Nieuwe VANDAAG in deze krant Gekke bekken niet genoeg" n Tegenvaller van twee miljoen Kill, Kts iï"*ar<*sla Nieuwe lichtinstallatie Passage-toneel Waterval Aanleg heemtuin vordert gestaag Blunder in de computer 7.95 P. Groeneveld en Zn. Speelgoed in trek Echtpaar Bouwer tragisch omgekomen Stadsblad Bingo bij Lentefeest Collegevorming in het slop gas.tijdelijk op I klein maar fijn Vers van de groothandel tegen bodemprijzen |«ua nA'<tatje B enr,lt ade Burg. Honn. Gretelaan 91 (hoek Parkweg) Schiedam. Tel. 010 - 739755 Drukte Dick van den Heuvel LEDEREN KLEDING Penning-Monza Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren Keukenkruiden Kethel schort I ai„ll akties «oor I Clubhuis Zuid: 99 's V rijdags van 15.00 - 18.00 uur Zaterdags van 9.00 - 12.00 uur roll»ndse cl s -"iet ORANJE SCHIEDAM Riet Immerzeel en Joop van Broekhoven hebben, onder lankmoedig toe zicht van wethouder Herman Posthoorn, ook voor deze zomervakan tie weer een aardig Jeugdland programma in elkaar geknutseld. Kritisch Clowns «Kt POELIER SLUIS De vakman de lederspecialist T.V. DEFEKT? ■Wij helpen direktü! RADIO ABA Automaterialen Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. WOENSDAG 14 JULI 1982 - NR. 55 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG SCHIEDAM Waterover last komt niet alleen 's win ters voor. Tijdens dit warme zomerweekeinde moest de po litie in twee gevallen van al te rigoreus lekkende kranen doortastend optreden. Zaterdagavond sloten twee agenten de waterleiding af in een wasserette aan de Pernisse- straat, waar de vloer blank stond. De slang van de kraan was door onbekende oorzaak gesprongen. De politie moest een ruitje in slaan om de wasinrichting te kunnen betreden. De eigenaar was afwezig. Ook de eigenaar van een radio- zaak aan de Boterstraat was af wezig toen de politie en brand weer zondagavond een water val indamden die zich van de eerste verdieping via de trap naar beneden stortte. In het woonhuis stond al zeker dertig centimeter water, terwijl de ondergelegen winkel ook al flink vochtig aan het worden was. De wateroverlast bleek veroor zaakt door een gesprongen lei ding die na een vorige lekkage was gerepareerd met een stuk slang van een wasmachine. De brandweer die de voordeur met geweld openbrak, sloot met de waterleiding zekerheids halve ook de elektra af. Een kennis van de vakantievie rende eigenaar ruimde de rom mel in de winkel op. SCHIEDAM De aanleg van de nieuwe heemtuin in het Bea- trixpark vordert gestaag. Tussen de bij de aanleg betrok ken gemeentelijke diensten en de plantenwerkgroep van de plaatselijke KNNV wordt regel matig overleg gevoerd over de beplanting van de heemtuin. Besloten is, dat de leden van de plantenwerkgroep de komende maanden zaden gaan verzame len van verschillende soorten planten die in de heemtuin kunnen worden aangebracht. Hiertoe kan in feite iedere Schiedammer een steentje bij dragen. Wel is hiervoor een handleiding nodig, aan te vra gen bij Kor Bravenboer, tele foon 010-342108 of Jaap Poot te lefoon 010-151482, die tevens verdere informatie verschaffen over de zaden-inzamelingsak- tie. De aandacht mag gerust nog eens worden gevestigd op de kleine keukenkruidentuin, door de afdeling Plantsoenen van G.W. aangelegd achter het pannekoekhuis. Alle kruiden hebben zich gunstig ontwik keld. Wie er behoefte toe gevoelt mag gerust een takje vers kruiden mee naar huis nemen. Roof bouw moet uiteraard worden tegen gegaan! De