Nog altijd bestaansrecht WÊÊËmÊËÈÈ I? Lezing in de Blauwe Brug Nieuwe leraar Trancendente Meditatie over ideale gezondheid vamen Verder Cursus vrij tekenen Informatie het belangrijkst bij wereldwinkel ,Werk aan de winker Telefoon voor kinderen een succes netnico vol goede moed over de toekomst Wie wordt bruid van de maand? Bij wijkvereniging Groenoord Valeriuskoor Het Valeriuskoor nu 20 Jaar Wereldvrede Cursus Onafhankelijke test bewijst klasse Dixons kleurenfoto's. A. J. Mosk 010 - 260199 i 'N RANDSTAD EDITIE Op zondag 12 september herdenkt het Valeri- uskoor Schiedam het feit dat het ongeveer 20 jaar geleden opgericht is. Ongeveer 20 jaar geleden, want de juiste op richtingsdatum is bij het koor niet bekend. Het begin van een nieuw koorseizoen vindt het koor echter een goede gelegenheid een feest te organiseren en het twintig jarig be staan te vieren. De naam van het school- koor ontleent het koor niet aan de bekende Vale- rius-gedenckklanck. Het is de naam van de op richter van het koor, broeder Valerius, een broeder van de orde die op dit moment nog een klooster heeft in de Wa rande. Rond 1960 werd broeder Valerius benoemd tot hoofd van de Sint Jozef school in de Nassaulaan. Na verloop van tijd heeft hij op deze school een zangkoor opgericht, waar de meisjes van de Maria Gorettischool ook op mochten komen zin gen. Het koor zong voorname lijk in de nu alweer ruim tien jaar geleden gesloopte ORANJE U belt, wij bezorgen. Lidutnakerk aan de Nieu we Haven. Broeder Vale rius was iemand die een ander goed kon inspireren en over kon halen. Het duurde dan ook niet lang of uit ouders van kinderen van het koor en uit een aantal mede-broe ders van broeder Valerius werd een heren-zang groep opgericht. Het koor was nu een kinder- en he renkoor. In zijn glorietijd heeft het koor zo'n honderd leden geteld, en was het een hechte, gezellige groep. Eén keer per jaar ging het hele koor een week op kamp in Maastricht, en dat was iets waar het hele jaar naar uitgekeken werd. Het Valeriuskoor zoals dat er enige jaren geleden uitzag. Lezing Het Nieuwe Stadsblad, f KLACHTEN BEZORGING TRUIEN PANTALONS, NÜywi 12 MODE KLEUREN Koemarkt 1; Schiedam' Zuidplein Hoog 572 Rotterdam HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 25 AUGUSTUS 1982 PAGINA 3 Valeriuskoor viert haar twintig jarig jubileum Afwezig van 26/8 t/m 15/9 tandarts B.K.Iaan 39, telefoon 743629 Voor spoedgevallen wordt de praktijk waargenomen door: C. W. Engolkes B.K.Iaan 78, telefoon 267888. J. B. Th. Q. Sehümmer Over de Veste 137 (ingang Warande), telefoon 268604. Nieuwe afspraken kunnen gemaakt worden vanaf 16/9. Lange Haven 26 telefoon 010-263898 Schiedam Onderwerp: Culinair overzicht Met genoegen doen wij U een overzicht toekomen van onze Culinaire activitei ten in de komende maanden. Van 27 augustus organiseren wij voorlopig 1x per maand, telkens op vrijdag een mosselen avond. Voor niet mossel eters serveren wij op deze avond alleen een tournedos garni. Van 25 t/m 30 oktober organiseren wij een Franse week, dan worden er typi sche Franse-streekgerechten geser veerd, waarbij de knoflook, wijn en stokbrood een grote rol zullen spelen. Vervolgens krijgen de wildmaanden met sterk wisselende specialiteiten de nodige aandacht Voor het eerst in zijn bestaan zal de Kleine Visser beide Kerstdagen geo pend zijn. Om een ieder op deze dagen van dienst te kunnen zijn, stellen wij U in de gelegenheid om van 15.00 uur tot 18.00 uur la carte te bestellen. Ver volgens worden de tafels van-af plus minus 19.30 uur opnieuw bezet, waarna er uitsluitend Kerstmenu's ge serveerd zullen worden. Wij bieden U een drietal kompleet verzorgde kerst menu's aan van 5-6-7 gangen inklusief de koffie. Bij binnenkomst zullen wij U aan de bar een champagne Kirr van het