Voorlopig geen permanente lokale radio Nans van Pelt exposeert wandobjecten Dames softbal Mummbh Kies voor de mooiste dag van je leven de luxe van weleer... GEBIT STUK HET BESTE WAT UW VOETEM KAM OVERKOMEN /s schaanan van aan arkand schoantharapauts RUTTEN SPECIAALSCHOENEN EHBO feest ;--Ö Speel-o-theek zoekt medewerkers RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILIOEN. Cricket Asvion De Ooievaars DHS sport en speldag Nieuwe caravans en vouwwagens tegen zeer aantrekkelijke prijzen Ultrac b.v. voordeei afdeling caravans SCHIEDAM Het zit de dames van het eerste softbalteam van Schie dam in hun eerste con frontatie in de lande lijke 2e klasse, niet erg mee. Ook het afgelopen weekeind werden de speelsters van Rob van der Gaag met twee ne derlagen om de oren geslagen. J. VERINGMEUER Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 PPSC Polo-instuif Sportprogramma Schaken I Familiedag DHS Goed slagwerk Te sterk «pp® Het softbalteam van Schiedam dat uitkomt in de landelijke tweede Klasse. Rob van de Gaag (leider), Ludie Rouss, Marijan Jonkman, Dini de Gids (scoordster), Jacqueline Stop pelenburg, Joke Blacquiere, Pan Smid, Marja van Teeffelen, Connie Jonkman, Christa Stolk en Eline Blacquiere. De juiste leest voor vrijwel elke voet Keus uit de beste Nederlandse merken Het beste advies voor al uw voetproblemen Grote kollektie voor losse steunzolen, ook luxe schoenen Korrektie van voeten en houding d.m.v. stabiliserende zolen in de schoen. Eigenaar H. Bosveld van 's-Gravensandestraat 56, telefoon 154128 Nederlandse vereniging van schoentherapeuten Voor voetverzorging en alle voorkomende klachten aan nagels, tenen e.d. na tel. afspraak naar: Chiropodiste Mw. E. den Boer Rotterdamsedijk 192b, Schiedam, tel. 730176 Handbal vo voor comple 61 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 4 JUNI 1982 PAGINA 13 - if Nieuwe Stadsblad Op woensdag 9 juni 1982 wordt een grote bingo-avond georga niseerd in de grote zaal van de Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam. De netto opbrengst van deze avond komt geheel ten goede aan de Schiedamse .Invaliden Sportvereniging „De Ooie vaars" in Schiedam. Voor de deelnemers zijn vele aantrekkelijke prijzen te win nen, waaronder een groot assor timent huishoudelijke gebruiks voorwerpen naar keuze, zoals koffiezetapparaten, stoomstrij kijzers, klokradio's, tafelgrills, carmen sets, scheerapparaten, de%bedden, lakensets, enz. Voor de superprijzen van de avond kunnen de winnaars een keuze maken uit: dames- en herenrijwielen, draagbare t.v. apparaten, stereo cassetterecor ders, stofzuigers, centrifuges, work-mates enz. Het eerste nummer wordt om precies 20 uur afgeroepen. De zaal is om 19.00 uur open. De deelnemers worden verzocht vroegtijdig aanwezig te zijn. In de beginfase van de competi tie blijft Asvion zeer teleurstel len. Dit keer was het VOC dat een zeer gemakkelijke over winning behaalde. Als eersten aan bat kwamen de VOC-bats- men tot het hoge totaal van 222 runs all out (A. van Blankens- tein 57, L. van Everdingen 49, W. van Oven Fransz 27). De enige bowler die dit geweld enigszins beteugelde was Paul Grounds die 6 wickets voor 79 runs nam. Hierbij zijn aangete kend dat Beverley van der Gert door een beenblessure niet op volle toeren kon draaien en dat vervangende bowlers van een zelfde kwaliteit niet voorhan den waren. Voornaamste oorzaak van de hoge VOC score was echter het matige fielden. Van de gunstige stand 13 voor 4 liep VOC weg naar 130 voor 4. Liefst 24 byes droegen als extra's tot het VOC- totaal bij. Mismoedig