1 VANDAAG deze krant Sikkens autolak L /ui deprmies vergeleken, die 59,- is laa9 Timmerkamp geopend ter zijde in VAN Stadsblad Pension Bezuinigen: bingo in het sterfhuis Schiedams koor scoort hoog in Innsbruck Idee van VVD: laat huisvuil ophalen door particulier VJurtti&— Color Center Optiek „Argus" KONTAKTLENZEN i Zilveren Kruis Ziektekostenverzekering JÊÈÈF^mÊÊ Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren SCHIEDAM De bouw van een (bescheiden) ho reca gelegenheid op de Maasboulevard is voor on bepaalde tijd uitgesteld. Hoewel tal van particulieren en instanties waaronder de VVV en de Ouderenbonden al jaren op een „zitje", al dan niet met terras, voor dit recreatief aantrekkelijke stukje Schiedam aan dringen, heeft de welstandscommissie afwijzend beschikt over een kant en klaar ontwerp. DE VOLVO EN DAF SPECIALIST Aito1!-Googc-Rckicattc Voor alle soorten Lid A.N.V.C. Interieur Excursie Koffie Filiaal I #<- De Stroopwafels, bij de jeugd in hun element Aan belangstelling voor spijkers bepaald geen gebrek. Groenoord heeft er straks een heel huttenkamp bij T.V. DEFEKT? Wij helpen direktlü RADIO ABA Da's kwaliteit, maatje Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. VRIJDAG 2 JULI 1982 - NR. 51 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Nieuwe Daags voor we er op uittrok ken hebben we onze hond in een dierenpension in de omge ving gebracht. Dat is naar het gevoel gesproken een hard ge lag. Maar het is nu eenmaal niet anders. Daarmede wil geenszins gezegd zijn, dat de beesten het er naar omstandig heden niet goed zouden heb ben. Maar op beslissende ogen blikken merkt men hoezeer men aan zo'n dier gehecht is. We zijn tóch maar gegaan. Toen we eenmaal in ons va kantie-oord waren, schreven we aan Robby, de buurjongen, die altijd een ronde met hem doet, een mooie kaart met drie poedels erop en deden hem de groeten van Sandor, die hem daarbij tevens een stevige poot gaf. Men raakt in de loop van de dagen toch wel een beetje mentaal op afstand van zo'n beest en al zeiden we wel eens: „Hoe zou Sandor het maken", het leek wel wat op een frase. Maar naar het einde van ons verblijf toe, kwam het gevoel terug en derhalve vroeg ik mijn zoon per kaart of ie kon zorgen, dat het dier op de avond van onze terugkeer, zo tegen achten 's avonds, weer vanuit het asiel op ons kon worden losgelaten. En jawel hoor, de koffers stonden nog in de gang, de post en de kran ten lagen nog op tafel, of er werd al op de bel gedrukt. En wat we toen te zien kregen, is eigenlijk in volle omvang niet te vatten. Hij sprong tegen ons op, hij likte, rende door de ka mers, buitelde over de kop, herhaalde alles tot wel drie keer toe en het was veel later, dat'ie met zijn kop naar me toe, languit naast mijn stoel ging liggen. En telkens maar weer likte hij mijn benen, duwde met zijn kop om aandacht te vragen en wat mensen niet vermogen, dat komt bij zo'n hond onge dwongen, instinctmatig tot ui ting. Het bakje water slurpte ie leeg, hij kreeg zijn hondekoek jes en toen alles was gegeven en gedaan, ging ie in zijn mand liggen, als vanouds. Voor zijn vriendje Robby had ik een langspeelplaat meege bracht, hij kwam pas een dag later uit een vakantiekamp te rug, maar dat latere weerzien loog er ook niet om. De volgende ochtend scheen alles weer als vanouds. Mijn vrouw zei: ,,Ik moet even naar de bakker en de slager, want we moeten toch eten. Ik neem Sandor even mee". Niets bij zonders, want dat doet ze al tijd. Maar toen ze terugkwam zei ze: Dat heb ik nog nooit van hem meegemaakt. Zoals je weet mogen honden bij een slager niet naar binnen, dus ik bond hem vast aan de stang die buiten in de muur zit... Ik heb nog nooit een hond zo zie lig horen janken. Het ging me door merg en been. Hij dacht zeker, dat'ie weer in de steek gelaten zou worden. Pas toen ik weer buiten stond en hem losmaakte, kwam ie weer op dreef. Toch doet zoiets je wat En toch is het maar een hond. Een ouwe getrouwe