m b§p DRIESl Op flets naar de Noordkaap A VR overgedragen aan Rotterdam CARROSSERIE UÉvszM Ruit in van Passage wegens arbeids geschil Padvinders op zomerkamp Vijfsluizen voetbal spektakel CRIKET GOUD UITSLAGEN POSTDUIVEN Ww jjtiJdbeuiual! Km Dtied! WTwtïM SPAANSEPOLDER Stadsblad bokaal bowlingr competitie GEBIT STUK RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. De selektie van SVV heeft het afgelopen weekend doorgebracht in het trainingskamp Bosschenhoofd. De drie wedstrijden die daar gespeeld zijn hebben één overwinning (7-0 op Blauw Wit), één gelijkspel (1-1 te gen Internos) en één nederlaag (5-3 tegen de Griekse eerste divisieclub Rhodos) opgeleverd. In Bosschenhoofd heeft de technische staf van SVV te vens een wedstrijd aan het oefenprogramma kunnen toevoegen. Zondagavond om zeven uur komt Haarlem op bezoek in het sportpark Harga. Dit wordt dan de eerste kennismaking met de Schie- damse supporters met de ploeg die voor de nieuwe kompetitie in aktie zal komen, al zal trainer Nol de Ruiter nog wel wat moeten wisselen om ziin basiselftal samen te stellen. SCHIEDAM Tijdens de altijd noodzakelijke vakantiestop in de softbalkompetitie is het in teressant de balans op te maken van de ver richtingen der Schiedam dames selektie die dit seizoen, na weer een aantal jaren rayonaal te hebben gespeeld, ontzettend goed mee draaien op landelijk niveau in de tweede klas se. Aanvankelijk slecht ge start, staat de selektie van trainer Cas Oosterveer nu op een gedeelde derde plaats, een positie die toch wel buiten alle verwach tingen tot stand is geko men. De softbalselektie van Schiedam die nog een kans maakt op promotie naar de eers te klas. SCHIEDAM VL AARDIN GEN Albert Pieters (25), een 25-jarige mon teur uit Vlaardingen die Schiedam als zijn derde woonplaats beschouwt, hij komt oorspronkelijk uit Zwolle is, met enige ver traging, uiteindelijk toch per fiets naar de Noord kaap vertrokken. Dit huzarenstukje, dat de fiets- kluizenaar volbrengt op een speciaal door Batavus aange past rijwiel, werd aangekon digd in onze krant van 26 mei dit jaar. De bowlinggroep van de voetbalvereniging HBSS Staand v.l.n.r. Wim den Held, Gré Verhey, Dick Verhey, zittend John Nab en Karei van de Berg. J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 28 JULI 1982 PAGINA 9 Nieuwe Stadsblad De cricketploeg van Asvion heeft zondag een 3-1 nederlaag moeten incasseren tegen Quick uit Den Haag. De Schie- damse ploeg moest gehandi- kapt aantreden omdat Beverly van de Gert geblesseerd was en voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Ook waren Martin Ashton en Paul Grounds niet aanwezig omdat beiden voor zaken in het buitenland vertoefden. Dit was een reden voor captain Roy House om eerst te gaan batten na een gewonnen toss. Asvion moest dus een hoog to taal scoren om zo het mindere bowlen te camoufleren. Helaas was met het vertrek van Ash ton een stuk rust in de Schie- damse ploeg verdwenen. Al vroeg viel het eerste wicket en de opleving die volgde (Steven Poll 17 runs) was niet echt overtuigend. Ook de geroutineerde Aad van Diest sr. had geen gelukkige dag. Een shooter verdween in de palen en met slechts zes runs moest hij weer naar de kant. Als nummer drie ingekomen wist Ronald Jacobs nog wat te rug te vechten en samen met Roger Seymoer werd de Quick bowlerij aangevallen. Met 65 runs op het bord werd een slechte slag van Jacobs nood lottig en met 30 runs (2x6 en 2x4) was zijn innings gespeeld. Seymoer moest het toen gaan doen. Hij weerde zich dapper, maar moest op 120 toch capituleren met een goede 46 (4x4). Op 125 viel het laatste wicket. Geen hoog totaal dus om te verdedigen, maar