begon Asvion daarna aan zijn innings. De eerste paren batsmen kwamen niet tot hoge scores (Mark en Ronald Jacobs ieder 13 runs). Ook de van een voetblessure herstelde Hans van Woerkom kon daarna niet veel uitrichten. Zijn bekende vuurwerk bleef beperkt tot enige voetzoekers (12). Alleen met de staart kwis pelde Asvion nog wat tegen (Pieter Jan Huiskes 17, Roy House 23 not out) maar op 130 runs bleef Asvion steken, een zware nederlaag in de broek zak. Na afloop waren vrijwel alle Asvionners unaniem van me ning dat op alle fronten (bow len, fielden, batten) getraind zal moeten worden wil de neer gaande lijn weer naar boven omgebogen worden. Dit kan zondag al gebeuren wanneer het derde team van het Wasse- naarse Kieviten bij de Schie dammers op bezoek komt. Aan vang van deze wedstrijd in Thurlede is 11.00 uur. Op uitnodiging van Animo uit Veenendaal heeft het basket bal-team van de Ooievaars meegedaan aan een sterk bezet toernooi. Door afgetekende winsten op poule-genoten Anti lope, Marathon en Redeoss kwamen de Schiedamners in de finale te staan tegen gastheer Animo. Na een zeer spannend treffen waarbij de teams niet voor el kaar onderdeden, wisten de Ooievaars via een nipte zege van 26-24 een eerste plaats te behalen. De eindstand van dit toernooi was; le Ooievaars 2e Animo. 3e Redeoss 4e De Sleutels 5e Antilope 2 6e Redeoss 2 7e Marathon 8e Blauw/Wit Zondag 6 juni organiseert de voetbalvereniging DHS een sport en speldag voor het gehele gezin op hun eigen terrein in Kethel. Op deze dag die zeker niet alleen in het teken van het Familie-voetbaltoernooi staat, en die 's morgens al om 9.50 uur begint, is het klapstuk van de dag zeker het optreden van twee DHS-dames voetbalelftal len Dit optreden vindt plaats om 14.30 uur. Voor de kinderen van 8 tot 80, worden er allerlei spelletjes en spelen georgani seerd zoals: doelschieten, flessenspel, tafeltennis, badmin ton, korfbal, dart enz. Ook is er een grote rommel markt met voor elk wat wils. Reden voor ieder die DHS een warm hart toedraagt, om op deze dag acte de presence te ge ven. Tot eind juli organiseert DHS iedere donderdagavond een grote bingo in de discotheek „Cartouche" aan de Boterstraat. De opbrengst is geheel bestemd voor het bouwfonds. De aan vang van deze avonden is om 20.00 uur. vraag ons ook eens naar de gunstige financierings mogelijkheden voor caravans van 24 tot 60 maanden U spaart en kan er gelijk mee op vakantie Jan van Riebeeckweg 2 donderdag koopavond geopend Schiedam, tel. 379166 zaterdags tot 17.00 uur Concentratie nog niet optimaal Thuis tegen het team van Wassenaar keken de Schie- damsen al snel tegen een 0-8 achterstand aan, die dan wel tot 7-8 werd ingelopen maar niet verder meer kwam. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Voor de Schiedamse zaterdag middag voetbalvereniging PPSC staat er morgen een zeer belangrijke wedstrijd te wach ten. Door in de competitie gelijk te eindigen met het Kinder- dijkse de Zwerver, spelen beide teams morgen op het veld van RVVH in Ridderkerk de be slissende wedstrijd om het kam pioenschap van de tweede klasse, met daaraan verbonden de promotie naar de hoogste za terdagmiddag afdeling. Men verwacht in PPSC krin gen dat bij deze ontmoeting, die om 17.00 uur begint, de blauw/- witten gesteund gaan worden door een grote supporters- schare. De bedoeling is om een suppor ters-karavaan te formeren, die om 15.30 uur vanaf het parkeer terrein in het Thurledepark (bij Excelsior'20) gewapend met spandoeken, toeters en bellen voor een ongebruikelijke file zullen zorgen bij