DE BESTE TEGEIS 44." Mathilde Santing en The Scene sluiten seizoen in Q.T. Schiedams Vrouwenkoor naar Oostenrijk Lauw cultuurdebat 44.- v3T Landstraat 81Vlaardingen. TENTEN CENTRUM Ut ROTTERDAM HET BESTE WAT UW VOETEN KAM OVERKOMEN Is schoanan van aan arkand schoantharapaut: RUTTEN SPECIAALSCHOENEN Vloertegel-20 x Dubbelhard j gebakken en vorstbestendig- bij aankoop van tegels de benodiqde poederlijm. GRATIS. BIVAKTENT nü STUNT- PALM C7C. BRAND RASANT II rn- naact SCHIEDAM De gemeente Schiedam wil in de nabije toe komst een geïnspi reerd, aktief beleid gaan voeren om de werkgelegenheid te bevorderen. Dat staat te lezen in de discussie-nota „Op de bres voor de werkgelegenheid" die wethouder Reinier Scheeres (economische za ken) gisteren op een pers conferentie presenteerde. Dagje uit Voor voetverzorging en alle voorkomende klachten aan nagels, tenen e.d. na tel. afspraak naar: Chiropodiste Mw. E. den Boer HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 28 MEI 1982 PAGINA 23 met luifel en binnentent nu katoen In de vloertegels,n scherpe eenbieding. Let op goede kwaliteit.' Nu mSkieuren. NIEUW! Vloertegels in 3ox30em vorst bestendig, in 3 kleurenspierwit, beige gevlamd oognac kleur, Scherpe prij6 fl 4Q- p/«V Ook nieuwVloertegel 2.5x25 met decor op perkament"ondergrond.Ook bijpassende wandtegel- B-ijs vloertegel tl. 50 - p/m4. Bijpassende wand tegel prijst I. 'n-p/^ Wandtegel, hoogglanzend in azuur blauw met donker blauw randje. 15x20. Adviesprijs:I 52,- Tegel vakkundig, met vakgereedschap van de (ju— <Tegelmart,/r^— fTegeliijm^ikg 30,- Tegelpa*ta2Sfcg 100,- Sfcalan kaminon 7,- tijmspanen 15,-/20,- Allé tafelgereedschappen' Achter het postkantoor Westhavenkade. Geopend von 8 30 18 00 uur du'obeldaks PRIJS 5100 gram V# Consbmemengids juni 81 De Paim s, onze beste koop uit een test .an' elf lichtgewicht tenten all round trekkerstent 340 x 200 cm AVf— 100°o katoen flOS Het mekka voor kampeerders. Enorme overdekte tentenshow en ka m peers u pe rm a rkt met superlage prijzen. Nota op de bres voor werkgelegenheid LUXE BUNGALOWTENT Nu keuze uit 17 modellen SCHIEDAM Op zondag 6 juni om 12.30 uur kunt u gaan luisteren en kijken naar 50 in het nieuw gestoken vrouwen. Het zijn de leden van het Schiedams Vrouwenkoor, die, aan gevuld met leden van het Rijswijks Vrouwenkoor, een kof fieconcert verzorgen in Wijkcentrum „De Blauwe Brug", Bachplein 590, in Schiedam-Noord. Beide koren zingen on der leiding van Ria Borgmeijer, uit Den Haag. Dit koor is nu een jaar bezig zich voor te bereiden op het In- ternationaler Chorwettbewerb, te Innsbruck, dat gehouden zal worden van 24-27 juni en geor ganiseerd is door de Oosten rijkse Zangersbond te Wenen. Het programma, van 6 juni be staat geheel uit werken, die het koor tijdens hei verblijf in Oos tenrijk zal zingen. De ver plichte werken voor het con cours zijn: Ascendit Deus van J. Handl (Gallus) en Mountain Nights van Z. Kodaly. Verder staat op het programma in alfa betische volgorde werken van: A. de Braai, B. Bartok, A. Ca- plet, B. Distier, Z. Kodaly, H. Kratochwil, Cl. non Papa en Th. Morly. De leden van het koor vertrek ken dinsdag 22 juni per touring car, via Duitsland, waar over nacht wordt, naar Götzens, een plaatsje vlak bij Innsbruck. Vrijdag 25 juni, 's morgens om 11.00 uur zingt het koor een