Veel balkons omgetoverd tot ware hangende tuinen m C.K0K Kermis zaterdag van start Vakature per video Eerste keuringsronde KMTP Parkeerprobleem rond Emmaplein Experiment op arbeidsbureau RANDSTAD urgerlijke tand Darwin GEBIT STUK nJ£ Stadsblad flHI Oude ambachten in tin. Rijnmond band ster in Amerikaanse tv-spot g: s AFWEZIG 010 - 260199 p i r ROTTERDAM Een nieuwe aanwinst voor de Rotterdamse Dier gaarde Blijdorp mag zeker het buitenterra rium worden ge noemd dat speciaal is ingericht voor Euro pese reptielen. Dit terrarium bestaat uit twee delen te weten: een vochtig moeras gedeelte, beplant mei inlandse moerasplan- ten en een droog rots achtig gedeelte waar op Europese vetplan ten en grassen zijn ge plant. In de vijvei welke zich in het moerasgedeelte be vindt, zijn Europese moerasschildpadden ondergebracht. Deze dieren behoren tot de bedreigde Europese diersoorten. Verder hebben Europese ha gedissen en slangen een plaats gekregen in dit terrarium. Ook de vogel burgerlijke stand kon met dit pracht exemplaar worden uitgebreid. J. VERINGMEIER 'N RANDSTAD EDITIE Eem ware hangende tuin valt waar te nemen in de wijk Nieuwland-Oost. Alleen het dagelijkse onderhoud hiervan bezorgt de samensteller hiervan vele uren werk. ff P. H. NIJKAMP huisarts t/m 20 augustus WATERWEG-NOORD Het Gewestelijke Arbeids bureau Nieuwe Waterweg Noord in Schiedam gaat zijn vakaturebank uitbreiden met het „Projekt Vi deobedrijfsreportage" (V.B.R.) Over enkele maan den kunnen werkzoekenden via een speciale moni tor kijken naar videofilms waarmee bedrijven uit de regio zich presenteren. I li/sl,,. Zaterdag start. gaat de jaarlijkse zomerkermis weer van PRIJSBREKERS VAN NOVOTEL novotel l HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 30 JULI 1982 PAGINA 3 Nieuwste aanwinst van Het ligt in de bedoeling dat dieren in alle jaargetij den in dit nieuwe terrari um zullen verblijven. Overwintering is namelijk voor Europese reptielen voorwaarde om in het voorjaar tot voortplanting over te gaan. Dit nieuwe is terrein omgeving verblijf. gelegen van het in de uilen- In de afgelopen maand kon de Blijdorpse Burgerlijke Stand de volgende geboorten in schrijven, te weten: 1 Wapiti hert; 1 giraffe, een kind van moeder Emma en vader Stan ley; 1 Addax antiloop, dieren die de zandige gebieden tussen het Tsjaadmeer en de Nijl be wonen; 1 damhert en 3 dwerg geiten. Verder kan worden ge meld dat de jonge vrouwelijke gorilla, die op 26 mei jl., dus 2 maanden geleden, is geboren het uitstekend maakt Zij staat ngeschreven onder de naam Gina. Men heeft echter de boreling 1 week na de geboorte bij moe der Salomé moeten weghalen. Gina wordt verzorgd door de familie Winterswijk. Ook het eerste kind van Salomé, haar zoon Gino, geboren in decem ber 1980, maakt het uitste kend. Bij de vogelafdeling kropen 1 Germaini pauwfazant, 1 Sal- vadori fazant, 2 Palawan fa zanten en 1 strohals ibis uit het ei. Het congres van de IUDZG (International Union of Direc tors of Zoological Gardens), dat dit jaar oorspronkelijk in Polen zou plaatsvinden is door Diergaarde Blijdorp overgeno men. Het zal, van 29 augustus tot 4 september a.s. worden ge houden. De burgemeester van Rotterdam, dr. A. Peper, zal dit congres op maandag 30 au gustus openen. Tenslotte wordt er achter de schermen hard gewerkt aan de Darwin tentoonstelling welke van 1 november 1982 tot 1 maart 1983 zal worden gehouden. Een en ander in het kader van het 125-jarig bestaan van