kruiden die hier groeien zijn: Rozemarijn, Pimpernel, Citroenmelisse, Maggiplant, Dragon, Wijnruit, Tuinsalie, Ci- troenkruit, Mierikswortel, Tijm, Kruizemunt en Peterse lie. SCHIEDAM Iedere donder dagavond wordt bij de stichting Lentefeest Bingo gespeeld. Zo ook op 15 juli, waar om zeven uur de zaal open gaat en om acht uur de balletjes gaan rol len. Het gebeuren speelt zich als va nouds af in de sociëteit van Lentefeest aan de Broersvest 101. De opbrengst komt ten goede aan het werk voor gehan dicapten en de zorg voor een aangepast vervoer. Jeugdland blijft aantrekkelijk i Jeugdlands Tijl Uilenspiegel fopt de Chinezen (zaal Irene, 29 juli) SCHIEDAM Door een grove fout in de computer zijn de tarie ven van de Onroerend Goed Belasting over de jaren 1980, '81 en '82 veel te laag vastgesteld. De Schiedamse burger heeft daar een meeval ler van tenminste twee miljoen gulden aan overgehouden. De ge meente ging voor een even groot bedrag het schip in. In de Commissie voor Financiën en Economi sche Zaken bestond al geruime tijd grote onge rustheid over het opval lend grote verschil tussen de raming van de OGB en de werkelijke opbrengst, die veel la ger bleek dan begroot. De blunder kwam even wel pas aan het licht bij een afrekening over twee panden voor 1980. Daar bleek een foutieve waarde gehanteerd die zich later over de hele linie bleek voor te doen. Na een intensief onder zoek is naar voren geko men dat de fout schuilt in het computerbestand. Bij controle bleek dat in de kolom waar het OGB-nummer behoort te staan, niets was inge vuld. Later werd dit nummer abusievelijk in de kolom „waarde" op genomen. Het gevolg van één en ander was, dat de totale waarde van het onroe rend goed bezit aanzien lijk werd verhoogd. Daardoor werd het ta rief ongeveer 20 procent te laag vastgesteld, en ontstond een verschil van twee miljoen. Het ziet er vooralsnog niet naar uit dat de Schiedamse bevolking het tekort met terug werkende kracht moet betalen. Volgens een lid van de commissie zou dit „van de gekke zijn", omdat de fout in de eerste plaats bij de gemeente zelf ligt, en niet bij de burger". Maar aangezien twee miljoen een flinke schep geld is in een tijd dat de overheid op de kleintjes let, zal er toch een oplossing gevonden moeten worden om het verschil weer recht te trekken. Naar alle waarschijn lijkheid houdt dit in dat de tarieven in 1983 flink worden opgetrokken. De OGB is overigens in de politiek, die de tarie ven vaststelt, een tame lijk „heet hangijzer", wat automatisch in houdt dat de uitslag van de verhitte debatten nog lang niet vaststaat. Een tussentijdse verhoging is zo goed als uitgeslo ten. Overigens blijkt nu pas dat de tegenvaller in po litieke kringen al lang bekend was. Het gat van twee miljoen heeft een beslissende rol ge speeld in de bezuini- gingskosten van twee weken geleden. Het is met name deze tegenvaller geweest die de gemeenteraad deed besluiten, het handjevol optimisten in de raad de mond te snoeren. :ui- JW "ïivnt- Der O SCHIEDAM Het Passage Theater is gedurende twee weken gesloten. Tussen 8 en SLIJTERIJ/WIJNHANDEL is wegens vakantie gesloten van 19 juli t.m. 31 juli Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 22 juli Wordt een nieuwe, computer gestuurde lichtins tallatie op het toneel ge plaatst. Deze nieuwe installatie geldt als een hele verbetering omdat deze de mogelijkheid biedt 90 spots aan te sluiten in plaats van de 36 die vroeger bij