeël beeld te verkrijgen van het aan tal vacatures in het rayon Nieuwe Waterweg Noord. Het aanbod van mannen in de bouwnijverheid steeg van 472 naar 474 (plus 2). In april 1981 bedroeg het aanbod van perso neel 285. De vraag naar perso neel bleef constant: 6, hetgeen betekent dat er tegenover iedere geregistreerde vacature in de bouw gemiddeld 79 werk lozen staan (maart 1982 1:43). Het aanbod van metaalperso neel steeg van 663 naar 675 (plus 12). De vraag naar perso neel steeg van 206 naar 217. De bemiddelingsmogelijkheden in de metaal blijven zeer omvang rijk, eventueel na bijscholing. Het bedrijfsleven heeft be hoefte aan: ijzerwerkers (40), plaatwerkers (70), pijpen- en verwarmingsmonteurs (35), elektrisch lassers (26), ov. lassers en soldeerders (10). Het aanbod van handelsperso neel steeg van 633 naar 851 (plus 18). Eind april stonden o.a. 68 vertegenwoordigers, 471 winkelbedienden, 78 inkoop/- verkopers. ingeschreven. De discrepantie tussen vraag en aanbod is ruim aanwezig: er waren slechts 3 vacatures voor vertegenwoordigers en 5 vaca tures voor winkelbedienden in de maand april. De aanbod-vraag-verhouding in de handelssector is 1:81. (April '81 1:45). Arbeidsbemiddeling in deze sector is vrijwel niet meer mogelijk. Het aanbod van kantoorperso neel is gestegen van 790 naar 797 (plus 7), t.w. 333 mannen en 464 vrouwen. 70% (=564 perso nen) heeft zich ingeschreven als kantoorbediende. In april wa ren er 19 vacatures w.o. 11 voor kantoorbedienden. In april 1981 was het aantal vacatures 84. De werkloosheid onder jeug digen tot 23 jaar steeg iets: van 1910 naar 1913 (plus 3). De werkloosheid onder de schoolverlaters liep verder terug: van 553 naar 529. In april 1981 bedroeg de werk loosheid onder schoolverla ters 330. De vraag naar jeug dig personeel tot 19 jaar be draagt 3 (was 1). Eind april staan 270 mannen en 378 vrouwen die jonger zijn dan 19 jaar als werkloos geregis treerd (12% van de totale werkloosheid). De jeugdwer kloosheid in het gewest be draagt 35% van de totale werkloosheid. SCHIEDAM De Schiedamse Karnavalsvereniging de Riet zeilers organiseert op dinsdag 25 mei weer een bingo-avond in zaal Irene aan de Nieuwe Ha ven. Prijzen zijn onder andere strijkijzers, fietsen, koffers en linnengoed. Aanvang acht uur, toegang gra tis (ook voor niet-Rietzeilers). De netto opbrengsten zijn be stemd voor de gehandicapten in Schiedam. wordt 2x per week huis aan huis bezorgd in een oplage van 37.500 ex. in Schiedam en o.ud-Mathenesse. Wij zijn er trots op dat onze bezorgers zich inzetten om HET NIEUWE STADSBLAD zo goed mogelijk te bezorgen. Terecht, en daar zijn wij blij om, belt u ons kantoor als u onze krant niet hebt ontvangen. Bij zo'n oplage kan dit voorkomen; daar zult u begrip voor hebben. Vriendelijk verzoek van ons: BEL UW KLACHTEN ALLEEN DOOR OP MAANDAG EN VRIJDAG TUSSEN 10.00 EN 12.00 UUR TELEFOON 267368 Wij kunnen u dan in alle rust te woord staan en een maximale aandacht aan uw klacht schenken. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. SCHIEDAM Op zaterdag 22 mei weer een optreden van een Nederlandse band in de serie live-concerten in jongerensociëteit QT aan de Nieuwstraat. Dit keer kan het Schiedamse publiek kennis maken met Blue Company, een band uit de randstad die ongeveer een half jaar geleden werd geformeerd. Voordat zij bijeen kwamen had den de bandleden evenwel al een schat aan muzikale erva ring opgedaan. Blue Company speelt muziek van onder andere Eric Clapton en Little Feat, aangevuld met eigen composities. Door de ruime bezetting komen deze co vers goed tot hun recht. Blue Company heeft een sterke ritmesectie en brengt 3-stem- mige zangpartijen en stevige gi taarpartijen, dit alles opgedist in geheel eigen stijl, eigentijdse en zo nu en dan een tikje bluesy. De bezetting: John Traas (gi taar), Harry Verhoeven (bas), John Jordan (percussie, zang), Koos van Reeven (drums), An ton Swaneveld (zang, gitaar), Helene