LAURENS KRAMER WK fancy-fair groot succes Postzegelhandel Ook gehandicapten bowlen mee Dames verdedigen eer van DHS K 1 novotel Cricket competitie UHj ITALIAANSE W E E mm. Fiets mee in metro Huis uitgebrand Rotterdammer bekent reeks diefstallen □D Een week speciaal georganiseerd voor UU! RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILIOEN. Nu reeds vijf wedstrijden door het hoofdteam van de Thurledebewoners -Excelsior- zijn gespeeld, krijgen we een zekere indruk van de spelsterkte in de hoogste klasse van de Kon. Ned. Cricket Bond. ■lit, Hoogstraat 106a Vlaardingen ,ie- van vrijdagavond 18 juni tot en met zondag 27 juni Voor U ligt in ons grill-restaurant een speciale italiaanse menukaart klaar, waarop U kunt kiezen uit negen voor gerechten, acht hoofdgerechten en drie desserts en een uitgebreid wijnassortiment. Bij mooi weer kunt U ook op ons terras Uw diner gebruiken. Wij hopen U tijdens dit speciaal evenement te mogen begroeten. 9peciameiien zijn onder meer: WEET JE WEL Oefenprogramma DRZ Cricket Diplomazwemmen Grote animo Weddenschap HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 18 JUNI 1982 PAGINA 13 Excelsior verrast in hoofdklasse Nieuwe Stadsblad Nu er dit jaar geen sprake is van degradatie i.v.m. het deelnemen van het Ned. Cricketteam aan de Mini W.K. in Engeland van 12 juni - 10 juli, kan dit voor het team van Koos Gcuka een interessant jaar worden om te wennen aan het cricket- gebeuren in de hoofdklasse. Vooral moet men acclimatise ren aan de snellere bowlers en het uitgekiende batten. Ex celsior mist misschien zo'n snelle bowler, doch met Hans Gouka in de gelederen, is de aanval van de Schiedammers zeer verrassend gestart. Na een wedstrijd gemist te heb ben door een vermeende hand blessure kan Excelsior met Hans in deze vorm behoorlijk voor de dag komen tegen sterke battingsides. Enige persoonlijke prestaties mogen zeker niet onvermeld blijven: 6 wickets tegen Bloe- mendaal uit (6 voor 11), ternau wernood verloren door Ex celsior' 4 wie ts tegen lands kampioen VRA, tevens de eerste zege. Afgelopen zondag uit spelend tegen het sterke Rood en Wit - overigens vorig jaar het hon derd jarig bestaan vierend- we derom 4 wickets voor 18 in 15 overs. Alle topwickets verdwenen al snel, mede in samenwerking met captain Koos Gouka, die als tweede bowler tegen de wind in o.a. topbatsman Trottmann ver schalkte, zodat de theestand om half vijf op het scorebord aan gaf 46 voor 7. Excelsior was eerst aan bat ge weest en een mager totaal van 120 laten noteren. Good old Wim Schewe scoorde wederom een nuttige 32 runs. Change Rood en Wit maakte het na de thee de Schiedammers bijzon der moeilijk. De beide youngs ters van Liemt en Hartog kro pen langzaam run voor run naar de honderd. Zeer fraai en voorzichtig battend lukte het deze twee om de honderd vol te maken, doch op 109 een mis verstand en Hartog ging run out. 109 voor 8. Rupert Gomes wordt als zoveelste change aan gezet door captain Gouka. Een korte bal aan off, geen run. Vervolgens een lange op de middenstump en de Boer kon vertrekken. Nog een bal aan the off-side le verde geen punt op. Daarna een felle aanloop van Gomes, een linke smakker op de benen van v. Liemt, een gezamenlijk ap peal... wedstrijd afgelopen. De tweede zege was een feit, de stand na 6 zondagen: V.O.C. 6-10 H.C.C. 5-8 Kon. U.D. 5-6 R. W. 6-6 Exc.'20 5-4 H.B.S 5-4 V.R.A. 5-2 A.C.C. 5-0. Zondag a.s. ontmoet het eerste team van Excelsior op Thurlede het Amsterdamse A.C.C. De Nz nul van de Ams terdammers, zoals uit de ranglijst blijkt, wil nog niet zeggen een zwakke tegenstan der voor de Excelsioranen. Dit kan iedere echte cricket liefhebber komen bekijken v.a. 11.00 uur, wanneer de um pires Karei Prior en collega Molenaar de eerste bal laten bowlen. Hl Het damesteam van DHS achter; A Noordijk, G. van de Haven. Voor; J. van de Marei, L. van Dalen, S. van Dorp. Op het eerste gezicht een groepje dames die erg veel plezier hebben, dat ook aanstekelijk werkt op hun naaste omgeving. Ziedaar de geheel uit vrouwen bestaande