huis aanbieden waarna wij U aan tafel verzoeken. Prijzen en menu sa menstelling kunt U vanaf begin novem ber bij ons opvragen. Tevens willen wij U er opmerkzaam op maken dat er aan onze bar de z.g snelle lunch gebruikt kan worden. Hopende U nuttige informatie te heb ben verstrekt, teken ik, H. A de Hoog Niet mee doorreden, I maar snel langs WCC. U krjjgt 'n leenauto mee. I Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, A T I Schiedam VlIÜX^ LID- FOCWA Nmuwc Stadsblad KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld Telefoon 010 732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd telefoon 010 732877 Privé 010-702986 R. de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES Tot dinsdag en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKS ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden gedeponeerd ter grillie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-07-79 nr. 78/1979. 1-7-82 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 Overal waar het koor zong, werd het genoemd „Het koor van broeder Valerius"; dat was een begrip in het katholieke westen van Schiedam. Toen rond 1970 broeder Vale rius dan ook afscheid nam van Schiedam en het koor, ging het koor verder met de naam van haar oprichter en werd het „Het Valeriuskoor-Schie- dam". Behalve de naam van broeder Valerius zijn de namen van broeder Sibrand en broeder Bernoldus nog verbonden aan de glorietijd van het koor. Toen echter broeder Bernol dus het koor moest verlaten en de binding van het koor met de St. Jozefschool verviel, be gon de leegloop. Inmiddels had het koor een ei gen ruimte in gebruik geno men in de voormalige Mater Amabilisschool. achter de voormalige St. Thomasschool aan de Warande. Maar het ledental begon te da len. Koorleden stopten met zingen of gingen over naar een ander koor, en er kwam geen nieuwe aanwas bij. Langzaam maar zeker werden de kinderen teeners en verou derde het koor. Enkele snel opeenvolgende di rigenten-wisselingen versnel de de leegloop, terwijl ook de eigen ruimte opgegeven moest worden in verband met de bouw van de flat „Over de Veste". Dat een koorgroep als het Va leriuskoor toch nog levensvat baar is, bewijst het feit dat het koor nog steeds bestaat. Afgeslankt tot een groep van zo'n vijfentwintig dames en heren, veranderd van een kin derkoor in een koorgroep met leden van twintig, maar ook van vijfenzeventig jaar, be staat het Valeriuskoor nog steeds, probeert muzikaal aan de kerkelijke vieringen in de parochie St. Liduina-O.L.V. Rozenkrans een extra inhoud te geven, en zingt ook graag buiten de parochie in kerk diensten. Het repertoire van het koor is Nederlands, bijbels georiën teerd; het koor zingt liederen van, om enkele namen te noe men, Oosterhuis, Huijbers, Duin, Jongerius. Behalve het zingen tijdens de viering helpt het Valeriuskoor graag bij de voorbereiding van de viering door samen met de voorbereidingsgroep mee te denken over de inhoud en uit voering er van. Uiteraard kan het Valerius koor nog leden gebruiken. U kunt daarvoor bellen met Elly de Veste of Ellie Heuchemer, 010-267313 of 010-730170. U kunt ook een keertje langsko men op de repetitie-avond, vrijdagavond van kwart voor acht tot een uur of negen, in het gebouw van de Rijnmond- school naast het broederkloos ter aan de Warande. Twintig jaar Valeriuskoor wordt natuurlijk gevierd op 12 september a.s. Kwart over ne gen is er in de Singelkerk een Eucharistieviering waarin we twintig jaar Valeriuskoor ge denken. Aansluitend aan de Eucharistieviering is er in de Wilgenburg achter de Singel kerk een "feestelijke" kop koffie met gebak en borrel. Hierbij wordt iedereen uitge nodigd die het Valeriuskooi een goed hart toe draagt en met ons het twintig jarig be staan mee wil vieren. Rond