Door „Missverstand" geen kusjes Excursies van NIVON Pt Stadsblad bokaal bowling competitie UW VAKMAN VOOR AL UW BLOEMDECORA TIES yVSTRTDTl'S J3'L 0°E IV[JE 3V ST-10 V te koop een zeer goedlopend snackbar bedrijf ALLE AUTOSCHADE BEERS f reek koelman Ledenver gadering Honkbal EDS-toernooi Bowlingstanden Grote deelname Winkeliersronde Amateursronde verbouwingen onifernouct renovatie schiedam tel. 010-268112 Vroege league Late league Pinf all klassement Maarten Lugtenburg gaar met een nipte voorsprong als eerste over de meet bij de liefhebbers/veteranen. Over de nieuwbouw bij de voetbalvereniging DHS is nog niet veel nieuws te melden. Op een vergadering in juni heeft hét bestuur aan de woordvoerder van de bouwkommissie Koos Kerssemeyer toegezegd het kon- takt met de sportraad te openen om diverse plannen door te spreken, hetgeen schriftelijk is gebeurd. „We kunnen van alles overhoop halen en als achteraf blijkt dat geen toestemming wordt verleend, dan zijn de kosten en moeite verloren gegaan," zegt DHS-voor zitter Karei Stegink. Grote hilariteit was er voor Frans van Thienen die met een carrie aan de start verscheen. Bij de veteranen werd er hard gekoerst. De bowlingploeg van de voetbalvereniging SVDPW bestaat uit: staand v.l.n.r. frans Rijsbergen, Piet Netten- breijer, Hans van der Haven, zittend John de Bruin en Willem vn Dalen. De winaars van de winkelirsronde op het ereschavot. SCHIEDAM Twee coureurs die tijdens de woensdagavond verreden Wielerronde van Schiedam als eerste over de streep gingen, hebben een belangrijk onderdeel van de prijs uitreiking moeten missen. Toen beide winnaars het podium beklommen om de kusjes in ontvangst te nemen van de ronde-miss, bleek deze lieftallige juffrouw verdwenen in de organisatorische mist. door Adri Boer Een storing in de commu nicatie tussen de sponsors, de miss zelf en haar pa troon, die haar tijdig naar het parcours zou brengen, was er de oorzaak van dat de organisatie in lichte verlegenheid werd ge bracht. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 6 AUGUSTUS 1982 PAGINA 7 j::#:j j':;ÓM Lange Kerkstraat 5 (t.o. Hema) - Schiedam. Tel. 010-266657, b.g.g. 266685 Wegens gezondheidsredenen met 32 zitplaatsen in Vlaardingen. Bij voorkeur geschikt voor energiek echtpaar met ervaring in deze branche Brieven onder nr. 2263 t.n.v. Groot Vlaar dingen, Postbus 52, 3130 AB Vlaardingen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimmiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim wordt feilloos hersteld door uitdeuken, spuiten Buitenhavenweg 160, telefoon 261046 Vraag vrijblijvend prijsopgave Op de laatst gehouden leden vergadering van de voetbal vereniging DHS, welke rede lijk goed was bezocht, zijn en kele belangrijke punten be handeld. Allereerst werd op voorstel van het bestuur besloten stren ger op te treden tegen de leden die niet op tijd hun kontributie betalen. Dit zal betekenen dat men voor 1 september de kon tributie over de eerste helft van het nieuwe seizoen moet voldoen. Gebeurt dit niet, dan wordt men niet meer opgesteld en ontvangt men geen weekbrief meer, tot men de kontributie heeft voldaan. De vergadering vond het een onverteerbare zaak dat een aantal leden zo laat hun kon tributie betaalden en drong aan op nog strengere maatre gelen, doch het bestuur wil voorlopig bovenstaande rege ling in de praktijk toetsen. Op deze vergadering trad ook een aantal bestuursleden af. Penningmeester Cees van der Windt, wedstrijdsekretaris Jaap Lijbers en 2e penning meester Ed Sternau gaven te kennen niet meer in hun hui dige funktie te willen aanblij ven. Met dien verstande dat Ed Sternau wel het werk dat hij voor DHS verrichtte, ook na zijn aftreden als bestuurslid blijft verrichten. Cees van der Windt blijft in het bestuur, maar nu als coör dinator van de kommissie voetbal-technische zaken. Tot wedstrijdsekretaris werd be noemd Kees van Hagen. Gezien de lange en veelzijdige staat van dienst, stelde het be stuur voor Cees van der Windt te benoemen tot lid van ver dienste, waarmee de vergade ring met veel enthousiasme akkoord ging. Naar een nieuwe penning meester wordt nog gezocht, er zijn wat kontakten, maar ze ker is nog niets. Tot zijn opvol ging geregeld is blijft Cees van der Windt de funktie van pen ningmeester waarnemen. Bij de jeugdkommissie trad mevrouw José Stegink af als tweede voorzitter, welke funk tie zal worden waargenomen door Willem van Pelt. Toege treden tot de jeugdkommissie is Cees van Loenen, die tevens zitting zal nemen in de kom missie voetbal-technische za ken. Zondag speelt het eerste honk balteam van SV en HV Schie dam weer een thuiswedstrijd, en wel tegen Laakkwartier. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein in sportpark Harga en begint om twee uur. Het EDS-toernooi om de Spaanse Polder Bokaal, welke is beschikbaar gesteld door de Spaarbank Rotterdam en waaraan wordt deelgenomen door de eerste afdelingen en Al elftallen van Feyenoord, Excelsior, De Musschen en EDS, wordt gehouden op 27, 28 en 29 augustus. De stand na acht weken in de bowlingkompetitie voor sport verenigingen is: 1. GTB 26 punten 2. Schietclub S'dam 21 1/2 punt 3. SVDPW 20 1/2 punt 4. TC Rijnmond 19 punten 5. Olympus 18 punten 6. DHS 14 punten 7. Excelsior'20 12 punten 8. OLDI 10 punten 9. SSC Harga 10 punten 10. De Watervrienden 9 pun ten 1. HBSS 20 punten 2. Alliantie 17 punten 3. NOAD 15 punten 4. WK 15 punten 5. UVG 14 punten 6. FCN'66 13 punten 7. Sportschool Lagerwaard 12 punten 8. Martinit 12 punten 9. Hermes DVS 10 punten 1. Sportschool Lagerwaard 2657 pinfalls 2. UVG 2607 pinfalls 3. Martinit 2603 pinfalls 4. WK 2568 pinfalls 5. NOAD 2566 pinfalls 6. Alliantie 2552 pinfalls 7. Hermes DVS 2511 pinfalls 8. HBSS 2421 pinfalls SCHIEDAM - Het Nederlands Instituut voor Volksontwikke ling en Natuurvriendenwerk (NIVON) organiseert ook de komende tijd weer diverse ex cursies. Op zaterdag 28 augustus is er een tocht naar Gorkum en Woudrichem, inclusief een boottochtje naar Slot Loeves- tein. Op 18 en 19 september wordt een weekende doorgebracht op het ABK huis in Eerbeek (kosten 45,- gulden), en op zondag 26 september wordt een wandeling gemaakt naar het Kralingse Bos. De stuurgroep Intergratiepro ject Reitsmahuis houdt op 25 en 26 september een thema weekende over „water" in Hoek van Holland. Kosten 15,- gulden, kinderen 10,- gulden. Nadere inlichtingen over deze aktiviteiten bij het se cretariaat van het NIVON, Damlaan 242, tel. 738486 uiteindelijk kwam als winnaar uit de bus Maarten Lugten burg uit Zuidland die de af stand aflegde in 51 minuten en 15 seconden. De totale uitslag van de eerste tien was: 1. Maarten Lugten burg, 2. Hans Lap, 3. Gerard Koop, 4. Peter Legierse, 5. Cor van der Tol, 6. Maarten Kom peer, 7. Gerard van Eek, 8. Mari Snoei, 9. Ben van de Heuvel en 10. Arie Tukker. Dat de winkeliersronde steeds meer in trek komt bij de Schiedamse middenstanders was woensdagavond duidelijk merkbaar, toen ruim 50 deel nemers aan de start versche nen. Grote hilariteit werd veroor zaakt door Doe-het-zelver Frans van Thienen, die met een carrier, compleet met een in elkaar gezet bouwpakket van een kast, bij de meet arri veerde. Zijn opmerking van „tussen al die snelle jongens maak ik toch geen enkele kans en daarom doe ik het maar zo", was illustrerend voor het plezier waarvoor deze ronde was opgezet. Rinus van der Ven van Ton van den Berg's tapijtcorner herhaalde zijn overwinning van het vorige jaar. Met een lichte voorsprong op slagerij K. van der Meer finishte hij als eerste. De totale uitslag van deze ron de was: 1. R. van der Ven van tapijtcorner, 2. K. van der Meer van de gelijknamige sla gerij, 3. H. Verspeek van elec- trotechniek, 4. N. Fillekes vis handelaar, 5. W. Jansen van herenkapsalon Schilperoort, 6. A. van der Geer van heren kapsalon Schilperoort, 7. N. de Lange van Hudson autobedrijf, Om kwart over zes, een kwar tier later dan gepland, kon Ton Verstraten als verkooplei der van Kreisel-Renault, ruim 80 renners wegschieten voor de categorie liefhebbers/vete ranen voor de afstand van 40 kilometer. Bekende namen als Peter Le gierse, Maarten Lugtenburg, Hans Lap, Arie Tukker en good-old Manus Brinkman, ga ven acte-de-precence. Met elke ronde verminderde het aantal deelnemers, maar de sterksten bleven over en 8. T. van der Meer van Chris Coppens slaapcomfort. Voor deze ronde had Het Nieuwe Stadsblad fraaie be kers beschikbaar gesteld. Deze werden door burger meester John te Loo en bu reauleider Jan Groeneveld aan de winnaars uitgereikt. Precies op het vastgestelde tijdstip, de achterstand op het tijdschema was reeds inge haald, loste burgemeester Te Loo het startschot voor de 73 amateurs. Schiedammer Ron Steens had het vaste voorne men om