afvaardiging van voetbalvereniging DHS aan deze sportverenigings bowling- competitie die dit jaar^voor de vijfde maal wordt georgani- seerd door bowlingcentrum Musis Sacrum. Toch is er iets vreemds aan de hand bij dit groepje. Mevrouw van de Haven: „Nou het ligt zo, dat we geen van vijven lid zijn van DHS maar wel donateur. Dat we hier zijn komt, doordat we regelmatig bij DHS komen, (de kantine is daar zo ontzet tend gezellig). Daar kregen we op een gegeven moment te horen dat er binnen deze vereniging, voor ons onbegrijpelijk weinig of géén interesse bestond voor deze bowling-competi- Daar onze mannen ook, maar dan voor SVDPW, aan dit toer- nooi meedoen, hebben we de koppen bij elkaar gestoken en aan het bestuur gevraagd of wij dan voor DHS, waar we hele- jij maal achterstaan, mee mochten doen. Dit bestuur betreurde weliswaar de situatie, maar maakte geen bezwaar. We hebben wel de restrictie mee gekregen j:j ij: dat wanneer onverhoopt toch animo voor dit competitie- bowlen mocht blijken vanuit de vereniging, het mogelijk moet jj: zijn, om mee te doen, en daar hebben wij begrip voor". Natuurlijk zie de dames al vol spanning uit naar de avond, dat zij aan moeten treden tegen hun eigen mannen. „Alleen ij al de gedachte daaraan geeft ons veel voorpret," aldus mevr. jj van de Marei. Met: „We vermaken ons hier wel, deze eerste avond is ons verg goed bevallen", gingen de dames driftig door met het omgooien van de pinns, wat hen goed af ging. Sardine in Carpione, (in witte wijn en olijfolie gemarineerde sardines) Zuppa di peace (vissoep) Pizza alla Siciliana (kleine pizza met tomatenfondue, ham, kaas, kappertjes en oregano) Naaello fritto con Parmigiano (wijting gefrituurd in broodkruim en parmezaanse kaas met tomatensaus) Petto di Witella brasato (gebraiseerde kalfsborst met fijne kruiden en witte wijn) Bistecca alla Florentina (gemarineerde ossehaasbiefstukjes met spek, ui en paprika) Formaggio Italiano (kiest U zelf vanaf de kaasmand uit o.a. Mozzarella, Galbanio en Gorgonzola) Hargalaan 2, Schiedam, telefoon 010-713322 Reserveren gewenst De cricketters van Asvion heb ben een goede prestatie gele verd door in Den Haag met ruim verschil te winnen van HCC IV. Na een door Asvion verloren toss besloot HCC als eerste te gaan batten. Dit ging hun niet zo best af getuige het lage totaal van 72 all out. Daarbij dient dan wel gezegd dat het fielden van de Schie dammers als het bowlen van Aad van Diest 4 voor 10) en Roy House (4 voor 34) goed ver zorgd was. Achter het wicket bleek ook Ronald Jacobs zeer attent met 3 vangen terwijl broer Mark met t^vee vangen in het veld de As- vion-aanval goed steunden. Nadat het openingspaar Martin Ashton en Mark Jaccbs net als vorige week niet boven de 10 runs scoorden, maakten Ronald Jacobs (39 runs) en Beverley van der Gert (27 runs) de weds trijd uit met een stand van 74 voor 2 in de boeken. Door dit resultaat is Asvion een goede middenmoter geworden, alleen door een overwinning a:s. zondag thuis tegen het Eindhovense HTCC kan een kansrijke positie aan de top van deze klasse verworven worden. Op „Thurlede" begint deze entmoeting om 11.00 uur. Als voorbereiding op hel nieuwe seizoen heeft de voel balvcreniging DRZ nu ook zijn oefenprogramma vastgesteld Na op 7 augustus Ie beginnen met een wedstrijd tegen Vlaai' dingen, wordt de wedslrijden reeks vervolgd met; 12 aug. DVO DRZ, 15 aug. DRZ Nado Vooruil, 17 aug. D.JS DRZ, 18 aug DRZ Voorwaarts, 19 aug. DSS'26 DRZ, 22 aug. sportdag selectie, 24 aug DRZ St. l.ode w ij k inkomsten uit deze groots opgezette happening. De rimpels van deze voorzitter zakten al snel af naar de mond hoeken toen bleek dat het streefbedrag van 10.000 ruim schoots zou worden overtroffen. „Het is een overweldigend suc ces geworden dat voor onze jeugdafdeling flink wat geld heeft opgeleverd," aldus Ruud Kooiman. Bij de Kethelse voetbalvereni ging had men nog maar net de organisatie rond het Schiedams zaalvoetbalkampioenschap af gesloten of men repte zich al weer naar een nieuw hoogte punt. Zowel zaterdag als