1 Informatiepagina met vakantie Aangevraagde bouwvergunningen t ^,'fV Bouwen in twee fasen n A Goed keuringen Gede puteerde Staten Overleg met de bevolking publikatie van Gemeente Schiedam Stadskantoor Emmastraat 1 Bureau Voorlichting tel. 010 260500 Dit is de laatste informatiepagina voor de vakantie. In de maanden juli en augustus zal er geen informatiepagina ver schijnen. De eerstvolgende is er weer op woensdag 1 septem ber. Mochten zich omstandigheden voordoen dat een informatiepa gina gewenst is, dan zal er tussentijds wél een verschijnen. De gemeenteraad heeft op 18 juni 1979 het gebied Hoofdstraat e.o. (Schiedam-Zuid) aangewezen als stadsvernieuwingsgebied, waarvoor op grond van de Interim Saldo Regeling een rijksbij drage is gevraagd. Bij schrijven van de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening van 27 december 1979 is op de aanwijzing goedkeuring verkregen. In aansluiting op de aanwijzing en goedkeuring is thans een uitvoeringsplan gereed voor het gedeelte van het deelgebied Z1 dat wordt omsloten door de Dwarsstraat, Hagastraat, Nieu we Haven, Hoofdstraat en Willem Brouwerstraat. Dit gebied omvat voornamelijk een terrein van de Gemeentelijke Techni sche Bedrijven dat na verplaatsing van dit bedrijf buiten ge bruik is geraakt. Het uitvoeringsplangebied zal kortheidshalve verder als GTB-terrein worden aangeduid. In de aanwijzingsrapportage van juni 1979 is reeds gewezen op de belangrijkste problemen die zich in Schiedam-Zuid voor doen, n.l. onvoldoende voorzieningen, kwalitatief slechte wo ningen, te weinig groen- en speelvoorzieningen, bedrijven in verval e.d. In dat verband is het deelgebied GTB-terrein ge noemd om de woonfunktie te versterken. Voor het GTB-terrein is in nauw overleg met de bewonersver- eniging, de middenstandsvereniging en de vrouwenadvies commissie een plan opgesteld waarin woningbouw en verbete ring van het bestaande woonmilieu centraal staan. Dit (woningbouw)plan is thans zover gereed dat het als uitvoe ringsplan kan worden ingediend, hetwelk in fasen zal worden uitgevoerd. Het overleg over te realiseren en te verbeteren welzijnsvoor zieningen heeft nog niet tot conclusies geleid, waardoor dit on derdeel in het uitvoeringsplan als een variabel gegeven is op genomen. Het uitvoeringsplan ligt ter inzage bij Bureau Voorlichting op de 4e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1. wuA.tr1 GTB-terrein KAART 3 leerlingbouwplaats HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 30 JUNI 1982 PAGINA 10 Uitvoeringsplan woningbouw GTB-terrein gereed Bij de Dienst Gemeentewerken zijn on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, iedere morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, tele foon 260500, toestel 188. Ver. Volkshuisvesting, Singel 95; het op richten van 4 wooneenheden. V&D Ne derland, Buitenhavenweg 52-56; in- en uitwendig verbouwen van een regionaal distributiecentrum. Gebr. Osterholt Be heer bv, Lange Nieuwstraat 73; overkap ping over helling plaatsen. De planontwikkeling voor het GTB-ter rein vindt als onderdeel van de integrale stadsvernieuwing in Schiedam-Zuid plaats in de projektorganisatie Schiedam-Zuid. De projektorganisatie is in 1980 door het college van burgemeester en wethouders ingesteld met als belangrijkste opdracht voor het vernieuwingsgebied Hoofdstraat e.o. in het kader van de I.S.R. plannen te ontwikkelen. De projektorganisatie wordt gevormd door ambtenaren van de betrok ken diensten en afdelingen, de bewoners- vereniging, de middenstandsvereniging