«Samen vérder WALDO Bernard Bartelink bespeelt kerkorgel St. Radboud maakt furore Zaalvoetbal kampioenschap nadert einde Schieland kort UTRAC BV Koffieconcert op 13 juni Grootste luchtfoto-opdracht uit de geschiedenis CITROËN AMA ii van caravans w M w Vw en vouwwagens nu met 'n hoge korting!! Succes voor harmonie WF Wie wordt bruid van de maand? Camp-let Pak het 52ÜZ'hnÏTht vouwwa9ensvoordeel nu. Afd. Caravans RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEELVAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. Maandag 21 juni zal de jeugd bij de schaakver eniging „Schiedam" weer proberen om schaakdiploma's te be halen. Ook diegenen die op school les gehad hebben, kunnen een poging wagen. De schaakdiploma's zijn ingesteld door de Konink lijke Nederlandse Schaak Bond. Er zijn drie van deze diploma's. Ballonnen wedstrijd pupillen Korfbal Harga Postduiven Ledenvergadering Asvion UVG handbal Ie klasse Eindstand le klasse 2e/3e klasse Eindstand 2e/3e klasse U koopt een accuWaldo loopt uw auto na. (gratis) Luud Snel reikt de prijzen uit bij het schaakkampioenschap Prijzen St. Radboud; succesvol bij concoursen Eindstrijd Het Nieuwe Stadsblad, SCHIEDAM Gert Timmerman heeft zijn vorig jaar veroverde titel „Open Schaakkampioen van Schiedam" geprolongeerd. Hij speelde in de laatste ronde snel remise tegen Cor de Zwart en werd hiermee onbereikbaar voor de concurrentie. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 9 JUNI 1982 PAGINA 13 Nieuwe Stadsblad min. gebruiksklaar. Ga vanaf nu voordelig op vakantie of op lang week-end. Beslis dan nu, stel het niet langer meer uit. Geen gepruts of gemopper. Vraag ons naar de mogelijkheden van financiering voor het vakantieplezier van de komende jaren en jaren en jaren. Schiedam, Jan van Riebeeckweg 2 tel. 379166-152066. Donderdag koopavond geopend. verkiezingsleuze, toen Luud Snel sprak van een eigen per manent onderkomen voor alle denksporters in deze stad. „Maar dit is dan wel puur toe komstmuziek", zwakte hij deze uitspraak direct weer af. Een speciale plaats was er ook dit jaar weer voor de 70-jarige Hr. Onink die in het verleden vele malen damkampioen is ge weest van Schiedam en zich pas in de laatste jaren en dan alleen en uitsluitend als hobby, heeft toegelegd op schaken. Ook Gerard Beket, voorzitter van de schaakvereniging Het Zwarte Paard had in zijn speech veel waardering voor zijn mede-organisatoren. „De opkomst bij dit toernooi is voor hen een stimulans om er mee door te gaan". De avond werd besloten met een onderlinge wedstrijden reeks snelschaken waaruit op nieuw Gert Timmerman als grote overwinnaar te voorschijn kwam. Gert Timmerman schaakkampioen van Schiedam Het eerste diploma is het Pion- nendiploma. Hiervoor moeten de spelregels en de schaaknota tie bekend zijn en mat in één of twee zetten moet uitgevoerd kunnen worden. Bij het tweede diploma, het To rendiploma, zijn de combinaties al moeilijker en het derde di ploma, het Koningsdiploma, is echt alleen vcor de doorzetters. Om de kans op succes te vergro ten, zullen op 14 juni oefenexa mens gezamenlijk worden ge maakt en besproken worden. Wie zin heeft om een diploma te behalen, kan op 14 juni dus wennen aan het soort opgaven en zijn kennis nog wat aanvul len. Men behoeft dus beslist geen lid te zijn van „Schiedam" om op 14 en 21 juni mee te doen. Zowel de oefenexamens als de echte examens worden afgeno men in het clubgebouw op de werf „Wilton Fijenoord" ingang Rubenslaan, Schiedam. Het be gint om zeven uur. Verdere in lichtingen of aanmelden bij Frans Groeneweg, Praam 5, Schiedam, tel": 010-701215. De ter ere van het 25-jarig be staan van de Schiedamse Pupil len Vereniging gehouden bal lonnenwedstrijd voor de Schie damse F pupillen is een