^VANDAAG i deze A krant Diefstal uit leergierigheid? Illlllllllllllllllllllllllll mini Hlllllll lllllllllllllllll VERLAAGT KDFHIPBÜHN sk^Siat Meer onvrede te verwachten „Popbouwwerk" weer naar Plantage Vaarweekend in Houdt Groeneveld voor ogen Haaêketfy BAS VAN DER HEUGEN Stadsblad Politie onderzoekt „broodjes- roof" Schaak kampioenschap van Schiedam Penning-Monza Nieuw in de Groeneveld- BAS VAN DER HEUDEN Vrouw door brommer geschept Vers van de groothandel tegen bodemprijzen r°or 6.1 Veteranen hadden meeste voorkeur stemmen 70 jaar huwelijks trouw Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladeninZuid-Hollandmeteenwekelijksetotaaloplagevan circa 1 miljoen exemplaren A utomaterialen Dick van den Heuvel de lederspecialist LEDEREN KLEDING Schiedam, Hoogstraat 73 DIREKT ALLE SCHIEDAM De jaarlijkse huurverhoging die per 1 juli ingaat zal naar verwachting op verzet stuiten. In veel gevallen wordt de huur niet met de trendmatige (en door de regering vastgestelde) 6 procent verhoogd, maar met (maximaal) 10 pro cent -de zogenaamde huurharmonisatie stijging. Voorbeeld Punten Aanslag Onvrede V'oor de barbecue drumsticks kipkarbonades kippepootjes POELIER SLUIS De vakman die weet er toch hel meeste van St. Liduinastraat 50 Schiedam, tel. 269884 T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA Jeugd OBK met zwemvesten om, op weg naar Brielle 's Vrijdags van 15.00 - 18.00 uur 's Zaterdags van 9.00 - 12.00 uur Gr, u" ons '"bent: Burg. Honn. Gretelaan 91 (hoek Parkweg) Schiedam. Tel. 010 - 739755 .(wijk Oi Kantoor: Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam Oud Mathenesse) Broersvest 125 257 3100 AG Schiedam Teleioon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. WOENSDAG 9 JUNI 1982 - NR. 45 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Nieuwe i „Huurharmonisatie" schroeft prijzen op Dam 26, Schiedam-centrum telefoon 262001-266817 Naast een grote kollektie lederen konfektlekleding, leveren wij ook naar maat en eventueel naar uw eigen ontwerp. Reparatie en mo dernisering van alle soorten lede ren kleding. Eigen ontwerpateller. Hoogstraat 100, Schiedam Telefoon 010-209051 Grote Visaerijstraat 33a, Rotterdam, telefoon 010-157377 Koopavond geopend SCHIEDAM De tienjarige Vanessa uit Schiedam is deze week het slachtoffer geworden van zakkenrollerij. Het meisje was bezig aan de kassa van Al- bert Heijn aan de Lange Nieuw- straat haar boodschapjes in te pakken, toen ze plotseling de portemonnee van haar moeder miste. In deze portemonnee zat een bedrag van 95 gulden. Een inbraak in een drogisterij aan de Mgr. Nolenslaan heeft 100 gulden opgeleverd. Het geld werd 's nachts gestolen uit de kassa. De eigenaar van een auto die zojuist door de garage was gere pareerd, werd dit weekeinde zwaar gedupeerd toen onbeken den zijn voertuig tot de grond toe plunderden. De auto stond nog voor de deur van de garage, zij het in onher kenbare staat: alle vier de wie len waren geroofd, de geluids apparatuur was gestolen en zelfs de stoelhoezen waren mee genomen. De schade bedroeg bij elkaar zeker 1.500 gulden. Uit een auto die geparkeerd stond aan de Horvathweg is op 5 juni een 21-delige larouse-en- cyclopedie gestolen. Extra veel belamgstelling had de dief voor deel 1 van dit stan daardwerk van Frans-Neder landse herkomst, want van deze band nam hij nog een tweede exemplaar mee, dat zich in een zwart koffertje bevond. Afgezien van de schade die ontstond door een ingeslagen tochtraampje, betekende één en ander een verlies van zeker vierduizend gulden. Actueel model. Plezierig in het dragen en prettig geprijsd. Dit is riog maar één voorbeeld uit ons assortiment. Wij adviseren u graag bij uw keuze. De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde Het Nieuwe Voor veel woningem geldt bovendien dat ook de stook- en servicekosten mee om hoog gaan. In een tijd waarin de energie