Nieuwe C ter zijde VANDAAG in deze krant Jaartotaal van 200.000haalbaar Fotowedstrijd Historische V er eniging Veel stembureaus blijven ontoegankelijk voor gehandicapte kiezers onthult volgend {sar Geuzen monument Commissie bezoekt Philips Wie heeft origineelste kijk op Schiedam vfl" Stadsblad Toekomst Bibliotheekboeken worden beveiligd tegen diefstal Bowling competitie T.V. DEFEKT? RADIO ABA Druk seizoen Diefstal Afvalbakken .r Regeling van verkeer op Nieuwland- plein gewijzigd V Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren Wat is er nog fijner dan met de hitte zoveel mogelijk water op te laten spatten. SCHIEDAM Voor de komende zomermaanden organiseert de Historische Vereniging Schiedam een fotowedstrijd voor de hele bevolking; ook niet-leden van de HVS mogen er aan deelnemen. DE VOLVO EN DAF SPECIALIST SCHIEDAM Het aantal bezoekers van het zwembad Groenoord overtreft alle verwach tingen. Vanaf 1 mei passeerden reeds 109.504 bezoekers de kassa. Dat is nu al 38.346 meer dan in 1981 over heel de zomer gerekend. Als het mooie weer aan- half zes. Op 5 september zal houdt rekent de bedrijfs leider van het bad, Hans Wertheim, dat het jaarto taal dicht bij de 200.000 zal komen. Door Adrie Boer Foto's Ed Dewaerheijt Deze kinderen trekken zich van de stenen dolfijn niets aan en blijven lekker ploeteren. SCHIEDAM Ook tijdens de vervroegde verkiezin gen voor de Tweede kamer, op woensdag 8 september, zullen in Schiedam niet alle stembureau's toegankelijk zijn voor gehandicapten. Mensen in een rolsteol, of zij die slecht ter been zijn, zullen een speciale kaart moeten aanvragen, waarop zij in een ander dan hun eigen stembureau van hun kies recht gebruik kunnen maken. Op de speelweiden is het goed toeven in bad Groenoord. Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) I Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. VRIJDAG 23 JULI 1982 - NR. 58 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Gisteravond ging ik naar bed met een amusant lijkend tijds schrift. Ik nestelde me behaag lijk. las onder ..Schorpioen" dat ik deze week beter over zou kunnen slaan en onder ..Algemeen" dat er een rege ringsleider vermoord zou wor den en hesloot toen, toch maar liever te gaan slapen. Amper had ik dit besloten, of er werd op de 'slaapkamerdeur geklopt. Ik riep een beetje bevreemd ..binnen", want normaal wordt er nóóit op de slaapkamerdeur geklopt. De vrouw die op mijn roep binnentrad, of liever bin nenschreed. had ik nog nooit gezien. Ze was hoogblond en zat heel losjes in een wolk van rose tule. Alsof ze me al jaren kende, ging ze op de rand van het bed zitten. Stompzinnig trok ik in een soort schrikbeweging: de vrouw glimlachte. Ze nam var, het nachtkastje 't schrijfblokje en de balpen, die daar altijd liggen om invallen op te schrijven en drukte ze me in handen. ..Nu oplettenzei ze ,,ik ben Futura, de enige echte en ik kan je de toekomst laten zien, dan hoef je die tenminste niet te lezen in zo'n snertblaadje". Ze haalde een glazen bol uit haar gewaad en legde hem voor me op de deken. ..Kijk maar", zei ze en schrijf maar op wat je ziet. Misschien kun je er voor de krant nog een stukje van maken als je wil, maar het hoeft niet, ik doe het alleen voor jou en voor nie mand anders. En trek je van mij verder maar niets aan, ik wacht wel tot je klaar bent". ,,Er staan alleen maar letter tjes in de bol", zei ik in het kristal kijkend, „er staat een stukje in". Ze knikte. Over schrijven zei ze gebiedend. En ik schreef over: „Deze week zullen zich