een voors telling werden ingeschakeld. Een voordeel is ook dat vanuit de zaal kan worden belicht en niet meer vanaf de zijkant van het toneel. Via een koptelefoon De Jeugdland-tandem van Riet en Joop wist wederom zo'n 70 aktiviteiten bij el kaar te fantaseren, waarbij de nadruk als vanouds ligt op de creatieve vermogens van de kinderen zelf. Tussen 19 juli en 6 augustus kan Jong Schiedam (de grens ligt zo rond de 14, 15 jaar) zich vermaken met vissen, wandelen, puzzelen, bloem schikken, kleien, fietscrossen en nog veel meer. Ter afwisseling zijn er ook nog 7 verschillende shows en thea tervoorstellingen, verspreid over alle wijken van de stad, het openings- en slotfeest niet meegerekend. Simpel vermaak zit óók in het pakket, maar zelfs dat wordt gebracht door kwalitatief hoog geplaatste (en dure) artiesten als die van bijvoorbeeld de Andrê van Duins Ome Joop Show. Want kinderen zijn minstens zo kritisch als volwassenen. „Als het programma hen niét aan staat, komen ze gewoon niet," zegt jeugdconsulent Van Broek hoven, die dan ook regelmatig zijn licht opsteekt onder het pu bliek; iets wat niet meer „leeft" komt niet in het programma. „Een vent die gekke bekken trekt is niet genoeg." Sommige onderdelen blijven toch een beetje riskant. Zo treedt op het openingsfeest een Marokkaanse jongens zang groep aan, waarvan niemand weet hoe die zal klinken. En of het vaarkamp met de ou dere jeugd een succes zal wor den staat ook nog te bezien. De belangstelling is niet overweldi gend, al hebben Van Broekho ven en schipper Guus Klepke hun uiterste best gedaan een zo gemeleerd mogelijk gezelschap samen te stellen. Hoe dit drie daagse tochtje naar de Rotte Meren zal verlopen wordt met spanning afgewacht. Van succes verzekerd lijkt in middels het fietscrossen (aan de Vlaardingerdijk, op zaterdag 31 juli), en over de shows (Lim burgs jeugdtoneel, het Mario netten theater, Johan Hobo en Hans Hildebrand) maakt Jeugdland zich ook geen zor gen. Alleen de lage toegangs prijzen (één gulden) verzekeren al bijna een drukte van belang. Volgend jaar moet Jeugdland, als zovele onderdelen op de ge meentebegroting, flink „inleve ren" -er is dan tienduizend gul den minder beschikbaar. Dat bezuinigen zal waarschijnlijk ten koste gaan van de voorstel lingen, die nu eenmaal het meeste geld van het Jeugdland budget (70.000 gulden per jaar) opelokken. Wethmuder Posthoorn heeft al toegezegd dat hij, om het gat te vullen, wat andere potjes zal aanspreken; ook hij vindt, dat Jeugdland aantrekkelijk moet blijven. Het kinderfeest heeft zich inmers in de loop der jdren zo'n grote populariteit verwor ven dat veel Schiedammertjes tijdens de Jeugdland-weken lie ver in de stad blijven dan op va kantie gaan. De vaantjes, buttons, zonnek- leppen, certificaten, diploma's en bekers staan en liggen klaar. De trein begint langzaam te rol len. De silhouetten knippende dame slijpt haar schaar, presen tator Bans Kazan smeert zijn keel, de clowns zitten al in de kleedkamer voor de schmink spiegel, de Rudolf Fitskie Dan cers hijsen zich in hun glitter kostuums... Maandag 19 juli arriveert de Bonte Jeugdland Trein om klokslag elf uur op het stadserf (bij het standskantoor aan de Emmastraat). Na het hijsen van de vlag door Herman Posthoorn gaat het eerste variété van start en pas om drie uur klinkt het eerste eindsignaal. De volgende dag waaiert de karavaan uit over de hele stad,en pas op vrijdag 6 au gustus vindt iedereen elkaar