toch al duur wordt betaald, en er op menige huishoudbeurs flink beknibbeld wordt, zal de ko mende „huuraanpassing" opnieuw veel burgers voor financiële problemen stel len. De altijd alerte en aktieve be wonersvereniging Schiedam- Zuid (BVSZ) heeft deze week al een spreekuur ingesteld speciaal voor mensen die met een huurverhoging van rond de tien procent geconfron teerd worden (Spreekadres: Zwartewaalsestraat 16, iedere dinsdagavond vanaf zeven uur). Een rekensommetje dat secreta ris J. Harte van de werkgroep Huur en Renovatie van de BVSZ heeft opgesteld, zou als voorbeeld dienen van veel ge vallen: Een woning in de Voornsestraat wordt nu gewaardeerd op 104 punten. Maandelijkse huur: 212 gulden. Per 1 juli komt daar 10 procent bij. Huur: 233 gulden. Dat geldt voor de huidige huur der. Komt de woning leeg, dan moet de huur in één keer worden op getrokken tot de wettelijk vastgestelde „minimaal rede lijke huurprijs", in dit geval 285 gulden. Méér mag ook, zegt Harte: tot maximaal 412 gulden. En dat zijn dan alleen de richtlijnen van het ministerie voor 1982. „Wie weet wat volgend jaar mag en moet", aldus een som bere Harte. „Ten opzichte van vorig jaar werd de minimaal redelijke huurprijs al met meer dan 15 procent verhoogd". De huurharmonisatie is een stelsel waarbij de woning wordt (op) gewaardeerd volgens een puntensysteem. Doel is, de huurprijzen onderling in ver houding te brengen. Dit puntensysteem heeft be trekking op zaken als opper vlakte van het huis, extra voor zieningen (badkamer etc), guns tige of ongunstige ligging, leef tijd, aantal kamers, tuin, enzo voorts. Hoe meer punten, hoe hoger de huur. Deze ontwikkeling is al enkele jaren aan de gang, op last van de overheid, die een situatie nasjreeft waarbij huizen van gelijke grootte en ouderdom een ongeveer gelijke huur „doen". Dit jaar heeft de Tweede Ka mer voor een extra vervelende verrassing gezorgd door de ta bellen aan te passen, waardoor de bodembedragen hoger zijn uitgevallen. Dat betekent dat meer huizen dan voorheen bo ven de trendmatige verhoging van 6 procent uitkomen. Het Gemeentelijk Woningbe- heer, dat 10.000 van de in totaal 30.000 huizen in Schiedam in beheer heeft, verstuurde kort voor pinksteren de circulaires met de nieuwe huurprijzen. Hoewel bij direkteur J. van Schijndel nog geen lawine van verontwaardigde reacties is binnengekomen, werd vorige week al duidelijk dat deze „aan passing" veel Schiedammers niet lekker zat. Tijdens het politieke forumde bat op de kabelradio dinsdag avond legden diverse huurders hun problemen voor aan de lijsttrekkers -die nauwelijks wisten wat ze er mee aan moes ten. In feite kon men zich een verhoging van 10 procent maar moeilijk voorstellen. Vrijwel unaniem was men van mening dat dit een aanslag op de beurs van de burger bete kende. Maar of men die aanslag kan of wil voorkomen staat nog te bezien; de verantwoordelijk heid ligt in de eerste plaats in „Den Haag". Woningdirekteur Van Schijn del hoopt dat de schade binnen de perken blijft. „Het vaststel len van de juiste huur", zegt hij, „blijft een voortdurende bron van zorg". Van Schijndel beaamt dat de bedragen hier en daar fors uit vallen, ook al omdat per 1 juli de stook en servicekosten wor den opgetrokken. (Overigens tekent Van Schijndel daarbij aan dat harmonisatie niet in alle gevallen nodig is). Nieuw struikelblok voor de huurder is ook de al genoemde „minimaal redelijke huurprijs". Daardoor kan het voorkomen dat de huurprijs van een pand in één keer met vele tientallen guldens omhoog gaat als de vo rige bewoner is verhuisd. Door al deze maatregelen ver wacht Van Schijndel „meer on- vers voorradig Gemarineerde gewoon bij Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. SCHIEDAM Een 37-jarige inwoonster van Vlaardingen is maandag met twee gebroken benen in het Holy-ziekenhuis opgenomen nadat zij óp de Broersvest