de van Briene- noordbrug. Voor ieder die graag mee wil wordt een plaats in de kravaan ingeruimd. Het staat ook al vast dat wan neer de Schiedammers de buit binnen hebben, dit heuglijke feit op een feestelijke wijze aan het Schiedamse publiek ken baar gemaakt zal worden met mogelijke rijtoer door de stad. Maar voor het zover is, zal PPSC af te rekenen hebben met een tegenstander waarvan in de twee competitie-ontmoetingen, niet gewonnen werd. (lx verlies en lx gelijk). De Kinderdijkers bezitten een geroutineerd elftal dat als voordeel heeft, al eens meer voor een dergelijke be slissingswedstrijd te hebben ge staan. De Schiedammers starten dus uit een „underdog" positie die hopelijk voor het Schiedamse zaterdagmiddag voetbal het ge wenste effect zal hebben. PPSC veel succes. De Schiedamse Zwemclub SZC heeft het plan om, samen met het Sportfondsenbad in de sfeer van de sportieve recreatie, de Schiedamse jeugd vanaf 8 jaar (jongens en meisjes) nader ken nis te laten maken met water polo. Zij nodigen hierbij alle geïnte resseerden, die de crawlslag redelijk beheersen, uit om drie achtereenvolgende dinsdagen, te weten 8, 15 en 22 juni, onder deskundige leiding gratis polo training te volgen. Plaats: Sportfondsenbad BK- laan te Schiedam. Tijd: 18.15- 19.15 uur. Op 29 juni zal dan ter afsluiting van deze trainingen een polo- toernooi gehouden worden van 18.30-20.30 uur. Diegenen die deze trainingen willen volgen, verzoeken wij op 8 juni a.s. om 18.00 uur aanwe zig te zijn in het Sportfondsen bad. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij het Sportfondsen bad, tel. 269600. Voetbal Zaterdag: 17.00 uur sportpark RVVH Ridderkerk PPSCDe Zwer ver (beslissingswedstrijd) Cricket. Zondag aanvang 11.00 uur. Excelsior'20HCC Thurlede. Asvionde Kieviten III Thurlede HerculesHermes DVS Gert Timmerman heeft via een overwinning in de 6e ronde van het „Schaakkampioenschap van Schiedam" zijn koppositie versterkt. Met nog een ronde te spelen wordt hij alleen nog be dreigd door Cor de Wit, die op een punt volgt. Gert Timmer man wist tegen Jos van den Dool een iets beter staand pion- neneindspel in winst om te zet ten, terwijl Cor de Wit tegen Ron Heusdens op remise bleef steken. Coj de Zwart wist niet door de door Guust Homs opgetrokken vesting te breken moest met re mise en uitschakeling genoegen nemen. Jan Dijkhuizen die zijn uitgestelde partij tegen Frits Kandelin wist te winnen is nu verrassend in de sub-top terecht gekomen. Mario van Kleef en L Reitsma wisten zich via een overwinning ook in deze 7 man sterke groep „sub-toppers" te nestelen. Deze groep bezet de 3e t/m de 9e plaats, zodat er in de laatste ronde nog van alles mogelijk is. Aanstaande zondag vinden er bij de S.F. „D.H.S." op het sportpark „Kethel" een groot aantal aktiviteiten plaats voor leden en belangstellenden. De aktiviteiten-commissie heeft een familie-dag georganiseerd voor jong en oud. Vanaf kwart voor tien is er een onderling voetbaltoernooi met elftallen samengesteld uit spe lers, bestuursleden, ouders van jeugdleden etc. Dit voorproefje van de W. K. met deelname van o.a. West-Duitsland, Spanje, Engeland en Brazilië zal waar schijnlijk geen oogstrelend, maar wel spannend en gezellig voetbal te zien geven. In de middag om ongeveer half drie spelen twee dames-elftal len onder de naam „Dolly Dots" en „Doris D. and the Pins" een wedstrijd, dit zal in ieder geval wel een oogstrelend schouwspel opleveren. De gehele dag worden er kin derspelen voor de jeugd van 8- 80 jaar gehouden. Er draait een rad van avontuur en voor de