Astroloog in moeilijke tijden druk bezet I? „Foutje" bij S.S.S.W. Aanmaningen huurverhoging niet terecht Werkgroep „Stop Rijksweg 19"; Postzeqelhandej LAURENS BEe KRAMER ■Bg WINTER. GIDSEN UtOfk Geitenkeuring van „Ons Genoegen" rj In Schipluiden 99 Cursusboekje voor iedereen Hobby winkel De volgende wintergidsen vindt u nu bij Duton: Holland International Arke Reizen Travel Club Hotel Plan Marysol van Ginkel B.B.I. Transalpino de Snelle Vliet Zonne Tour Club Escolette En elke dag komen er meer bij... kom dus snel even langs bij Duton! reis- en passageburo VLAARDINGEN In tegenstelling tot veler verwachting zetelt de astroloog niet in een obs cuur kamertje, maar in een ruim, royaal verlicht kantoor met aan de wand enkele stillevens, een barometer en een klok. Op tafel ligt een nummer van het tijdschrift „Toe komst", het bureau wordt gesierd door drie delen Hogere Psychologie. Naast de telefoon een pak ta rotkaarten Strohalm Trillingen Nuchter Jo van der Snoek: „Het staat in de sterren". Oorlog Cursus Lezers schrijven Foutje VLAARDINGEN/SCHIEDAM De werkgroep Stop Rijksweg 19 heeft deze week een reaktie gegeven op het onlangs gepubliceerde „Voorontwerp voor de Re constructie Midden Delfland". Hoogstraat 106a Vlaardingen Rotterdamsedijk 403 Schiedam TelefoonOIO-73ÏO11* Onjuist Landbouw NIEUWE AUTO I Schiedam a A 010 - 260199 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 20 AUGUSTUS 1982 PAGINA 3 De sterren als strohalm In die nogal zakelijk aan doende omgeving -hij wik kelt er tenslotte ook zijn ver zekeringen af- kan Jo van der Snoek (65) toch heel be vlogen praten over wat sinds een jaar of vijf zijn tweede leven is geworden: het ge ven van astrologische consulten. In toenemende mate verschij nen er zoekers en ontheem den op zijn spreekuur. Zij zijn bereid 75 gulden of meer te betalen voor een blik in de toekotmst. Driekwart van de klanten is van het vrouwe lijke geslacht, en velen zijn eenzaam. „Maar je moet niet denken dat ze hier in rijen op de stoep staan, enkel omdat ze een vriend willen. Ze vragen ook over hun werk, de kinderen, de familie". Aan belangstelling heeft de as troloog geen gebrek. „W( leven in het tijdperk van de Water man, iedereen denkt in de eerste plaats aan zichzelf. En lilMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII SCHIEDAM Het pro gramma-boekje voor het kursusprogramma 1982-1983 is uit. Het boekje dat is versche nen onder de titel „doen" is een uitgave van de Schiedamse Ge meenschap, De Trechter, de Open School, de V.O.S. en de Stichting Huishoudelijke Voor lichting. Op 30 pagina's is een overzicht gemaakt van alle kursussen die de organisatie's presenteren, alsmede wat informatie over de organisaties zelf. Het boekje is in een oplage van 8.500 exemplaren gedrukt door de bedrijfsvereniging Schie- mond. Het zal verspreid worden op 25 distributiepunten in de stad en daarnaast zal het ook nog eens aan ongeveer 3000 Schiedam mers worden toegezonden. De betrokken organisaties on dersteunen hun aktie door het verspreid over de wijken op hangen van 250 affiches. Van de zijde van Schiedam is aan dit initiatief medewerking verleend door de afdeling Cul tuur-, Sport- en Jeugdzaken en het bureau voorlichting. Illlllll'lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Nieuwe Stadsblad 'N RANDSTAD EDITIE KANTOOR Broerevest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010 732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Teleloon 010-732877 Privé 010-702986 R. de Kiewit Teleloon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKS ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange EINDRED AKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk telefoon 070 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-07-79 nr. 78/1979. 1-7-82 iedereen verkeert in onzeker heid, oorlog dreigt, heb ik over een jaar nog 'n baan. Mensen vragen: is er een strohalm? Dan zeg ik: ja, de sterren". Het raadplegen van de hemel is een eeuwenoud gebruik, konin gen, krijgslieden en gewone burgers begaven zich duizenden jaren geleden ook al naar de ziener om te vernemen of hun missies, van welke aard die ook waren, kans van slagen hadden. Met zwarte magie en occultisme heeft de astrologie volgens Van der Snoek niets te maken, hij ziet in het lot van de mens eer der een zekere logica, bepaald door de stand van de maan en de planeten. „Je lot staat vast, daar kom je niet onder uit. Maar je hebt ook een vrije wil, en je kunt de goede standen uitbuiten. Ieder een zoekt het hoogste geluk. De sterren kunnen daar de guns tigste periode voor aangeven. Trouw je onder een slecht ge