Vervloedt (zang) en Tonny Anjema (zang). Het optreden begint om tien uvr. Leden van QT kunnen het concert gratis bijwonen, niet-le- den betalen vijf gulden. QT is te vinden in gebouw De Teerstoof. Woordvoerders zullen zijn de Hr. Aad van Lingen en mevr. Els Hellwig' beiden CDA-raads- kandidaten. Schuttersveld bebouwd met 90 zonnewoning'en ben de zonnewoningen name lijk meer ruimte nodig dan ge wone huizen, en vandaar dat de plannen in niet meer dan 40 eensgezinswoningen en 50 ge stapelde woningen voorzien. De huizen op het Schutters veld zijn de eerste die gaan voldoen aan enkele van de eisen zoals die werden gefor muleerd in de nota „Zonne- energie" van wethouder Chris Zijdeveld. presenteerde tijdens een pers conferentie -vermoedelijk zijn laatste vóór de verkiezingen- valt vooral de „open" bebou wing op en de grote opper vlakte aan groen. Door hun aparte karakter heb- Eén van de twee blokken is be stemd voor de bewoners van de Hof van Cyrene, het woonwa genkamp aan de Schiekade, dat binnen afzienbare tijd ontruimd moet worden. Hun toekomstige huizen zijn gegroepeerd rond een open plek waar zij elkaar kunnen blijven ontmoeten. Volgens Zijdeveld is bewust voor deze opzet gekozen om althans iets van de besloten woongemeenschap waaraan de Schiekade-bewoners gewend zijn, te behouden. Volgens Zijdeveld leren erva ringen dat veel woonwagenbe woners angst hebbem voor de sprong, te verhuizen naar een gewoon huis. De gegadigden hoeven pas te beslissen als de huizen klaar zijn. De schetsen werden ontworpen door Dennis Lems, een stede- bouwkundige die via de TH uit Eindhoven met Zijdeveld in kontakt kwam. In samenwerking met deze TH ontwikkelde Zijdeveld indertijd zijn veel besproken nota „Zonne-energie". Lems werd terzijde gestaan door het Ge meentelijk Woningbeheer. A. Verdoes van Woningbeheer schat dat pas in de derde kwar taal 1983 met de bouw een aan vang kan worden gemaakt. Eind 1984 zullen dan de eerste woningen worden opgeleverd. Grensf lat weer in slag met huisbaas Tweeentwintig bewoners heb ben onlangs woedend een ver gadering afgebroken omdat zij Van Werkhoven autoritair en eigenmachtig optreden ver weten. M. Chini, voorzitter van de Be langenvereniging in de grens flat en tevens van de Vereni ging van Eigenaren, zou zoals gewoonlijk de vergadering lei den, maar daartegen maakte Van Werkhoven, die zelf als voorzitter wilde optreden, bezwaar. Gekibbeld werd ook over de vraag waarom er twee agenda's waren opgesteld, en waarom Van Werkhoven naar Vlaar dingen was uitgeweken zonder eerst de belanghebbenden te raadplegen. „Hoewel volgens de statuten Van Werkhoven helemaal niet als voorzitter mocht optreden, werd de vraag voorgelegd aan de aanwezigen", aldus Chini. Chini kreeg alle 22 stemmen. Van Werkhoven toonde echter een papier met 60 volmachts- temmen, omdat de Drimmo- groep een gelijk aantal panden van de Grensflat in eigendom heeft. Volgens Chini stapte vervol gens de hele zaal als (Eén man op, onder het uiten van bedrei gingen en verwensingen aap het adres van Van Werkhoven. Chini: „Als ik de mensen niet had gekalmeerd was Van Werkhoven met twee blauwe ogen naar huis gegaan". Het overleg tussen de Drinmo groep en de bewoners van de flat aan de Rotterdamsedijk over de achterstallige stookkos ten is na deze rumoerige verga dering voor onbepaalde tijd op geschort. Chini heeft inmiddels een spé ciale rekening geopend waar de bewoners voortaan de stookkos ten storten. Volgens Chini dra gen zij het geld liever niet af aan Kooyman BV, de beheer der, die de bewoners niet langer zouden vertrouwen. Chini, terugblikkend op de bijl eenkomst: „Wat 'n nonsens, wat 'n machtsmisbruik. Ik ga een advocaat in de arm nemen om deze affaire uit te zoeken. Zelf word ik er zo langzamerhand gek van". SCHIEDAM Het Konink lijk Schiedams Mannenkoor „Orpheus" heeft een ge slaagde concertreis naar West Duitsland achter de rug. Afgelopen zaterdagmorgen vertrokken de koorleden met hun dirigent Richard Ram per bus naar Viernheim, op uitnodiging van het 100 jaar bestaande plaatselijke koor, de „Sanger Einheit von Viernheim". Ook pianist Peter Beijersbergen maakte de reis mee. 