doors laggevend succes geworden. Maar liefst 27 brieven werden retour ontvangen op ballonnen die op 12 mei vanaf het Ex- celsior'20 veld werden losgela ten. Na het vergelijken van de afstand, had de ballon van M. Na de jaarlijkse algemene ver gadering van de korfbal vereni ging Harga zijn er in het be stuur toch wel enkele functie bezettingen veranderd. Vanuit het bestuur zelf is Theo Goosen vervangen door Joke de Brons en is toegevoegd Ron Oostlan- der als jeugdlid. Ook de technische commissie heeft een plaatsvervanger ge vonden voor de vertrekkende Piet Nab. Toegetreden is daar Babs Goosen. Onder de kop „ten voeten uit" staat in het clubblad van deze vereniging een intervieuw met Nicolette Rissema, speelster van het eerste team. Het meest opmerkelijke hierin is, dat bij de vraag; Wie is je fa voriete ster, en wat zou je doen als je hem tegenkwam", Nico lette invult, Ruud Krol, John nie Rep, Johan Neeskens, Tjeu La-Ling en de rest van Ajax. Ik zou met ze gaan voetballen?? Kulik van DHS het gebracht tot Walonië, ruim 20 km. boven Namur, wat deze speler een le deren bal opleverde. Ook uit België maar dan uit Na mur zelf kwamen twee reakties binnen op kaartjes van de D- spelertjes' J. Eikmans van Schiedam en R. Hofman van PPSC. Deze twee pupillen ont vangen ieder een voetbaltas. De prijzen zijn af te halen bij M. Goedendorp, voorzitter van de SPV, Burgm. van Haarenlaan 1017. Ook de pupillen die niet in de rpijzen vallen maar waarvan we' een reaktie op binnen geko men is, krijgen van de SPV een bericht. Ook op de braderie in de No- lenslaan was de Pupillencom- missie present. Daar was een lo terij gehouden met prijzen die de Bondsspaarbank, beschik baar had gesteld. De extra num mers die zijn uitgeloot zijn; serie K. kantoor Wibautplein no 19 een leren bal; serie vakantierei zen no. 20 een leren bal; serie vakantiereizen no 37, een weekend verblijf van de Bondsspaarbank. De prijzen zijn af te halen bij M. Goeden dorp. Met maar liefst 222 duiven vloog de Schiedamse postdui venvereniging De Postduif mee in een wedvlucht vanuit Or leans over een afstand van 477 kilometer. Bij kalme wind werd gelost om 6.30 uur waarna de eerste prijsduif de klok stil deed staan op 13.08 uur. De laatste prijsduif bereikte om 14.35 uur zijn hok. De eerste tien prijswinnaars; J. Koster (1-8-9-10); A. Smits (2); J. Doejaarden (3); Fontijn- Homburg (4); J. Blokkers (5); J. Stieber (6); G. Overgoor (7) Morgenavond 10 juni heeft de hockey-vereniging Asvion een algemene ledenvergadering uit geschreven. Als punt acht op de agenda, waarin de verkiezing hockeybestuur ter tafel komt blijkt, dat dit bestuur, bestaande uit L. A. Hafkamp, H. H. van de Wetering, F. W. Wittkampf, A. Stöver en mevrouw R. Smit zich herkiesbaar hebben ge steld. Tevens stelt dit bestuur aan de vergadering voor om mej. C. J. Boele als nieuw bestuurslid te kiezen. Tegenkandidaten kun nen uiterlijk 24 uur voor aan vang van de vergadering schriftelijk en voorzien van handtekeningen van 10 stemge rechtigde leden worden inge diend bij de secretaresse. In hun strijd om de nationale handbaltitel (veld) hebben de heren van UVG een fraaie pre statie geleverd door in dit toer nooi, dat gespeeld werd op het terrein van Saturnus in Ridder kerk, een tweede plaats te be halen. Na winst op VHC en Typhoon, bleek in de finale het team van Aalsmeer te> sterk voor de Schiedammers wat een 21-16 nederlaag betekende. Cor de Wit werd verdiend tweede door een overtu- giende overwinning op Reitsma. Ron Heusdens was nog aangeslagen van de met 9-3 verloren voetbalweds trijd van „zijn" damclub Schiedam tegen de Schie damse schakers en verloor van Jos van den Dool, die hiermee derde werd. Verrassend vierde werd de vaak onderschatte Jan Dijkhui zen, die in een goede partij Guust Homs aan de kant zette. Opvallend was verder dat in deze laatste ronde de tot dan toe niet zo goed uit de verf geko men Zwarte Paard spelers op Aad Juijn na (remise) wonnen. Slow Starters? Eindstand hoofdklasse 1. Timmerman6 pnt. 2. de Wit5 1/2 pnt. 3. v.d. Dool5 pnt. Cees Troost heeft door een snelle overwinning in de be slissingspartij tegen Jan Paszte- rik de eerste prijs in de le klasse behaald. Onink werd via een zeer eenvoudige overwin ning op van Tienen derde. 