twaalf uur vertrekt de bus met daarin het Valerius koor voor een klein daagje uit, wat afgesloten wordt met een diner. Een feestelijke dag kortom voor het Valeriuskoor, wat daarna vol goede moed kan verder gaan aan de vol gende twintig jaar!!! IIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SCHIEDAM „Ideale ge zondheid is het gevolg van de regelmatige beoefening van Transcendente Medita tie of kortweg TM", aldus de heer Kragt die onlangs de internationale lerarenoplei ding in Zwitserland met een schitterend examen beëin digde. Komend seizoen zal de heer Kragt zich voor een belang rijk deel van zijn tijd bezig houden met de verspreiding van Transcendente Meditatie zoals geleerd door Maharishi Mahesh Yogi in Schiedam en de begeleiding van de daar reeds mediterende mensen. Aanstaande donderdagavond om 20.00 uur geeft de heer Kragt in de Blauwe Brug, Bach- plein 590 een lezing over de ef fecten van TM met betrekking tot de gezondheid. Hij zal de waarde van het TM programma toelichten met persoonlijke ervaringen van mediterenden uit Schiedam en van artsen die vertrouwd zijn met het TM-programma en de recente wetenschappelijke be vindingen over de uitwerking van de meditatie op het li- die vaak onder spanningen ge bukt gaan. De heer Kragt studeerde na- tuuckunde in Delft en meent dat TM zich bij uitstek leent voor wetenschappelijk onder zoek omdat de uitwerking van de meditatie op een eenvoudige wijze is te meten. Volgens Krag heeft men onder andere gevonden dat de medi tatie een gunstige uitwerking heeft op de vermindering van stress, normalisering van hoge bloeddruk, vermindering van het gebruik van alcohol en siga retten, verlichting van slape loosheid, normalisering van het lichaamsgewicht en bronchiaie astma. „Dit betekent niet" meent dhr. Kragt dat TM alleen bedoelt is voor mensen die niet gezond zijn; er is zoveel méér te ont wikkelen in het leven. De moderne natuurkunde heeft ontdekt dat alle dingen in het universum met elkaar verbon den zijn door hun uitstraling. Mensen die gelukkig zijn, kun nen docr de beoefening van TM hun goede uitstraling vergroten en daardoor een positieve bij drage leveren om het probleem van de wereldvrede op te los sen". Donderdagavond om 20.00 uur spreekt de heer Kragt in de Blauwe Brug en zal dan de mo gelijkheden aanduiden om in enkele avondlessen TM te leren om de meditatie daarna zelfs tandig thuis te beoefenen. Nadere informatie over het Trancendente Meditatie pro gramma en de lezing is ver krijgbaar op aanvraag bij de Maharishi Natuurwet Acade mie te Rotterdam, Noordsingel 33, telefoon 653730. chaam, de geest en het sociale gedrag. „Sociale gezondheid, oftewel het vermogen om ideale sociale relaties op te bouwen in het ge zin en op het werk, komt voort uit een algemeen ontspannen functioneren van lichaam en geest'" aldus de heer Kragt. Amerikaanse onderzoekingen hebben uitgewezen dat de mensen die het wat kalmer aan doen minder last hebben van hart en vaatziekten dan mensen Aanstaande bruidsparen (ook koperen-, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar Samen Verder" Postbus 257, i 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt mis- schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 250,- aan waardebon nen te besteden bij de deelnemende adver teerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad. -ADVERTENTIE- In een consumenten onderzoek kwamen van de 14 geteste laboratoria slechts 4 als 'Goed' naar voren, waaronder Céwé Color, die de kleurenfoto's van Dixons verzorgt. Dixons, met 47 winkels in Nederland is van de 'Goed' geteste zaken de goedkoopste en geeft bovendien „Niet goed - geld terug" garantie en gratis zegels voor waardevolle kado's. Steeds meer mensen ontdekken nu Dixons: De kleurenfotospecialist! SCHIEDAM