een fanatiek fieldend Asvion bleef er in ge loven. Het zag er zelfs nog even naar uit dat Quick ging verliezen door onderschatting, maar na 34 overs ging de zege toch mee naar Den Haag. Bij Asvion liet Aad van Diest jr. zien wat geconcentreerd bowlen kan doen. Hij bowlde in 16 overs 4 voor 70 en dat was een goede prestatie, aan gezien er maar twee zwakkere overs tussen zaten. Helaas was dat op het kleine Asvion-veld funest voor een slow-bowler. Roy Hous kon slechts één wicket veroveren ïn Aad van Diest sr. werd wat ;e laat aangezet om nog ge vaarlijk te zijn. Tijdens de Internationale spelen voor spastici te Greve in Denenarken, die van 17 tot 22 juli zijn gehouden, heeft Nederland op het on derdeel zwemmen niet min der dan 17 medailles vero verd. Jeugdlid Willem Noorduin, van de Schiedam- se Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars, was in klasse zes geselekteerd door de NIS vanwege nationale titels op drie afstanden. Deze jeugdige Schiedammer heeft een belangrijk aandeel gehad in het vergaren van de grote madailleschat. Willem Noorduin won goud op de 50 meter vrije slag, zil ver op de 25 meter vrije slag en nogmaals zilver op de 4x50 meter estafette. De trainer van de Neder landse Invaliden Sportbond Wil Meijer alsmede het be stuur van zijn vereniging waren uiteraard bijzonder tevreden over de behaalde resultaten. De uitslagen van de sport- en spelvierdaagse, die door de sportraad van de gemeente Schiedam zijn gehouden, zijn als volgt: Wandelroute van 15 kilometer: 1. A. Lans-Onver wacht, 2. T. A. Onverwacht- Den Hartog en 3. J. van Slin gerland. Wandelpuzzeltocht van 8 kilometer: 1. A. van Eijk, 2. Maria Levia Perez en 3. J. Danse. Fiets-fotopuzzel- tocht: 1. Johan Bogerd, 2. A. M. Bogerd en 3. Maria Levia Perez. De postduivenverenigingen De Vrijheid en De Postduif hebben zaterdag deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Corbeil met oude duiven en vanuit Noyen met jonge dui ven. De uitslagen van de eers te tien prijsduiven waren: Noyon, De Postduif: 1, 3 en 6 L. Lems; 2 J. Koster; 4 A. Her- sbach; 5 J. Vrauwdeunt; 7 en 8 H. Triel; 9 J. Tak en 10 W. van Leyden. Noyon, De Vrijheid: 1 en 3 J. Wenteler; 2 Th. van Raay; 4 G. Breur; 5 H. Jansen; 6 J. van Vijver; 7 en 8 S. van Pelt; 9 S. Poort en 10 Joh. Bakker. Corbeil, De Postduif: 1, 2, 4 en 7 A. Smits; 3. J. Vrauwdeunt; 5 en 6 Toutijn-Homburg; 8 J. Blomsteel; 9 en 10 A. Her- sbach. Corbeil, De Vrijheid: 1 en 9 S. van Pelt; 2, 5, 6 en 7 C. Zant- boer, 3, 4 en 10 J. van de Vij ver; 8 C. Robart-van Diest. Softbaldames Schiedam op landelijk niveau De Schiedam-trainer hier over: „In het begin van het seizoen werd een aantal wedstrijden knullig verlo ren, zoiets geeft natuurlijk een domper mee in het gehe le team. Oorzaken daarvoor zijn er na tuurlijk wel, zoals blessures en ziekten van een aantal gerou tineerde speelsters. Je moet dan met fysiek minder sterke meiden op een aantal belang rijke plaatsen, zoals eerste honk, korte stop, enz., de boel gaan bezetten en als dan de ze nuwen de overhand krijgen vallen er verdedigend wel eens een paar steken die je de noodzakelijke punten doen verspelen." „Op een gegeven moment was het zelfs zo dat ik twee oud eerste team speelsters moest meenemen om met een kom- plete ploeg in het veld te ko men, zoveel blessures waren er. Ook die wedstrijd werd verlo ren, met 10-0 zelfs in vijf in nings, maar daarna keerde ge lukkig het tij. De ziekenboeg was weer leeg en het team kompleet waarmee tevens de rust was teruggekeerd. Vanaf dat moment is geen wedstrijd meer verloren." zegt Cas Oos terveer enthousiast. Met nog drie wedstrijden voor de boeg, alle