Merendeel medewerkers ontslag aangezegd VANDAAG deze krant IIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIII Mllllllll Mlllllil 111llllllllllllll Bachplein in aktie tegen SSWN Het Nieuwe K 20 juni- vaderdag Stadsblad Verkeers maatregelen in Schiedam Orgelconcert Nieuwe Kerk Gusto muziek promoveert P. Groeneveld en Zn. Vers van de groothandel tegen bodemprijzen 111 Groeneveld, de zon en Houdt Groeneveld voor ogen Verkeerslicht op Koemarkt bij aanleg tramtracé CDA Schiedam kiest nieuwe voorzitter Rijke Schiedamse Joodse historie op Rotterdamse Toepad C.J.V. Schiedam bereidt zich voor op het 35ste zomerkamp Ji ik Wr/%' Uw Penning-Monza Dick van den Heuvel LEDEREN KLEDING Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan- huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren Met de Jeugd Rijnmondband in het Franse Wattrelos Schleland ziekenhuis sterkste in zeskamp SCHIEDAM Het Passage Theater gaat zijn aktiviteiten drasti sch beperken. De film voorstellingen zullen worden gestopt, de (we kelijkse) kindervoors tellingen blijven ge handhaafd, terwijl de eigen theatervoorstel lingen en verhuringen in samenwerking met het theater „De Teers- toof" zal worden uitge breid en gestimuleead. Twee ton bezuinigen Afzonderlijk gesprek Burg. Honn. Gretelaan 91 (hoek Parkweg) Schiedam. Tel. 010 - 739755 Het Schiedamse Passage Theater waarvan de aktiviteiten drastisch worden beperkt 's Vrijdags van 15.00 - 18.00 uur 's Zaterdags van 9.00 - 12.00 uur n Cr, Pianodocente Frida van Straaten met één van haar leerlingen. Schiedam, Hoogstraat 73 T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA EEN BOEK HOORT ERBIJ! Grootste keuze bij IROODBOl RUBENSPIEIN I méér don een bockhandel Voor de barbecue drumsticks kipkarbonades kippepootjes gewoon bij POELIER SLUIS De vakman die weet er toch het meeste van St. Liduinastraat 50 Schiedam, tal. 269884 A utomaterialen Dam 26, Schiedam-centrum telefoon 262001-266817 de lederspecialist Oplage 180.965. WOENSDAG 16 JUNI 1982 - NR. 47 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG SCHIEDAM Bij besluit van Burgemeester en wethouders zijn per 8 juni de volgende ver keersmaatregelen genomen: - De Algerastraat: de verbin dingsweg met de Polderweg, het gedeelte ten zuiden van de Polderweg, over een lengte van 50 meter, gesloten te verklaren in beide richtingen voor vrach tauto's langer dan 6 meter en deze geslotenverklaring aan te geven door het plaatsen van de borden model 17A bijlage 2 RVV met onderborden; - Het parkeren langs de oost zijde van de Algerastraat; de verbindingsweg met de Polder weg te verbieden en dit verbod aan te'geven door het plaatsen van bord model 49 bijlage 2 RVV; - Het Verkeersbesluit dienove reenkomstig te wijzigen. Verder is besloten het parkeren langs de zuidzijde van de Baan- straat te verbieden en dit ver bod aan te geven door het plaatsen van de borden model 49 bijlage 2 RVV; - Het stoppen langs de noord zijde van de Baanstraat te ver bieden en dit verbod aan te ge ven door het plaatsen van de borden model 51 bijlage 2 RVV; - Het verbod tot het plaatsen van fietsen en bromfietsen in het Herenpad van donderdag 18.00 uur tot vrijdag 18.00 uur in te trekken en de borden model 52 bijlage 2 RVV met onderbor den te verwijderen; - Het Verkeersbesluit dienove reenkomstig te wijzigen. DELFT De orgelconcer ten in de Nieuwe Kerk wor den voortgezet met een con cert op donderdag 17 juni a.s. door gast-organist Jan Bonefaas uit Gorkum. Be halve als improvisator, ge niet Bonefaas grote bekend heid door zijn al jarenlange medewerking aan de NCRV TV-uitzendingen van „U zij de Glorie". Jan Bonefaas heeft voor dit concert zoals gebruikelijk weer een rijk gekleurd pro gramma samengesteld. Begon nen wordt met Variaties over het lied „O God van hemel, zee en aard" van hemzelf. Vervolgens het Concerto II in a kl.t. van A. Vivaldi-Bach. Van Cesar Franck wordt ge speeld het Tweede koraal in b kl.t. Tot besluit een zeer bijzonder werk. De stad Gorkum bestaat dit jaar 600 jaar en ter gelegen heid hiervan schreef Bonefaas een uitgebreide Symfonie voor orgel. Deze Symfonie II, „de Gorkumse" genaamd, wordt donderdag uitgevoerd. De de len zijn: Allegro moderato, Cantabile, Scherzo, Meditation en Toccata. Aanvang 20.15 uur en toe gang 5,-; CJP reductie. SCHIEDAM Op 12 juni heeft de