in Nederland moeilijkheden voordoen op re geringsniveau. In de Neder landse televisiewereld komt het weer tot enkele moeilijk heden. vooral omdat er te wei nig gezegd en teveel gepraat wordt en met de sex wordt het kwakkelen: De NVSH zal veel leden verliezen door de uitgif te van een brochure met als voorlopige werktitel „Goed ge kleed het huwelijk in". Wat de wereldpolitiek betreft: de sterren rusten op de schou ders van hen, die met de helm geboren zijn, hetgeen op mili taire regimes kan duiden Dit alles schreef ik op. terwijl de vrouw rustig op de rand van ons bed bleef zitten. „De bol is leeg", zei ik. „Slaap maar lekker", zei ze en ze had ineens de stem van de liefste, die ik dan ook ontwaarde toen ik de ogen slaperig opsloeg. Het rose mens was weg... Het is natuurlijk allemaal on zin, maar ik zit me nu tóch wel af te vragen hoe ik aan die aantekeningen op 't schrijf blokje kom, dat altijd op het nachtkastje ligt en die ik zo juist 'over heb zitten te tikken. Het wordt een hele gekke week als het zo door gaat... Bad Groenoord: nu al 38.000 meer bezoekers dan vorig seizoen SCHIEDAM De Schiedam- se raadscommissie vooer Fi nanciën en Economische Za ken zal op donderdag 2 sep tember een bezoek brengen aan de Philipsbedrijven in Eindhoven. De excursie wordt georgani seerd door de Openbare Nuts bedrijven uit Schiedam. Di- rekteur J. van Willigen heeft een groot aantal van zijn amb tenaren uitgenodigd voor dit reisje, dat dient om enkele nieuwe technische ontwikke lingen „aan de bron" nader te leren kennen. Deze Philipslampen en tech nieken zijn volgens Van Willi gen ook bij de Schiedamse Nutsbedrijven toepasbaar. Voorzitter van de raadscom missie, wethouder Reinier Scheeres, is ook van de partij. Hij wordt vergezeld van zijn collega Herman Posthoorn, en een schare ambtenaren van het stadskantoor Het onderwerp is ruim geno men: Schiedam. Ieder mag met deze titel naar eigen in zicht aan de slag gaan. Bij de beoordeling wordt meer gelet op de originaliteit dan op de technische perfectie. Alle bezitters van een fotoca mera mogen meedoen. De kans op een prijsje wordt ui teraard groter naarmate het onderwerp minder algemeen is. Foto's moeten wel van rë- centa datum zijn, en mogen niet eerder voor een wedstrijd zijn ingestuurd. Aitot-Gcrage-Rekreotte Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, tel. 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Inzenders moeten op de ach terzijde van hun foto, naam, adres en plaats van opname vermelden. Dia's (die ook in gezonden mogen worden) moeten gemerkt zijn. Dit merk moet, samen met de overige gegevens, op een apart vel pa pier worden vermeld. Meer dan één inzending is toe gestaan, mits men voor iedere foto/dia porto bijsluit voor te rugzending. Een deskundige jury zal de in zendingen beoordelen. Deze jury bestaat uit mevrouw Groeneweg-Metselaar, de heer W. P. Rook en Ir. M. G. P. Treytel (allen lid van de Histo rische Vereniging). A. W. Krij ger completeert dit gezelschap in zijn kwaliteit als vakfoto graaf. Er zijn drie deelnemers cate- goriën, te weten: kleurenfoto's (minimumformaat 10x10 cm of 10x15 cm), zwart-wit foto's (zelfde minimum formaten) en dia's in kleur of zwart wit (met de gebruikelijke maten van 24x36 mm of 4x4 cm). De inzendtermijn sluit op 31 augustus. Wat op die dag in de bus van de HVS ligt, dingt ook nog mee naar de prijzen. Inzendadres: Histo rische Vereniging Schiedam, Postbus 290, 3100 AG Schie dam. Foto's kunnen ook worden afgegeven bij de VVV aan de Buitenhaven weg. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM In verband met vakanties zal de wijk- post bejaardenwerk Schie- dam-Oost, Lorentzlaan 32 van 19 juli tot 20 augustus zijn gesloten. Om dezelfde reden is de wijkpost Schiedam-Zuid, Groenelaan 31 van 9 tot 20 augustus gesloten. Tijdens genoemde perioden zullen er derhalve géén spreekuren kunnen worden gehouden. het bad haar poorten weer sluiten. Aan het einde van het vorige seizoen waren er 1600 abonne menten verkocht en momen teel is dit aantal al op 1752 be land. Hans Wertheim: „We verkopen dit jaar ontzettend veel tien-baden kaarten. Deze kosten voor kinderen tot 15 jaar 19 gulden en voor oude ren 25 gulden. Dat is toch al tijd voordeliger, want de toe gangsprijzen zijn respectieve lijk 2,30 en 3 gulden." Toen wij woensdagmiddag een bezoek aan het bad brachten en van echte grote hitte ai geen sprake meer was waren er toch nog 1200 bezoekers de kassa gepasseerd. Op dat moment had cassière MOnique Moerman juist Lena Beukelman afgelost. Ze ging aan haar taak van ruim acht uur kassawerk beginnen. „Dit is mijn eerste seizoen hier in Groenoord, en ik vind het reuze gezellig werken", begint de Vlaardingse, die in dit vak geen onbekende is, daar haar moeder al vele jaren hetzelfde werk doet in het Kolpabad in Vlaardingen. „Als het druk is gaat de tijd wel sneller, maar dat maakt voor mij niets uit want ik vind het toch wel leuk", laat de charmante cassière weten. „Ik heb wel weinig contact met het publiek want ze laten hun abonnement zien of ko pen een kaartje en willen dan zo snel mogelijk in het water zijn. Met kinderen vind ik het erg leuk, ze hebben dikwijls de vreemdste opmerkingen. Ook brenegen ze wel eens een bosje bloemen mee die ze buiten hebben geplukt of ze duwen je een kleverig snoepje in de hand", zegt Monique Moerman lachend. Het uit 13 personen bestaande personeel staat onder léiding van bedrijfsleider Hans WWertheim en chef Piet Heyster. Deze ploeg heeft met het warme weer van de laatse weken een druk seizoen. Het bad is van maandag tot en met vrijdag geopend van ze ven uur 's morgens tot acht uur 's avonds. Zaterdags is het open van negen uur tot half zes en zondags van tien uur tot Als we de vraag stellen hoe het met de diefstallen is ge steld zegt Hand Wertheim: „Verschrikkelijk. Het is niet te geloven zoveel kleding als er gestolen wordt. We willen dan ook zo snel mogelijk hier wat aan te gaan doen. We hebben wel een garderobe maar die is niet bemand. Wij zijn nu een plan aan het uit werken om een bewaakte gar derobe te creëren zowel bij de dames als bij de heren. Tegen een vergoeding van 50 cent kan men dan de kleding in be waring geven." Ook Piet Heyster zit erg met dit euvel in zijn maag. „On danks dat het gehele personeel er nauwlettend op toe ziet is het ongelooflijk hoe geraffi neerd dat ze te werk gaan."Er zal voor deze bewaakte garde robe geen extra personeel worden aangetrokken. Men wil dat in Groenoord met ei gen krachten proberen op te lossen. Met de vernielingen valt het best mee, al hebben de kleed- lokjes het ook in bad Groe noord te verduren wat betreft het bekladden met de bekende viltstift. „Niet alleen bij de he ren maar ook in de dameshok- ies kom je de smerigste leuzen tegen", zegt Piet Heyster. „Maar ja, we smeren er wel weer een kwast verf over, hier ontkom je nu eenmaal niet aan, al is het natturlijk overbo dig. Wat voor Hans Wertheim en Piet Heyster wel een groot probleem is, is dat het afze- thek rondom het gehele bad moedwillig kapot gemaakt wordt. Piet