1. Troost4 1/2 pnt. 2. Paszterik4 1/2 pnt. 3. Onink2 1/2 pnt. De samengevoegde 2e en 3e klasse heeft als winnaar Ron van Vuuren opgeleverd. Hij versloeg medekoploper Wissels, die nu 3e werd. Tweede met evenveel punten als Ron van Vuuren werd Scholten, welke clubgenoot Breddels versloeg. Hoewel Beket vijfde werd, ein digde hij toch als hoogste van de 3e klassers en kon dus met de eerste prijs van deze klasse naar huis. Tweede werd Breddels en derde de Zwart. 1. v. Vuuren5 1/2 pnt. 2. Scholten5 1/2 pnt. 3. Wissels4 1/2 pnt. Afspraak: Accu dood? Dan kan er méér loos zijn. Dus bij Waldo lopen wij in zo'n geval meteen uw hele auto na. Gratis! Banden, schok- brekers, licht, electriciteit, alles. Vreemde zaak? Welnee. Van accu's weten wij ook alles af. Die zijn dus ook bij ons voordelig. Maar als Citroën-dealer wil je je graag helemaal waar maken. Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-26 24 30 gravure, beschikbaar gesteld door de Sportraad. In zijn speech had Luud Snel erg veel waardering voor de or ganisatie van dit nu voor de tweede maal georganiseérde Schiedamse Open Kampioen schap. Hij voelde het ook duide lijk als een grote eer, dat hij voor deze prijsuitreiking was uitgenodigd. „Ik hoop dat ik in de toekomst de tijd krijg om hier wat meer aan te doen." Ruiterlijk gaf dit voor het CDA gekozen gemeen teraadslid toe, dat in de laatste weken, toen de verkiezingss trijd in volle gang was, de sport wat in de schaduw heeft ge- Het was dan ook zeker geen SCHIEDAM Op dinsdag 15 juni 1982 wordt in de Grote- of St. Janskerk te Schiedam weer een orgelconcert gegeven. Het begint om 20.15 uur. Het fraaie orgel wordt deze keer bespeeld door Bernard Bartelink. Als vertegenwoordiger van de Sportraad reikte Luud Snel de prijzen uit. Zo was er voor de kampioen Gert Timmerman een fraai verzilverd bord met Bernard Bartelimk is de orga nist van de Kathedrale Basiliek St. Bavo te Haarlem. Hij be haalde in 1954 de Prix d'Excel- lence voor orgel aan het Ams terdams Conservatorium. In 1968 werd hij winnaar van het Internationaal improvisatie concours te Haarlem. Hij gaf reeds veel concerten in binnen- en buiteland. Ook voor vele radiozenders concerteerde hij. Hij maakte concertreizen naar de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk, Noorwe gen, Duitsland, Zwitserland, Italië, Nieuw Zeeland en Australië. Zijn orgelspel werd op meer dere langspeelplaten vastge legd. Van verschillende zijden ontving hij compositie-opdrach ten, onder andere van het mi nisterie voor C.R.M. en van de gemeente Amsterdam. Bernard Bartelink is momenteel als le raar verbonden aan het Swee- linck-Conservatorium (voor heen Amsterdams Conservato rium) te Amsterdam. Zijn repertoire omvat alle pe riodes van de orgelliteratuur. Voor het concert in Schiedam heeft Bartelink een interessant programma samengesteld. Hij speelt werken van componisten uit de 16e tot en met de 19e eeuw, o.a. van J.S. Bach de Toc cata, Adagio en Fuga in C, van F. Mendelssohn- Bartholdy So nate nr. 2. in C. Programma's tevens bewijs van toegang 's avonds bij de ingang van de kerk verkrijgbaar a 4,per persoon. Voor hou ders van C.J.P. of 65plus pas is dit2,50 per persoon. SCHIEDAM Op zondag 13 juni zal de