liefhebbers is er een rommel markt, waar ieder wel iets van zijn gading kan vinden. In de namiddag staan er een aantal barbecue's te gloeien zodat ook de inwendige mens versterkt kan worden, 's Avonds zorgt de muziek van „The kay Four" voor een gezellige sfeer en kun nen de beentjes, voor zover nog mogelijk, nog even van de vloer. In verband met deze fa milie-dag is de competitie wedstrijd DHSCKC een dag vervroegd. Deze wedstrijd wordt nu gespeeld op zaterdag avond 5 juni, aanvang 18.30 uur. Maandag moest er aangetre den worden in het Noord-Hol landse Heiloo, tegen het soft- baltean met deze naam. Nu werd de thuisreis aanvaard met een te grote 10-0 neder laag in de bagage. „Ze verliezen in de eerste in nings teveel punten, met als mogelijke oorzaak dat de con centratie dan nog niet optimaal is", aldus scoordster en oud- eersteteam speelster Dini de Gids. En dan heeft ze het gelijk duidelijk aan haar zijde. In de ontmoeting tegen Wassenaar wisten de Haagse dames in de eerste innings al zeven punten te maken waar erg veel veld- fouten de oorzaak van zijn. Mogelijk is het ook aan het warme weer te wijten dat Wassenaar zelfs op 0-8 voor kwam, voordat de Schiedam- dames het spel naar zich toe trokken. Opmerkelijk is, dat eigenlijk vanaf dat moment de tegen standsters van Schiedam geen poot meer aan de grond hebben gekregen en lijdzaam moesten toezien dat hun gastvrouwen met goed slagwerk, steeds dich ter bij kropen. Helaas voor Schiedam werden er teveel innings verbruikt om de toch wel verdiende overwin ning in de wacht te slepen. De dames die voor de punten zorgden waren Pan Smid, Christa Stolk, Marijan Jonk man en Maija van Teeffelen. Ook in het verre Heiloo bleken de eerste innings fataal te zijn voor de Schiedamsen. Door te veel veld/denkfouten werd het nu een 6-inningswedstrijd, die op 10-0 eindigde, met ook nu ze ven punten in de eerste twee innings. De tegenstandsters waren ook in de resterende speeltijd te sterk, om aan Schiedam de ge legenheid te geven alsnog een punt te scoren. „Wedstrijd om snel te vergeten", noemde Dini de Gids deze ontmoeting. Als excuus kan nog gelden, dat Schiedam in de laatste wedstrij den moet aantreden met invals- ters voor Joyce Brown en Yvonne van de Gaag. De soft- baldames moeten in de reste rende wedstrijden toch wel in •staat worden geacht om zich in deze klasse te kunnen handha ven. Mogelijk zou het een aanbeve ling zijn, om dit toch wel erg jonge team eens aan te vullen met routiniers, die nu in een ve- teranenteam spelen. Een taak voor coach Cas Oosterveer en leider Rob van de Gaag, deze mogelijkheid eens in overwe ging te nemen, al was het alleen maar om de zo moeilijke begin fase van een wedstrijd goed door te komen. MAANDAG GESLOTEN SCHIEDAM Burgemees ter en wethouders zullen voorlopig een voorzichtig en terughoudend beleid voeren in zake een lokale radio om roep. Hoewel niet uitgesloten wordt geacht dat er binnen enkele ja ren een plaatselijk radiostation van de grond komt, ziet het ge meentebestuur de komende tijd geen mogelijkheden om hier aktief aan mee te werken. Daarvoor ontbreekt de man kracht. Er is bovendien geen geld voor beschikbaar. Zeker zolang de Nota Lokale en Regionale Omroep (aangekon digd door demissionair CRM minister Van der Louw) niet is verschenen, zal Schiedam geen stappen ondernemen. Burgemeester en wethouders zeggen dit in antwoord op schriftelijke vragen van het raadslid Herman Noordegraaf, PPR. Noordegraaf kaartte deze zaak enige tijd geleden al aan maar kreeg toen naar zijn zeggen „onbevredigende" antwoorden. Uit