Bloementocht" over 280 kilometer Wereld lijkt op kruitvat" Hengelen: 55 plus concours voor leden Stadsblad bokaal bowling competitie Uitslagen de Postduif RANDSTAD-EDITIES VERSCHIJNEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. Clubbladredakties Zaalvoetbal Opening Bondsgebouw Sluitingsavond Jeugdkamp Dalend ledental SCHIEDAM/VLAARDINGEN Zestien rols toel-atleten, waarvan drie leden van de Schie damse Invaliden Sportvereniging De Ooievaars, te weten Huub Nelisse (Vlaardingen), Kees Keus (Den Haag) en Eddy Pieterse (Maassluis), hebben deelgenomen aan de eerste bloemenmarathon, die was georganiseerd door SOG (Stichting Organisa tie Gehandicaptensport). Ledenvergadering Financiering Achterstand SVV—DS'79 Spaansepolder- bokaal Klaverjassen Prijsbrekers Novotel Schiedam novotel Experiment De drie leden van SIS De Ooievaars die de bloemen-marathon tot het einde hebben volbracht. SCHIEDAM Zoals de voetbalverenigingen zich gaan opmaken voor het nieuwe seizoen, zo is ook de scheidsrechters- commissie en iedere scheidsrechter voor zich, druk doende om zich op het nieuwe sei zoen voor te bereiden. De bowlingploeg van sportschool Lagerwaard, staand v.l.n.r.: Henk Nossent, Henk Oosterveer, Dries van der Vlist, zittend John Zuidam, Marcel van der Vliet en Jan Hordijk. Gepromoveerd Nieuwe talenten Henk van der Veer, oud scheidsrechter, Aad Gudde, hoogste groep amateurs en Henk Offenberg, nieuwkomer, zien allen met belangstelling uit naar het nieuwe voet balseizoen. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 20 AUGUSTUS 1982 PAGINA 13 Nieuwe Stadsblad Rolstoel atleten rijden marathon In de cricketcompetitie ging het er zondag knap span nend aan toe op Thurlede, toen Exeelsior'20 bezoek had van Rood en Wit uit Haar lem. De Schiedammers be haalden een belangrijke overwinning en hebben nu de onderste plaats verlaten in de competitie van de hoofdklasse. De Haarlemmers, onder leiding van captain Henny Wijkhuizen, togen als eerste naar de wickets. De Schiedamse aanval en fiel ding, zoals al het gehele seizoen goed op dreef, draaide ook nu weer op volle toeren. Cracks als Emerson Trotman en Senhouse gingen voor weinig runs terug naar het paviljoen. Uiteindelijk kwamen de gasten tot een totaal van 104. De bow- lingcijfers van Excelsior waren: Ton de Leede (4 voor 26), Ru pert Gomes (3 voor 13), Hans Gouka (2 voor 37) en Rob de Leede (1 voor 8). Van het openingspaar van Ex celsior hield alleen Rupert Go- mes goed stand. Zeer fraai bat tend, met wat steun van de an dere bats, werden de bowlers Senhouse en Trotman door Go- mes goed onder handen geno men. Laatstgenoemde kwam vrij snel aan zijn 50 punten, doch kon di rect daarna gevangen worden op square leg. Daarna werd het van bal tot bal spannender. Op een gegeven moment was de stand 102 voor 9. Rob de Leede overleefde twee ballen en ui'tèindelijk scoorde Koos Gouka onder hoogspan ning de winninghit. Aanstaande zondag kan defini tief afstand genomen worden van de laatste plaats, indien uit gewonnen wordt van ACC. Het team is compleet, René Schewe is weer in ere hersteld, zodat zonder vrees een positief resul taat verwacht kan worden. In oktober start in Rotterdam een korte cursus voor clubbla- dredakteuren. Deze wordt op drie avonden gegeven en kost vijftien gulden per persoon. Do cent is de heer J. Roelfs uit Bad hoevedorp. Deze weet de cursus op plezie rige en stimulerende wijze 1,e presenteren. De onderwerpen zijn: hoe verbeteren we de in houd (de tekst), de lay-out en hoe kunnen we de organisatie rond het uitbrengen van het clubblad nog verder verbete ren. Aanmeldingsformulieren en in lichtingen zijn te verkrijgen bij. Bureau RCSU Zuid Holland, Beukelsweg 55b, 3022 GD Rot terdam telefoon 772310. Het programma