muziekvereni ging „St. Radboud" onder leiding van vaste dirigent J. Seegers een koffieconcert geven in het wijkcentrum „De Blauwe Brug" in Groe- noord. i „St. Radboud" zal op zondag 27 juni deelnemen aan het federa tief muziekconcours van de F.K.M. te Poeldijk. Daarom zal het koffieconcert eigenlijk een generale repetitie zijn voor „St. Radboud". De muziekwerken die ten gehore worden gebracht zijn ook de werken die „St. Radboud" op het concours zal spelen. Na het optreden van de harmonie zal een koperkwartet, bestaande uit leden van „St. Radboud", het koffieconcert voortzetten. Het koffieconcert begint om 12.30 uur en de toe gang is gratis. De 93 jaar bestaande mu ziekvereniging telt op dit ogen blik 70 leden die in het harmo nieorkest meespelen. De drum band telt 15 leden, verder zijn er nog 15 leerlingen die een opleiding volgen. Onder leiding van J. Seegers is het harmo nieorkest in enkele jaren opge klommen naar de superieure afdeling van de F.K.M. Na succesvolle deelnamen aan diverse concoursen heeft de harmonie ook emkele keren met succes deelgenomen aan landelijke kampioenwedstrij den. In 1973 behaalde het een le plaats in de afdeling uitmun tendheid. Daarna heeft het drie keer een 2e plaats veroverd in de superieure afdeling. Ook de drumband neemt de laatste jaren met succes deel aan concoursen wat de laatste keer resulteerde in een promotie naar de eerste divisie. Ook de drumband zal in juni deelnemen aan een concours in Poeldijk. -ADVERTENTIE- SCHIEDAM In de afgelopen weken zijn, er op diverse avonden in de sporthal Mar griet de poule wedstrijden ge speeld met als einddoel een fi naleplaats op vrijdag 11 jtjni. Als grootste verrassing is uit de bus gekomen, de uitschakeling van Hermes DVS door de Schiedamse scheidsrechters Vereniging. Er moesten strafschoppen aan te pas komen om te bepalen welk team naar de finale over ging. Dit onderdeel ging de ar biters beter af dan Hermes. Van de overi9e finalisten kan ver meld worden dat het praktisch dezelfde verenigingen zijn, die ook vorig jaar om de titel stre den. Aan het eind van de avond zal oud-KNVB functionaris Jan Het moei voor organisator Ruud Kooiman van WK een groot genoegen zijn, om te weten dat ook nu weer het toer nooi zeer sportief is verlopen. Hij: „Het is duidelijk dat we in een bepaalde behoefte voorzien en het is alleen maar jammer dat het publiek in de laatste we ken wat verstek heeft laten gaan." Ook hamerde deze VVK-voor- zitter er op dat het zaalvoetbal voor de spelers maar zeker ook voor het publiek een boeiend Bijloo de naar hem vernoemde spektakel is geworden, beker uitreiken. SVV was vorig „Het is voor een grote steun, dat jaar voor de tweede maal win- we enkele sponsors hebben ge- naar van deze prijs, zodat wan- vonden die voor de eventuele neer zij opnieuw de eerste prijs tekorten borg staan." Zowel halen, deze nu voorgoed in de reisburo de Beer als de Amro- prijzenkast van de Rood/Groe- bank en Tapijtcorner stelden nen een plaats zal innemen. zich hiervoor garant. SCHIEDAM Tussen 3 juni en 12 juli exposeren in de Schieland galerie van het Schielandziekenhuis aan de Stad houderslaan vier kunstenaars keramiek, foto's, aquarellen, gouches en olieverfschilderijen. het „direkt-klaar Vrijdag 11 juni spelen zes teams om de titel, die op deze avond verdeeld in twee poule's gaan uitmaken wie er in de eindstrijd terecht komen. De verenigingen die al om 19.00 uur met hun wedstrijdenreeks beginnen zijn: Poule 1 FCN'66, Martinit, SVV, en in poule twee: SSV, SFC en Groenoord. Dien Vergunst laat met haar keramiek zien hoe geheimzin nig het materiaal, klei, „de grond waarop wij wonen", kan worden gebruikt. „Wat ik laat zien zijn de dingen die ik zie", dat is het motto waaronder Margreet Schmitt