zondag werd er op het complex in Bijdorp de grote WK fancy fair gehouden die de gemoederen binnen WK flink in beweging had ge zet. „Er zijn de gehele vrijdag al le den van ons hier bezig geweest om van het steigermateriaal kramen te maken om aan de 19 onderdelen van vermaak een ROTTERDAM De fiets meenemen met de metro. Ve len weten dat dit mag, maar keer op keer bereikt de RET de vraag hoe de (fiets) vork nu precies in de steel zit. Iedere betalende passagier mag gratis een fiets meenemen in de Rotterdamse metro op zaterdag en zondag gedurende de gehele dag en maandag t/m vrijdag 's avonds na zeven uur. Dit geldt zowel voor de metro lijn Centraal Station - Zalm plaat, als voor de nieuwe me- tro/sneltramlijn Coolhaven - Capelsebrug. In de stations zijn geen speciale voorzieningen voor fietsen ge troffen. Zo zijn er bijvoorbeeld geen fietsgoten langs de trap pen. Ook in de treinen is oplet tendheid geboden, want de fietsen kunnen niet worden vastgezet. Zelf vasthouden is dus de boodschap. Vanzelfsprekend mogen de me depassagiers geen hinder van het fietsenvervoer ondervin den. Dat betekent dat op de per rons de fiets aan de hand moet worden vervoerd. SCHIEDAM Door nog on bekende oorzaak is woens dagmiddag een woning aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan grotendeels uitge brand. De slaapkamer en een deel van de woonkamer en de douche gingen in vlammen op. De schade loopt tegen de 25.000 gulden. In het brandende huis trof de brandweer de 47-jarige hoofd bewoner aan, die in ademnood verkeerde. De man bleek over spannen. Hij werd in een psy chiatrisch ziekenhuis opgeno men. Bij de brand deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. SCHIEDAM De recherche heeft deze week zeven inbra ken opgelost waarbij uitslui tend videorecorders, kleuren tv's en geluidsapparatuur werden gestolen. De toestellen verdwenem begin dit jaar uit woningen aan de Smetanalaan, de Borodinlaan en de Schoener in de boten- buurt. Verantwoordelijk voor deze diefstallen blijkt een 22-jarige Rotterdammer die in mei dit jaar werd aangehouden. Het onderzoek werd deze week afgerond met een volledige be kentenis van de verdachte, die inmiddels voor de Rotterdamse officier van justitie is geleid. Hij had voor meerdere duizen den guldens aan apparatuur buitgemaakt. De politie kon slechts één televisie achterha len. Op zaterdag 29 mei was er weer diploma zwemmen in zwembad zuid met maar liefst 48 kandi daten, die allen slaagden. Als commissie van zwembad Zuid waren vertegenwoordigd Cor- rie Verdam en Adrie van de Wagt. De KNZB was vertegen woordigd door de heer G. Monné. De geslaagden zijn: Diploma A: Maurice Liefheb ber, Dennis Stout, Ingrid v. Gerven, Gaby v. Tricht, Wendy Blankert' Mariska de Jager, Rudy Dingenouts, Desiree de Brcns, Hanke Bruseker, Hessel Nederhoed, Mevr. J. Hoek, Mevr. L. Fernandes, Esther Gerrets, Miehei de Jong, Den nis Beerends, Danny Klepke, Mevr. A. Gruben. Diploma B: Tjeerd Poot, Cynt hia Kuipers, Edwin Schaap, Marco Dolleman, Dennis Slij- koord, Marcia v.d. Linden, Niels Kulik, Ivan Zoetmulder, Marco Vogelaar, Valentina Meerhof, Mischa Gruben, Dhr. A. J. Weck, Dhr J. Hunnego, Chantal Osterholt, Kees Steeds, Stefan Walthie, Elbe B roe re Diploma C: Jean Pierre Slee, Lars Konemann, Sasja Hagens, Raginald Ricbprn, Barbara Dol leman, Miseha Hollander, Bt'r- lina llindriks, Linda Dricssehc, Wim Bijl, Wendy Mooren, Yvonne de Koning, Binnen We her, Mesul Mara's. Het cricket cltlial van Mennes I)VS, dal door zijn prestaties van de laatste weken zo van zich doel spreken krijgt zondag te makeö mei een oude he kende. De Schiedammers I reden deze dag aan in Nijmegen tegen Quick. Gezien de vorm waar ie der in verkeer! moei ook hier een overwinning te behalen zijn. SCHIEDAM In de be stuurskamer van WK op het Bijdorp-complex, dat vo rige week zaterdag en zon dag dienst deed als centrale regelkamer van de fancy fair, werd zondagmiddag door VVK-voorzitter Ruud Kooiman een voorzichtige schatting gemaakt van de ,En wéér een pluche hond aan deze zijde" Voor