van om streeks tien en ik zeg altijd gekscherend: Hij is pas voor zitter geworden van de plaat selijke hondenbejaardenbond". Pannekoekhuis met puntdak mag niet aan Maasboulevard Burgemeester en wethou ders legden zich onlangs bij dat advies neer. Dagjes mensen en wandelaars die de Maasboulevard aandoen zullen nog geruime tijd el ders in de stad hun dorst moeten lessen. Het ontwerp dat de gemeente lijke goedkeuring niet kon weg dragen was ingediend door Hans Visser, de exploitant van het pannekoekhuis De Vijver in het Beatrixpark. Zijn plan leed schipbreuk op een detail, namelijk het punt dak dat de architect te goeder trouw aan zijn schepping had toegevoegd. Officieel werd de afwijzing als volgt geformuleerd: ,,De vorm geving van dit bouwwerk past niet in de grootschalige stede lijke ruimte aan de Maasboule vard". Wie dit planologenjargon vrij vertaalt, leest: de Welstands commissie ziet liever iets vier kants, en zal een aanstootge- Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, tel. 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken DAM 41-45, TELEFOON 266192 **Ffij!N Oranjestraat Koopcentrum '19-21 „Koningshoek" Schiedam Maassluis Tel. 266431 Tel. 01899-19039 RET moderniseert ROTTERDAM/SCHIEDAM De Nederlandse industrie krijgt een belangrijk aandeel in de bouw van nieuwe tramstellen die de RET in West-Duitsland heeft be steld. In de overeenkomst met de Duitse fabrikant heeft de RET laten vastleggen dat ook de Nederlandse werkgelegen heid bij het project gebaat moet zijn. Het trammaterieel is de ko mende jaren aan vervanging toe. Ook zullen er door uitbrei ding van het lijnennet (onder andere tramlijn 1 die wordt doorgetrokken van de Koe markt naar Woudhoek) meer trams in gebruik worden geno men. Rijtuigen van het nieuwe type rijden inmiddels proef op het RET lijnennet. Ze zijn ook inge zet op de tramverbinding naar Schiedam. In verband met de uitbreiding van het materieel is overleg ge voerd tussen RET, Duewag en VMF/Hainje te Heerenveen. Het gaat om een Rotterdamse bestelling van 15 nieuwe tram- rijtuigen (van het type ZGT 6) en de renovatie van 95 oude trams. De bedoeling is dat binnen en kele jaren alle trams van de RET hetzelfde uiterlijk hebben, en wel dat van de genoemde •SKIT 6. De bestelling wordt geplaatst bij de Duitse wagonfabriek Due wag in Düsseldorf. Voor wat betreft de nieuwe rijtuigen zul len de draaistellen en de elek trische installatie echter van Nederlands fabrikaat zijn (res- pektievelijk VMF/RMO en Ho- lec), zoals dat ook het geval was bij de te renoveren wagens en bij de reeds geleverde nieuwe Rotterdamse tram- en metro/s- neltramrijtuigen. Onder auspiciën van de RET zijn in de afgelopen maanden besprekingen gevoerd met Due wag en VMF/Hainje met als uitgangspunt te bezien in hoe verre de Nederlandse industrie (in dit geval VMF/Hainje) nog meer zou kunnen worden inge schakeld bij de vervaardiging van de nieuwe trams. Hierover is nu overeenstem ming bereikt tussen de RET, Duewag en VMF/Hainje, waar bij in eerste instantie wordt ge dacht aan interieurbouw. Ver dere ontwikkelingen worden echter geenszins uitgesloten geacht. VMF/Hainje wordt nu onmid dellijk betrokken bij enkele wa gens van de eerstkomende se ries in aanbouw te nemen trams. Zodoende kan terstond de no dige ervaring worden opge daan. Het betreft hier 15 nieuwe en 12 renovatietrams, die in 1984 zullen moeten wor den afgeleverd. VMF/Hainje levert reeds vele jaren de carrosserie van de be kende rode gestandaardiseerde stadsautobussen, die in tal van Nederlandse steden rijden. Deze maand werd bij dit Hee- renveense bedrijf een nieuwe fabriek officieel in gebruik ge nomen. Op 16 juli maakt de com missie ruimtelijke ordening bestaande uit Schiedamse ge meenteraadsleden een ex cursie naar de RET in Rotter dam. De raadsleden gaan zich ter plaatse op de hoogte stellen van de verbindingen van het openbaar vervoer in de Maasstad. Uiteraard hangt hun bezoek samen met de