Nieuwe 15.- VANDAAG deze krant Ondanks rellen van maandag redelijk druk René Fons dirigeert Pelgrim's Zangers Geen f orellenkweek in Bad Groenoord f2 Stadsblad Extra korting theater Het stadhuis heeft eigen geschiedenis Old-timers worden bedreigd Royale winst voor honkbal in Schiedam in P. Groeneveld en Zn. Penning-Monza ET mm, VAKANTIETIJD BOWLINGTIJD BOWLING MUSIS GEBIT STUK Geen forellen in Bad Groenoord B. en W. weigeren bemiddeling in huurconflict Vers van de groothandel tegen bodemprijzen Burg. Honn. Gretelaan 91 (hoek Parkweg) Schiedam. Tel. 010 - 739755 Room m Lage prijzen Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren 30 augustus J. VERINGMEIER SCHIEDAM Op het kermisterrein aan het Emmaplein zijn maandagavond ongeregeldhe den uitgebroken. Een groep van naar schat ting honderd jongelui maakte het de exploi tant van een cakewalk-lunapark zo lastig, dat die daags na de rellen zijn spullen pakte. Bij de schermutseling vielen wel klappen maar geen gewonden. Volgens de officiële lezing van de politie ging het aanvankelijk om ongeveer 20 jongens die een ritje in de cakewalk-attractie wil den maken zonder daar voor te betalen. 's Vrijdags van 15.00 - 18.00 uur 's Zaterdags van 9.00 - 12.00 uur Vergezeld van jeugdige Schiedammertjes, opende burgemeester Te Loo zaterdag de kermis. Automaterialen SCHIEDAM Bad Groenoord wordt geen kweek plaats van forellen. Burgemeester en wethouders heb ben afwijzend beschikt op een voorstel van D'66 om het zwembad 's winters als kweekbak te gebruiken, omdat naar men vreest een groot deel van de vissen gestolen zou worden. SCHIEDAM Het „met vallen en op staan" en „op een oude fiets moetje het leren" ging letterlijk op tij dens het onderdeel fietscrossen in Jeugd land '82 dat afgelopen zaterdag in Schiedam werd gehouden. Fanatieke knaapjes vochten als proffesio- nele courreurs om de ereplaatsen. Niet alle coureurtjes in de dop kwamen er echter zonder kleer scheuren af zoals de bovenstaande foto-re portage van onze Randstad fotograaf wel laat zien. Maar ondanks de spektakulaire valpar tijen klommen de en thousiaste jongeman netjes toch weer op hun fietsen om de wedstrijd uit te rijden. Elders in deze krant kunt u lezen hoe het programma verder verliep. w <mm. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1982 - NR. 61 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG SCHIEDAM Het passage Theater Schiedam trekt voor de aantrekkelijke program ma's die ze ieder seizoen te bieden heeft veel te weinig bezoekers. Reden waarom de Stichting Passage Theater besloten heeft via een enorme korting een abonnement nog aantrekkelij ker te maken. Indien men gezamenlijk met tien personen eén abonnement neemt wordt er een totaal kor ting gegeven van maar liefst 25 procent. Verenigingen en personeels verenigingen kunnen hiervan profiteren en de clubkas spek ken. Normaal wordt er een korting verleend van vijftien procent op de toegangsprijzen bij aan schaf van een abonnement. Inmiddels heeft de Stichting het programma-boekje met alle programma's die u dit sei zoen kan verwachten uitge bracht. Hierin staan ook vier kinderprogramma's vermeld voor een abonnementsprijs van in het totaal twintig gul den. Voor jongeren zijn er abon nementen te verkrijgen voor vier voorstellingen. Zo'n abonnement kost 25 piek. de gehele week tot per uur per baan telefoon 010-732422 Niet op zaterdag Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 DUMBIgsEgaK I llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllMlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Kermis: volksvermaak tegen volksprijzen Toen de spullenbaas daarop de hulp inriep van de politie, die in een speciale caravan op de kermis stand-by was, zwol de groep amokmakers aan tot een grote menigte. De jongelui gebruikten oliebol len om de agenten te bekoge len, de politiepost werd be stormd en hier en daar wer den tikken uitgedeeld. Twee arrestanten van 19 en 20 jaar oud werden in de loop van de avond weer in vrijheid gesteld. Eén van hen kreeg een bekeuring wegens het zwaaien met een stuk hout met spijkers. Volgens de poli tie hing er al