Dat de Wijkvereniging „Groenoord e.o." meer „potjes op het vuur" heeft staan, bewijst wel de nieuwe cursus Vrij tekenen die dit seizoen op het programma staat. Deze cursus wordt gegeven in totaal 30 lessen en worden elke maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in boerderij „Land- vreugd", Sweelincksingel 7 in Schiedam Noord gehouden. De cursus is in principe voor beginners, al zijn mensen met enige tekenervaring natuurlijk ook van harte welkom. De eerste les vangt aan op maan dag 6 september a.s. De kosten bedragen 5,50 per week. Alle materiaal is in dit bedrag begre pen. Aanmeldingen tot deelname gaarna telefonisch via nr. 733868 (na 17.00 uur) of een briefkaartje aan D. Vanmeer- haeghe, 2e Tuinsingel 12, 3112 ES Schiedam. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SCHIEDAM De Wereldwin kel - Schiedam is al voor heel wat mensen een begrip. In deze winkel kunt u allerlei produk- ten, zoals koffie en kunstnijver heid, kopen van projekten in ontwikkelingslanden. De doelstelling is niet om te verdienen aan de verkoop, maar om mensen aan het den ken te zetten over de (3e) wereldproblematiek. Daarom is de informatie die bij de verkoop gegeven wordt ei genlijk het belangrijkste. Het gaat er ook om om mensen in de zgn. Ie wereld bewuster te laten leven. Zo kan het gebeu ren dat de Wereldwinkel ook bv. kringlooppapier verkoopt. Of bezig is over energievoorzie ning of bewapening. Omdat alles in de wereld met elkaar samenhangt. De winkel wordt momenteel gedreven door zo'n 18 mensen die om en om in de winkel staan. Eén keer per maand is er een vergadering waarin over produkten de aan- en verkoop en eventuele akties wordt ge sproken. Wilt u met ons werk meedoen bel dan Franck den Duik (010-732318) voor meer in formatie. Of kom een kijkje nemen in de winkel tijdens de verkoopuren. De winkel is geopend: Lange Kerkstraat 35, vrijdag 10-16 uur en zaterdag van 13-16 uur. Blauwe Brug, dinsdag 10-12 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllilllll wordt 2x per week huis aan huis bezorgd in een oplage van 37.500 ex. in Schiedam en oud-Mathenesse. Wij zijn er trots op dat onze bezorgers zich inzetten om HET NIEUWE STADSBLAD zo goed mogelijk te bezorgen. Terecht, en daar zijn wij blij om, belt u ons kantoor als u onze krant niet hebt ontvangen. Bij zo'n oplage kan dit voorkomen; daar zult u begrip voor hebben. Vriendelijk verzoek van ons: BEL UW KLACHTEN ALLEEN DOOR OP MAANDAG EN VRIJDAG TUSSEN 10.00 EN 12.00 UUR TELEFOON 267368 Wij kunnen u dan in alle rust te woord staan en een maximale aandacht aan uw klacht schenken. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. SCHIEDAM Begin mei startte kinderen" met het ge ven van telefonische tips voor ouders om zelf een voorleesver haaltje voor hun peuter of kleu ter te maken. De start van dit unieke experi ment werd aangekondigd in het televisieprogramma ,,Sonja op maandag". Binnen een maand belden meer dan 50.000 ouders op- Logisch, want tegen zo'n tele foonlijn kan het beste sprook jesboek niet op. Voor kinder bedtijd draait u even tel. 023- 356784 en een minuutje later verrast u uw kind met een zelf verzonnen verhaaltje, waar uw kind bovendien nog de hoofdrol in speelt. Iedere dag geeft Kinderen" u nieuwe tips. Deze keer zijn ,de tips geschreven en ingesproken door Wieteke van Dort, ieder een kent haar van radio en tele visie. Een avond gemist? Geen nood, want het maandblad Kinde ren heeft ook elke maand een heie pagina gereserveerd voor de allerkleinsten. riTTTf^ MODISCHE HAND- GEBREIDE acryl wol vele tinten s-m-l 2 AKTUELE MODELLEN. petrol- bordo 36/44 pamtaLONKOUSJES per paar STUNT! r.HiMTZ JACIvo 4Q95 badstof gevoerd KV - zo lang de voorraad strekt ww k

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 3