Lofty de Jong beste jeugdvisser i Licht gewond na val van acht meter Grote partij lood gestolen uit bouwput MÊÊmm De kabel in het verzorgingsgebied, de exploitanten Oefenmeester- cursus Postduiven Vergunning Aanvulling bestuur Windsurfers Attentie! HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 7 JULI 1982 PAGINA 13 RANDSTAD-EDITIES VERSCHIJNEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. Nieuwe Stadsblad Eindelijk zijn de leden van de Schiedamse ten nisclub „Los Bigotes" uit de rommel. De in grijpende verbouwing van hun clubhuis, ei genlijk een verdubbe ling van de beschikbare ruimte, is voltooid. De bowlingploeg van de voetbalvereniging Kethel. Staan v.l.n.r. Paul Snijder, Willem van Mil, Jan Roeling. Zittend, .Thea Koevermans en John Govaerts. De prijswinnaars. Vlnr. de nummers 1, 2 en 3. ORANJE Kompleet surfpakket: Surfplank, surfpak. surtschoenen, imperiaal en spanbanden voor 1495,— Wij leveren o.a. Alpha, Wayler, Mistral, Sailboard, Windsurfer, Sainval, F-2, Tor nado, Hurricane, Windmill, Favorite, Spanel Ace+Turbo Tiki, Point, Klepper e.v.a. Kom eens kijken naar onze sortering surf- pakken, een kompleet pak reeds v.a. Uiverse inruilplanken v.a. 695, Lessen, verhuur en reparaties; Dewi is er goea voor! Het dagelijks bestuur van „Omroep West" heeft een toelichting gegeven op de concept nota Omroepstruktuur, welke de Omroep West onlangs uitbracht. In deze conceptnota zet Omroep West haar plannen uiteen voor de regionale en lokale omroep. Met deze nota willen de initiatiefne mers een discussie op gang brengen over de struktuur van de omroep zoals die in het ver zorgingsgebied gestalte zou kunnen krijgen. In de nota passeren ver schillende modellen de revue om de ruim 40 bij de Stichting aangesloten organisaties een goed beeld te geven van de verschillende mogelijkhe den. Korte inhoud: Gemeente-Casema N.V. Lokale radio vraagt om lokaal nieuws... dat Randstad-Edities daarvoor kan zorgen werd bewezen tijdens het lokale radio-experiment van de ZOS (Ziekenomroep Schie dam) dat een week duurde. Het Nieuwe Stadsblad, één van de Randstad-Edities, ver zorgde daarbij, op uitnodiging, mede de nieuwsvoorziening van de Lokale Omroep Schiedam. Drie jaar lang hebben han dige leden onder leiding van ;architekt Martin van Velzen al hun vrije tijd gestoken in dit karwei. Vijf van hen haalden daarvoor zelfs spe ciaal het diploma metselaar. Op zaterdag 10 juli wordt het vernieuwde clubhuis met groot vertoon geopend, 's Morgens is SCHIEDAM In de bow lingcompetitie voor sportver enigingen is maandagavond de vierde wedstrijd gespeeld. De tien weken durende com petitie wordt gehouden in bowlingcentrum Musis Sa crum aan de Lange Haven en wordt mede mogelijk ge maakt door sporthuis Kethel. De voetbalvereniging WK is een oude bekende in deze competitie en speelt al weer voor het vijfde jaar mee. Captain Paul Snijder is er alle jaren bij geweest. John Govaerts speelt voor het derde jaar mee. Thea Koe vermans en Willem van Mill zijn vorig jaar in de ploeg ge komen en Jan Roeling is aan zijn eerste seizoen bezig. „We hebben in totaal tien personen beschikbaar, eerlijk verdeeld in vijf dames en vijf heren, waarvan drie echtpa ren", zegt Paul Snijder. Momenteel staat VVK op de tweede plaats van de late lea gue met een totaal van zeven punten uit drie wedstrijden. „We zijn niet uit op winst, maar deze plaats is toch mooi meegenomen. Het zal echter wel afzakken in de loop van deze competitie", laat Paul Snijder weten. Van Mil en Govaertzs zijn de twee sterspelers. Ze hebben al heel wat pinfêlls op hun naam gebracht:. „Ikzelf heb het bowlen hier geleerd, nou ja geleerd, een balletje gooien bedoel ik", zegt de captain van de VVK ploeg lachend. „De bowlingcompetitie is erg belangrijk om deze sport wat meer bekendheid te geven. Elke sporter kan er aan mee doen. Het totaal van 20 ver enigingen zegt genoeg. Wij proberen er elke week een gezellige boel van te maken. De contacten met andere sportverenigingen worden hierdoor vergroot, en zo hoort het