Aangevraagde bouwvergunningen Parkeren van vrachtwagens Vakantie sluiting Openbare Bibliotheek Verleende bouwvergunningen Stadsvernieuwingskrant nummer 3 verschenen Bekeurinc per giro voldoen regelinstallatie BOl Op*fl fflOlf Olil Koemarktplein 2ïiJ&^ë„de masten ^MB^dr»P W Inzagerecht bevolkingsgegevens Aanleg verkeers- V""™' het verkeer in goede banen leiden. M Alvorens de O.N.S. tot plaatsing van de jtÊSfo. ÊtkM .JlSteÉll ^ajaSte.. «m&rnm mm amm jMb Sinds een paar weken staan er in de Schiedamse binnenstad informatieborden waarop is aangegeven welke objecten in aanbouw zijn, welke gereed zijn en welke objecten in voorbereiding. Een initiatief van wethouder Chris Zijdeveld en Bureau Voorlichting. De eerste drie borden staan er, maar er ko men er meer. Zo zal het gehe le trambaanproject via deze informatieborden aan het pu bliek worden getoond. Tijdens de onthulling van het eerste bord op de Koemarkt was er veel belangstelling van de zij de van het publiek. Met ingang van 1 juli 1982 wordt het in geheel Nederland mo gelijk een door de politie aangeboden schikking voor een be gane overtreding, per post- of bankgiro te betalen. Betaling aan de politieman op straat van een „bekeuring" is dan niet langer mogelijk. De overtredingen HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG -16 JUNI 1982 PAGINA 13 De O.N.S. werkzaamheden zullen in de H Binnenkort starten de Openbare Nutsbe- periode van 21 juni tot en met 23 augustus S - drijven met voorbereidingswerkzaamhe- 1982 plaatsvinden. Deze strekken zich uit ^Bi ^BB^ BI BB ^Bi H den tot plaatsing van een verkeersregelin- van de voetgangersoversteekplaats krui- j^|]B H K jB M stallatie rondom het Koemarktplein. sing Rotterdamsedijk/Broersvest (komen- BB BÉ B Deze verkeersregelinstallatie zal, bij de de uit de richting Rotterdam) over de B B B B B B SB B BB BB B uitvoering van de werkzaamheden voor Broersvest, richting Passage en vandaar de aanleg van de trambaan in het Cen- naar de Koemarktbrug over de binnenstad Burgemeester en wethouders van Schie- met de volgende straten of gedeelten van dam maken bekend, dat zij op 18 mei 1982 straten: hebben besloten de bij besluit van 13 fe- a. Olivier van Noortstraat; bruari 1974 aangewezen gebieden, waar b. Willem Barentszstraat; het algemene parkeerverbod voor vracht- c. Cornelis Houtmanstraat; wagens, als bedoeld in artikel 102 van de d. Abel Tasmanstraat: gedeelte tussen APV, niet^van toepassing is, uit te breiden Kerklaan en Cornelis Houtmanstraat. Betaling aan politieman op straat niet meer mogelijk Bij de Dienst Gemeentewerken zijn on derstaande aanvragen voor een bouw vergunning binnengekomen. Belang hebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoe zicht in het Stadskantoor, iedere mor gen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. Van Velzen La Feber, Oostsingel 55-57; pand in- en uitwendig verbouwen tot werkplaats/administratieruimte. Wijnstekers Containervervoer, Caland- Ook dit jaar zullen tijdens de vakantiepe riode de filialen van de Openbare Biblio theek om beurten gesloten zijn. Filiaal Zuid, Leliestraat 10: van zaterdag 19 juni t/m zaterdag 3 juli. Filiaal Roza, Archime- desstraat: van zaterdag 17 juli t/m zater dag 31 juli. Mediatheek, Bachplein 590: van zaterdag 24 juli t/m zaterdag 14 au gustus. Centrale Jeugdbibliotheek, Korte Haven 29: van zaterdag 31 juli t/m zater dag 14 augustus. Centrale Bibliotheek, Lange Haven 131: van maandag 2 augus tus t/m dinsdag 31 augustus. Door de gemeente Schiedam zijn in de maanden april en mei de onderstaande bouwvergunningen verleend. Belanghebbenden die nadere informa tie willen hebben over een bouwplan, kunnen hiervoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. - Amfas Vastgoed, Westvest: 42 woningen: bouwen; - J. Gonzales, Broersveld 170: winkel ver bouwen tot café en indeling le etage wij zigen; - Arbeiderswoningbouwvereniging Schie dam Vooruit: Fabristraat 82, 86, en 91. Gordonstraat 25, 27, 31 en 33. Fabriplein 1 t/m 17, 2 t/m 24. Kortlandstraat 29, 31 en 30 t/m 36: ramen en deuren wijzigen en vernieuwen; - Bestuur St. Liduinastichting, St. Lidui- nastraat 10: keukengebouw met bijbeho- ren oprichten; - WSV „De Schie", Algerastraat-monding Polderwetering: clubhuis en werkplaats plaatsen; - Directeur Gemeentewerken, Dr. Wi- bautplein 129: Wijkcentrum in- en uit wendig verbouwen en vergroten; - W. Jansen en J. B. Groeneweg, Graaf Florisstraat 62b: garage verbouwen tot fitness centre; - H. Rosendahl, Brugmansstraat 39a en b: raamkozijn en dakkapel aan de voorzijde vergroten; - Ger. Kerk, Hargaplein 1010, nooduitgang maken in oostgevel van het kerkge bouw; - H. J. Kerklaan, Broekkade 8: woning vergroten door aanbouw te maken; - Bondsspaarbank, Lange Nieuwstraat 195: schoorsteen op het dak plaatsen t.b.v. een c.v.