voor Schiedam-Zuid, vertegenwoordigers van verschillende welzijnsorganisaties en de vrouwenadviescommissie. Sinds kort beschikt de bewonersvereniging over een bewonersdeskundige. De feitelijke planvoorbereiding vindt voor de verschillende onderdelen van de stads vernieuwing plaats in drie sekties (werk groepen). Te weten de sektie nieuwbouw; de sektie welzijnsvoorzieningen en de sek tie Hoofdstraat. De afstemming van de werkzaamheden van de sekties en beleidsadvisering gebeurt door het pro- jektteam waarin vertegenwoordigers van alle sekties zitting hebben. Het woningbouwplan voor het GTB-ter rein is voornamelijk ontwikkeld in de sektie nieuwbouw. In het overleg binnen deze sektie is een programma van eisen opgesteld dat inmiddels door het college is vastgesteld. Op basis van dit programma is binnen deze sektie, waarin ook een ar- chitekt en de woningbouwvereniging (als toekomstig beheerder) zitting hebben, het woningbouwplan opgesteld. Thans wordt gewerkt aan de verdere uit werking van het bouwplan. Op korte ter mijn zal de aanmelding en selektie van toekomstige bewoners plaats vinden ten einde deze bij de verdere planontwikke ling te kunnen betrekken. In de sektie Hoofdstraat worden voorstel len ontwikkeld m.b.t. de aanpak van de bestaande bebouwing aan de Hoofdstraat, Nieuwe Haven en Willem Brouwerstraat. Het gaat om: onderzoek naar de kwaliteit en verbeterbaarheid van bestaande wo ningen; onderzoek naar de wenselijkheid c.q. noodzaak van sanering van bedrijven, waarbij een relatie bestaat met de ontwik keling van het woningbouwplan en het objectiveren van klachten over hinder van bedrijven aan met name de oostzijde van de Hoofdstraat. In de sektie welzijnsvoorzieningen vindt met de betrokken welzijnsorganisaties overleg plaats over de realisering en ver betering van welzijnsaccommodaties. Thans wordt gewerkt aan het opstellen van een programma van eisen. De bevolking van Schiedam-Zuid wordt over de verschillende aktiviteiten van de projektorganisatie op de hoogte gehouden door verspreiding van informatieboekjes en kranten. Om de bewoners van Schiedam-Zuid te informeren over de woningbouwontwik- kelingen op het GTB-terrein zijn tevens twee hoorzittingen georganiseerd. Tevens worden de leden van de bewonersvereni ging (ca. 1500) via hun eigen informatie blad regelmatig geïnformeerd. 1 diverse gebouwen van de GTB (buiten gebruik) 2 gasontvangst- en verdeelstation 3 voormalig hoofdkantoor v.d. GTB 4 de „Gorzenschool" 5 gymnastieklokaal 6 bedrijfsbebouwing op achterterrein (6a timmerwerkplaats) 7 terrein woningbouwplan (leerlingbouw plaats) 8 transformatorhuis Op kaart 3 is het woningbouwplan voor het GTB-terrein aangegeven. Het stede bouwkundig plan verkeert in het stadium van het voorlopig ontwerp. Het bouwplan is thans in het stadium van het schetsont werp. I.v.m. verplaatsing van nutsvoorzie ningen en verwervingen zal het woning bouwplan in principe in twee fasen wor den uitgevoerd. Fase 1 betreft het noorde lijk gedeelte en fase 2 het zuidelijk gedeel te van het plangebied. De mogelijkheid bestaat dat het noordoos telijk gedeelte van fase 1 (zie kaart 3) i.v.m. de verplaatsing van een bestaande gasleiding bij de uitvoering van de tweede fase zal worden betrokken. Hierover be staat echter op dit moment nog geen dui delijkheid. De eerste fase omvat 123 woningen, de tweede fase ca. 94 woningen. Voorts zul len vooruitlopend op het woningbouwplan voor het GTB-terrein 14 woningen wor den gebouwd in de vorm van een „leer lingbouwplaats". •L—I Milieuplan