Heyster: „Belache lijk, dat moet je eerst zelf zien wil je het geloven." Doen ze dit dan om gratis bin nen te komen? Hans Wert heim „Natuurlijk zijn er jeug digen bij die hierdoor gratis naar binnen komen, maar ook abonnementenhouders maken gebruik van deze ingangen. Dan behoeven ze niet hele maal rond te lopen of in de rij te staan vooor de kassa." In de drukke dagen is het hek dagelijks gerepareed, maar het eind is er van zoek. Hans Wertheim: „We hebben meegemaakt dat ouders hun kinderen over het hek zetten en dan zelf aan de kassa bin nenkomen om de kinder kaartjes uit te sparen." Op de zonneweiden staan in totaal 85 vulnisbakken, maar meestal blijven die leeg. Er wordt ontzettend veel afval buiten de bakkken gedepo neerd en ook wel veel in de bebossing aan de rand van de speelweiden. Piet Heyster: „Ik heb verno men dat dat in andere baden precies hetzelfde is. Na een drukke dag hard werken moei het personeel dan 's avonds ook nog eens aan dit karwei beginnen. De bezoekers zouden ons daar bij kunnen helpen, door afval zoveel mogelijk in de daarvooi bestemde bakken te depone ren en wij zullen ze daar zeei zeker dankbaar voor zijn. Ze zitten er tenslotte zelf tusse nin." Hans Wertheim: „Alles bij elkaar hebben we toch nieï te klagen over het publiek Ook het personeel neemt dit allemaal zonder morren. Wat dat betreft hebben we een uitstekende groep men sen die in een gezellige sfeer werken." ij— 'f M J - 'éukt iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SCHIEDAM De regeling van het verkeer op het Nieuwlandplein is sinds kort gewijzigd. Het verkeer komende uit de richting Plein '40 - '45 (Schie- dam-Centrum) heeft voor het afslaan richting Groenoord de bechikking gekregen over een extra rijstrook. Voor het rechtdoorgaande ver keer, rijdende richting Vlaar- dingersdijk, is daardoor één rijstrook beschikbaar. De ver keersregel-installatie is aange past. Een extra verkeerslantaarn met rechtsafpijl is geplaatst Het verkeer komende vanaf het Plein '40 - '45 krijgt bij het rechtsaf-slaan, richting Groe noord tegelijk groen licht met het verkeer komende uit de richting Groenoord en rijden de richting Plein '40 - '45. De verkeersregelinginstallatie op de overige kruispunten hebben geen wijziging onder gaan. Het verkeer richting Groe noord kan door deze maatre gelen beter doorrijden; de kans op filevorming is daardoor af genomen, aldus de openbare Nutsbedrijven, die verant woordelijk zijn voor deze maatregel. Volgens de gemeente is het vanwege de hoge kosten on mogelijk, alle 47 stembureau's voor minder validen goed toe gankelijk te maken. In slechts 15 stembureau's worden voorzieningen getrof fen waardoor deze ook vooi rolstoelgebruikers te „betre den" zijn. In enkele gevallen zal iemand bovendien een hel pende hand moeten toesteken. Tijdens vorige verkiezingen, die voor de Provinciale Staten in maart dit jaar, hield de Schiedamse Consumentenbond een onderzoek naar de moge lijkheden voor gehandicapten om in hun eigen buurt hun stem uit te brengen. De uitkomst was voor de naar schatting 3000 minder valide Schiedammers bedroevend, omdat slechts een beperkt aan tal stembureau's voor hen geen drempels opleverde. Gehandicapten die hun stem willen uitbrengen, maar dit niet in hun vaste stembu reau kunnen doen, moeten daarom bij de gemeente een kiezerslegitimatiekaart aan vragen. Dat kan bij bureau verkiezingen aan de Over- schiesestraat 2, telefoninsch bereikbaar onder nummer 260500. Het Nieuwe •:4llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1