sternte, dan ga je vroeg of laat scheiden, dat staat vast". „Voorspellen is in zekere zin niet moeilijk", gelooft Van der Snoek. „Op het moment dat je geboren wordt adem je de tril lingen uit de kosmos in. Die krijg je binnen, en die vormen je karakter. Dan wordt je lot be paald. Veel mensen lachen daarom, maar ze lezen wel da gelijks in de krant hun horos coop". Aan die algemene dagblad ho- roscopie hecht Van der Snoek weinig waarde: „Om iets te kujjnen voorspellen moet je da tum en uur van geboorte weten, pas dan kun je iemand een spie gel voorhouden". Voorbeelden uit de praktijk sta ven Van der Snoek in de me ning dat hij er zelden naast zit. Zo verhaalt hij het geval van een meisje dat tijdens het consult de waarschuwing kreeg, „dat ze moet oppassen met auto rijden". „Een maand later belde ze op, ze was net uit het ziekenhuis ontslagen. Ze had diezelfde avond een aanrijding gehad." Van der Snoek, die zichzelf om schrijft als een nuchter verze keringsman, maar ook als „kri tisch schorpioen", werd zelf bijna slachtoffer van zijn nala tigheid, door kort voor een reis naar Duitsland niet even de sterren te raadplegen. Op de au tobahn („Ik voelde me al niet zo lekker") kreeg hij prompt een botsing. Hij mankeerde niets, want volgens de sterren zat hij op dat moment niet in het doodshuis. De Dood is overigens een thema dat hij tijdens de consulten mijdt. „Daar zijn we niet voor". Wel keert steevast de Liefde te rug, en meestal kan hij dan wel een heuglijke tijding doen. „Er zijn maar weinig mensen voor het ongeluk geboren". Van der Snoek vertelt zijn be zoekers „wie ze zijn, waar ze vandaan komen en waar ze heen gaan". Wereldomvattende voorspellin gen doet hij niet -wie wil weten wanneer er oorlog uitbreekt krijgt te horen dat de astrologen aannemen dat een dergelijke catastrofe niet eerder plaats vindt dan in 1989, dat is alles. Zulke rampen staan trouwens gedateerd in de literatuur, in het veelbesproken boek van de Franse Ziener Nostradamus bij voorbeeld. En verder is de bij bel volgens Van der Snoek „het meest astrologische boek ter wereld". Er komt een vrouw aan de tele foon die een afspraak wil ma ken. De astroloog vraagt enkele inlichtingen, ook datum van trouwen en scheiden wil hij weten. De vrouw slaakt een verontwaardigde kreet. Van der Snoek sussend: „Welnee, God Almachtig kunt u er rustig buiten laten, ik vraag het enkel omdat ik u tot op de minuut moet corrigeren". Op de stoep werpt hij een blik omhoog en herhaalt: „Je kunt van alles willen, maar je lot staat vast. Want daar boven, daar zit 't". Volgende week donderdag (26 augustus) is er in cafCE Mes aan de Schiedamseweg een intro- duktie avond op een 14-daagse cursu%astrologie, aanvang half acht. Jo van der Snoek zal daar een lezing houden over de gebrui ken en methodes in de astrolo gie rondom het thema „Het staat in de sterren". Wie belangstelling heeft in het zelf beoefenen en doorgronden van deze wetenschap, kan zich op deze avond laten inschrijven bij de organisator. De avond is gratis toegankelijk voor iedereen. Adspirant-deel- nemers kunnen nu al inlichtin gen vragen bij Van der Snoek, telefoon 010-357355. Adres: Vondelstraat 33. „In navolging van andere plaatsen in Nederland binnen kort ook in Schiedam een win kel waar alleen met de hand ge maakte artikelen verkocht zul len worden. Het bijzondere van deze winkel is dat alle mensen die een krea- tieve hobby hebben, hun pro- dukten voortaan kunnen ver kopen in plaats van ze in de kast te zetten. Maak je kleding, poppen, sieraden of borduur werk, bewerk je leer, graveer je glas, bak je potten, weef je of te ken je? Je kunt je werk bij ons in de winkel te koop aanbieden. De enige eisen die aan je werk ge steld worden zijn: Het moet handwerk zijn; Het moet goed afgewerkt zijn. Je stelt zelf de prijs vast en wanneer je werk verkocht wordt dan stellen wij je telefonisch op de hoogte. Wij organiseren eens in de maand een avond: Om jullie uit te betalen; om jullie met elkaar in kontakt te brengen en ideeën uit te wisselen; om met jullie in kontakt te blijven. Er zijn ook plannen voor een werkplaats waar gezamenlijk gewerkt kan worden. Heb je be langstelling of wil je nog iets vragen, neem dan kontakt op met één van de initiatiefneems ters. Wij zien jullie reakties met spanning tegemoet." Cocky Bijl Beijerlandsestraat 22 tel. 262966. Herma Stubbe Oosterstraat 71 tel. 733722 Anke Hoes Christiaan Huygenstraat 9b tel. 261203. SCHIEDAM Huurders die het niet eens zijn met de huurverhoging die de Stich ting Samenwerkende Schie damse Woningcorporaties heeft voorgesteld hebben onterecht aanmaningen op de deurmat