ook", aldus Paul Snijder. Voordat Snijder bij VVK kwam heeft hij lange tijd ge handbald bij UVG, ook een deelnemer aan deze competi ties. „Als het elf-handbal ge handhaafd was, had ik mis schien nog wel aan deze sport gedaan. Bij het huidige ze ven-handbal komt meer techniek om de hoek kijken en daar was ik niet zo'n kei in. Ik ben altijd een knokker ge weest, vechten en doorzetten. Dat probeer ik nu met voet bal bij VVK ook te doen", zegt de nu 31-jarige Paul Snijder. Het inschrijfgeld voor deze competitie betalen de deelne mers zelf. Als er een prijs ge wonnen wordt gaat deze naar de vereniging. „Vorig jaar hebben we voor de jevgd twee ballen verdiend. Dat is toch mooi meegenomen". Tijdens het gesprek wordt Paul Snijder opgeroepen om op de baan te verschijnen. „Sla mijn beurt naar even over, dat haal ik straks wel weer in", zegt hij lakoniek. Zo kan dat bij de bowling en daarom is zo'n avondje ui terst gezellig. De VVK ploeg wil geen avond overslaan. er een zogenaamd „puinhoop- toernooi", waarin beginnende tennissers hun krachten met el kaar meten. In de vroege avond kunnen zij hun eigen fouten analyseren aan de hand van een demons tratiewedstrijd door landelijke topspelers. En natuurlijk komt er ook een rz groot feest. Los Bigotes telt op het ogenblik ongeveer twee honderdvijftig leden. De club werd 35 jaar geleden opgericht cm te Schiedam het tennissen in Rooms Katholiek verband mogelijk te maken. De tijden, dat de wedstrijdspe lers het gravel niet betraden, voor zij eerst de mis gehoord hadden, is echter al lang voor bij. De ontzuiling heeft de vereni ging van haar confessionele karakter ontdaan en zowel le den als bestuur zijn een breed SCHIEDAM Na de tweede wedstrijd om het kampioenschap van Schie dam 1982 voor de jeugd t/m (4 jaar is de titel naar Lofty de Jong (14)gegaan. Uitstekend visweertje was het zaterdag, hetgeen tot uitdruk king kwam in de resultaten. Een bedekte lucht en weinig wind met hierdoor bijtgrage vissen deden het sluitstuk van deze wedstrijd op bijzondere wijze slagen. In feite legde Lofty de Jong reeds tijdens de eerste wedstrijd de basis voor zijn kampioen schap. Met een bz vangst van 198 cm vis liep hij al ruim één meter uit op nummer twee, Ed win Muilwijk. Zaterdag bracht hij 3.41 meter vis op de meetlat. Hij eindigde opnieuw op de eerste plaats. Met 3.27 meter vis werd Edwin Muilwijk opnieuw tweede. Met 2.72 mtr. eindigde Dennis Krabbendam als derde, gevolgd door Steven Bieze met 2.65 mtr. De 5e plaats met 1.75 meter vis was voor Gerard Monster. Eindklassemant: 1. Lofty de Jong 5.39 mtr.; 2 Edwin Muil wijk 4.20 mtr.; 3 Steven Bieze met 2.95 mtr vis. Dag- en ereprijzen werden uit gereikt door Wim Bravenboer van de concourscommissie van de organiserende H.S.V. „Schiedam en Omstreken". scala van godsdienstige en poli tieke overtuigingen toegedaan. Toch zal, naar het schijnt, op de opening een spectaculair lid van de Clergé acte de presence geven. Het volledige proga- ramma voor zaterdag op de ba nen in het volkspark is: 10.00-17JX) uur puinhooptoer- nooi voor niet-competitiespelers en oud-leden. 10.00-17.00 uur aktiviteiten voor de kinderen. 17.00-17.30 uur opening van het clubhuis. 17.30-18.30 uur receptie. 18.30-19.30 uur demonstratie partij. vanaf 18.30 uur koud buffet en barbecue. vanaf 20.30 uur feest. De afdeling van de KNVB is voornemens in het seizoen 19821983, aanvang september 1982, in verschillende gewesten een trainerscursus voor (ex)- kontraktspelers te organiseren, mits daarvoor voldoende be langstelling bestaat. De aanmelding voer deze cursus, die schriftelijk dient te geschieden bij de KNVB afde ling trainersopleiding te Zeist, 'staat open voor degenen die ge noemde status bezitten, ten minste 18 jaar zijn en die boven dien in het bezit zijn van het be wijs ABO (Algemene Basis Opleiding). De aanmelding sluit op 1 augus- tus 1982 (op aanvraag wordt een inschrijfformulier verstrekt). De lessen zullen worden gehou den op maandagavond (theorie) en woensdagavond (praktijk). Uitgezonderd de