aanleg van de trambaan naar Woudhoek noord, die deze zo mer van start gaat. Men vertrekt geheel in stijl, 's Morgens omstreeks negen uur stappen de dames en heren op de Koemarkt op de tram. UITDEUKEN SPUITEN is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160, telefoon 261046. vend puntdak onder geen voor waarde dulden. De doorgaans niet op haar mondje gevallen woordvoerster van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen in Schie dam (ANBO) Tini Krikke, was bij het vernemen van dit be richt even met stomheid gesla gen. Daarna schijnt zij de ongenoe gens van de bejaarden die al zo lang uitkijken naar enig ho- reca-comfort op de Maasprome nade, als volgt onder woorden te hebben gebracht: „Wat kan ons het nou schelen of die tent wel of geen puntdak heeft. Wij willen gewoon een kopje koffie drinken, en liever vandaag dan morgen". Dat genot zullen de ouderen waarschijnlijk nog enige tijd moeten uitstellen. Zoals de za ken er thans voorstaan zal het wel voorjaar '83 worden voor dat de eerste bestelling in Pan nekoekhuis de Promenade ge plaatst kan worden. Ook Hans Visser was teleurge steld in het besluit. Hij kon zich moeilijk voorstellen dat iemand onvrede zou hebben met het in wezen toch fraaie ontwerp, maar liet zich desondanks niet uit het veld slaan: „Ik ga gewoon verder en dien een tweede tekening in. Ik heb begrepen dat men liever een vierkant geheel ziet van gepre fabriceerd materiaal. De archi tect zal de tekening wat moeten aanpassen. Nee, ik denk er niet over dit plan te laten schieten". Visser, die het paviljoen voor eigen rekening laat bouwen op Het afgekeurde ontwerp met het aanstootgevend puntdak. De Welstandscommissie ziet lie ver iets vierkanters. Dat past beter in de „grootschalige stede lijke ruimte". grond die de gemeente hem in erfpacht heeft gegeven, denkt de ambtelijke barrières bij het indienen van zijn alternatief wat makkelijker te kunnen passeren dan de eerste keer, toen er maanden overheen gin gen. „De gemeente heeft beloofd dat ze de zaak nu snel zullen afwik kelen", aldus de toekomstige exploitant, die hoopt nog tegen de winter de eerste paal te kun nen slaan voor zijn pannekoek- filiaal. Ziet het er naar uit dat er toch weer maanden zullen verstrijken voordat de ge meente iets van zich laat ho ren, dan heeft Visser nog een noodoplossing. Maar hoe die luidt, dat laat hij in het mid den. Zilveren Kruis Ziektekostenverzekering al vanaf f 59,-* per maand basispakket zonder eigen risico. Vraag nu een persoonlijk advies voor u of uw gezin. Bel 010-734555, of vul de bon in. Stuur mij omgaand een offerte op maat. Naam Adres Postcode/Plaats Telefoon f59,-tot 27 jaar;f 70,- van 27 tot 35 jaar; i f 77,75 vanaf 35 jaar. Vanaf 45 jaar gelden leeftijdstoeslagen tot 100%. Kinderen gereduceerde premies. Aantal volwassenen Aantal kinderen leeftijden leeftijden Ziekenhuisklasse 3 2b Meeverzekering mogelijk van huisarts en apotheek A tandarts. jÊk Antwoordnummer 104, 3100 VB SCHIEDAM hns 27 iZ)EK ZIJN is AL DUUr GENOEG Met vrolijke muziek is woens dagmiddag de bouwspeelplaats in Schiedam noord geopend. The Anmazing Stroopwafels uit Vlaardingen zorgden voor een heel apart sfeertje op het grasveld achter de Blauwe Brug die enkele weken in het teken van bouwen en breken zal staan. Voor het openingsfeest had de werkgroep Jeugdwerk ook een vliegerclub uitgenodigd die een bijzondere demonstra- te gaf. De kinderen uit Groenoord en omgeving kunnen ongeveer een maand lang hun hart op halen bij het timmeren en za gen, bouwen en weer afbreken van eigengemaakte hutten. Wie wil, kan er ook zijn eigen potje koken. De speelplaats is smiddags vanaf twee uur geopend. Op 24 juli gaat het timmerkamp weer dicht. De eerste middag bestond er een ongekenbd gro te belangstelling voor deze zo mer speelplaats. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Van 14 t/m 28 juni i.v.m. vakantie gesloten Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1