Dit jaar toch Grand Prix in Nederland Trofeo Europa 1.5 sprint Keke Rosberg III üllliillii Watson Zaterdag 3 juli zal om half een 's middags op het circuit van Zand voort de 9e ronde begin nen in de strijd om het wereldkampioenschap formule één 1982. Gedu rende 72 ronden zal er een felle strijd geleverd worden voor de over winning. Nederland Racedag Veel kanshebbers Niki Lauda Riccardo Patrese ttmfr y 'MM//. o - Zandvoort 9e ronde in strijd om wereldtitel Formule 1 Donderdag 1 juli 10.00- 11.30 uur: Training Formule Een (zonder tij dopname) kwalificatie. 12.00 - 12.30 uur: Training Alfasud Sprint (met tijdop name). 13.00 - 14.00 uur: Training Formule Een (met tijdop name). 14.30 - 15.00 uur: Training Formule Ford 2000 (met tijdopname). 15.30 - 16.00 uur: Training Productietoerwagens (met tijdopname). 16.30 - 17.00 uur: Training Sports 2000 (met tijdopna me). 17.30 - 18.00 uur: Training Alfasud Spring (met tij dopname). Vrijdag 2 juli 10.00 - 11.30 uur: Training Formule Een (zonder tij dopname). 12.00 - 12.30 uur: Training Formule Ford 2000 (met tijdopname). 13.00 - 14.00 uur: Training Formule Een (met tijdop name). 14.30 - 15.0 uur: Training Alfasud Spring (met tij dopname). 15.30 - 16.00 uur: Training Sports 2000 (met tijdopna me). 16.30 - 16.50 uur: Training Productietoerwagens (met tijdopname). 17.30 uur: Kwalificatierace Formule Ford 2000 10 rnd. 42.52 km. Zaterdag 3 juli 09.30 - 10.00 uur: Warm Up Training Formule Een. 10.45 uur: Race Euroseries Formule Ford 2000, 12 ronden 51.02 km. 11.15 uur: Promotie kara vaan. 11.30 uur: Prestatie For mule Een-rijders. 12.00 uur: Start procedure Formule Een. 12.30 uur: Start Grand Prix van Nederland voor het Wereldkampioenschap Formule Een 72 ronden 306,144 km. 14.10 uur: Finish Formule Een. 14.40 uur: Race Interstate productietoerwagens, 12 ronden 51.02 km. 15.20 uur: Race Alfasud Spring 15 ronden 63.78 km. 16.20 uur: Race Euroserie Plastic Folie Sports 2000 12 ronden 51.02 km. De Fransman staat op de tweede plaats in het kampi oenschap en wist de Grand Prix van San Marino winnend te beëindigen. Op de derde plaats in de we reldtitelstrijd staat de Italiaan Riccardo Patrese die zijn Brab ham in de chaotische slotron- den van de Grand Prix van Monaco zegevierend over de finish wist te rijden. Na de eerste twee races de vol le punten te hebben gescoord, is het Alain Prost niet meer gelukt punten te behalen. Ver leden jaar wist de kleine Re- nault-rijder uit Frankrijk de race op Zandvoort winnend af te ronden en hij is dit jaar ook een van de grootste kansheb bers voor de overwinning aan de Noordzeekust. De Fin Keke Rosberg wist nog geen formule één-race te win nen, maar zijn Williams is ze ker in staat de volle negen punten te halen. Niki Lauda zal zeker uit zijn Het heeft er overigens lang naar uitgezien, dat er dit jaar geen Grand Prix op Zandvoort verreden zou worden. Wat niemand meer durfde te ho pen is dus toch gebeurd. Het complete formule één-circus komt toch naar Nederland. Dat wordt dus weer drie dagen smullen voor alle autosport liefhebbers. De snelste racewa- v-i Programma streep te gaan. In Zandvoort zal hij dan ook vol vertrouwen van start gaan. Jan Lammers zal er ook bij' zijn in Zandvoort. In mei te kende hij een contract voor het in Engeland gevestigde team van Theodore. Na aan vankelijke problemen met het verkrijgen van de juiste ban den is de Zandvoorter nu voorzien van het beste rubber en Lammers stelt: ,,De wagen heeft genoeg potentieel en ik zie de race op Zandvoort met veel vertrouwen tegemoet". Na zijn ongeluk op Detroit zag het er trouwens naar uit dat Lammers een tijdje uit de rou latie zou zijn. Maar de Belgi sche wonderarts Joan Derwe duwe ziet de zaak voor Lam mers positief in. Zaterdag 3 juli start de Grand Prix om 12.30 uur. Maar