de Diergaarde en ook omdat Darwin 100 jaar geleden is overleden. De tentoonstelling wordt groots opgezet, zodat het grote publiek kennis zal kunnen ne men van de historie van Dar-- win en van de achtergronden van de evolutie-theorie zoals men die nu ziet. De grote volière in de Rivièra Hal zal worden afgebroken om plaats te maken voor een deel van de tentoonstelling. Ook de inrichting van de Tropenkas wordt aangepast voor een spe ciaal onderdeel van het evene ment: een demonstratie over evolutie met Nederlandse planten en dieren. In de ir. P. Kosterkas en het Paviljoen zal in die periode een show worden gehouden van Nederlands huisdierrassen (Darwin was een fervent huis dieren liefhebber), terwijl in het Natuurhistorisch Museum een tentoonstelling wordt ge houden over fossiele mensen, zoogdieren en reptielen van Java. De Darwintentoonstelling, welke vanaf 1 november voor het publiek is opengesteld, zal op donderdag 4 november a.s. door de achterkleinzoon van Darwin officieel worden geo pend. Reparatie (daar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Pnvé 010-702986 R. de Kiewit Telefoon 010-732877 Pnvé 01899-17848 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKS ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Pnvé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPII Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter grilfie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-07-79 nr. 78/1979. 1-7-82 SCHIEDAM Voor de ook dit jaar weer uitge schreven wedstrijd bal- kon- en gevelversieringen door de K.M.T.P., afd. Schiedam hebben leden van de keuringscommissie de eerste rondgang door de stad gemaakt. Wat vooral opvalt is dat de aanbrengers van dergelijke bloem planten versieringen veel nut hebben gehad van de verstrekte voorlichting tijdens de Geraniummarkt door de K.M.T.P. en de afdeling Plant soenen van Gemeentewerken. Opvallend goed zijn hier en daar de gehanteerde kleuren- composities. Bij de beoordeling met toe kenning van de eerste punten kon tevens worden gecon stateerd dat vooral in de wij ken Groenoord en Nieuwland meer bloembakken zijn aange bracht dan in voorgaande ja ren. Hieronder waren opval lend veel kleine bakken die een verzorgde indruk maakte. Veel mensen veranderden hun balkon tot ware hangende tui nen, soms uitmuntend in kleu renpracht en een lust voor het oog. Voor wat betreft de ge vel ver sieringen valt in sommige wij ken fraaie aanleg te bewonde ren waaraan zichtbaar veel zorg is besteed. Uitspringers zijn hier de straten in Schie- dam-Zuid en in het oude Sin gelkwartier. Toch moest wor den vastgesteld als dat aan verschillende gevels een woe kering aan klimplanten is ont staan, overwinteraars die niet tijdig zijn teruggesnoeid. Iets dergelijks doet afbreuk aan het beoogde effect en zal het te geven keuringscijfer ze ker beïnvloeden. In de nazo mer maakt de keuringscom- missie in verschillende groep jes een tweede rondgang door de stad. Dan zal vooral worden gelet op de verzorging van bloemen en planten tijdens ontwikke ling en bloei. Andere jaren is het voorgekomen dat mensen goed waren begonnen, maar later te weinig omkeken naar hun versieringen. De tweede keuring zal dan ook in veel gevallen bepalend zijn voor het toekennen van prijzen. Voor de winnaars van de prijzen wordt ook nu weer K.M.T.P. een persoonlijke uitnodiging zullen ontvang en. een bijeenkomst georgani seerd, waarvcoor ze van de Tinnegieter broersvest 93 