enkele avonden een gespannen sfeer op het kermisterrein, maar viel de omvang van de rel toen die eenmaal uitbrak, wel mee. Dat de exploitant van het lu napark het veld ruimde uit angst voor nieuwe schermutse lingen, wordt door collega kermisbazen tegengesproken: „Hij heeft hier gewoon de eerste avonden de room er af gehaald en is toen opgestapt naar een andere kermis, waar hij beter kan verdienen. Die vechtpartij was een mooi ex cuus om zijn contract af te bre ken. Wie een hond wil slaan kan altijd wel een stok vin den". De exploitanten zijn helemaal niet zo gelukkig met de relle tjes van maandagavond, omdat die de kermis een slechte naam bezorgen en hun brood winning in gevaar brengen. „Allicht gebeurt er altijd wel wat", zegt één van hen de vol gende morgen. „Het is druk en warm, nietwaar. En die jon gens hadden een borreltje op. Dat was de voornaamste oor zaak. En waar ging 't nou he lemaal om, misschien om zes gulden". -j i» pm SCHIEDAM - Het moet voor stadsgenoot René Fons een eer zijn om dirigent te mogen wor den van het Chr. Pelgrim's mannenkoor in Rotterdam-IJ- selmonde Dit groot interstedelijk man nenkoor maakt momenteel fu rore door o.a. zijn gramofoon- platen en zijn presentaties voor de radio. Het mannenkoor blijkt zoveel aantrekkingskracht te hebben, dat nieuwe leden staan te dringen om te worden inge schreven De spullenbazen zien veel lie ver ook eens positieve zaken onder de aandacht gebracht. Zoals het feit dat de prijzen voor de zweefmolen, de car rousel en al het andere ver maak dit jaar lager zijn dan ooit. „Want ook wij merken de re cessie, iedereen moet inleve ren. Óm het vol te houden zijn we teruggegaan naar af, naar het volksvermaak dus, en naar volksprijzen. Een ritje dat vroeger twee gulden kostte, kost nu één piek". Naar belangstelling heeft de kermis overigens niet te kla gen. Ondanks de stille vakan- tietijd stromen alle attracties redelijk vol. In een vorige standplaats, Tilburg, kon men zelfs over de spreekwoordelij ke hoofden lopen. Wel leeft het verwijt dat de gemeente te weinig voor de kermis doet. Adverteren bij voorbeeld: „Iedereen weet dat koel bier goed smaakt, maar toch blijft Heineken adverte ren. Met de kermis is dat net zo, je moet de mensen er even aan herinneren". „Een paar spandoeken aan uitvalswegen hadden won deren gedaan. De gemeente is daar zelf ook bij gebaat. Want hoe meer bezoekers er komen, hoe meer de pacht prijs omhoog kan". Relletjes of niet, de kermis blijft draaien. Ook zonder het lunapark. Het feestgedruis blijft tot en met zondag in Schiedam. Dam 26, Schiedam-centrum telefoon 262001-266817 B en W hebben het idee van de alternatieve democraten, die daar ongeveer een half jaar geleden mee op de prop pen kwamen nadat zij van een forellen-experiment in een Bussums zwembad vernomen hadden, ruimschoots bestu deerd. Blijkbaar wilde het stadsbe stuur eerst de uitslag van dit experiment afwachten. Dat blijkt mislukt. Éénderde van de Gooise forellen werd ille gaal opgevist en vermoedelijk smakelijk geconsumeerd. In Bad Groenoord, dat in de winter gesloten is maar niet streng bewaakt wordt, zou een groot deel van de edele vissen ^iiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiimiiiiiHMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiH Met vallen en opstaan naar verwachting een zelfde lot ondergaan. Een extra vei ligheidsman is te duur om fo- rellenkweek rendabel te ma ken. Een ander voorstel van D'66 is wel voor b en w overgenomen, namelijk het afdekken van de Schiedamse zwembaden met aluminiumfolie, dit om de warmte vast te houden. Proefnemingen hebben vorig jaar al uitgewezen dat op deze manier flink de energiereke ning van de baden bespaard kan worden. Het idee van de democraten om de baden te voorzien van windturbines, eveneens uit oogpunt van energiebesparing, is nog in studie. Volgens de antwoorden van b en w is reeds enige tijd een on derzoek gaande naar het ge bruik van windturbines. Dit onderzoek wordt verricht door de Openbare Nutsbedrijven. De resultaten zullen binnen kort bekend worden gemdakt. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1