daar voor en daarna is er genoeg te beleven. Zo zal de definitieve afstelling van de formul eéén- wagens gebeuren om 09.30 uur, gevolgd door een wed strijd voor het Europees kam pioenschap Formule Ford 2000, met Nederlanders in de hoofdrollen. Na afloop van de formule één race zijn er nog drie spectacu laire wedstrijden, waaronder alle klassen van Interstate Produktietoerwagens. Ook al een race met het predi kaat Europees is die van de Alfasud Sprint. Allemaal ge lijkwaardige wagens. Een mer- kenrace met in principe voor iedereen gelijke kansen. Deze fantastische racedaghappening wordt besloten met een race voor het Europees kampioen schap Sports 2000. Voor de autosportliefhebbers zal het een lange dag van race- plezier worden. Als 2e race na de Grand Prix van Nederland wordt gereden voor de Trofeo Sprint Europa 1.5. Dit is een van de tien ra ces die in verschillende landen van Europa wordt gereden met de Alfasud Sprint 1.5 om het Europees kampioenschap. Voor de race hebben ca. 45 coureurs ingeschreven uit Italië, Frankrijk, Spanje, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en België. De auto waarmee wordt gera cet is een standaard Alfa sud Sprint Veloce 1.5 die, voor wat betreft de motor, versnellingsbak, wielop hanging middels een door Autodelta geleverde kit, voor race doeleinden is aangepast. De toepassing van andere zuigers met hogere com- pressieverhouding en nok- kenassen levert de motor nu 138 pk bij 7000 omwen telingen per minuut in plaats van 90 pk. Mede door de toepassing van andere schokbrekers, veren en banden is tege lijk met een hoger motor vermogen tegen redelijke kosten een werkelijke race-auto ontstaan die voor jonge coureurs een springplank kan zijn naar de top van de racerij. gens met de beste coureurs op het circuit van Zandvoort. De trainingen beginnen al op donderdag 1 juli èn worden de volgende dag voortgezet. De organisatie is klaar voor het grote gebeuren. Er zijn ruim 20.000 tribuneplaatsen beschikbaar voor de toeschou wers op de prachtigste punten van het circuit. De natuurlijke tribunes, de duinen, zorgen er voor dat Zandvoort nooit uit verkocht kan raken. Er is plaats voor iedereen. Zaterdag 3 juli begint het pro- A|ajn prost gramma al om half tien. Er zijn op die zaterdag vijf races, inclusief de formule één-race. Wat de kansen betreft is het dit jaar behoorlijk spannend. Het is dan ook moeilijk om te zeggen wie de race gaat win nen; kanshebbers genoeg. Van alle races om de wereldti tel blinkt Zandvoort al jaren uit door steeds spannende wedstrijden te laten zien. De F 1-coureurs voelen zich ook goed in hun element op het Zandvoortse duinencircuit, door de vele verschillende soorten bochten. Een echt rij derscircuit is hun mening. Gaan we het rijtje met de kanshebbers langs, dan komen we natuurlijk bij de Ier John Watson, de huidige leider in het wereldkampioenschap. De man uit Ulster maakt een op vallend seizoen door. Wist in Detroit en in België de over winning te pakken, scoorde in Brazilië een uitstekende 2e plaats en de laatste race in Ca nada wist hij op een derde plaats te eindigen. Ferrari-rijder Didier Pironi is na het wegvallen van Gilles Villeneuve onbetwist de kop man van het Italiaanse team. op een hoge klassering. Na Long Beach, waar hij won, wist de Oostenrijker geen pun ten meer te scoren. Maar op een rijderscircuit zoals Zand voort, moet hem dat lukken, immers de Marlboro McLaren- rijder is een van 's werelds beste, zo niet dé beste coureur. Om de rij van kanshebbers te besluiten, moeten we niet ver geten de naam Nelson Piquet te 'noemen. De Braziliaan ken de nogal wat aanloopproble men met de BMW-motor. Op het circuit van Montreal in Canada wist hij echter veras send zegevierend over de

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 14