voor de zaalb- voetbalcompetitie die maandag 23 augustus van start gaat, is: EDS—SVDP, 20.30 uur, Ener giehal. DHSWK, 19.45 uur, sporthal Margriet. GASSPSV, 20.30 uur, sport hal Margriet. HBSS—Schied. Boys, 21.15 uur, sporthal Margriet. OACN BoysSchiedam, 22.00 uur, sporthal Margriet. DemosRKWIK, 20.30 uur, Energiehal (woensdag) VSVBpC, 22.15 uur, sporthal Westwijk (woensdag) Op zaterdag 28 augustus zal het nieuwe bondsgebouw van de af deling Rotterdam van de KNVB officieel geopend wor den. Om elf uur zal de ope ningshandeling verricht wor den door de Schiedammer Jan Bijloo ere-voorzitter van de KNVB afdeling Rotterdam. Nadien is er gelegenheid tot be zichtiging van het gebouw dat is gelegen aan de Leningradplaats 13-15 in Rotterdam Bij Hermes DVS is op zaterdag 4 september de traditionele slui- tingsavond van het cricketsei-" zoen. Vanaf half zeven is het borrelen in de soos en om acht uur is er een diner voor alle cricketters en belangstellenden. Het feest wordt gehouden in het clubhuis in sportpark Harga. In verband met een thuisweds trijd van het eerste team gaat de familiecricketdag zaterdag 21 augustus niet door. Het jeugdbestuur van de voet balvereniging SVDPW heeft de plannen gereed om in de paas vakantie een jeugdkamp te or ganiseren in Sevenum te Lim burg. Dit kamp zal een hele week duren en wel van 2 tot en met 8 april. De prijs per persoon is voorlopig vastgesteld op f 140,Voor inlichtingen kan men terecht bij: Th. Snelleman, tel. 730023, P. van Horik tel. 735157, C. Moret tel. 713779 of bij G. Bok tel. 733613. In het clubblad van de korf balvereniging Succes maakt nieuwe voorzitter Ronald Bijl in zijn voorwoord enige opmer kingen over feiten waar de ver eniging mee geconfronteerd wordt. Ten eerste is dat een teruglo pend ledental. Er zijn momen teel nog maar 56 spelende se niorleden, 19 spelende juniorle den en 13 spelende adspirant- leden. Ook krijgt het bestuur, dat nogal wat moest schuiven om tot een aanvaardbare sa menstelling te komen, te maken met grotere financiële risico's door zaalhuur, veldhuurverho- ging, hogere electra rekeningen en de hoognodige inventaris vernieuwingen. Tevens krijgt het bestuur te ma ken met een mindere club-ge- bondenheid, dus minder animo om wat voor de club te doen. Ronald Bijl schrijft dat bovens taande negatieve effecten niet alleen door een goedwillend en hardwerkend bestuur ongedaan kunnen worden gemaakt, maar dat zij de medewerking nodig hebben van alle leden van de vereniging. in etappes Vorige week zaterdag, tij dens het bloemencorso in Rijnsburg, reden zij de pro loog, en aansluitend namen de rolstoelers deel aan het bloemencorso op het traject Flora bloemenveiling, Rijns burg, Groenoordhallen Lei den. Daarna vertrokken de deel nemers per bus naar Aken in Duitsland, de eerste echte etappeplaats voor de tocht van 280 kilometer, verdeeld over acht dagen. Het was de eerste keer dat een dergelijk sportevenement in Nederland werd gehouden. De deelnemers zijn allen lid van erkende sportclubs voor gehan dicapten. Elke dag legden zij een trajecl af van ongeveer 40 kilometer, waarvan de laatste tien kilome ter in wedstrijdverband ging. Dit hield in, dat, net als in de Tour de France, er klassemen ten voor de gele, groene en witte trui werden opgemaakt. De route van de tocht liep vanaf Aken via Maastricht, Weert, Eindhoven, Waalwijk, Schoon hoven en Zoetermeer naar Oegstgeest, waar zaterdag de fi nish was. Het bestuur van de stichting SOG bestaat uit een aantal des kundigen dat zich reeds vele ja ren met de organisatie van sportevenementen bezighoudt. De SOG hoopt dat dit initiatief zal uitgroeien tot een jaarlijks weerkerend sportief gebeuren, dat zal bijdragen tot een beter begrip van de rol van gehandi