ter zijde VANDAAG in deze krant Inschrijving voor iedereen open WBM EAS Rijnmond wil snel een psychiatrisch ziekenhuis Bruseker vertelt lulkoek' School viert 60 jaar onderwijs "tk heb ver9elehett,éeS9r<sMa9 Scheeres woedend op raadslid Stadsblad i Armen II J Groenoord: 18 kleine woningen onder flats Laatste grote bingo-avond Ooievaars Invalide sporter naar Denemarken;: Verhulsdonk blijft VVD fractie aanvoeren Prijswinnaars ballonwedstrijd Leger des Heils in geldproblemen Schiedam en het water: 'n oude liefde Verkoop is één middel om het slachthuis te redden Zilveren Kruis Ziektekostenverzekering V4urih& __ilerschoc*r Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren Huurverhoging brengt stad in beroering SCHIEDAM Het zeekadetkorps Schie dam gaat evenals vorig jaar weer roeiwedstrij- den organiseren voor Schiedamse bedrijven en instellingen. Trainen Inschrijven Roeiwedstrijden in de Nieuwe Haven in 1981. Twaalf ploegen streden toen om de fraaie wisselbeker. AUTOSPECIALISTEN VAN HUIS UIT! EXCLUSIEVE T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA Ulferd Bruseker: onjuist geïnformeerd Reinier Scheeres: lulkoek DE VOLVO EN DAF SPECIALIST Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel jen Rotterdam |(wijk Oud Mathenesse) Cantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. VRIJDAG 25 JUNI 1982 - NR. 50 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Nieuwe C Als ik des morgens moeizaam uit mijn bed kom, ben ik niet meer dan een restant slaap op een matras. Heb ik moeite om des nachts om half één in een halve kromme plat te gaan, 's morgens worstel ik en kom nauwelijks boven... Zij is dan al aan het luisteren of het theewater zingt, zet de beschuit al klaar en het glaasje uitgeperste sinaasappel, mij daarenboven de aanblik gun nend op het ondergoed, de sokken en het overhemd, dat zij voor mij heeft klaargelegd. Nu was het 's maandags bloed heet geweest en wetend van mijn mannelijke obstructie te gen de hitte, had ze gedacht: kom, ik ga die vent van me eens in een overhempie met korte mouwen steken. Ze wil de me een luchtig, ontspannen en warmtewerend stukkie tex tiel meegeven ter redaktie, maar nu wilden de weergoden, dat het na twee dagen zonne- pep weer pet was. Ach, u moet de stortregen en het onweer ook gehoord heb ben. Wij ook, maar óók dat in loopsheid uitgejammerde ge schreeuw van een kat en een springlustige kater. Met dat trio aan nocturne ervaringen waren we ingeslapen, ons mentaal voorbereidend op een nakende zomerse dag.. Het bleek een flop, een ontstellend manco in de ludieke opbouw van een zomerzotheid, die we hadden verwacht. Goed, ik trok dat besnoeide hempie toch maar aan, maar toen ik eenmaal ter redaktie was en mijn colbertje had uitgetrok ken en over de leuning van mijn stoel had gehangen, voel de ik me bloot. Dat hempie op deze dag. Het was net of ieder een me aankeek en dacht: nou dat heeft ie van z'n laatste centen in de opruiming ge kocht vlak voor winkelsluiting op zaterdagmiddag. Nu heb ik van die in-witte armpjes met goudblonde haar tjes als van een baby, drie we ken na de geboorte. Naar mijn armen kijkend, belt men de klusjesman al op. Zo van: er moet op dat en dat nummer in de Ligusterstraat bij een vent een oude leunstoel, waarin zijn opa nog gezeten heeft, worden opgehaald, maar dat kan die knaap met zijn bleekscheterige armen en tikhandjes beslist niet alleen. Vraag het dubbele maar, want hij is zo blij als een fox met een stuk leverworst als ie dat ding kwijt is. En ze hebben ge lijk. Want ik ben geen zee bonk met armen als heipalen Er staan geen tatoeëringen op van loodzware ankers, zelfs niet van blootmollige schrik- meisjes van doordroomde iele, feminine makelij. Geen vuis ten om Absolon te vloeren of een aanrander uit te tellen. En in die status zat ik ter redactie. Reeds op dat uur dacht ik: als ik thuis ben, doe ik dit hempie als de hazen uit. En toen ze me later voor de deur afzetten stond net de wagen van de vuilnis-ophaaldienst voor. Met twee kerels erbij, met armen waarop spieren lagen als licht kabels in een gegraven sleuf in een straat, die ze van ge meentewege een nieuwe make-up geven. Op dat ogen blik voelde ik me een zachte handpeer. Waarlijk, aan mijn armen gegeven is Gode ge leend! Zeekadetkorps organiseert roeifestijn in