programma van 20 minuten, 's Middags om 17.30 uur is het da beurt van het Schiedams Vrouwenkoor, de verplichte werken, te zingen. Zaterdag morgen of -middag, dat hangt af van het jury rapport, zingt het koor een programma van 10 minuten, terwijl er 's avonds in een kerk in de wijk Wilten- West te Innsbruck de „Messe a trois Voix" van André Caplet gezongen zal worden. Maandagavond, 28 juni hopen de dames weer thuis te zijn. Volgens de nota komt Schie dam nu al 5100 arbeidsplaatsen tekort. Dit verschijnsel wordt onder andere veroorzaakt door het feit dat er een druk pen delverkeer tussen Schiedam en de omliggende steden plaatsvindt. Het tekort aan arbeidsplaatsen zou volgens de jongste bereke ningen in 1986 wel eens kun nen oplopen tot ruim 6600. Om de werkgelegenheid nieu we impulsen te geven hebben Scheeres' ambtenaren een reeks mogelijkheden opge somd die variëren van het aanbieden van betrekkelijk goedkope grond aan nieuwe ondernemingen, tot het op grote schaal gebruik maken van arbeidsverruimde maatre gelen. In de nota worden tal van oude en nieuwe stokpaardjes van stal gehaald, zoals méér toeristen naar de stad trekken, de winkelcentra aantrekkelij ker maken, nog meer kantoor complexen bouwen en probe ren de offshore industrie langs de oevers van de Waterweg verder uit te breiden. Woningen Dit alerte en slagvaardige eco nomische gebied gaat gepaard met tal van maatregelen op al lerlei gebied. Zo zouden er meer woningen gebouwd moe ten worden, om nieuw aange trokken werknemers te huis vesten. Ook zijn verkeersmaatregelen nodig, zoals het instellen van een busdienst op het industrie gebied '-Graveland, het aan leggen van een brug over de Schie en het openstellen van de „oortjes" van Rijksweg 19 bij Vijfsluizen. Het Bureau Economische aan gelegenheden dat op het stads kantoor zetelt gaat ook een ak- tief wervingsbeleid onder Ne derlandse ondernemers voeren om nieuwe industrieën (en dus arbeidsplaatsen) naar Schie dam te halen. Omdat veel andere steden zich in een zelfde positie bevinden als Schiedam, en ook de straat op gaan om bedrijven voor hun gemeente te interesseren, moet Schiedam vooral de ei gen voordelen benadrukken die zij ondernemers kan bie den. Welke die voordelen zoal zijn zal eerst blijken nadat de dis cussienota in wijde kring is be sproken. Direkt na de zomer worden alle commentaren ge bundeld. Daarna kan het nieuwe colle ge van burgemeesters en wet houders het stuk als handlei ding gebruiken voor het eco nomisch beleid de komende ja ren. Het forum van het Cultureel debat. SCHIEDAM Het Deense folk-duo Andrew John en Lisa is voor een korte toernee in Nederland. Op zondag 30 mei geeft het duo een optreden in jazz-café De Bliksem aan de Vlaardinger- straat 9 in Schiedam. Zoals gewoonlijk begint de live-muziek op de zondagmiddag in dit café rond de klok van drie uur. De toegang is als vanouds gratis. SCHIEDAM Zaterdag avond 29 mei sluit jonge- rensociëteit QT aan de Nieuwstraat haar tweede seizoen in de nieuwe for mule (ieder weekend een live-optreden) af met Mat hilde Santing en de Amster damse band „The Scene". Mathilde Santing beklimt om half tien precies het podium. Zij bracht onlangs haar eerste elpee uit, maar kreeg pas grote be kendheid na een optreden bij Sonja op maandag voor de Vara televisie. Ook voor de Vpro-tv was