met een brommer in botsing was gekomen. De vrouw stak het fietspad over om in een gereedstaande bus te stappen. Een 17-jarige Schie dammer die op zijn brommer naderde kon haar niet meer ontwijken. vrede". Van wanbetaling is vol gens de direkteur van het Wo- ningbeheer evenwel nog niet op grote schaal sprake, „al hebben we soms het gevoel dat de mensen later betalen dan an ders". „Maar je kunt beslist niet zeg gen dat het de spuigaten uit loopt", zo besluit hij zijn com mentaar. De gemeente is echter niet de enige verhuurder in Schiedam. Sommige particuliere huiseige naren hebben volgens de Bewo nersvereniging Schiedam Zuid de puntenwaardering extra hoog berekend om de gew raakte 10 procents verhoging in rekening te kunnen brengen. SCHIEDAM Twee broers van een familie aan de Hoofdstraat zijn vrijdagmor gen gearresteerd toen zij in de Lange Nieuwstraat wer den aangetroffen met een tas waarin twee gevaarlijke kap messen zaten. De broers waren op de vlucht voor de politie. Deze was door omwonenden gewaarschuwd dat er in het huis van de familie hevig werd geruzied. Daarbij zouden ook vuurwapens wor den gebruikt. Bij een inval in het pand vond de politie evenwel géén vuur wapens. Wel legde men beslag op 31 broodjes van een kostbare tin- en aluminium legering. Deze broodjes, die thans liggen opgeslagen op de binnenplaats van het hoofdbureau, zouden gestolen zijn uit een Rotter damse haven. Eén van de twee broers is over gedragen aan de Rotterdamse rivierpolitie, die de zaak verder in onderzoek heeft. De inval aan de Hoofdstraat uitgevoerd door zo'n tien man politie, trok grote publieke be langstelling. SCHIEDAM „Grandioos" en geweldigwaren zondagavond veelgehoorde kreten uit mon den van honderd OBK-leden die het afgelopen weekeinde doorbrachten aan het Brielse Meer. Zaterdagmorgen vertrok het motorschip de Alewijn de Groot met aan boord de hele jeugdaf deling van dit Schiedamse mu is in vertrouwde omgeving. Vorig jaar moest men noodged wongen uitwijken naar het stadserf, dat veel minder ge schikt bleek vanwege de ge brekkige entourage en accom modatie. Het popfestival wordt als va nouds georganiseerd door de Stichting Popoverleg. De ge meente Schiedam subsidieert het festival met ongeveer 9.000 gulden, waarbij de prijs en het plaatsen van een toiletwagen is inbegrepen. Het ziet er naar uit dat „Pop bouwwerk" dit jaar in alle op zichten op de gemeentelijke steun kan rekenen. De subsidië ring loopt nu rechtstreeks via het stadskantoor. In vroeger ja ren belastte de Schiedamse Ge meenschap zich daarmee, wat volgens Popoverleg-vertegen- woordiger Hans van Rij voor de nodige problemen en vertragin gen zorgde. Niet bekend is welke bands er aan Popbouwwerk 1982 zullen meedoen. Deze week vergadert de Stichting. Adspirant deelne mers kunnen zich dan opgeven. Wel staat vast dat het meren deel uit Schiedamse muzikan ten zal bestaan. Van 14 t/m 28 Juni i.v.m. vakantie gesloten. van OBK SCHIEDAM Op zaterdag 14 augustus vindt voor de derde keer een popfestival plaats onder de naam „Pop bouwwerk". Plaats van han deling is het podium in de Plantage, waarmee het mu zikale gebeuren weer terug ziek korps. De kade aan het ha venhoofd stond vol ouders, fa milie en OBK aanhangers om de recreanten uit te zwaaien. Na een speurtocht door het his torische stadje Brielle voer men verder naar de visserijaan het meer voor een barbecue. De zondag werd grotendeels ge vuld met zwemmen en roeien, 's Middags werd een gezamen- lijke maaltijd genuttigd met le den van de Schiedamse padvin- dersgroep Burgemeester van Haaren. Het gezelschap arri veerde kort na zeven uur 's a- vonds weer voor de sluizen van de Buitenhaven. De leiding was zo enthousiast over di.t ge slaagde uitstapje dat sommigen al een plaatsje hebben gereser veerd voor het volgende jeugd kamp van OBK.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1