uit en te starten op 7 augustus met Thamen (Uithoorn), daarna Meteoor (Amsterdam) en Twins (Oos terhout), kan de kompetitie al niet meer stuk voor de Schie- dam-selektie. Denkt Cas Oosterveer dat er van de totaal te behalen zes punten hij er met zijn ploeg nog enkele mee naar huis neemt? „Ach waarom niet? Thuis spe len we altijd iets minder sterk dan uit, dus drie wedstrijden buiten de deur zijn dan na tuurlijk nooit weg. Bovendien heb ik een wed denschap lopen dat er van Twins (mede-koploper in de tweede klas) wordt gewonnen en zo graag wil ik dus mijn ge zicht niet verliezen. We zullen de volle winst moeten pak ken", zegt Cas Oosterveer la- koniek. Mocht Schiedam de derde plaats behouden dan zal er om een plaats in de eerste klas ge speeld worden. De nummers énén en twee promoveren au tomatisch en de nummers drie van alle klassen spelen tegen de onderste nummers drie van de erboven gelegen eerste klassen, de niet-automatische degradant dus. Mocht één en ander lukken dan zal het toch noodzakelijk zijn dat er uitbreiding van de selektie komt. Zeker voor het pitchen moet de basis verbreed worden. Hoewel er genoeg talentvol le jeugd aanwezig is zal er hard aan moeten worden ge werkt om op het landelijke niveau te kunnen blijven meedraaien. 8M9 CONTROiE Preventief onderhoud van de carros- 1 serie en tijdig herstellen van kleine f reparaties verlengen de levensduur van f uw auto. Maak nog deze week een af- spraak voor een GRATIS carrosserie 'controle. Rechtstreeks bij Vakman Dries. autorichtspecialist Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam. Tel. 010- 154540. Nederlandse spaken zijn de beste Albert stuurde deze week zijn eerste reisverslag, gepost in Stjordal, Noorwegen. Hij had zijn vertrek drie we ken moeten uitstellen we gens ziekte, een virus infec tie de zogenaamde wondroos had een been geïnfecteerd. „Op 14 juni ben ik dus einde lijk vertrokken maar het mooie, warme weer van de af gelopen 3 weken was op, waardoor ik in de stromende regen reed. Ik had natuurlijk kunnen wachten tot het droog werd maar na 3 weken wachten kon niets me meer tegenhouden. De 14e juni leverde tevens 3 lekke banden op. Na deze dag kon het alleen maar beter worden, en dat deed het ook. De rest van de week scheen de zon en had ik regelmatig de wind in de rug. Langs Bremen en Hamburg ben ik naar Travemünde bij Lübeck gefietst, wat geen pro bleem opleverde, zelfs met de SCHIEDAM HBSS was vorig jaar kampioen in de bowling- competitie voor sportverenigingen en vanzelfsprekend is dit S team ook dit jaar weer van de partij. In 1980 zaten zij ook al in de finale maar werden toen geklopt door Hermes DVS „en S dat was verdiend", zegt Wim den Held eerlijk. jij: „De opzet van deze competitie bijft nog steeds leuk, al zien ijij ook wij de regeling van de handicap als een bezwaar. Maar j:j: Frans Rijsbergen organiseert deze competitie en daar moe- :j:j ten wij ons dan bij neerleggen. j:j: Hoewel er natuurlijk wel over te praten valt voor het volgend jij: seizoen", aldus Wim den Held. „Het winnen is wel leuk, maar ijij niet het belangrijkste van deze gezellige avonden. jij: Wij zullen zeer zeker ons best doen voor de hoogste plaats, ijij want de prijs die te winnen is, komt dan toch weer ten goede j:ji aan het bouwfonds van onze vereniging". HBSS is momen- :j:j teel hard aan het bouwen voor de nieuwe kleedaccommoda- j* tie in sportpark Harga. jjjj De bowlingploeg van de zaterdag voetbalvereniging HBSS jij: bestaat uit negen mensen, die zijn ook nodig en vier reserves kunnen invallen voor eventuele vakantiegangers. *j Merkwaardig in deze competitie is dat de teams niet herken- ijij baar