capten in onze samenleving. De hockeyvereniging Spirit houdt op vrijdag 17 september de algemene jaarlijkse leden vergadering. Deze kan heel in teressant zijn daar onder de ru briek aftredende bestuursleden o.a. voorzitter A. van der Steen is vermeld. Na jaren trouwe dienst stelt hij zich niet meer herkiesbaar. Ook zal er een nieuw bestuurslid bij moeten komen voor G. van Leeuwaarden die tussentijds is afgetreden. Bij de hockeyvereniging Asvion zorgen 19 leden voor een contri butieachterstand van ruim ze ventienhonderd gulden. De penningmeester van de vereni ging doet een oproep om voor 31 augustus betaald te hebben anders volgt onherroepelijk een schorsing. De achterstanden variëren van 320 gulden tot negen gulden dertig. Voor de competitie in de eerste divisie speelt SVV dinsdag avond de eerste thuiswedstrijd tegen DS'79 uit Dordrecht. Za terdagavond speelt de ploeg van trainer Nol de Ruiter tegen MVV in het verre zuiden. De wedstrijd wordt gespeeld in sportpark Harga en begint om half acht. De financiering geschiedt door bijdragen van particulieren en bedrijven, terwijl voor de ploe gen een bescheiden sponsoring mogelijk is. Van de deelnemers werd een inschrijfgeld van vijf tig gulden gevraagd welk ech- Het programma voor de Spaansepolder-bokaal van de voetbalvereniging EDS is: Vrij dag 27 augustus, aanvang zeven uur, EDS tegen Excelsior en Feyenoord tegen De Musschen. Zaterdag 28 augustus wordt ge speeld EDS Al tegen Excelsior Al en peyenoord Al tegen De Musschen Al. Deze wedstrijden beginnen om twaalf uur en om drie uur wordt gespeeld om de plaatsen één tot en met vier. Op zondag 29 augustus wordt om twaalf uur gespeeld voor de derde en vierde plaats van de senioren en om twee uur is de finale. Het toernooi wordt gespeeld op het terrein van EDS aan de Thurle- deweg. Op vrijdag 3 september start het wijkcentrum De Blauwe Brug van de stichting samenlevings opbouw Schiedam-Noord, weer met klaverjassen. De aanvang is acht uuj^en de toegangsprijs bedraagt twee gulden. Er worden drie prijzen beschikbaar gesteld. Voor in lichtingen kan men bellen tele foon 706436. SCHIEDAM De concours commissie van de H.S.V. „Schiedam en Omstreken" or ganiseert op woensdag 25 au gustus een 55 plus concours voor eigen leden. Er wordt ge vist van 9 tot 12 uur in de Pol dervaart. De prijzen zijn 1 op 4. Inschrijven voor het concours is mogelijk bij de plaatselijke hen gelsportzaken en waar verder aankondigingsbiljetten zijn op gehangen. De inschrijving sluit op dinsdagmiddag 16.00 uur. De loting voor de visplaatsen ge schiedt hierna. De steknum- mers zijn op de visdag op 8.15 uur af te halen bij het Panne- koekhuis „De Vijver" in het Beatrixpark. Hier worden na afloop van het concours tevens de prijzen uitgereikt. Vrijdag 20 augustus Visschotel, worteltjes, puree, mosterd saus Zaterdag 21 augustus Cotelet met ham saus kaas mousse gegratineerd Zondag 22 augustus Gegrillde kipfilet met ananas en kerrysaus, rijst Maandag 23 augustus Gepaneerde schnitzel Dinsdag 24augustus Gehakte biefstuk „mexicaine" Woensdag 25 augustus Spaghetti Bolognaise Donderdag 26 augustus Nassie haché met rijst en ei Vrijdag 27 augustus Gefrituurde scholfilets, remoulade saus Zaterdag 28 augustus Vlees spies met pepersaus Zondag 29 augustus Varkensmedaillons met ham. champignons en uien. ragout, kaas WEETJE WEL Hargalaan 2. Schiedam telefoon 010-713322 ter werd terugontvangen bij het uitrijden van de marathon. Een aantal deskundige vrijwil ligers droeg zorg voor de medi sche, para-medische en techni sche begeleiding. De drie leden van SIS De Ooievaars hebben allen de tocht volbracht. Ze zijn zelfs bij de eerste tien geëindigd in het algemeen klassement. Huub Nelisse eindigde als zesde, Eddy Pieterse