woensdagen, waarop competitie- of beker voetbal is vastgesteld. Het cursusgeld bedraagt 687,50 welk bedrag i.v.m. de kosten van kunstverlichting mogelijk iets kan worden ver hoogd. De cursusplaats wordt bepaald aan de hand van de in schrijvingen (de meest centrale plaats voor zover mogelijk). Het boekengeld bedraagt 100 gulden en het inschrijfgeld 35 gulden. Zij, die zich voor deze opleiding reeds hebben gemeld bij de VVCS, behoeven niet op nieuw in te schrijven. De postduivenvereniging De Vrijheid heeft met 515 duiven deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Duffel. D. Bakker en S. van Pelt kwamen beiden met drie prijsduiven binnen. De totale uitslag van de eerste tien winnaars was: 1, 7 en 8 D. Bak ker, 2, 4 en 6. S. van Pelt, 3. C. Baanvinger, 5. G. Dingemans, 9. Th. de Raay en 10. comb. S. Poort. Vanuit Ruffel, eveneens in België, had De Vrijheid 112 dui ven in concours gezet. Hier was J. van der Vijver en Zn. de grote winnaar want vier duiven van hem kwamen in aanmer king voor een prijs. SCHIEDAM Twee schilders uit Schiedam hebben maandag met lichte verwondingen een val van 8 meter overleefd. De mannen waren bezig op de eerste verdieping van een be^ drijfspand een ruit te vernieu wen toen de schuifladder waarop zij stonden, brak. Eén schilder, 31 jaar oud, brak enkele ribben. Zijn één jaar ou-' dere collega liep slechts wat schaafwonden op. Het ongeluk gebeurde op het terrein van een kartonfabriek aan het Officierenpad. SCHIEDAM Uit een bouw put aan de Grofbaan is dit weekeinde een partij bladlood van ruim 1400 kilo gestolen. De dieven namen ook enkele kostbare gereedschappen mee. Materiaal en uitrusting ver tegenwoordigde een waarde van bijna 5900 gulden. De spullen werden gestolen uit een container, die met een slot was afgegrendeld. Gedupeerde was de aannemer Muys en de Winter, die aangifte heeft ge daan bij de politie. De totale uitslag van deze vlucht was: 1,3,7 en 10. J. van der Vijver, 2. J. Wenteler, 4. H. Jansen, 5 en 6. Siem van Pelt, 8. C. Robart-van Diest en 9. G. Breur. De vergunning voor de bouw van een clubhuis bij de waters portvereniging De Schie is ver leend. Er kan dus nu stevig aan de slag en het bestuur verwacht vele leden dinsdag- of donder dagavonden om te komen hel pen met bouwen. Trouwens men kan ook de ge hele week door ook overda9 wel komen helpen, want er is nog werk genoeg te doen. Met aller hulp hoopt het bestuur na het vaarseizoen het clubhuis met werkplaats gereed te heb ben. SLIJTERIJ WIJNHANDEL U BELT, WIJ BEZORGEN Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 Het bestuur van de voetbalver eniging EDS heeft aanvulling gekregen van L. van de Ende, J. Hilberding jr. en J. van der Ven. Hilberding is algemeen se cretaris geworden, Van der Ven vertegenwoordiger van de jeug dafdeling en Van de Ende is toegevoegd aan de onderhouds- commissie. Kortedijk 123, Vlaardingen, telefoon 010 - 355255 Joubertetraat 9, Maaaeluia, telefoon 01899 - 13760 Discussie op gang over Omroepstruktuur Omroep West Tevens wordt deze nota ter advies voorgelegd aan ge meenten, provincie, C.R.M., N.O.S., P.T.T. en andere be trokkenen. De bedoeling is dat een defini tieve versie van de nota in ok tober wordt uitgebracht. In de nota wordt beschreven hoe een integratie van regio nale en lokale omroep tot stand kan worden gebracht. Men beoogt met de integratie met beperkte middelen, een medium te creeëren, dat aan sluit op de behoefte van de be volking. Hoofddoel is de tot standkoming van een regiona le omroepvoorziening, waarbij Omroep West de hoogste prio riteit geeft aan radio via de ether. Via de ether, omdat iedereen de programma's overal kan ontvangen. Uitgangspunt is bovendien dat regionale om roep, gezien haar funkties en plaats in het media-landschap, een professionele aanpak dient te hebben. Met name omdat de dagelijkse journalistieke conti nuïteit van aktuele informa tie-voorziening en aktieve dienstverlening voorop staat. Maar ook lokale omroep in de grote woonkernen zal een pro fessioneel