Rijnmond in inspraak Tot 1 augustus 1982 geeft Rijnmond ieder een de gelegenheid zijn mening naar vo ren te brengen over het onlangs door Rijnmond gepubliceerde Indicatief Milieu beleidsplan (IMBP). Dit milieubeleidsplan geeft de richting aan van het milieubeleid zoals dat door Rijnmond in de komende jaren zal worden gevoerd. Het plan zal ge bruikt worden als toetssteen bij de verle ning van milieuvergunningen en bij het nemen van andere beslissingen die gevol gen hebben voor het milieu. Tal van instellingen en organisaties, zoals de Rijnmondgemeenten en andere over heden, maar ook vakbonden, werkgever sorganisaties en milieugroepen zijn door Rijnmond rechtstreeks uitgenodigd op het milieubeleidsplan te reageren. Maar ook reakties van andere belanghebbenden en belangstellenden, zowel georganiseerd als individueel, zijn welkom. Speciaal ten be hoeve van deze insprekers is, onder de ti tel „Het IMBP bekeken", een samenvat ting van het 182 bladzijden omvattende Indicatief Milieubeleidsplan gemaakt. In die samenvatting is een lijst met aan dachtspunten opgenomen, die gebruikt kan worden bij het opstellen van een re- aktie op het IMBP. De brochure „Het IMBP bekeken" en het volledige Indicatief Milieubeleidsplan zijn te verkrijgen bij de afdeling voorlichting en inspraak van Rijnmond, Vasteland 96- 104, 3011 BP Rotterdam, telefoon (010)- 111320, toestel 222/158. De brochure ligt tevens ter inzage bij Bureau Voorlichting J. de Ruiter, Groenweegje 23; voormalig pakhuis verbouwen tot discodancing. S. Hira, Zuidlandsestraat 16; woning ver groten door gedeeltelijk rechttrekken v£n het dak aan de achtergevel. J. van de Tempel, aannemingsbedrijf bv, Lange Nieuwstraat 57; oprichten van een hondenkennel. Aann. mij. Breur en Zn, Boterstraat 54-56; oprichten van 8 wooneenheden. J. Jans, Tielman Oemstraat 7; plaatsen van een hekwerk t.b.v. een dakterras. Gemeentelijk Woningbeheer, Dr. Wibaut- plein; aanbrengen van een luifelgalerij bij 16 winkeleenheden. Mw. M. C. G. de Vette, Groenweegje 52; dakkapel plaatsen. Directeur Gemeentewerken, Mariastraat e.o.; het oprichten van 85 woningen. A. en Chr. v.d. Tuyn, Lange Haven 56; pakhuis in- en uitwendig verbouwen tot 2 woningen. A. Löke, Oostsingel 71; woning in- en uit wendig verbouwen. A. van der Lugt b.v., 's-Gravelandseweg 565; plaatsen van scheidingswanden t.b.v. kantoorindeling. P. G. G. M„ De Brauwweg 46 t/m 50; ge deeltelijk wijzigen van een bedrijfsruimte t.b.v. een tennis- en squashcentrum. van de gemeente Schiedam, Emmastraat 1. Na 1 augustus 1982 wordt op basis van de binnengekomen reakties, bekeken of, en op welke onderdelen, het ontwerp IMBP moet worden aangepast. Het is de bedoeling dat de Rijnmondraad het IMBP in november definitief vaststelt. Al geruime tijd heeft het Rijnmondbe- stuur behoefte aan een meer planmatige aanpak van het milieubeleid. Die behoefte is ontstaan door een aantal oorzaken. Al lereerst is er behoefte aan een raamwerk waarbinnen Rijnmond de diverse milieu wetten kan toepassen. Elke wet afzonder lijk heeft betrekking op een bepaald on derdeel van het milieu bijvoorbeeld lucht of water of op een bepaalde soort verontreiniging bijvoorbeeld chemisch afval. Daarnaast worden de wetten uitge voerd door verschillende overheden. Het IMBP geeft een aanzet voor zo'n raam werk. Het milieubeleid is sterk verweven met het beleid, dat op andere gebieden wordt gevoerd, zoals het economisch beleid en het ruimtelijk beleid. Daar waar spannin gen optreden tussen de verschillende be leidsvelden moeten