als acht ste en Kees Keus als negende. De trainer van de rolstoelbas- ketbalploeg van De Ooievaars Huub Nelisse hierover: „Doors laggevend was het materiaal. Er waren negen deelnemers net een echte racestoel. Wij moes ten het met een stoel doen, waar we ook in basketballen. Volgend jaar doen We zeker weer mee, maar dan zqilen wij alle drie een racestoel aanschaf fen". Een racestoel kost echter zo rond de twee en een half dui zend gulden. Een sponsor zou deze sportlieden daarom een grote dienst kunnen bewijzen. Huub Nelisse weer: „Het was een uitdaging maar tevens een goede conditietraining voor onze rolstoelbasketbalsport". Het experiment dat de Stichting Organisatie Gehandicaptens port is in alle opzichten ge slaagd en voor herhaling vat baar. Voor volgend jaar ver wacht het bestuur een grotere deelname. Er zijn nu reeds bui tenlandse atleten die hebben toegezegd om in 1983 present te zijn. Alles kan dan beter en zorgvuldiger geregeld worden. Huub Nelisse tot slot: „Ik hoop dat er dan nog meer le den van onze vereniging mee doen. Er waren er genoeg die wel interesse hadden, maar ze durfden het gewoon niet aan". Scheidsrechters klaar voor nieuw seizoen Eén van de mensen, daar zeer nauw bij betrokken is IIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIILi= SCHIEDAM In de bow lingcompetitie om de Stads blad-bokaal voor sportver enigingen, waarvan van avond de finale wordt ge speeld doet het team van sportschool Lagerwaard voor de eerste keer mee. De ploeg bestaat geheel uit sportbowlers van bowling centrum De Walvis. Henk Oosterveer: „Wij komen dik wijls bij Peter Lagerwaard voor conditietraining, en daar is ook dit ploegje ge vormd voor deze competitie". De ploeg is gewend in een ander bowlinghuis te spelen. Oosterveer: „Wij zijn sport bowlers en het maakt niet uit waar wij spelen. Deze compe titie was voor ons een goede training. Volgend jaar komt Lagerwaard met een ploeg uit die bestaat uit judoka's. De leden van de bowling- bond Schiedam/De Walvis spelen allen in verschillende teams mee in de competitie van de Nederlandse Bowling Federatie. Jan Hordijk en Henk Ooster veer komen uit in de tweede klas van de nationale league, de overigen spelen in de derde en vierde klas. Voor de competitie spelen ze soms drie maal per week en dan ook nog eens de training, dus er kan gesproken worden van ervaren bowlers. Henk Oosterveer en Dries van der Vliet zijn ook nog officieel trainer A van de NBF. Zij zijn bevoegd om les te geven aan elke bowler. Van de ruim 300 leden tel lende Bowlingbond Schie dam/De Walvis is Henk Oos terveer voorzitter, Marcel van Vliet secretaris en John Zuidam penningmeester. TÏIIillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIMIIIIIIIIIIIIIillllllllli' ongetwijfeld Henk van der Veer, oud scheidsrechter en momenteel waarnemer be taald voetbal, én toezicht houder voor de tuchtcom- missie van het betaalde voetbal. Ook de amateurs liggen Henk van der Veer na aan het hart, in het bijzonder de scheidsrechters die zowel in de KNVB als de af deling Rotterdam leiding aan de wedstrijden moeten geven. Hij daarover: „Bij het begin van het nievwe seizoen zie ik be langstellend uit of er voldoende scheidsrechters zijn. Men zegt altijd dat er beter gevoetbald moet worden, dat kan, als er ook voldoende leiding is. Leiding geven bij voetbal is vandaag de dag ontzettend moeilijk, maar leiding aan vaarden nog veel moeilijker. Vooral op deze wereld die meer op een kruitvat lijkt, dan op een stukje grond waar we gezellig kunnen leven en sporten". De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging, waar Henk van der Veer ook bestuurslid van is, telt momenteel 50 aktieve scheids rechters, waarvan er tien weds trijden leiden in de KNVB, en