weer in het Beatrixpark voor een daverend slot. O ja, dat waren we bijna verge ten: de poffertjeskraam is na tuurlijk ook weer van de partij! Het volledige Jeugdland pro gramma staat op een speciale advertentie elders in deze krant. V-W Zag je dat? het gordijn bewoog! Theater Johna Hobo vermaakt de jeugd in de Blauwe Brug op 27 juli. staat de lichttechnicus in ver binding met de bühne. In het verleden moest van te voren het licht worden afge steld. De lichtstanden -per voorstelling al gauw zo'n 80- moesten met de hand worden opgeschreven, een zeer tijdro vende bezigheid. Nu wordt de afstelling van de spots in het geheugen van de computer gestopt. Tijdens de voorstelling wordt door middel van een schuif een signaal gege ven en gaat de gewenste lichts- tand automatisch in. Dit is vooral bij amateurvoors tellingen een voordeel, zegt men in het theater. Overigens blijft het programma in de com puter bewaard als de stroom uitvalt. Als deze installatie is aange bracht worden de filmvoorstel lingen in het theater tijdelijk hervat, totdat de aangezegde ontslagen in werking treden en de Bio-zaal voor films definitief gesloten wordt. In de Passage wordt vanaf 22 juli „Le Professionel" gedraaid en in de Bio „Four Friends". vers voorradig voor de barbeque gemarineerde KIPDRUMSTICKS KIPKARBONADES KIPPEPOOTJES i gewoon bij die weeI er toch het meeste van St. Liduinastraat 50 Schiedam, tel. 269884 Naast een grote kollektie lederen konfektiekleding, leveren wij ook naar maat en eventueel naar uw eigen ontwerp. Reparatie en mo dernisering van alle soorten lede ren kleding. Eigen ontwerpatelier. Hoogstraat 100, Schiedam Telefoon 010-269051 Grote Viaaerijatraat 33a, Rotterdam, telefoon 010-157377 Koopavond geopend SCHIEDAM Speelgoedhan- del Prins in de Hof van Spaland is in enkele dagen tijd tweemaal het slachtoffer geworden van inbraak. Donderdag op vrijdag sloegen onbekenden opnieuw hun slag (ruim 1400 gulden) door het. houten schot te verwijderen dat na een inbraak van woensdag de etalageruit verving. Bij die eerste roof verdween ook al voor vele honderden guldens aan speelgoed. Het warme weer scheen de Schiedamse onderwereld dit weekeinde geen parten te spe len. Dat, en een grove nalatig heid, werd de eigenaar van re staurant Duchesse aan de Maas boulevard fataal. Na een redelijk druk week einde liet men daar 's nachts een deur open staan. De heren die zaterdagnacht naar binnen slopen hadder daarna geen en kele moeite twee kassa's open te breken, waaruit 6000 contante guldens en 4000 guldens aan cheques verdwenen. SCHIEDAM In het crema torium Hofwijk vond heden middag de crematie plaats van het echtpaar M. Bouwer en J. Bouwer-van As, eind vo rige week omgekomen bij een verkeersongeval op de Rijks weg A-29. Grote verslagenheid heerste ook op het Schiedamse volks tuinencomplex van de vereni ging „Thurlede", na dit tragi sche gebeuren. Martien Bouwer was hier bijna 20 jaar voorzitter. De laatste tijd had Martien Bou wer ook zitting in een com missie die moest bekijken waar in Schiedam nog ruimte beschikbaar is voor uitbrei ding van het aantal kleine volkstuintjes. Grote publieke belangstel ling was er voor de crematie van het echtpaar vooral va nuit het plaatselijke volks tuinwezen en gemeentelijke instanties. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw varlichting. Dam 26, Sqhiedam-centrum telefoon 262001-266817 Het

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1