haven Onder de naam Schiedam Roeit '82 zal op (8 september een nog onbekend aantal ploegen deelnemen aan een race in B-2 sloepen door de Voorhaven. Vorig jaar verschenen er 12 ploegen aan de start. Gezien het enorme succes wil het Zeekadetkorps het deelne mersveld uitbreiden tot circa 18 ploegen. Een groter aantal roeiers is overigens geen pro bleem. Bedrijven die aan dit sportieve waterevenement willen mee doen kunnen zich opgeven tot 23 juli. De B-2 sloepen bieden plaats aan 12 mannen en of vrouwen plus een stuurman. Iedere deelnemende ploeg wordt ruimschoots in de gele genheid gesteld te trainen. De echte krachtmeting gaat 's mid dags om één uur van start in de Voorhaven, waar ook het vlag- geschip van het korps, de Spica, ligt afgemeerd. De snelste ploög wint de wissel beker, die vorig jaar werd opgeëist door de roeiers van Wilton Fijenoord. De beker is beschikbaar gesteld door de Schiedamse Woningcorporaties. Overigens neemt het Zeekadet korps, op het water in zijn ele ment, zelf ook deel aan de wedstrijden. Goede prestaties werden onlangs nog geleverd in een slopende tocht van Harlin- gen naar Terschelling. Een maandenlange voorberei ding resulteerde toen in een tijd van drie uur en vijftig minuten over een afstand van 33 kilome ter. De zeekadetten vormen derhalve geduchte tegenstan ders. - IliiPlMWfc De inschrijving voor Schiedam Roeit '82 is anders van opzet dan de eerste keer. Om zoveel mogelijk Schiedammers te laten meegenieten is er dit jaar geko zen voor een open inschrijving, in plaats van een tevoren gese lecteerd deelnemersveld. Voor inschrijven en inlichtin gen kan men zich wenden tot J. F. van Roon, Koggeschip 47, 3123 BK Schiedam. De ploegen worden na inschrijving verder geinformeerd. Het definitieve programma plus het deelnemersveld worden be kend gemaakt tegen medio au gustus. AUTOSERVICE Uw regionale dealer: Exclusieve Auto Service - E.A S. b.v. 's-Gravelandseweg 408, 3125 BK Schiedam. Tel. 010-378444 (showroom zaterdag geopend). RIJNMOND Het dagelijks bestuur van het Openbaar Li chaam Rijnmond wil zo spoedig mogelijk een zwakzinnigen inrichting in het Rijnmond gebied hebben. Dit om de gruwelijke onder capaciteit van dit moment van 250 bedden op de toege stane (882 plaatsen, zo snel mogelijk te kunnen weg werken. Deze ondercapacitiet leidt er toe dat vele zwakzinnigen buiten het gebied worden verpleegd. Volgens Rijnmond een onge wenste situatie, ook al omdat er 225 patiënten uit het Rijnmond gebied op de wachtlijst staan. Het dagelijks bestuur van Rijn mond stelt dit in een reactie op de nota over geestelijk gehandi capten in Zuid-Holland. Nog niet bekend is waar het psychiatrisch ziekenhuis ge bouwd gaat worden. In een her ziene versie van het streekplan voor Rijnmond zijn in beginsel vier plaatsen voor deze inrich ting gereserveerd, te weten in Rotterdam of de direkte omge ving, op het eiland Voorne-Put- ten en in het gebied tussen Hoek van Holland en Schie dam. Bekend is dat de Rcoms-katho- lieke Vereniging voor zieken verpleging van het voormalige Schiedamse Noletziekenhuis een aanvraag heeft ingediend bij de minister van Volksge zondheid om een dergelijke in richting te mogen bouwen. Volgens Rijnmond gaat de voorkeur echter niet naar één groet en centraal gelegen zie kenhuis, maar naar een aantal kleinere, verspreid over het hele gebied. SCHIEDAM De gemeente wil 18 woningen voor de kleine (één- en tweepersoons) huishoudens gaan bouwen in Groenoord. De wooneenheden zijn gepland onder de bestaande onderdoor gangen van 9 flats aan onder andere de Jozef Oreliosingel, de Vivaldilaan, de Mozartlaan en het Bart Verhallenplein. De huizen gaan bestaan uit een woongedeelte inclusief keuken, een slaapvertrek en sanitaire voorzieningen als toilet, douche en centrale verwarming. Per woning bedragen de bouw kosten iets neer dan 71.000 gul den. De huur zal neerkomen op ongeveer 250 gulden per maand. SCHIEDAM Op woensdag 30 juni 1982 wordt de laatste grote bingo-avond van dit seizoen georganiseerd in de grote zaal van de Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam. De netto opbrengst van deze avond komt geheel ten goede aan de Schiedamse Invaliden Sportvereniging „De Ooie vaars" in Schiedam. SCHIEDAM Willem Noorduin, wedstrijdzwem- mer van S.I.S. de Ooievaars en Nederlands junior/ en se- tv nior kampioen in zijn klasse j;j; v op de school-rug en vrije slag is door de Nederlandse Inva- ij: liden Sportbond uitgenodigd jij; :j;j om deel te nemen aan de j:j: wereldspelen voor spastici j:j jij die van 16 t/m 21 juli plaats j;j; jij vinden te Greve (Denemar- :j: j:j: ken). jij :j:j Van de tien Nederlandse j:j: zwemsters/zwemmers die :j; aan deze International Spas- j:j :j:j tic Games deelnemen is Wil- j;j jijt lem Noorduin als 15-jarige de :j; :j:j jongste deelnemer. 