's Zater dagsavonds, na een lange en warme busreis, concerteerde „Orpheus" in de feesthal van het Duitse plaatsje, nadat de heer Schmidt van de „Sanger Einheit" het muzikale gebeuren met een toespraak had geopend. In de reeks van internationale gezelschappen trad „Orpheus" als laatste op. De zaal, die erg rumoerig was, zweeg prompt toen het Pater Noster van Franz Liszt weerklonk. Veel bewondering hadden de toehoorders ook voor ballade Lady Barnard van Benjamin Britten, die met een staande ovatie werd beloond. Zaterdag verleende het Schie damse koor medewerking aan de Gottesidienst in de St. Apostlkirche in Viernheim. Daar werden onder andere het Venite Adoremus van Verdi, en Seigneur, je vous en prie van Poulenc ten gehore gebracht. Na deze kerkdienst vertrok „Orpheus" weer naar Neder land. Ondanks de lange reistijd en de korte duur van het ver blijf heeft „Orpheus" deze ge slaagde muzikale excursie een ereplaatsje gegeven in de ar chieven van het koor. Deze chaotische vergadering, die plaats vond in een Vlaar- dingse bistro en tot aller verba zing niet in een Schiedamse ge legenheid, vormde het zoveelste hoofdstuk uit het boek „Oliecri sis in de Grensflat" waarover deze krant ook berichtte op 7 oktober en 11 december 1981. SCHIEDAM In het kader van de verkiezingen organi seert het CDA Vrouwenberaad, speciaal voor de vrouw, ochtend bijeenkomsten onder het motto: „Koffie met politiek". De bedoeling is praten over al lerhande politieke zaken. Een ieder is van harte welkom, toe gang en koffie zijn gratis. Aanvang 's morgens van 9.45 tot 11.30 uur. Maandag 24 mei in het dienstencentrum „De 4 Molens" zaal 5. Nw. Damlaan 766. Woensdag 26 mei in de Pa rochiezaal aan de Lekstraat 55. Vrijdag 28 mei in het wijkcen trum „De Blauwe Brug" zaal 4, Bachplein 590. Dat wil zeggen dat de bouw gro tendeels wordt afgestemd op de stand van de zon. Aan de zon zijde wordt veel glas gebruikt en aan de schaduwzijde weinig, dit om de warmte zo lang moge lijk vast te houden' en de stook kosten te drukken. Op de tekeningen en de ma quette die Zijdeveld (wethouder stadsontwikkeling) dinsdag Nieuwe Stadsblad 'N RANDSTAD-EDITIE ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de ar rondissementsrechtbank te 's-Gra- venhage, d.d 30 juli 1979 onder nr. 78/1979 KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 R. de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BURO LEIDER J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010261270 SCHIEDAM/ VLAARDIN GEN Met ingang van zon dag 23 mei geldt voor de bu slijnen 80/81 en 92 van Zuid westnederland een routewij ziging in Hoogvliet, in beide richtingen. Lijn 80/81 en 82 richting Schiedam/Vlaardin- gen: De bestaande route wordt gere den tot aan de Laning bij Othel- loweg, vervolgens rechtdoor Laning - rechtsaf Aveling, ver der bestaande route. Richting Metrostation Hoog vliet: Dezelfde gewijzigde route in tegengestelde richting. Halten: Naar aanleiding van bovens taande routewijziging komen de volgende halten voor deze lij nen definitief te vervallen. Aveling bij Middenbaai) (beide richtingen) Aveling voorbij Sprong (rich ting Schiedam/Vlaardin- gen() Middenbaan bij Winkelcen trum (richting Metrostation Hoogvliet) De volgende, nieuwe halten worden in dienst gesteld: Laning voorbij Aveling (rich ting Metrostation Hoogvliet) Laning vóór Aveling (richting Schiedam/ Vlaardingen). De af roepnaam is Laning/Midden- baan. „Orpheus" kreeg in Viernheim een staande ovatie. I Bjj WCC krjjgt u zomaar 'n splinternieuwe auto te I leen, als u uw eigen auto 1 moeilik kunt missen. I Woermeyer Car Care I Nieuwe Mathenesse- straat 15, at Schiedam m A LID - FOCWA

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 3