de rest in de afdeling Rotter dam. Er is een periode geweest dat er drie Schiedammers in het be taalde voetbal als scheidsrech ter optraden, Lou van Ravens, Coen Brouwer en Henk van der Veer. „Ik zou het bijzonder prettig vinden als in de toekomst weer eens een betaald scheidsrechter uit Schiedam zou toetreden. Ik volg met belangstelling de jon gere knapen. Er is talent ge noeg", zegt Van der Veer. Met ingang van het nieuwe sei zoen zijn weer drie leden van de afdeling Rotterdam gepro moveerd naar de KNVB. Daar bij waren twee Schiedammers, te weten Co Gerrets en Loui Harreman. Daaruit blijkt ook weer dat er in Schiedam goede scheidsrechters aanwezig zijn. Aad Gudde (41), bijkantoorhou der van de Bondsspaarbank Schiedam, leidt wedstrijden in de hoogste afdeling van het amateurvoetbal. Negentien jaar geleden begon Gudde als arbi ter. Na zes jaar in de RVB weds trijden te hebben geleid, ging hij over naar de KNVB, waar hij nu al weer dertien jaar mee loopt. „Twee jaar geleden heb ik een proefjaar gehad voor het be taalde voetbal. Ik dacht bij me zelf dat de zaak voor 99 procent beklonken was en ook mijn be geleider Henk van der Veer dacht er zc over. Henk zat 's avonds bij mij thuis, toen er gebeld zou worden of ik wel of niet naar het betaalde voetbal overging. Ik kreeg toen de mededeling dat ik niet over ging omdat er „betere" waren. Een week daarvoor heb ik nog een aanstelling gekregen voor de wedstrijd van het Neder lands-amateur-elftal tegen Engeland. Ik was zo teleurge steld dat het niet doorging, dat ik voor die wedstrijd afgeschre ven heb", zegt Aad Gudde. Het afgelopen seizoen waren er toch weer hoogtepunten voor deze Schiedammer. Hij kreeg de finale toegewezen voor de KNVB beker west 2, en leidde de finale van de Rijnmond-Cup. Ook kwam hij weer uit de bus met de hoogste cijfers van het district West 2. De scheidsrech- terscommissie van het district kan Aad Gudde dus weer voor dragen aan de commissie van het betaald voetbal. Gudde voelt hier niets meer voor. Hij heeft het in de amateursector reuze naar zijn zin. De laatste tijd zijn er ook weer enkele nieuwe talenten toege treden, o.a. Henk Offenberg, Dolf de Ruiter, Peter Broekhof en Wout van Vuuren. Henk van der Veer: „Mijn me ning is dat deze jongens alles in zich hebben om een goede scheidsrechter te worden. Ik heb deze jongens vele malen aan het werk gezien, zoals bij voorbeeld in de Algemene Be drijfsvoetbal Competitie en dat zijn toch heus geen gemakke lijke wedstrijden". „Arbitreren is niet alleen een wedstrijd leiden. Er moet ont zettend veel aan de conditie worden gedaan. Ook is het be langrijk om lezingen bij te wo nen van gerenomeerde spre kers en dat kan door de cluba vonden te bezoeken van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging". Henk Offenberg, directeur van autobedrijf City, is één van die nieuwe talenten. Vijftien jaar lang speelde hij in het eerste elftal van SFC. Vorig seizoen trad hij tot het gilde toe. Hij is gestart in de reserve derde klas. Daar is het leiden van wedstrij den ontzettend moeilijk. Hij heeft snel promotie gemaakt en gaat het nieuwe seizoen in groep drie van de RVB leiden. Henk Offenberg heeft één ideaal, om op te klimmen tot de hoogste klasse van het amateur voetbal. Met al een promotie in het eerste jaar moet dit toch geen problemen opleveren. SCHIEDAM Afgelopen weekend nam de Postduif met 220 duiven deel aan een wed vlucht vanuit Corbeil, 395 km. De duiven werden gelost om 11.45 uur. De eerst aangekomen prijsduif werd geklokt om 16.25 uur, de laatste om 17.02 uur. Uitslag: 1. J. Vrauwdeunt; 2-6 H. Triel; 3-5-7 L. Lems; 4. J. Koster; 8. v. Leijden; 9. A. Her- shach: 10. Sanstra-Remeijsen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13