T.T. Gusto deel genomen aan een bondsconcours in Bergam bacht. Een bondsconcours om dat de band voor promotie in een hogere afdeling in aanmer king wilden komen. Het is gelukt met een totaal van 333 punten behaalde de band een eerste prijs met lof van de jury en de fel begeerde promo tie. Behalve deze onderschei dingen behaalde de band ook noQ een beker voor het hoogst aantal punten van het totale concours. Dus kan T.T. Gusto zich winnaar noemen van het gehele concours. Passage Theater staakt de dagelijkse film voorstellingen Een en ander heeft grote ge volgen voor het personeel. Op drie a vier medewerkers is het hele personeel (negen medewerkers) door de Stichting Passage Theater ontslag aangezegd. Begin deze week kwam deze onheilstijding voor de Passage medewerkers middels een brief van de Stichting Passage Thea ter, waarvan de PvdA cultuur wethouder Herman Posthoorn voorzitter is. Volgens wethouder Posthoorn kon men niet anders als het mes in de exploitatie van het Passage Theater zetten. Men had een landelijke ten dens, te maken met sterk terug lopend filmbezoek en sterk oplopende exploitatietekorten. Het teruglopende filmbezoek is overigens geen exclusief Schie dams verschijnsel. Ook in Rotterdam zijn bv. en kele filmtheaters gesloten of worden gesloten, terwijl daar ook diverse medewerkers met name bij de Tuschinski theaters ontslag is aangezegd. Er is dan bij het Passage Stich- tingbestuur lang gezocht naar oplossingen waarbij èn het te kort binnen aanvaardbare pro porties zou blijven, èn dat te kort zou opwegen tegen de waarde die de voorstellingen voor het Schiedamse publiek naar hun mening kan hebben. Van de kant van de geneente Schiedan is medegedeeld, dat men op ternijn een bezuiniging van 200.000 op het ezploitatie- tekort diemt aan te brengen. Dat bedrag kan worden gevon- dem door het aantal perioden dat het theater geopend zal zijn, drastisch terug te draaien, en met een vaste bezetting van 3 a 4 personeelsleden. Dit betekent, dat men voor het grootste deel van de huidige medewerkers, een ontslagaanvrage bij het G.A.B. moet indienen. Omdat een aantal van de persmneelsleden reeds gedm- rende langere tijd in het theater heeft gewerkt, heeft men zich gebogen over een van de wei nige dingen, die wij voor hen konden doen, namelijk het tref fen van een afvloeiingsregeling die binnen het kader van onze financiële mogelijkheden ligt. Er zullen aanvullingen gegeven worden op de W.W.- en W.W.V.-uitkering. Deze aan vullingen zijn wij vcornemens in éên keer uit te betalen. Een en ander is met de vakbewe ging overeengekomen.aSLl Het besluit om tot sluiting over te gaan is hinnen het stichtings bestuur unaniem genomen. In dit bestuur zitten ver tegenwoordigers van alle cultu rele stromingen in Schiedam. Het personeel hoopt over igens om vanmiddag met ver tegenwoordigers van de vak bewegingen het aantal onts lagen te beperken. Volgens het stichtingsbestuur is dat vergeefse moeite. Men staat financieel tegen de muur. Gistermorgen kwam het personeel voor het eerst bij een om gezamenlijk een koers uit te zetten. Het stich tingsbestuur heeft overigens laten weten met iedere werker afzonderlijk een ge sprek te hebben om het leed wat te beperken. Piano docente Frida van Straaten met pensioen WATERWEG-NOORD Op donderdag 1 juli neemt pianodo cente Fëida van Straaten afscheid van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Ruim 19 jaar is mevrouw van Straaten als pedagoge werk zaam geweest in de regio en daarom heeft het bestuur van de streekmuziekschool gemeend dit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan en haar een receptie aangeboden in het Stedelijk Museum te Schiedam. Frida van Straaten begon haar carrière al op zeer jeugdige leef tijd. Al spoedig bleek dat zij eenvoudig niet meer achter de piano was weg te slaan. Na haar HBS-periode kreeg zij jarenlang les van de beroemde Nederlandse componisten Léon Orthel en Willem Andriessen aan wie zij in muzikaal opzicht veel te danken heeft gehad. Aanvankelijk was Frida van Straaten na het behalen van de onderwijsakte B in 1942 als privé-docente werkzaam, ter wijl zij voorts kans heeft gezien om een concertrepertoire op te bouwen. Om dit repertoire door de jaren heen te perfectioneren volgde zij enkele „meester- cursussen" in Zwitserland bij Alfred Cortot in 