zij te zien. Mathilde Santing brengt ever greens, een repertoire van onvergetelijke melodieën uit de afgelopen veertig jaar, waarbij zij zich zelf begeleidt op een su- perautomatische music-box. „The Scene" nam ook al een de- buut-elpee op. Als live-groep hebben de Amsterdammers al een grote reputatie opgebouwd, Thé Lau richtte de formatie in 1979 op. Verder spelen mee Kors Eyckelboom (drums) en Floris Nielsen (bas). Lau zelf speelt gitaar, zingt en schrijft de nummers. Live is The Scene een absolute topper, belooft QT Keur aan natuurexcursies SCHIEDAM Van het cul- SCHIEDAM De plaatse lijke afdelingen van de na- tuurgerichte verenigingen K.N.T.P. en K.N.N.V. heb ben een excursieprogramma samengesteld om ook niet- leden in kontakt te brengen met alles wat betrekkelijk dicht bij huis aan natuur valt te genieten. De leden van de K.N.N.V., spe cialisten op het gebied van. flora en fauna, alsmede het leven van insecten, gaan hierbij als gidsen fungeren. De K.N.N.V. opent zaterdag 5 juni de reeks met een propa ganda excursie naar het Vlaar- dingse Heempark, ingang Mar- nixlaan. Van hieruit wordt om 9 uur vertrokken voor een rondwandeling door dit unieke stukje wilde natuur. Zondag 6 juni komt het Schiedamse Bea- trixpark aan de beurt: verzame len bij de kinderboerderij/ Pannekoekhuis „De Vijver" om 7 uur. Woensdagavond 16 juni volgt een fietstocht door de Zou- teveense polder. Hier zijn aan te treffen de jonge steltlopers met hun ouders, en mogelijk ook steenuilen. Het vertrekpunt van deze fietsexcursie is het kruis punt van Holyweg, Breeweg- Woudweg om 18.45 uur. Op 18 juni organiseert de K.N.T.P. een avondfietstocht door de Broek polder, een ruig stukje natuur gebied waar van alles te zien is. Vertrekpunt is wederom het Pannekoekhuis in het Beatrix- park, om 19.00 uur. Een avond wandeling door de heemtuin van het Beatrixpark volgt op 30 juli. Vertrek vanaf het Panne koekhuis om 19.00 uur. Een middagje wandelen door Diergaarde Blijdorp is gepland op zaterdag 21 augustus. Extra aandacht krijgt hierbij de nieuwe Ir. P. Koster en F. Siewrtz van Reesenkas, een ju weeltje op botanisch gebied. Sa menkomst voor de wandeling de ingang van Diergaarde Blij dorp 14.00 uur. Het aanhalen van de (finan ciële) broekriem zal aanleiding zijn dat veel mensen minder ver en minder lang op vakantie gaan dan voorheen het geval was. Hier speelt de K.N.T.P. enigszins op in met het organi seren van twee interesseante dagexcursies waarvan iedereen, jong en oud, gebruik kan ma ken. Als eerste op zaterdag 26 juni een wandeling door de duinwa- terwinningRplaats te Vogelen zang. Dit duinterrein is eigendom van de gemeente Amsterd]. Het om vat de duinstreek tussen Noord- wijk en Zandvoort' en wordt begrensd door de dorpjes Be- stveld, Vogelenzang en Zille. Het westelijk gedelte vertoont een duinbegroeiing, met duin doorn meidoorn, kruipwilg en onder meer kardinaalsmuts. Het oostelijk gedeelte bestaat uit gemengd bos met onder de flora, ook wilde orchideeën. De kosten van deze excursie be dragen voor leden f 45,voor buitenstaanders 50,per persoon. Hierin zijn begrepen koffie en na afloop een gemeen schappelijk diner. De lunch komt voor eigen rekening. De tocht naar Vogelenzang wordt gemaakt per touringcar. Vertrekpunt station Schiedam- West om 8 uur. Weer hier terug om