gedeponeerd ge kregen. Officieel is er pas sprake van een huurachterstand als de Huurcommissie uitspraak doet en deze uitspraak bekrachtigd is door de rechter. De werkgroep „Huur en Reno vatie" raadt de huurders dan ook aan de aanmaningen naast zich neer te leggen. Volgens administrateur (van de S.S.S.W.) C. Leentfaas zijn de aanmaningen verstuurd door een „foutje" in de organisatie. „Het is in de vakantieperiode extra druk en wij krijgen de op- drachten door van het conpu- ter-centrum. Na het voorstel tot huurverhoging wordt het nieuwe huurbedrag doorgege ven aan het computer-centrum en als iemand dan niet betaald worden wij hierop geatten deerd. Zolang de huurcommissie nog geen uitspraak heeft gedaan is er inderdaad nog geen sprake van huurachterstand". Mensen die inniddels gevolg hebben ge geven aan de aanmaningen en al betaald hebben krijgen vol gens de heer Leentfaar, als de huurcommissie heeft beslist dat de huurverhoging onterecht is, hun geld terug. De werkgroep „Huur en Reno vatie" acht dat de S.S.S.W. haar huurders op een ongeoorloofde wijze onder druk zet met de aanmaningen. Hun advies is dan ook: ga niet 'in op de aanmaningen. Het S.S.S.W. hebben ze verzocht haar huurders te informeren dat zij onjuist heeft gehandeld. Reconstructie commissie geeft eenzijdig beeld" Naar de mening van de werk groep, die al bijna tien ten strijde trekt tegen de plannen voor een Rijksweg door dit landelijk gebied, staan er in het voorontwerp onjuistheden SCHIEDAM Het Toonkunst- koor Schiedam hervat op dins dag 24 aug. om 20.00 uur de we kelijkse repetities in het Geb. v. Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven 73. In studie is het oratorium „Die Jahreszeiten" van J. Haydn. Dames en heren, die van zingen houden, zijn van harte welkom. Nadere inlichtingen bij het be stuur, tel. 268911. X TOERKOOP REISADVISEUR KLM agent over de besluitvorming met betrekking tot de weg. Men vindt dan ook dat de Reconstructiecommissie een eenzijdig beeld geeft in de discussie wel of geen Rijks weg. Vooral de variant, géén weg is onvoldoende uitge werkt. Zo acht de werkgroep onvol doende aandacht besteed aan het feit dat de Tweede Kamei in november 1980 niet heeft besloten „aanleggen in ieder geval en dan zo goed mogelijk inpassen", maar, „aanleggen in principe, maar alleen als blijkt dat de weg aanvaardbaar in het landschap is in te passen". Ten tweede stelt de werkgroep dat de Reconstructiecommissie onvoldoende heeft laten uitko men dat de variant op ver scheidene punten in strijd is met de doelstellingen van de reconstructiewet. De werkgroep vraagt zich af of de aanleg in het belang is van de landbouw. Verder stelt ze dat het landschap zonder twijfel achteruit gaat, dat de openlucht-recreatie onmoge lijk wordt bij een aanleg en dat er van de openheid van het landschap weinig over blijft. Verder is de werkgroep van mening dat de commissie over de bestemming van het zandli- chaam nog te weinig heeft na gedacht. Er is nog helemaal niet bestudeerd of van de per celen eventueel weer land bouwgrond is te maken. Daarbij heeft de Reconstruc tiecommissie naar de mening van de werkgroep een belang rijk punt laten liggen. Ook financieel acht de werk groep het zo goed als uitgeslo ten om tot een goed ingepaste Rijksweg te komen. De toe stand van Rijks financiën is slechts en het staat voor de werkgroep als een paal boven water dat als er een weg wordt aangelegd, deze met zo weinig mogelijk geld tot stand zal moeten komen. Verder is de werkgroep er van overtuigd dat de weg enorm veel geluidsoverlast zal geven. SCHIEDAM/SCHIPLUIDEN De jaarlijkse dierenkeuring van de Geitenvereniging „Ons Genoegen" wordt dit keer niet gehouden in het Schiedamse Beatrixpark doch zaterdag 21 augustus in Schipluiden. De vereniging is regionaal ge richt en telt in het vroegere Kethel nog altijd de nodige le den. De keuring valt samen met de in Schipluiden te houden Jong veedag, georganiseerd door de Fokvereniging Delfland. Hier verschijnen ongeveer 150 runderen voor de keurneesters. Dit doen ook tussen de 40 en 50 geiten, waaronder de bonte Toggenburgers met hieronder de nodige lammeren. Aan de keuring zijn de nodige klassementen verbonden, zoals de beste melkgeefster en groe pen geiten afkomstig uit kin derboerderijen van het Water weggebied. Het terrein waar de keuringen plaatsvinden is gelegen aan de Rijksstraatweg tussen Schiplui den en Den Hoorn. De eerste dieren verschijnen al om 9 uur in de keuringsringen. Na 'n WCC-beurt herkent u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, LID-FOCWA V

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 3