het eerst in zijn bestaan kent de sportverenigingen bowlingcompetitie een deelname uit de sector gehandicap ten. Onder de naam Oldi, hebben een aantal doven en slechthorenden zich verzameld die op velerlei terrein in de sport aktief zijn. „Van origine is Oldi een Rotterdamse voetbalvereniging waaruit we, na de eervolle uitnodiging die we kregen van de bowlingorganisatie, een team hebben samengesteld. Hoe groot het enthousiasme in onze vereniging wel is om mee te doen, is het best te illustreren als ik u vertel dat we voor een vijfmansteam kunnen putten uit een aanbod van vijftig personen," vertelde ons de enige vrouw in het team van deze avond, José van Kuyeren. Geheel nieuw is de bowlingsport met wedstrijdelement, voor de in Schiedam woonachtige Herman Grudelbach. Hij: „Op de eerste plaats vind ik het reuze fijn om de kans te krijgen om zo één keer per week een bal te kunnen gooien, daarnaast is het voor mij als voorzitter van de afdeling voet bal die sport bedrijven op alle gebieden hier in Musis Sacrum die van langdurige aard kunnen zijn". Dit bowlingcentrun aan de Lange Haven is voor deze mensen geen onbekend ge bied. Zo vertelde Musis-beheerder Frans Rijsbergen, dat er regelmatig zelfs interland-bowlingwedstrijden zijn tussen deze gehandicapten uit verschillende landen. Al met al lijkt het idee van Frans Rijsbergen om de Schie- damse sportmensen kennis te laten maken met deze deelne mers, op de eerste avond een groot succHs te gaan worden gezien de reakties aan deze groep, van hun directe tegen standers. waardig onderdak te bieden". Natuurlijk werd ock 's nachts het complex door VVK-ers be waakt, die om de beurt wacht lopend in de kantine een slaap plaats hadden. Leo Lansbergen die overdag Bowlingteam Oldi; achter: Herman Gruddelbach, Lammy de Besten, Frits Leut. voor; Rini de Besten, José van Kuye ren. Ook voor de bezetting van de stands bleek de animo onder de leden en familie erg groot. We konden namelijk beschikken over ruim 60 medewerkers die elkaar continue aflosten, als de ander moest gaan eten", aldus VVK-voorzitter Ruud Kooiman die in deze functie ook de motor was achter het hele gebeuren. Soms geplaagd door een regen buitje konden de organisatoren zondagmiddag al spreken van een groot succes. Ruud Kooiman met een inmid dels schorre stem; „We hadden als commissie een streefbedrag in gedachten van 10.000,In vergelijking met vier jaar gele den toen de slechte economie nog niet zoveel gewicht in de schaal legde uitkwamen op f 30.000,hebben we nu voor zichtig gegokt op een derde deel hiervan. Nu kan ik al met grote zekerheid zeggen, dat we over het bedrag ruimschoots zijn ge gaan. Het juiste bedrag wordt pas za terdagavond hekend gemaakt op de grote sei/.oenafsluitings- feeslavond. Ook de scribent van dit epos is op beide dagen een kijkje gaan nemen. Hem is gebleken dat de bezoekers aan deze fancy fair, die op dat moment toch de hon derd dicht benaderden, geen enkele moeite hadden om het geld te laten rollen. Sjoelen, schieten of dartspel waren naast de grabbelton, hengelen en dokter bibber en de Ameri kaanse verkoop en het rad van avontuur de drukst bezochte at tracties. Alle manieren om aan geld te komen werden door de VVK- mensen gebruikt. Zo zag men de gehele dag secretaresse Sjaan Olsthoorn in een ouderwetse soepjurk rondlopen die in een weddenschap toch 300,ople verde. Sjaan Olsthoorn in de lange jurk bij de grabbelton het spijkerslaan bemande over dreef zijn waakzaamheid wel, toen deze zondagmorgen sla pend onder zijn spijkerblok werd aangetroffen. Ook de VVK-voorzitter drukte op ru moerige wijze zijn stempel op het geheel, gezien de reaktie van (Cor Valk) op de aondag. „Het is een prima voorzitter maar alleen moest hij niet zo verschrikkelijk hard snurken" Daarmee kenschetsend de manier en ook de wil bij de VVK-leden om op een enged- wongen wijze te laten mer ken dat zij content zijn met hun vereniging, die door zijn saamhorigheid, zich van zijn sterkste kant heeft laten zien.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13