in de Schieland Galerie haar schil derijen en grafiek exposeert. De foto's van de jonge Arno zijn van type", meestal gemaakt met een Polaroid camera, Mathieu van der Giessen tens lotte heeft zich vanaf het begin van zijn carrière beziggehouden met het vervaardigen van pot ten. De combinatie van spanning van vorm en de gebruiksfunctie van zijn keramiek acht hij een De gezamenlijke fotohandelaren in Nederland zijn gestart met een unieke aktie: Vanaf een hoogte, van 1200 voet werden ruim 3000 verschillende opnamen gemaakt van steden en dorpen. Een woordvoerder van een bedrijf dat gespecialiseerd is in het maken van luchtfoto's noemde deze opdracht de grootste die ooit in Nederland is uitge voerd. SCHIEDAM Het tamboer en trompetterkorps TTG (Gusto) organiseert op vrijdag 11 juni een bingo avond aan de Maas dijk 1, aanvang acht uur. De Stichting Lentefeest aan de Broersvest 101 organiseert op donderdag 10 juni een bingo avond. Ook hier zijn fraaie prijzen te winnen; zaal open zeven uur, aanvang acjit uur. Bauman, die een opleiding tot wezenlijk onderdeel van zijn industrieel vormgever volgde, werk SCHIEDAM Op zondag 8 juni heeft het tamboerkorps van de Harmonie WF deelgeno men aan een internationaal fes tival voor muziekverenigingen Tamboerkorpsen, Showbands en majorettenpeletons. Dit muziekfestival stond onder auspiciën van de K.N.F. en vond plaats in Eist (Gld.) De organisatie van het geheel was in handen van de mu ziekvereniging „Prins Willem Alexander" uit de gemeente Eist. Onder leiding van de Tamboer- Maï'tre J. M. Rissema werd uit gevoerd in de normaalklasse een staande en een lopende mars. De uitslag luidde een fraaie eerste prijs met 81 pun ten. Hiermede was het de hoog ste in de normaalklasse. De mammoetopdracht moest tussen half februari en begin mei worden uitgevoerd. Dat wil echter niet zeggen dat er ook zoveel tijd werkelijk kon worden benut, aangezien de atmosfeer boven ons land maar gemiddeld vier tot vijf dagen per jaar helder, en ca. veertig dagen nog net voldoende helder is, om het maken van goede luchtfoto's mogelijk te maken. Er moest dus met een zeer krap tijdschema worden gewerkt. Bovendien werd met spe ciale camera's een zeer gevoelige luchtfotofilm gewerkt. Deze aktie gaat in een groot aantal fotozaken van start onder het motto „Kijk uw Wijk". Het publiek is dan in de gelegenheid om, dankzij een speciale aanbieding, een groot formaat luchtfoto te bestellen waarop de eigen woonwijk voorkomt. Als pikante bijzonderheid deelt men nog mede dat alle opnamen zorgvuldig door de Generale Staf zijn „gescreend" alvorens ze in de aktie „Kijk uw Wijk" mochten worden opgenomen. De aktie gaat uit van de Nederlandse fotohandel. Hoewel het onwaarschijnlijk is dat een luchtfoto ooit nog voor een dergelijke lage prijs (f 14,75 of 34,50 voor het posterformaat) zal worden aangeboden, wordt verwacht dat de aktie een stimulans zal zijn voor de luchtfotografie. Want uiteraard is het onmogelijk om met een dergelijke aktie elk van de naar schatting drie miljoen verschillende objecten in Nederland op de gevoelige plaat vast te leggen. Bovendien zijn er, naast de in deze aktie gehanteerde „vogelvluchttechniek" nog vele andere mogelijkheden om objec ten vanuit de lucht te fotograferen. De deelnemende fotohande laren zijn herkenbaar aan de „Kijk uw Wijk"-poster en deurstic ker. De aktie loopt tot en met 31 augustus van dit jaar. kunnen hun trouwkaart opsturen naar: j. ..Samen Verderjj.' Postbus 257, 3100 AG Schiedam j Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 250,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblacj, Aanstaande bruidsparen (ook koperen-, zilveren- cn gouden bruidsparen)

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13