belangen afgewogen worden; uiteraard binnen bepaalde gren zen die vanuit milieuhygiënisch oogpunt gesteld worden. In het IMBP worden voorstellen gedaan, hoe de besluitvorming rond milieubelas tende aktiviteiten kan plaatsvinden. De besluitvormingsprocedure wordt af hankelijk gesteld van de ernst van de mi- Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring ver leend aan besluiten van de gemeenteraad van Schiedam waarbij, met wijziging van de begroting 1981 en 1982, de volgende kredieten zijn verleend: -1.536.000,- (waarin een terugontvangst 1.089.000,-) ten behoeve van verbou wing Proveniershuis voor 1+2 persoons huishoudens. - 4.940.000,- bouw districts- en verzamel gebouw in Bijdorp. -/260.000,- aankoop grond gedeelte Har- reweg en aanvullend krediet aankoop Churchillweg. -/26.769.355,59 afwikkeling fusie zieken huizen. -ƒ25.301.999,- bouw 209 woningen in Woudhoek-Noord (deelplan 2A) - 682.000,- aanleg fietspad met groen voorzieningen zuidelijke rand Prinses Beatrixpark tussen Schiedamseweg en Parkweg. - 124.850.- aanschaf ambulance-auto t.b.v. de GG en GD. - 25.000.- ten behoeve van voorzieningen i.v.m. brand schoolgebouw Oude Kerk hof (17 februari 1982). - 181.600,- diverse voorzieningen scho lencomplex Burg. H. Gretelaan/dr. Kuij- perlaan -ƒ95.760.- vervanging vloerbedekking scholencomplex Burg. H. Gretelaan - 198.000,- ten behoeve van werkzaam heden in het kader van de Wet geluid hinder. -ƒ22.800,- opleiding leidinggevenden: middenkadercursus. -ƒ 16.898,- ten behoeve van afwikkeling van de door de SOAG gemaakte kosten voor ontwikkeling van geautomatiseerde systemen. - 85.000,- energiebesparende maatregelen schoolgebouw St. Liduinastraat 35. -ƒ50.000,- voorbereiding bouwplannen HAT-wooneenheden Singel. - 20.000,- ten behoeve van diensthonden voor de politie. - 120.000,- experimenteel project opvang randgroepjongeren - 130.000,- kosten bewonersdeskundigen. - 1.066.002,- nieuwbouw 15 wooneenhe den Maasdamsestraat/Nwe. Maasstraat door Woningebouwvereniging De Een dracht - 15.000,- overdracht opstal Villastraat 38 (opstalvergoeding). - 107.848,- inventaris-aanschaffingen en inrichtingskosten t.b.v. LEAO-school -ƒ50.000,- ten behoeve van voorlopige voorzieningen i.v.m. brand LEAO-school (brand 24 maart). De formele goedkeuring zal volgen, wan neer aan de begroting goedkeuring wordt gehecht. lieubelasting van de betreffende aktiviteit èn van de aard van het te nemen besluit (bijvoorbeeld:- aktiviteiten die een nieuwe ontwikkeling inluiden, saneringsbesluiten of uitbreiding van bestaande aktiviteiten). Een belangrijk onderdeel van het IMBP zijn de uitgangspunten van beleid waarin wordt ingegaan op de bruikbaarheid van kwantitatieve milieuhygiënische normen en op de zogenaamde „beleidsgedragsko- des". Dit zijn algemene principes die in het milieubeleid vaak gehanteerd worden, zoals „de vervuiler betaalt", „bestrijding aan de bron", „toepassing van de best uit voerbare en bestaande technieken", enz. In het IMBP wordt aangegeven hoe Rijn mond deze principes zal hanteren. Ten slotte: het is niet mogelijk alle milieu problemen in het Rijnmondgebied tegelij kertijd aan te pakken. Voor een goed mi lieubeleid is het nodig de meeste aandacht te geven aan de grootste problemen. In het IMBP is een eerste poging gedaan om op basis van enkele kriteria te komen tot een zekere prioriteitstelling. Deze priori teitstelling heeft zijn weerslag gevonden in een indikatief beleidsprogramma voor de jaren '82-'86.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 10