-installatie; - D. P. van Meurs, Lange Singelstraat 18: dakkapel aan voorzijde van de woning vergroten; - Lin Kin Chau, Korte Singelstraat 18a: verkoopruimte vergroten; - Radio ABA, Groenelaan 95a: voorpui van winkel vernieuwen en wijzigen. straat 90; raam maken in zijgevel t.b.v. een kantine. Directeur Gemeentewerken, Woudhoek- Noord, deelplan 2D; Het oprichten van 34 eengezinswoningen. A. Maat, Kerkweg 79; woning vergroten. C. van Wingerden, P. Butter en C. Olthof, Smetanalaan 3, 5, 7; dakkapellen plaatsen. B. D. van de Zwan, Oever 21; dakkapel plaatsen. Uribouw Bredero b.v., Woudhoek-Noord; deelplan 2 D; 78 eengezinswoningen op richten. G. W. de Jong, Burg. Knappertlaan 174a; pand verbouwen tot zonnestudio. Het mei/juni nummer van de krant „Stadsvernieuwing Schiedam" is versche nen. In deze krant wordt veel aandacht besteed aan spelen in de oude wijken door middel van interviews met jongeren uit die wijken. Verder in die krant nieuwtjes over de verschillende stadsvernieuwingsgebieden in Zuid, Oost, West en Schienoko. Ook staat er iets in te lezen over de manier waarop de huur wordt berekend bij wo ningverbetering en bij nieuwbouw. Daar naast ook een artikel over de positie van winkels en bedrijven in stadsvernieu wingsgebieden. De krant wordt in de oude wijken van Schiedam huis-aan-huis bezorgt en is ver der voor geïnteresseerden verkrijgbaar aan de balie van een aantal openbare ge bouwen zoals de bibliotheek, dienstencen tra, bij Bureau Voorlichting, Stadskantoor vierde etage en het kantoor 's-Graveland- seweg. Ook is telefonische informatie ver krijgbaar bij Peter Kuipers, telefoon 260500, toestel 327. In de commissie voor Algemene en Be stuurlijke Zaken heeft raadslid H. Noor- degraaf de openbaarheid rond de automa tisering van de bevolkingsadministratie in herinnering geroepen. »- Hij doelde op het besluit van de gemeen teraad van november 1975, waarin onder meer het inzagerecht en de bescherming van de privacy aan de orde komen. Noor- degraaf vroeg zich af, of het publiek er nog van op de hoogte is, dat men deze stukken kan inzien. De voorzitter van de commissie, burgemeester mr. G. J. te Loo, zegde toe deze mogelijkheid nog eens on der de aandacht te brengen. Tevens zal op 1 juli in het gehele land een eenvormig mini-proces-verbaal worden ingevoerd, dit om de afhandeling van dat soort zaken verder te vereenvoudigen. Bovendien wordt het aantal overtredin gen, waarvoor de politie een schikkings voorstel kan doen, sterk uitgebreid. De regeling werkt als volgt: er worden twee mogelijkheden onderscheiden. - de verdachte wordt bij het constateren van de overtreding staande gehouden. In dat geval wordt aan de overtreder met een een „kennisgeving van bekeuring" uitgereikt. Dit is het bedoelde mini-pro ces-verbaal; - een andere mogelijkheid is, dat bij de constatering van de overtreding de ver dachte niet is staande gehouden. De ken nisgeving van bekeuring wordt dan op het voertuig achtergelaten of zo spoedig mogelijk thuisgestuurd. De persoon die bekeurd is kan: - binnen 14 dagen na datum waarop de overtreding is gekonstateerd naar het politiebureau gaan, dat op de kennisge ving is aangegeven, en daar de boete voldoen; dit kan geschieden met kontant geld maar ook met een betaalcheque of een girobetaalkaart. Ook is het mogelijk 14 dagen na de datum waarop de overtreding is gekonstateerd het bedrag van de boete overschrijven op een aangegeven postrekening. In sommige gemeenten stuurt de politie naar de over treder een stortings-/acceptgirokaart. Dit laatste is de Schiedamse politie niet van plan. In geval de betaling te laat binnenkomt, een onjuist bedrag betaald is of de vermel de gegevens (in het bijzonder het proces verbaalnummer) onvolledig zijn, wordt de boete teruggestort. Het proces-verbaal wordt dan normaal afgewerkt, dat wil zeggen dat het openbaar ministerie in kennis wordt gesteld van de overtreding en van het feit dat de schikking niet is voldaan. Dat laatste gebeurt uiteraard ook als er helemaal niet wordt betaald. De overtredingen, die in aanmerking ko men voor schikking bij de politie liggen op het terrein van: - het verkeer te land; - het verkeer op het water (bijvoorbeeld overtredingen van het Vaarreglement); - het milieu (bijvoorbeeld overtredingen in verband met de inzameling van huis vuil; - het Wetboek van Strafrecht en enkele andere bijzondere wetten (bijvoorbeeld de Visserijwet) en plaatselijke verorde ningen (bijvoorbeeld overtredingen be treffende het laten loslopen van honden, het sneeuwvrij houden van trottoirs en het afsteken van vuurwerk). Het Besluit waarin deze overtredingen zijn opgenomen verschijnt binnenkort in het Staatsblad. De schikkingsbedragen zijn, zoals de wet voorschrijft, door het openbaar ministerie vastgesteld en varië ren van 10 - tot 120.-. De girale betaling, zoals deze vorm van betalen met een verzamelterm wordt aan geduid, is in 1980 en 1981 in Amsterdam en de gehele provincie Gelderland be proefd. Het systeem bleek zowel voor het publiek als voor de politie zo bevredigend, dat de minister van Justitie heeft besloten het nu landelijk in te voeren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13