'j Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Van 14 t/m 28 juni i.v.m. vakantie gesloten SCHIEDAM Op donderdag 1 juli viert de Comenius- school aan de Singel het 60-ja- rig bestaan. Voor die gelegenheid komt er een speciale schoolkrant uit. Op de jubileum-dag zelf zal er op school uiteraard flink worden gefeest, met een kinderkermis, filmvoorstellingen en diverse spelletjes. 's Middags om half twee wordt er een grote ballonwedstrijd ge houden waaraan ook de kinde ren van kleuterschool „Het Draaitolletje" zullen meedoen. De ballonnen worden opgebla zen op het schoolplein in aan wezigheid van onderwijs-wet- houder Herman Posthoorn en onderwijsconsulent Lex Tig- gers. Ook van de partij is op deze ge denkwaardige dag de heer Bij- loo, het voormalige hoofd van de Comeniusschool. De festiviteiten worden georga niseerd door de oudercom missies van de Comeniusschcol en Het Draaitolletje. SCHIEDAM Het CPN-raadslid Ulferd Bruseker is danig op zijn vingers getikt door wethouder Reinier Scheeres inzake schrifte lijke vragen over re cente voorvallen bij hel openbaar slachthuis aan de Slachthuislaan. Bruseker heeft met suggestieve vragen het slachthuis in een kwaad daglicht gest?ld, zeggen burgemeester en wet houders in hun ant woord. Het raadslid zou uiter mate slecht geïnfor meerd zijn en daardoor de onderhandelingen met een nieuw aan te trekken grossier, een ui terst belangrijke klant voor het met tekorten werkende abattoir, erns tig hebben bemoeilijkt. Tijdens een persconfe rentie in het slachthuis noemde Scheeres de opmerkingèn van Bru seker zelfs „lulkoek, Slachthuisdirekteur Ten Have voegde daar aan toe dat de betreffende grossier (Stolk) door Brusekers vragen in een comfortabele positie was gemanouvreerd en daardoor bijzondere ei sen kon stellen. Bruseker, die in zijn vragen een slappe be leidslijn verweet aan het gemeentebestuur, wordt op hartige toon van repliek gediend. Bij de gemeente is niets bekend van een ver meende schadeclaim, er is geen grossier boos weggelopen, een werk nemer die door zijn rug ging na het op de schou ders afvoeren van een immense partij vlees, viel niet onder ambte lijke verantwoordelijk heid, wethouder Schee res doet wel degelijk moeite om nieuwe klan ten aan te trekken, enzo voorts: van Brusekers opmerkingen wordt geen spaan heel gelaten. B en w adviseren het raadslid in het vervolg wat zorgvuldiger te werk te gaan en eerst bij gemeentelijke in stanties het waarheids gehalte van zijn infor maties te toetsen, voor dat er schriftelijke vra gen worden gesteld. Meer nieuws over het slóchthuis elders in deze krant. Zilveren Kruis Ziektekostenverzekering al vanaf f 59,-* per maand basispakket zonder eigen risico. Vraag nu een persoonlijk advies voor u of uw gezin. Bel 010-734555, of vul de bon in. Stuur mij omgaand een offerte op maat. Naam Adres. Postcode/Plaats Telefoon Aantal volwassenen Aantal kinderen leeftijden leeftijden f 59,- tot 27 jaar; f 70,- van 27 tot 35 jaar; f 77,75 vanaf 35 jaar. Vanaf 45 jaar gelden leeftijdstoeslagen tot 100%. Kinderen gereduceerde premies. Ziekenhuisklasse 3 2b Meeverzekering mogelijk van huisarts en apotheek A tandarts. 4® Antwoordnummer 104, 3100 VB SCHIEDAM hns 25.6 ,J ZIEK ZIJN IS AL DUUR GENOEG- s* SCHIEDAM De nieuwe fr actie van de VVD zoals die uit de verkiezingsbus te voor schijn kwam op 2 juni, heeft Gerard Verhulsdonk als frac tievoorzitter aangewezen. Verhulsdonk is al vele jaren eerste man in de liberale raadsfractie, die bij de verkie zingen van vier naar zeven ze tels ging. Het fractiesecretariaat en het penningmeesterschap blijven berusten bij „tweede man" Cor van Tilborg. Fractie-assistent blijft Gerard Teunissen. Arto^-Gotige-Refcreatte Nieuw Mathenessestraat 11-131 Schiedam, tel. 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1