zijn. „Ik zou het leuker vinden als elk team in het schirt jij: speelt van zijn/haar vereniging. Is er eventueel een sponsor §j dan kan die naam toch voor of achter op het shirt, maar toch S wel duidelijk de verenigingsnaam er bij. :j:j Wij hebben toevallig drie man in de ploeg die een shirt heb- ijij ben van Free Record Shop, dat is de sponsor van de vereni- :i:i ging van het afgelopen seizoen. Misschien is het wel mogelijk ijij om dit volgend jaar verplicht te stellen", zegt Wim den Held tot slot. j:j: conditie had ik geen proble men, na 3 weken ziekte. Vanuit Travemünde ben ik met de nachtboot naar Trelle- borg in Zweden gevaren waar de temperatuur wat aangena mer werd, en de lange broek uit kon. Gëdeeltelijk langs de kust, ben ik naar Kalmar gefietst. Op dit trajekt moest ik een nieuwe binnen- en buitenband monte ren die het totaal hadden be geven nadat ik al eerder de buitenband aan de binnenkant had verstevigd wegens een in rijding. In Kolmar heb ik ruimschoots de krant gehaald nadat ik con tact had gezocht met de impor teur van de Batavus fietsen al daar. Alvorens Kalmar te verlaten ben ik over Europa's langste brug (ruim 6 km) naar het Eiland „Oland" gefietst om daar een paar dagen rond te rijden. Vanuit Kalmar ging het in noordwestelijke richting via Jönköping naar Göteborg over mooie heuvels en door einde loze bosgebieden. In deze bossen werd ik tijdens het kamperen al belaagd door massa's muskieten en mieren. Onderweg werd ik door pech achtervolgd want de spaken in m'n achterwiel braken voort durend. Nu had ik reeds be merkt dat dit niet hetzelfde type spaak was als ik vorige tochten heb gebruikt. Dus naarmate er meer spaken bra ken groeide het idee om het hele wiel van andere spaken te voorzien. In Göteborg ben ik dus naar een fietsenwinkel gegaan en vroeg naar dat bepaald soort spaken. Die bleken ze niet te hebben en zelfs niet te ken nen; ook andere rijwielhande laren hadden ze niet. Er zat dus niets anders op dan de spaken uit Nederland te laten komen. Gelukkig kon ik voor enige tijd onderdak krijgen bij een verkoper uit de fietsenwinkel. Maar na 1 1/2 week waren de spaken uit Nederland nog niet gearriveerd. Met een broer van de verko per ben ik toen alle fietsen winkels in heel Göteborg afge reden en uiteindelijk vonden we in een klein gespecialiseerd race-fietsenwinkeltje de beno digde spaken. Het wachten was dus voorbij en nog diezelfde dag heb ik m'n achterwiel van nieuwe spaken voorzien en ben uit Göteborg vertrokken. Ik ben nu in Noorwegen, hier over in mijn volgende reisver slag. SCHIEDAM Omdat hij nog een appeltje met de directie te schillen had, heeft een 23-jari- ge Schiedammer in de nacht van zaterdag op zondag een ruit bij het Passage Theater in getrapt. Het is niet bekend of de jonge man deel uitmaakt van het personeel, dat onlangs geheel onverwacht werd ontslagen. Tegenover de politie gaf hij als motief een arbeidsgeschil op. Hij bleek overigens opnieuw aan het kortste eind te trek ken, want bij het vernielen van de ruit raakte zijn been dusdanig gewond dat een arts op de EHBO-post in het zie kenhuis niet minder dan 28 hechtingen moest aanbrengen. De twee eveneens gearresteer de metgezellen van de onfor tuinlijke vernieler zouden noch met de gebroken ruit, noch met het Passage Theater iets uitstaande hebben. Overigens werd in diezelfde nacht ook bij de Stichting Lentefeest, iets verderop aan de Broersvest, een grote ruit vernield. Twee jongens gooi den daar een bromfietswiel door de etalage. Naar het schijnt hadden de da ders geen ander motief dan verveling. Van een arbeidsge schil met Lentefeest was be slist geen sprake. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 SCHIEDAM De Scouts van de Burgemeester van Gaarengroep gaan op zomer kamp. De Waingoenga en Sioniehorden gaan dit jaar in Mexicaanse stijl naar de pampa's van Apeldoorn. Zij zullen daar verblijven van 14-21 augustus, wonende in een prachtige Mexicaanse haciënda. De landverkenners zullen van 14-21 augustus de bossen en weiden rondom de plaats Wel- lerloi in Limburg onveilig ma ken als zij daar hun round-up gaan houden. Je kunt er don der op zeggen dat zij als goede cowboys daar dan zeker met de één of andere schurk in aanraking zullen komen. De Rowans trekken dit jaar per fiets door Zuid Oost Enge land. Zwoegend tegen de heu vels van Kent en Sussex, zul len zij dan wel terugdenken aan de rustige gemakkelijke kanovakantie's over de rivie ren van België, Duitsland en Frankrijk. In ieder geval heb- SCHIEDAN Al is het sei zoen nog niet officiël van start gegaan, op het Volkstuinen complex Vijfsluizen heerst de laatste weken Koning Voetbal oppermachtig. Op het grasgazon vóór het clubgebouw traden dit week einde moeders binnen de krijt lijnen tegen een team van dochters. Dat de jeugd de tegenstanders van middelbare leeftijd zouden gaan verslaan stond bij voor baat vast. Het werd 10-2 in het voordeel van de dartele meid- jes. Uiteraard was er veel pu bliek dat van dit spektakel volop genoot. Er waren bloe men voor de zegevierende elf, en tevens tractatie. Eerder werd het bestuur uitge daagd het tegen een team van jongens op te nemen. Men ging glorieus tenonder. Het komende weekeind gaan de vaders een wedstrijd spelen tegen een team van jongens. Zo zoekt men bij Vijfhuizen beweging en amusement, iets wat de saamhorigheid onder de tuiniers weer wat kan ver stevigen. ben zij genoeg trainingsfiet stochten gehouden om eelt op een zekere plaats te krijgen. De datum van dit alles is van 7-21 augustus. Wie deze zomer van 7-21 au gustus op de Beulaker en Bel- terwijde vaart, loopt grote kans de zeeverkenners tegen te komen aangezien die daar dan hun zomerkamp houden. De Hollandse meren worden het eerste reisdoel van de nieuwe zeilsloep van de Wilde Vaart. Zij zullen van 10-24 juli preberen hun sloep veilig over die meren te loodsen. Ook het motorschip „Titanic" zal zich op die meren begeven met aan boord de Loodsen. Tijdens de kampen is het kontaktadres bij noodgeval len: dhr. A. van Duuren sr., tel. van 9.00-12.00 uur en van 15.00-22.00 uur, 010-709694. RIJNMOND Op vrijdag 30 juli 's middags om half vier vindt in het Rijnmondgebouw aan het Vasteland in Rotter dam een kleine historische ge beurtenis plaats. Daar wordt door burgemeester Peper van Rotterdam en voor zitter Oele van Rijnmond de Akte van aandelenoverdracht van de N.V. Afvalverwerking Rijnmond ondertekend. Nadat beide heren hun hand tekening hebben gezet is de overdracht van de N.V. AVR aan Rotterdam een feit. Op 18 januari besloot de Raad van Rijnmond tot overdracht van de aandelen. Op 20 janua ri bekrachtigden de aandeel houders van de N.V. AVR dit besluit, gevolgd door een posi tief besluit van de gemeente raad van Rotterdam op 28 ja nuari 1982. Op 2 juni tekenden Rotterdam en Rijnmond het convenant. De huidige Raad van Commis sarissen van de N.V. AVR treedt per augustus af. De overdracht werd noodzake lijk geacht gezien de enorme verliezen die de AVR leed. Het bedrijf, toen onder toe zicht van Rijnmond, zou beter af zijn als de gemeente Rotter dam het financiële beheer op zich nam, zo was de algemene opvatting. Na de vele miljoenen die het bedrijf de eerste jaren heeft verloren, is het de laatste tijd uit de rode cijfers gekomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 9