plm. 20.00 uur. Inschrijven door middel van gironummer 568872 t.n.v. K.N.T.P., afdeling Schiedam, uiterlijk 24 juni. Voor het maken van een her- fstexcursie is het oog gevallen op het aboretum in het Belgi sche Jezus-Eik op 10 km. afs tand van Brussel. tuur-debat in de bio zaal van het Passage Theater zullen de ongeveer 50 bezoekers woensdagavond niet al te veel hebben opgestoken. Hoewel de gemoederen af en toe danig verhit raakten in de toch al warme en bedompte ruimte, lieten de forumleden achter de groene tafel zich nau welijks tot „harde" uitspraken verleiden. Zo kort voor de verkiezingen leek het er op dat men zich lie ver daar waar dat enigszins mogelijk was, op de vlakte hield. Een poging van de politici (lijst trekkers en raadskandidaten van alle zittende frakties) om er het geijkte spelletje ping pong van te maken waarbij de ene insider de andere de bal toes peelde, werd door enkele geën gageerde toeschouwers in de zaal verijdeld. Oproepen om „niet zoveel moeilijke woorden te gebrui ken" werden door forumleider Te Loo terecht vrijelijk vertaald als „stop met jullie geleuter, zeg gewoon waar het op staat". Jolie Hakkert (CPN) wilde wel duidelijke mededelingen doen en alle sectoren van de (ama teuristische) kunst veel geld be loven, maar anderen wezen haar voorzichtigjes op de ko mende bezuinigingsronde waarbij, alle goede bedoelingen ten spijt, ook de Schiedamse cultuur zal moeten inleveren. Over een totaal van rond de 5 miljoen werd daarbij gedacht aan ruim 3 ton bezuinigen. Wie van die besparingen de dupe zal worden werd nauwelijks duide lijk. Duidelijk werd wel dat de cul tureel bewuste burger zijn spon tane ideeën vaak ziet verzan- haar publiek. Het slotfeest in de sociëteit begint rond negen uur. Op het terras wordt gebarbe cued als het weer dat toestaat. Leden van QT hebben gratis toegang. Niet-leden betalen vijf gulden. Mathilde Santing: music- box en evergreens The Scene: live een absolute topper De juiste leest voor vrijwel elke voet Keus uit de beste Nederlandse merken Het beste advies voor al uw voetproblemen Grote kollektie voor losse steunzolen, ook luxe schoenen Korrektie van voeten en houding d.m.v. stabiliserende zolen in de schoen. Eigenaar H. Bosveld van 's-Gravensandestraat 56, telefoon 154128 Nederlandse vereniging van schoentherapeuten MAANDAG GESLOTEN Rotterdamsedijk 192b, Schiedam, tel. 73017K Cultureel werk op de tribune. den in ambtelijke procedures die veel tijd en afweging ver gen. Vandaar dat iemand uit de zaal bij de vraagstelling „wat ge beurt er de komende vier jaar in cultureel Schiedam" het fo rum toevoegde: „Nou, dat lijkt ons nogal voor de hand liggen. Er gebeurt gewoon niks". P.d.L. Indo 16x20 serie,deze nu ook in boige^héél apart met donkere voeg! 'n Voorbeeld vande grote i5*i5 coiLektie; ook in beige,zelfde decor. Wandtegel in camel kleur. Matglanzend. 15x15. Adviesprijs: f 45,-. Wand- en vloertegel voor badkamer en toilet. 15 x 20. In leverkleur, matgeglazuurd. Adviesprijs: f 59,- inci. 10% decor. PM» Wandtegel op kleurige perkament ondergrond 15X20. Bijpassend decor Ar pe r stuk Adviesprijsf 15 6," p/m1 Aanbevolen Sanitair: mosgroen, Curry, en mat-wit. Wand- en vloertegel. 15 x 20. In 4 kleuren leverbaar. Adviesprijs: f 55,- incl. decor.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 23