nu eens van zich doen spreken. Deze illusie werd echter al snel de kop ingedrukt toen hij onderuit ging toen een toe schouwer zonder op te letten het parcours overstak. Steens ging over de kop en moest met enige schaafwonden door een medewerker van het Rode Kruis worden behandeld. De kopgrroep van zes werd hier door met één verminderd. Pim Bosch, Wiebe van der Hoef, Wiege de Hoedt, Arie Versluis en Jan de Groot gin gen door en hadden met nog 20 ronden voor de boeg een voorsprong van 25 seconden. Toen er nog tien ronden moes ten worden afgelegd was de voorsprong al opgelopen tot een halve minuut. Toen er nog zes ronden waren te gaan, spurtte Wil van Montfoort van het peloton weg op zoek naar de koplopers. Drie ronden reed hij alleen, maar dit werd het toch te machtig. Hij werd door het peloton te ruggehaald. De voorsprong van de kopgroep slonk ook zienderogen. Toen aan de laat ste ronde werd begonnen was de voorsprong teruggebracht tot slechts 15 seconden. Het vijftal liet zich echter in de laatste ronde niet verrassen en een sterke finish werd in gezet. Arie Versluis bleek de slimste. Met een voorsprong van twee meter ging hij als eerste over de streep. De 65 kilometer werd door de winnaar afgelegd in één uur, 35 minuten en 54 seconden. De totasle uitslag was: 1. Arie Versluis, 2. Pim Bosch, 3. Wie be van de Hoef, 4. Wiege de Hoedt, 5. Jan de Groot, 6. Krijn Sintnicolaas, 7. Jan Klomp, 8. Aldo de Ruig, 9. Wil van Montfoort en 10. Marco Dijkerman. Deze 42-ste ronde van Schie dam was georganiseerd door de Rennersclub Schiedam- Harga en mogelijk gemaakt door de sponsors: Vastgoed van Dorst, Frans van Thienen, Tapijtcorner, herenkapper Collé, Roza bloemsierkunst, Het Vrije Volk, Het Nieuwe Stadfsblad, Coca Cola en De Amstelbron. De jury bestond uit: George Gelderblom uit Oud-Alblas, Cees Smolders uit Maas sluis, Aad Hoogwerf uit Vlaardingen, Tjerk Nie mann uit Rotterdam, Melse Kieviet uit 's-Gravendeel, Franzien en Wim Post uit Schiedam. xjSCHIEDAM Het bowlingteam van de voetbalvereniging SSVDPW is na twee jaar weer terug in de bowlingkompetitie jjjjvoor sportverenigingen die in het Musis Sacrum wordt ge- ijjj houden. j:j:„De eerste twee jaar hebben wij ook meegedaan, maar daar- jjjjna zakte de animo, maar nu zijn wij weer present en draaien jjjjnog mee in de bovenste regionen ook", zegt Hans van der jij: Haven. „We draaien nu zelfs goed en we rekenen ook op een :j:j plaatsje in de halve finale". jjjjDe ploeg van SVDPW bestaat uit zeven enthousiaste bow- jijjlers. „Komen er echter meer vanuit de vereniging zijn zij bij :j:j ons welkom en gaan we gewoon rouleren", laat Hans weten, jjjj Hans van der Haven voetbalt bij SVDPW in het veteranenelf- jjjjtal, wat in de kompetitie als het zevende elftal is ingedeeld, •jij „Vanuit dit elftal is het initiatief gekomen om weer aan deze jiji kompetitie mee te doen", zegt van der Haven enthousiast, jjjj Over de belangstelling vanuit bestuurszijde is Hans van der jjij Have niet best te spreken. „We zijn nu acht wedstrijden op jiji weg en we hebben nog niemand van het bestuur gezien, jiji Ik zou dat wel op prijs stellen. We voeren uiteindelijk de ijij naam van de vereniging. jiji Als we eventueel een geldprijs zouden winnen, dan verwach- jijj ten ze van ons ook dat we die besteden aan de club, zoals ijij bijvoorbeeld voor het jeugdwerk. We rekenen er wel op dat jiji ze bij de prijsuitreiking aanwezig zijn". Zo kregen Maarten Lugten burg, die de ronde van de lief hebbers/veteranen won, en Rinus van der Ven, winnaar van de winkeliersronde, wel bloemen, maar geen zoenen. En vooral het vooruitzicht van die laatste attractie had hen tot zulke goede prestaties aange zet... De sfeer klaarde echter op toen Petra Steyger, verkoop ster van Boutique L'Annette aan de Hoogstraat, zich wat later bij de jurywagen meld de om bij de amateursronde alsnog de traditionele om helzingen uit te voeren. Ondertussen werd alom weer de mening vernomen dat, als er dan eens een wielerronde wordt gehouden in Schiedam, en dat is slechts één keer per jaar, er altijd wel iets mis loopt. De gezellige sfeer rond het parcours leed er overigens niet onder. Arie Verlinde van de sportraad maakte door de mi crofoon renners en organisatie terecht een compliment: „Jul lie hebben Schiedam een leu ke avond bezorgd".

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 7