1956, in Wenen bij Jörg Demus in 1961 en tens lotte in Italië bij Badura Skoda in 1971. In 1964 werd Frida van Straaten aangesteld als piano docente aan de toenmalige Schiedamse Muziekschool. Sa men met enkele collega's, waar onder componist Kees Bak, heeft zij gedurende al deze ja ren een stempel gedrukt op de piano-afdeling van deze school. Na de regionalisatie tot de streekmuziekschool in 1979 werd zij belast met het opzetten van een piano-afdeling te Vlaardingen. De leerlingen die zij mocht opleiden hebben allen een ge degen opleiding genoten en niet alleen in de klassieke sfeer - al was Frida daar wel het beste in thuis - maar ook in het popu laire genre, waartoe Frida van Straaten op latere leeftijd nog een cursus heeft gevolgd. Na de receptie zullen enkele leerlingen en docenten een klein concert verzorgen, waarna al haar collega's, leer lingen en oud-leerlingen in de gelegenheid worden gesteld af scheid te nemen van deze musi- f 'V i«Jj ^ÊÊliÊÊÊKv Groeneveld opticien aPj=tL~"*T'H^Fy adviseert (J graag over een zonnebril op uw eigen afstands sterkte. Handig als reserve bril, maar bovenal is het veilig in de auto. Onmisbaar in zomer en winter. Van —3 tot —6. De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde Optfcfe4Ude SCHIEDAM De bewoners commissie Bachplein heeft zich. in een aktie tegen de Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties, waarbij werd besloten per 1 juli a.s. maandelijks een deel van de huurverhoging plus bijko mende kosten in te houden, verzekerd van de medewerking van ongeveer 400 van de 572 bewoners van het Bachplein. De meeste deelnemers hebben hun machtiging tot automati sche huurincasso (voorgoed) in getrokken en storten per maand 80,op een geblok keerde rekening. De commissie heeft desalniette min geen reden tot juichen. Zij heeft zichzelf veel werk op de hals gehaald en anderen veel werk bezorgd terwijl het geschil met de S.S.S.W. over teveel be rekende kosten over de periode 1979-80-81-82 er nog levens groot ligt. De bewonerscommissie is voor nemens met behulp van jursiten en huurdeskundigen de teugels strak in handen te houden en de ontwikkelingen van dag tot dag nauwlettend en vooral kri tisch te volgen, tot op het mo ment dat er weer een gezonde vertrouwensrelatie - ook te ver talen in een „ongestoord woon genot" - is tussen de verhuurder en de bewoners. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. Van 14 t/m 28 juni i.v.m. vakantie gesloten. Rubensplein 16, Schiedam, Tel. 269513 vers voorradig Gemarineerde SCHIEDAM Binnenkort starten de Openbare Nutsbe drijven met voorbereidings- werkzaamheden tot plaatsing van een verkeersre gelinstallatie rondom het Koemarktplein. Deze verkeersregelinstallatie zal, bij de uitvoering van de werkzaamheden voor de aanleg van de trambaan in het Cen trum, het verkeer in goede ba nen gaan leiden. Alvorens de O.N.S. tot plaatsing van de verkeersregelinstallatie overgaan zullen eerst kabels in de grond ingegraven worden. Daarna zullen de masten ge plaatst en aangesloten worden. De O.N.S. werkzaamheden zul len in de periode van 21 juni tot en met 23 augustus 1982 plaats vinden. Deze strekken zich uit van de voetgangersoversteek plaats kruising Rotterdamse- dijk/Broersvest (komende uit de richting Rotterdam) over de Broersvest, richting Passage en vandaar naar de Koemarkt- brug. SCHIEDAM Dinsdag 14 juni a.s. organiseert het CDA-Schie- dam een extra algemene leden vergadering in „De Rank", aan vang 20.00 uur. Aan de orde komt het resultaat van de ge meenteraadsverkiezingen, en de verkiezing van Wout van Haften, in maart 1.1., in het vooruitzicht gesteld. Het bestuur zal de ledenverga dering een keuze bieden uit twee kandidaten: Jan Th. den Brinker (thans secretaris en voorzitter van het campagne team) en Theo H.B. Schoenma kers (thans bestuurdslid en re dacteur van het ledencontact blad „CDA-Schiedam"). Naast een grote kollektie lederen konfektiekledlng, leveren wij ook naar maat en eventueel naar uw eigen ontwerp. Reparatie en mo dernisering van alle soorten lede ren kleding. Eigen ontwerpateller. Hoogstraat 100, Schiedam Telefoon 010-269051 Grote Visserijstraat 33a, Rotterdam, telefoon 010-157377 Koopavond geopend Het Nieuwe Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. V

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1