de antwoorden in „tweede termijn" blijkt dat de gemeente ondertussen niet van mening is veranderd. Een extra heffing op het cai-abonnement van on geveer 6 gulden per jaar wordt door b en w voorlopig afgewe zen. Een enquête onder de be volking houden om de behoefte aan plaatselijke radio vast te stellen, zoals Noordegraaf heeft gesuggereerd, wordt door b en w als een dermate ingrijpend voorstel gezien, dat daarover eerst langdurig overleg plaats moet vinden. Noordegraafs tegenwerping dat er wel een soortgelijke enquête is gehouden onder de bewoners van Kethel Noord over de be hoefte aan aansluiting op het gasnet, wordt als „niet fair" af gedaan. Over het algemeen zijn enquê tes en referenda volgens b en w geen middelen die passen in de parlementaire democratie. Men moet er dus omzichtig mee om springen. De veldkompetitie is voor het herenteam van UVG geëindigd in een kampioenschap van de landelijke le klasse regio west. Dit houdt in dat zij deel gaan nemen aan de Nederlandse kampioenschappen veldhand- bal 19-82 op zondag 6 juni in Ridderkerk bij H.V. Saturnus. Zij spelen daar tegen Tyfoon uit Zwolle, VHC uit Valkenswaard en Aalsmeer uit Aalsmeer. Aanvang is 12.00 u. Op die zelfde dag zullen het 3e heren- team en het 5e damesteam pro motie-wedstrijden spelen. Ter afsluiting zal er 's avonds in de UVG-kantine een open huis zijn vanaf 20.00 uur. SCHIEDAM De plaatselijke afdeling van de Kon. Ned. Ver eniging E.H.B.O. gaat op 7 juni een feestje bouwen in zaal de Wilgenburg. Reden is het huldi gen van een viertal jubilarissen dat een reeks van jaren de afde ling van dienst zijn geweest. Het zijn de heren F. S. Sjoersma (55 jaar), J. P. Elgers (40 jaar) en de heren W. C. J. Sjoersma en G. J. van Eden die beiden aan hun zilveren jubileum toe zijn. Beschermheer burgemeester Te Loo zal de huldiging gaan bij wonen en tevens de diploma's uitreiken aan nieuwe leden die examen hebben afgelegd. Glimmend weer Hum de Westzee TTC" N.V. 9o- 3016 AG Rotterdam SCHIEDAM/MAASSLUIS Tussen 15 mei en 30 juni expo seert de uit Schiedam afkoms tige Nans van Pelt wandobjec ten in het culturele centrum de Koningshof in Maassluis-West. Eerder was haar werk te zien in galeries in Rotterdam, Amster dam, Uithoorn en Vlaardingen. Vaü haar werk werd ook een tentoonstelling ingericht in Bos ton in de Verenigde Staten. Haar wandobjecten zijn hoofd zakelijk uitgevoerd in natuur lijk materiaal, zoals touw, leer en grof gesponnen schapenwol, al dan niet geverfd. Was zij lange tijd in haar werk uitgegaan van ronde vormen met eer. symbolieke inslag, op deze expositie kunt u ook ken nis maken met haar laatste ob jecten, die geïnspireerd zijn door de golfbeweging die de wind voortbrengt op het wate roppervlak, in het zand e.d. Vooral het schaduweffemt van deze beweging heeft zij probe ren vast te leggen in haar werk, waardoor de objecten een orna mentele vormgeving verkregen. hebben SCHIEDAM c- De speel-o- theek Ikkie zit in de financiële problemen. Om hun werk te kunnen blij ven doen -speelgoed uitlenen aan voornamelijk gehandicapte kinderen -, moeten de vrijwil lige medewerkers zelf aktivitei ten gaan organiseren. De subsidie van de gemeente is bij lange na niet voldoende om alle kosten te dekken. Op 11 september organiseert de speel-o-theek daarom een rom melmarkt op het Museumplein aan de Hoogstraat. Ondertussen zoekt Ikkie nog steeds nieuwe vrijwillige krach ten. Wie interesse heeft in dit werk kan bellen met Anja van der Waal, telefoon 734370, na zes uur 's avonds.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13