karakter moeten hebben, alhoewel hier de in breng van vrijwilligers zeker niet wordt uitgesloten. In het dichtbevolkte verzor gingsgebied van Omroep West is het noodzakelijk om lokale elementen in te pas sen in een model voor regio nale omroep. In de nota wor den drie modellen genoemd, waarin gewerkt wordt met deelredakties en minimale studio-faciliteiten in vijf woonkernen; Leiden, Delft, Zoetermeer, het Westland. Met Den Haag meegerekend (centrale redaktie, presenta tie en coördinatie) zullen er vijf lokaties zijn. Het werken met deelredakties maakt de integratie van regio nale en lokale omroep moge lijk. Zij zullen zowel regionale als lokale programma's verzor gen. De deelredakties worden voor het lokale programma bijgestaan door corresponden ten/vrijwilligers. Er wordt overwogen om in de lokalitei ten te komen tot programma raden, die met inachtneming van het beleid van Omroep West, zelfstandig zullen funk- tioneren. Hoewel Omroep West de hoogste prioriteit geeft aan radio, worden in de nota een aantal mogelijkheden opge somd voor het gebruik van televisie op lokaal niveau. Eén van de voorbeelden van gebruik van het medium te levisie op korte termijn is een experiment met kabel tekst. De nota gaat niet in op de ver houding met de regionale/lo kale dagbladpers, omdat men er vooralsnog vanuit gaat, ge zien de nota „Kiezen en Kabe len", dat financiering van re gionale omroep niet ten koste gaat van de exploitatie van kranten en huis aan huisbla den in de regio. Op het mo ment dat er sprake zou zijn van lokale/regionale omroe- preclame, is een gesprek met de pers uiteraard gewenst en zal ook zeker worden gevoerd. De nota gaat uit van de be staande financieringsstro men en is zelfs met de nota „Kiezen en Kabelen" niet in strijd. Immers in de nota van Van der Louw wordt re gionale omroep een warm hart toegedragen en boven dien de instelling van lokale omroep gestimuleerd. Een synthese hiervan is in de nota terug te vinden. De gemeente is houder van de machtiging, afgegeven door de P.T.T. en nodig voor de legale exploitatie van de antenne-in richting vgl. de Telegraaf en Telefoon wet. Uiteraard is deze machtiging iets anders dan de zendmachtiging.. De Casema N.V. (een dochter van Nozema) is in opdracht van de machtigingshouder be last met aanleg, instandhou ding en exploitatie van het ka belnet. Wat betekent dit voor de evt. kabelexperimenten? In de overeenkomst tussen de ge meente en Casema N.V. staat hierover het volgende: „Zodra in de gemeente Den Haag, de mogelijkheid aanwe zig is tot het verspreiden van lokale televisie of radiopro gramma's, zal Casema op een daartoe strekkend verzoek van de gemeente onverwijld de voorzieningen aan de C.A.I. treffen, die voor doorgifte van die programma's noodzakelijk zijn". Zuid Holland (en daarmee dus ook voor het verzorgingsge bied) is het dichtsbekabelde gebied van Nederland: 114 ge meenten gereed of in aanleg. De stand van zaken in en rondom de vier grote steden: Den Haag: exploitatie - Casema N.V. Verwacht wordt, dat in de loop van '82 de aanleg gereed komt. Er zijn problemen met ge deelten in de stad waar mensen geen kabel willen. Rijswijk, Voorburg, Leidschendam en Wassenaar zijn grotendeels be- kabeld. Zoetermeer: exploitatie - gemeente Zoetermeer. Is op een klein stuk in het oude centrum na, geheel bekabeld. De gemeente Bent huizen is ook aangesloten. Delft: exploitatie - Casema N.V. De aanleg geschiedt per wijk, waarvan enkelen klaar zijn. Zal in '82/'83 gereed zijn. Leiden: exploitatie - Gemeenschappelijke Regeling Antenne en Energievoorziening Leiden e.o. Grotendeels gereed. Het ka belnet heeft z'n kopstation in Oegstgeest en de volgende ge meenten zijn aangesloten: Leiden, Oegstgeest, Rijnsburg, Voorschoten, Leiderdorp, Valkenburg, Zoeterwoude, Kat wijk en Warmond. De bollenstreek, waar men nog bezig is, wordt ook aangesloten. Naar verwachting is men daar begin '82 klaar. Westland: Bestaan alleen nog maar plannen voor de aanleg.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13