telef26 79 37 SCHIEDAM De Rijn mondband maakt furore. Het vermaarde Schie- damse muziekgezelschap blijkt het niet alleen als show ensemble goed te doen. De blazers en tromme laars blijken zo fotoge niek dat ze onlangs ver eeuwigd zijn voor de Amerikaanse televisie, overigens in een andere dan puur muzikale rol. In Amsterdam zijn deze week opnamen gemaakt van de Rijnmondband die verwerkt worden in een reklamefilmpje voor een nieuwe californische wijnsoort, de „Wild Irish Rose". Volgens de voor zitter van de Rijnmond band, G. J. van Aalten, was de betreffende fir- ma eerst opzoek naar een groep dansers. Toen deze choreografisch niet aan de eisen voldeden ging men op zoek naar een showkorps. Zo kwam men terecht bij de Schiedammers die na het proeven van het aan te prijzen produkt enthousiast tot mede werking besloten. Het filmpje veschijnt binnenkort op de Ameri kaanse tv. Van Aal ten doet overigens zeer be scheiden over dit optre den. Wat de uitwerking van het filmpje ook mag zijn, hij hoopt in ieder geval niet dat er een Amerikaans aanbod tot muciseren uit voort vloeit: „Een optreden in Ameri ka wordt veel bands fa taal. Op de ene of andere manier is dat niet goed voor het moreel. Dus zelfs als we een aanbod krijgen zullen we dat af slaan." SCHIEDAM Het vrijma ken van het kermisterrein aan het Emmaplein om de spullenbazen gelegenheid te geven hun tenten op te bou wen heeft dit jaar flink wat zweetdruppels gekost. Toen woensdag de binten, platen en facades uit de wa gens werden geladen ston den er ondanks het parkeer verbod nog verscheidene au to's op het plein. Vier agenten moesten met behulp van een krik deze au to's verwijderen. Een takel wagen had dit karwei aan zienlijk sneller kunnen kla ren, zodat omstanders al gauw met de vraag op de proppen kwamen waarom Schiedam eigenlijk geen wegsleepregeling kent. Zo'n regeling maakt het mo gelijk dat de auto van fout- parkeerders wordt verwij dert op kosten van de boosdoener zelf, die nader hand flink in de beurs moet tasten om zijn eigendom te rug te krijgen. Veel gemeen ten kennen zo'n wegsleepre geling. Schiedam staat er blijkbaar nogal aarzelend tegenover. Van een plan om samen met de gemeente Vlaardingen een takelwagen aan te schaf fen is nooit iets gekomen. Ruim en jaar geleden stelde Vlaardingen toen op eigen gelegenheid een wegsleepre- geïing in. De politie daar maakt regelmatig gebruik van. Automobilisten die gewend zijn hun wagen op het Em maplein te parkeren zullen de komende week elders een plekje moeten zoeken. Ook enkele parkeermeters aan de rand van het plein, met name die aan de Broersvest even voor het verkeerslicht, zijn tijdens de kermis buiten gebruik, omdat de bushalte van lijn 38 tijdelijk naar de Broersvest is verplaatst. In ruil voor deze problemen krijgt het centrum een week lang kermispret. Zaterdag om twee uur stelt burge meester Te Loo de attrakties in werking. Negen kinderen van Jeugd- Waarneming voor dringende gevallen A. C. Nija D. Ch. Zuiderweg C. J. J. Kloos P. J. v. Winterswijk huisartsen Aanvragen huisbezoek voor 9 uur 's morgens, via boodschappendienst, telefoon 206611 auto wor£ OIO Bjj WCC krijgt u zomaar 'n splinternieuwe auto te leen, als u uw eigen auto moeilijk kunt missen. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, A? Schiedam LID - FOCWA Al vanaf 1980 wordt in Rotter dam en Amersfoort met zo'n audiovisuele vakaturebank en de reakties daarop zijn over wegend positief. Elfhonderd mensen die met het projekt kennismaakten, werden hier over ondervraag en 69 procent van hen oordeeld positief te genover 13 procent negatief. Op het ogenblik worden, open- ïn o staande vakatures op een overzichtelijke manier gepre senteerd in de vakaturebank. In de toekomst wordt met be hulp van een sticker aangege ven wanneer er van een be paald bedrijf een videoband beschikbaar is. Op aanvraag kunnen die op een speciaal daarvoor opgestelde videomo nitor worden vertoond. De verwachting is, dat een visuele kennismaking de drempel naar bepaalde bedrijven kan verlagen. Een ander voordeel is dat een bemiddelaar op het arbeidsbu reau niet steeds hetzelfde ver haal hoeft af te steken over een bepaald bedrijf. Een film op video garandeert een hoge en konstante kwaliteit van de informatie. Momenteel worden in het ge west Nieuwe Waterweg Noord een aantal bedrijven gepolst om er achter te komen in hoe verre er belangstelling bestaat voor het videoprojekt. Bedrij ven, die niet zijn bejiaderd, maar wel interesse hebben, kunnen vóór 3 augustus 1982 kontakt opnemen met het ar beidsbureau. De vervaardiging van de vide ofilm kost ongeveer 30.000 gulden. De helft komt voor re kening van het bedrijf zelf. De andere helft bekostigt de Rijks Voorlichtings Dienst, die ook scenarioschrijvers en produ centen inhuurt voor het ma ken van de tien minuten du rende videoband. Eén copie gaat naar het ar beidsbureau en de andere co pie naar het bedrijf dat de film eventueel kan gebruiken op banenmarkten en dergelijke. land helpen hem daarbij. Niet onmogelijk is dat de burgemeester na afloop van een rondje in de zweefmolen zijn assistenten op poffer tjes zal trakteren. Hoofdgerech ten voor 14.20 inclusief drie dagverse groenten, gebakken aardappelen en/of frites en gemengde salade. Maandag Chili con came Dinsdag Kipfilet met paprika roomsaus Woensdag Lamsragout Donderdag Gepaneerde schnitzel Vrijdag Visragout met aardappelpuree en worteltjes Zaterdag Varkensmedaillon met ham, ossetong en champignons Zondag Gehakte biefstuk „Mexicane" WEET JE WEL Hargalaan 2, Schiedam telefoon 010-713322 Geboren: Mees z.v. van Velzen van Krimpen Roxanna S. d.v. Jansen Smit Andy M. z.v. Valies Ney- horst Mohamed z.v. Algafafi El Khalifioui Maria N. d.v. Mudde Hoog- endijk Rogier z.v. Kloos van Im- merseel Marvin z.v. Boensma van der Linden Majella J. D. d.v. Scholte Loef Reinier M. z.v. van Vliet van Lingen Wouter z.v. de Graaf Sou- dijn Martijn M. J. z.v. de Vries Schregardus Dennis z.v. Broeren van Vliet Marieke d.v. Tuinenburg van der Laaken Margaretha J. d.v. de Kruik van der Knaap Ferry z.v. Willemzteijn Bosch Richard z.v. van de Velde van den Akker Anne z.v. van Wamelen de Jager h Ondertrouwd: R. de Groot 26 en Y. M. van Amerongen 34 J. Haasnoot 26 en C. J. de Neef 29 H. Kreft 22 en E. Barten 20 H. J. Meijer 27 en J. M. van Grondelle 24 D. van der Pligt 23 en J. Hugo 27 Getrouwd: J. H. van Wijk 32 en F. E. A. Deichmann 27 Overleden: G. J. H. de Vos vr. e.v. L. Ber nard 60 L. Bernard man 61 C. Grevendeel man 61 H. C. van Dierendonck man 64 C. M. J. van den Berg vr geh gew m: B. Melchers 92 J. Kuiters man 78 J. de Jonge vr 48 C. J. Huijsdens man 56 M. Groenendaal man 66 L. de Graaf man 66 J. H. Meerhof man 85 A. Schalken man 86 A. Schots man 65 K. H. Oosterhoff man 75 W. C. Wapenaar vr geh gew m: K. Hoogerwerf 88 A. Kardolus vr geh gew m: G. van Gink 81 6 i

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 3